Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FXmAniac

Core 2 Duo pasywnie

Rekomendowane odpowiedzi

a może lepiej kup jej laptopa....

 

Tak miało być na początku, ale w sumie za te pieniądze można bylo kupić lepszego kompa stacjonarnego, z większym monitorem, do tego jeszcze drukarkę... więc w koncu stanęło na PC.

Ktoś tu wspomniał o RAIDzie. Od razu mówię, że RAIDów nie będzie, to jakieś pomówienia :) . Jeden dysk w zupełności wystarczy.

 

Idę się uczyć... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Scythe Infinity SCINF-1000

Asus P5B Deluxe - na Intelu 965 - broń Boże chipset nVidii! Grzeją się strasznie... Przy okazji masz na pokładzie b. dobrą (jak na zintegrowaną) dźwiękówkę.

 

Scythe S-FLEX SFF21E (20,1 dB) - 120mm wiatrak wyciagający z tyłu (ale nie cały czas na max - wykorzystaj regulację obrotów w BIOS!)

To ja moze jeszcze dla uscislenia dodam, ze w/w plycie zintegorwany dzwiek jakosciowo jest gorszy od starego SB 128. A co do regulacji obrotow w biosie tej plyty to i owszem jest... ale nie dziala - profil silent - minium obrotw, pozostale dwa daja maximum obrotow.

 

@FXmAniac

Jesli mam wlaczony tzw. profil cichy, czyli 2x120mm (Fandery - polecam), jeden na obudowie wyciagajacy, drugi na Infinty, a procek pracuje w nomianlnych czestotliwosciach i napieciach ze SpeedStepem, to jedyne co slysze od czasu do czasu to chrobotanie twardego. Temperatura procka w iddle ok 35°C, w stresie kolo 50°C.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden dysk w zupełności wystarczy.

 

Wystarczy, dopóki nie padnie. Potem ludzie już bez szemrania robią sobie RAID1. No chyba, że nie trzymają na dysku nic ważnego.

 

To ja moze jeszcze dla uscislenia dodam, ze w/w plycie zintegorwany dzwiek jakosciowo jest gorszy od starego SB 128. A co do regulacji obrotow w biosie tej plyty to i owszem jest... ale nie dziala - profil silent - minium obrotw, pozostale dwa daja maximum obrotow.

 

Odważne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że SB 128 jest do du**. Z opinii które czytałem wynika, że jest lepszy niż gorszy. To zresztą bez znaczenia, w przyszłym tygodniu płyta do mnie dotrze i się ustosunkuję może, to samo co do regulacji wiatraków. Możliwe, że nie jest tak dobra jak na DFI, ale nie bezużyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odważne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że SB 128 jest do du**. Z opinii które czytałem wynika, że jest lepszy niż gorszy. To zresztą bez znaczenia, w przyszłym tygodniu płyta do mnie dotrze i się ustosunkuję może, to samo co do regulacji wiatraków. Możliwe, że nie jest tak dobra jak na DFI, ale nie bezużyteczna.
Generalnie chodzi o gwizdy, swisty, dzwieki wraz z praca dysku twardego itp (opinia wielu uzytkownikow), co dla mnie jest nie akceptowalne i dlatego ten SB byl lepszy. Oczywiscie on nie obluguje wielu kanalow, HD itp, ale dziekowo przynajmniej nie rzezil. Sorki za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie chodzi o gwizdy, swisty, dzwieki wraz z praca dysku twardego itp (opinia wielu uzytkownikow), co dla mnie jest nie akceptowalne i dlatego ten SB byl lepszy. Oczywiscie on nie obluguje wielu kanalow, HD itp, ale dziekowo przynajmniej nie rzezil. Sorki za OT.

 

Czytałem opinie użytkowników, którzy byli zadowoleni - jak jest w praktyce przekonam się sam w ciągu tygodnia. I tak podstawową dźwiękówką będzie u mnie X-Fi, ale nie wierzę, że Asus montuje na dodatkowym złączu kodek ADI i tylko w tym celu tyle zachodu, żeby było gorzej niż na większości zintegrowanych na płycie Realteków? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem opinie użytkowników, którzy byli zadowoleni - jak jest w praktyce przekonam się sam w ciągu tygodnia. I tak podstawową dźwiękówką będzie u mnie X-Fi, ale nie wierzę, że Asus montuje na dodatkowym złączu kodek ADI i tylko w tym celu tyle zachodu, żeby było gorzej niż na większości zintegrowanych na płycie Realteków? ;)
No coz... mnie to zmusilo do zakupu Audigy, i wiesz co? Nawet najtanszy ma sie do tej integry jak mercedes do trabanta (bez urazu dla posiadaczy :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta obiecana relacja, ja się pytam? :P Chyba będę musiał dać przykład, skończyć zabawę (walkę? :hmm: ) z wiatrakami i opisać polecany gorąco przeze mnie konfig. Nawet ani razu jeszcze nie założyłem boków P180B, to jeszcze nawet nie wiem jak tłumi hałas, o lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arael

 

Jak Ci się Kawiory spisują? Chodzi o ciszę. Los mojej Barracudy jest przesądzony, szukam następcy. To są te rekomendowane przez SPCR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Arael

 

Jak Ci się Kawiory spisują? Chodzi o ciszę. Los mojej Barracudy jest przesądzony, szukam następcy. To są te rekomendowane przez SPCR?

 

Właściwie nie; Miałem je zanim poznałem spcr. Generalnie chodzą z Raptorami w baterii i szumią, jak to dyski; Ale najlepsze, że stary WD 120GB szumi jak głupi podłączony w kieszeń USB ;) Dużo głośniejszy jest. Tamte na pewno są cichsze, poszukam na spcr co polecają... Najlepsze jest to, że Raptory co chodzą jak flop jak seekują (w zwykłej obudowie, zgrzytanie na max) na podkładkach P180B tylko cicho cykają :thumbup: Szczęki nie mogłem znaleźć jak pierwszy raz uruchomiłem system z Raptora w tym Antecu :E

 

EDIT: http://www.silentpcreview.com/article29-page2.html

 

Rekomendacje ma model 500GB, ale to ta sama seria :) SE16 - nie tylko 16MB cache, ale nowe bebechy. Nie słyszałem 500GB w czasie pracy, ale te 320GB instalowałem solo w innych kompach i na pewno nie zapamiętałem je jako głośne. Chociaż do SilentPC pewnie dyski 2.5" byłyby najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...