Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nequil

Livebox TP - pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Godzinę temu dzwonił do mnie facet od TP, i zapytał się czy nie chciałbym przejść na Liveboxa. Moje pytanie brzmi następująco:

Czy opłaca się przesiadać z Neostrady+ 640 kb/s na Liveboxa TP ??

Posiadam jeden komputer, wiec nie mam potrzebny podłączania jej do innego komputera, jakie są korzyści i minusy posiadania tego.

Powiedział jeszcze że do końca umowy zostały mi 22 miechy, i przez te 11 miechów będę płacić 1 zł ( w tym 1 miech uzytkowania za darmo na sprawdzenie usługi) a po 11 miesiącach 10 zł za miech.

Czy jak posiadam tą neostradę+ i przesiądę się na Liveboxa to będę miał taka samą opcje neostrady 640 kb/s ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z neo to się na LB nie przesiadziesz.

LB to modem z routerem a nie usługa. tak samo jak np. jakiśtam sgem dawany z neo to też modem.

Ale chyba aby mieć LB musisz zmienić opcję Neo, ale nei jestem pewuien.

Zalety:

- Sprzętowy firewall

- Możliwosć podziału netu

- Możliwosć podłączenia bezprzewodowego

- Możliwość wykupienia VOIP w TP (o wiele tańsze lubnawet darmowe rozmowy)

- VoD

- Telewizja internetowa (nie wszędzie dostępne)

- Jesteś za NAT - wieskze bezpieczeństwo

Wady:

- Do p2p trzeba przekierowac porty - nie masz na kompie zewn. IP

- Potrzeba konfiguracji

- hmmm

Jakoś nie mam pomysłów. Kiedyś jescze opisywałem wady i zalety (wad wtedy jaoś więcej mi przyszło do głowy).

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Liveboxa kilka m-cy, były problemy z tym urządzeniem, przedewszystkim zrywał połączenie jakby się zawieszał, pomagały tylko restarty i to kilkanaście razy na dobę, dwa razy wymieniałem na nowy w końcu go oddałem, facet w telepunkcie przyznał że to raczej zjawisko powszechne.

maly_szcz dobrze mówi, "LB to modem z routerem a nie usługa" prawdopodobnie chcą Cię namówić na przejście z neo+640 na neo TP, możesz oczywiście to zrobić, natomiast nie musisz brać Liveboxa, tym bardziej że masz jeden komuter. Neostrada + 640 to chyba stara usługa, którą TP chce zlikwidować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...