Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukujący

dobre wódki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie cudowni PCLabowicze. Zwracam się do was z pytaniem jakie znacie b. dobre wódeczki - cena do 45zł za 0,7l. Piłem już Finlandię borówkową, cytrynową; Absolut porzeczkowy, Jagermaistera (quasi-wódka ;) ) i wiele innych, o których wolę zapomnieć :D Jakie Wy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnimi czasy odpowiada tylko Sobieski (bi król jest tylko jeden ;) ), nie mam po nim rano kaca i to jest +. A tak pozatym lubie upodlić sie od czasu do czasu żubruweczką lub ginem lubuskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi ostatnimi czasy odpowiada tylko Sobieski (bi król jest tylko jeden ;) ), nie mam po nim rano kaca i to jest +. A tak pozatym lubie upodlić sie od czasu do czasu żubruweczką lub ginem lubuskim...

Klasyczny biały Sobieski? ;) Dawno nie piłem żubrówki...Jest jakieś lepsze jej połączenie niż z sokiem jabłkowym? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy to jest spirytus od żuli :cool: 0,5 litra za 8 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno wódki nie piłem, bo nie lubię, ale ojciec chwali sobie Pana Tadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wyśmienita wódzia do mieszania z tonikami jest Guada Lupa- jest naprawde świetna do tego, bardzo ja lubie :D (to tak troche z mniej znanych marek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Białymstoku przy prawie głównej ulicy mieścił się kiedys niejaki Pan Rysiek; miał on spirytus (oczywiście mieszany z wodą do poziomu 40%); cena tego specyfiku była nieziemska i wynosiła 6 PLNów; to chyba najbardziej znana meta w moim mieście i najbardziej znana wódka a co do smaku... zawsze można było znaleźć lepsze :) wracając do samego Pana Rysia to ponoć jakiś czas temu sobie kraty wstawił w drzwi bo go dość często próbowali pozbawiac zapasów specyfiku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wódka numer jeden w Polsce (i nie tylko) to Wyborowa - ale jako że ma charakterystyczny smak to nie każdy lubi. Z wódek które są całkiem dobry a nie rujnują budżetu to chyba Sobieski, niezły jest też Maximus. A jeśli chodzi o Finlandie (ktoś tam się chwalił że pił kolorowe) to świetna jest cranberry - na czysto lub wymieszana z sokiem pomarańczowym. Finlandia Cranberry występuje w dwóch sortach, przeroczysta i czerwona, smakują tak samo ale czerwona wygląda znacznie fajniej.

Zdrówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mówil ze po Smirnoffie go leb potem nie boli :E Wiec chyba dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobieski Sobieski, ewentualnie absolwent ( lecac po kosztach)

drozszych sie moim zdaniem nie oplaca, nie czuje roznicy

smakowych nie lubie :thumbdown:

a nie polecam: z czerwona kartka i starogardzkiej oraz 50% fryderyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sobieski Sobieski, ewentualnie absolwent ( lecac po kosztach)

drozszych sie moim zdaniem nie oplaca, nie czuje roznicy

smakowych nie lubie :thumbdown:

a nie polecam: z czerwona kartka i starogardzkiej oraz 50% fryderyka

Limit cenowy dość wysoko postawiłem i oczekuję za tę kasę czegoś "super" :cool: Piłem Absynth (niestety polski, niestety potwornie drogi i potwornie ziołowy) ale nie przypadł mi do gustu. Już przy 2. szklaneczce cierpnie język :E Wódki smakowe w stylu Absoluta lub Finlandii są jak najbardziej akceptowalne :P Nie chcę wracać do zwykłych czystych ;)

Jakie smaki Wam szczególnie przypadły do gustu? Ja zachwycam się porzeczkową wódeczką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pić to tylko rarytasy

 

jw żołądkowa gorzka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej: żołądkóweczka i żubrówka :P

Poza tym: smirnof, gorbaczow (nie pamiętam pisowni), dębowa. Cen nie pamiętam.

Natomiast najlepsza jaką w życiu piłam to śliwowica domowej roboty :P Wyborna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "OJCZYSTĄ" piliście? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wódka numer jeden w Polsce (i nie tylko) to Wyborowa - ale jako że ma charakterystyczny smak to nie każdy lubi. Z wódek które są całkiem dobry a nie rujnują budżetu to chyba Sobieski, niezły jest też Maximus. A jeśli chodzi o Finlandie (ktoś tam się chwalił że pił kolorowe) to świetna jest cranberry - na czysto lub wymieszana z sokiem pomarańczowym. Finlandia Cranberry występuje w dwóch sortach, przeroczysta i czerwona, smakują tak samo ale czerwona wygląda znacznie fajniej.

Zdrówko

Popieram co do Finladni Cranberry, dobra tez jest z mirindą, czyli wszystkim co pomaranczowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj rhumu albo whiski .jak pije to rhum z coca cola albo "mojto"cubanskie ;wodki nie pije od bardzo dawna i raczej mi jej nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żołądkowa gorzka to smak wspomnień z liceum. a polecam również absoluta chociaż do sobieskiego to on IMHO się nie równa. Pozatym jak wódka to tylko czysta, po tych smakowch zawsze mam złe wspomnienia. kiedyś dobrze smakował Bols ale zmienili chyba sbosób destylacji bo albo on jest inny albo ja mam cudzy język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba po części związana z marką Absolut - polecam produkty tej marki...

 

Ruby Red naprawdę dobry, a szczególne ze Sprite'm :-) Kurant również niczego sobie

 

Z innych to wyjdzie drożej niż podałeś ale likier by BOLS (prawie 70zł - 0,7l) potem Finlandie 0,7 + sok cytrynowy - MNIAM - kamikaze dla niekumatych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie wymienił Absoluta? Wstyd! Moim zdaniem najlepszy jest cytrynowy...

No i ostatnio miałem okazję pić Śliwowice. W smaku średnia, ale 70% daje kopa :D:thumbup:

 

[...]niezły jest też Maximus. A jeśli chodzi o Finlandie (ktoś tam się chwalił że pił kolorowe) to świetna jest cranberry - na czysto lub wymieszana z sokiem pomarańczowym. Finlandia Cranberry występuje w dwóch sortach, przeroczysta i czerwona, smakują tak samo ale czerwona wygląda znacznie fajniej.

Zdrówko

Pod tą częścią posta podpisuje się obiema rencoma. Choć z Finlandii najlepiej smakuje mi limonka. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :exclam: Mam już sporo pomysłów na picie, na następne kilka m-cy :D Trzeba wszystkiego wypróbować :P;)

 

EDIT: Jeśli jeszcze coś wpadnie Wam do głowy to piszcie :) Dobrego nigdy za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabialem juz rozne wodki i w sumie ostatnio jak chce cos wypic dla smaku to pije tylko Sobieskiego Cranberry ze spritem - nie ma chyba lepszego drinku z wodka, ew dobry jest tez z Finlandii cranberry ale sporo drozszy a roznica w smaku zadna, wiec po co przeplacac? Jak mam zamiar wypic wiecej to tylko spirytus, bo po wodce nawet najlepszej jest kac a po dobrym spirycie nei ma. Jak mam pic cos na czysto to tylko tequilla z cytryna i sola - moja ambrozja :). Czasem dla kulturki jakas Whisky z cola, ale to tak od czarnego johnego/jacka danielsa w gore, bo te tansze to straszne padlo :). Z win to tylko biale polslodkie, najlepiej Sutter Home albo Imiglikos. To sa rzeczy ktore polecam z alku. Jak chcesz poeksperymentowac to mzoesz sobie jakas wodke Belveder, albo Schopen zapodac, ale w sumie to jest jeden kit - smakuja jak kazda woda, czyli paskudnie :). Z bardziej powalonych rzeczy to pilem Absolut waniliowy, ale nei przepadam za takimi smakami, jak smakowa to tylko cranberry.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...