Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zigu17

bananówka (z cyklu przepisy na alko)

Rekomendowane odpowiedzi

Do zrobienia litra bananówki potrzebne będą:

 

*mikser

*butelka 1 litr

*szklanka spirytusu

*pół litra mleka

*4-5 bananów

*2 duze łyzki cukru

*1 mała łyżka cynamonu

*paru znajomych do picia (najlepiej ładnych pań :E )

 

Nalewamy szklanke spirytu do litrowej butelki. Składniki wrzucamy do miksera i miksujemy na szybkich obrotach przez minutke-dwie. Zlewamy to do spiryta, zakrecamy, szejkujemy z minute i odstawiamy do lodówki na min 1.5 dnia do max 4-5 dni. Przed spożyciem wstrząsnąć- smacznego ;) Dziś mi właśnie dojrzało :E Zamiast cynamonu mozna użyc gotowej mieszanki "zioła do grzańca" bardzo dobrze sie sprawdza :thumbup:

 

Przepis na drink ala zigu:

 

Jeżeli mamy dobry mikser wrzucamy 3-4 kostki lodu do środka i na "chwilke" mielimy. Wrzucamy to do kieliszka, zalewamy potem schłodzoną bananówką i delikatnie mieszamy by zbytnio nie "rozwalić" lodu. Sypiemy pare jagód na góre (sprawdzałem też z jezynami tez bardzo dobre :D ) i przyozdabiamy plasterkiem banana z boku kieliszka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zrobienia litra bananówki potrzebne będą:

 

*mikser

*butelka 1 litr

*szklanka spirytusu

*pół litra mleka

*4-5 bananów

*2 duze łyzki cukru

*1 mała łyżka cynamonu

 

Nalewamy szklanke spirytu do litrowej butelki. Składniki wrzucamy do miksera i miksujemy na szybkich obrotach przez minutke-dwie. Zlewamy to do spiryta, zakrecamy, szejkujemy z minute i odstawiamy do lodówki na min 1.5 dnia do max 4-5 dni. Przed spożyciem wstrząsnąć- smacznego ;) Dziś mi właśnie dojrzało :E Zamiast cynamonu mozna użyc gotowej mieszanki "zioła do grzańca" bardzo dobrze sie sprawdza :thumbup:

 

Przepis na drink ala zigu:

 

Jeżeli mamy dobry mikser wrzucamy 3-4 kostki lodu do środka i na "chwilke" mielimy. Wrzucamy to do kieliszka, zalewamy potem schłodzoną bananówką i delikatnie mieszamy by zbytnio nie "rozwalić" lodu. Sypiemy pare jagód na góre (sprawdzałem też z jezynami tez bardzo dobre :D ) i przyozdabiamy plasterkiem banana z boku kieliszka ;)

Wydaje się smakowite, tylo, że litra (czy szklanicy spirytu) to za jeden wieczór nie przetrawię (zresztą likierki to bardziej chyba na smak) a postać to to też raczej nie postoi... Niemniej jak załatwię miksera - wypróbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje się smakowite, tylo, że litra (czy szklanicy spirytu) to za jeden wieczór nie przetrawię (zresztą likierki to bardziej chyba na smak) a postać to to też raczej nie postoi... Niemniej jak załatwię miksera - wypróbuję ;)

 

no bo to samemu sie nie pije :E Zara coś dodam do składników :E W sumie po wypiciu samemu litra słodkiego likieru mogło by być "średnio" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zigu Twoje przepisy mnie zawsze rozpierdzielają. otwórz jakiś bar czy coś a na pewno zaglądne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zigu Twoje przepisy mnie zawsze rozpierdzielają. otwórz jakiś bar czy coś a na pewno zaglądne...

 

Jak kiedyś otworze, nie omieszkam wspomnieć :P

A te driny powstają z prozaicznego powodu- braku finansów. No i zawsze można przyszpanować przy dziewczynach że sie samemu robiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mixtejp własnej roboty lepiej klepie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mixtejp własnej roboty lepiej klepie? :>

 

no ba, toto ma spokojnie z 30 %, a i jaka satysfakcja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zigu Twoje przepisy mnie zawsze rozpierdzielają. otwórz jakiś bar czy coś a na pewno zaglądne...

 

Ja tez; o ile razem go nie otworzymy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia litra bananówki potrzebne będą:

 

*mikser

*butelka 1 litr

*szklanka spirytusu

*pół litra mleka

*4-5 bananów

*2 duze łyzki cukru

*1 mała łyżka cynamonu

*paru znajomych do picia (najlepiej ładnych pań :E )

 

Nalewamy szklanke spirytu do litrowej butelki. Składniki wrzucamy do miksera i miksujemy na szybkich obrotach przez minutke-dwie. Zlewamy to do spiryta, zakrecamy, szejkujemy z minute i odstawiamy do lodówki na min 1.5 dnia do max 4-5 dni. Przed spożyciem wstrząsnąć- smacznego ;) Dziś mi właśnie dojrzało :E Zamiast cynamonu mozna użyc gotowej mieszanki "zioła do grzańca" bardzo dobrze sie sprawdza :thumbup:

 

Przepis na drink ala zigu:

 

Jeżeli mamy dobry mikser wrzucamy 3-4 kostki lodu do środka i na "chwilke" mielimy. Wrzucamy to do kieliszka, zalewamy potem schłodzoną bananówką i delikatnie mieszamy by zbytnio nie "rozwalić" lodu. Sypiemy pare jagód na góre (sprawdzałem też z jezynami tez bardzo dobre :D ) i przyozdabiamy plasterkiem banana z boku kieliszka ;)

 

mam takie pytanie. ile max można przechowywać bananówke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. ile max można przechowywać bananówke?

 

Tam jest mleko, więc tak jak kiedyś napisalem, raczej bym nie trzymał za dlugo ( max z tydzień ). Najlepiej zrobić to dzień/dwa przed imprezą i spożyć ;)

Heh nostalgia, odkopaliście 5 letni temat. Pamiętam jak się nałogowo rozrabiało te spiryty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, już nie rozrabiasz? :E

 

Przepis miodzio wygląda, dodałbym do niego tylko trochę soku porzeczkowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...