Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maspex

Dylemat ATA A SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dwa dyski po 80 Giga oba 7200 obrotow ale niestety na PATA a plyta obluguje mi SATA. Czy myslicie,ze oplaca sie wymiana na jeden dysk SATA ? tzn bedziec ciszej,dane beda sie szybciej zgrywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roznicy zbytnio nie odczujesz.

 

Ale będzie miał węższą tasiemkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale będzie miał węższą tasiemkę :E

Ja wolę jednak ATA. Ostatnio przez przypadek zachaczyłem ręką tej cienkiej tasiemki i ułamałem złącze w dysku, na szczęście udało się to skleic kropelką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam dwa dyski po 80 Giga oba 7200 obrotow ale niestety na PATA a plyta obluguje mi SATA. Czy myslicie,ze oplaca sie wymiana na jeden dysk SATA ? tzn bedziec ciszej,dane beda sie szybciej zgrywac ?

nie opłaca się, gdybyś chciał teraz nowy dysk kupić to bez wahania sata ale takto to nie ma sensu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wolę jednak ATA. Ostatnio przez przypadek zachaczyłem ręką tej cienkiej tasiemki i ułamałem złącze w dysku, na szczęście udało się to skleic kropelką :E

 

Ja kiedys przez przypadek stanalem na dysku ;) ale to nie znaczy, ze dlatego SATA jest gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys przez przypadek stanalem na dysku ;) ale to nie znaczy, ze dlatego SATA jest gorszy

Tego nie mówie, SATA jest bardzo dobery, szybki itd. tylko "kruchy" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja SATA lubie własnie za prostotę podłączenia no i waska tasme :), ktora mi sie sama nie wysuwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...