Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GreDi

zmiana hasła konta domenowego - rdesktop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

taki trochę mało Windosowy jestem ;)

 

możecie mi podpowiedzieć jak dla profilu ActiveDirectory mogę zmienić hasło logując się do systemu WindowsXP prof. zdalnie przy pomocy rdesktop(linuxowy klient zdalnego pulpitu).

 

Wiem, że po zalogowaniu "fizycznie" używając konta domenowego wystarczy 3 królików i tam jest ta opcja zmiany hasła.. ;)

tylko że z rdesktopa nie mogę wykonać tej magicznej kombinacji.

a przynajmniej nie wiem jak... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moment, bo ja czegoś nie rozumiem.

Przez RDP możesz zalogować się na kompa, ale jedynie na konto lokalne, nie domenowe, więc nie ma jak zmienić hasła. Jeśli łączysz się z kompem który logował się do domeny na domenowy login i hasło, to tak naprawdę logujesz się do profilu lokalnego który jest kopią domenowego, ale nie korzystasz z konta domenowego. To samo uzyskasz odłączajac kompa od sieci - nadal mozesz sie zalogować na konto domenowe mimo iż nie jest podłączony do sieci.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie bardzo

 

loguje się do Windy przy pomocy ROPa...

pokazuje mi sie okienko logowania

 

i na dole wybieram ze to jest konto logowania

zaloguj do czy jakoś tam

i tam wybieram nie nazwe hosta tego ów komputera tylko nazwe domeny do której się loguje ...

w tym momencie podaje usera i haslo konta domenowego

 

po pierwszym zalogowaniu jak najbardziej generowane sa pliki w dokuments and setings ale co z tego

 

jestem zalogowany...

 

w panelu sterowania, konta userow, pyta się hasło admina lokalnego.

moj komputer > zarzadzaj i tam mozna podejzec jakie są konta

i jest tylko jedno konto administrator.

 

i wsio

 

nie mam pojęcia jak dla mojego konta mam zmienic haslo ;) logując się zdalnie

 

dzięki za odp. i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co popytam jeszcze jutro, ale trochę Cię zaskocze - podłącz kompa piersyraz do domeny, dodaj konto komputera do kontenera na kontrolerze domeny. Zaloguj się pierwszy raz kontem domenowym. Odłącz kompa od sieci całkowicie i powtórz logowanie (na dole niech nadal będzie wybrana ta domena, nie komputer lokalny) - sądzisz, że się nie zalogujesz? Zalogujesz się i to bez najmniejszego problemu. Z kontami lokalnymi to już inna bajjka. Wydaje mi się, że nie pracujesz przez RDP w pełni w domenie, ale dowiem się.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zgadzam z Tobą

jak najbardziej zaloguje się po wyciągnięciu skrętki z kompa do domeny o ile wcześniej już kiedyś zalogowałem się do niej poprawnie

 

przykład notebook z windą XP prof. wystarczy że raz zaloguje się na konto domenowe, to poźniej w domu tez moge się logować na konto domenowe mimo iż notebook jest odłączony od sieci czyli defakto domena nie jest dostępna.

 

ale w moj komputer > zarzadzanie komputerem > urzytkownicy i grupy lokalne > urzytkownicy

i tam nie zobaczysz urzytkowników domenowych

tak samo jak i w panelu sterownia tez tam jest jakies narzedzie do administrowania kontami.

 

natomiast moje konto domenowe (lokalne, nie mylić z profilem mobilnym) można dostrzec w

moj komputer > zaawansowane > profile urzytkownika, ale i tam tez nie ma mozliwosci zmiany hasła.

 

więc... nie mam pojęcia jak urzytkownik miałby sobie poradzić ręcznie jak by kombinacja ctrl + alt + del uruchamiała by się na kompie lokalnym a nie na kompie do którego się w tym momencie loguje zdalnie.

napewno ctrl + alt + del wywoluje jakąś aplikacje którą napewno mogę ręcznie uruchomić, ale z tym pomysłam dałem se już s pokój...

 

ale juz rozwiązałem problem

faktycznie problem był z aplikacją zdalnego pulpitu

nie wiem jak to sie stalo ale rdesktop mialem jakąś przed potopową wersję

 

obecnie mam zainstalowaną wesje aplikacji 1.5.0 i nie ma problemu z ctrl + alt + del...

poprostu wciskam ctrl + alt + del i ta kombinacja zostaje wykonana na zdalnej maszynie a nie na lokalnej.

 

udało mi się zdalnie zminić hasło dla konta domenowego.

 

przepraszam za zamieszanie.

 

ale jeszcze raz dzięki za pomoc

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...