Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hekat

Zestaw dla Kolegi

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki zestawik:

 

Belinea Artist Line (1680x1050, 1000:1, 5ms)

Cena: 1199zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=6570

 

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX

Cena: 625zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4953

 

Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10

[sT3250820AS]

Cena: 275zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=3377

 

BFG GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI

Cena: 1150zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6931

 

Creative Labs Sound Blaster Audigy se /oem/

Cena: 90zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=6...roducts_id=3071

 

Alps 1.44MB Black

Cena: 25zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1428

 

LG GSA-H42LRBU LightScribe (Black)

Cena: 139zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6815

 

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL5 SpecialOps

Cena: 639zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6135

 

Thermaltake Soprano (black)

[VB1000BNS]

Cena: 269zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2512

 

Asus P5N-E SLI /nForce 650i SLI/

Cena: 420zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6353

 

Chieftec 560W CFT-560A-12C CableManagement

Cena: 345zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4124

 

SUMA: 5176 PLN

 

Komputer do gier/multimediów/programów biurowych (w tej mniej więcej kolejności). Procesor zostanie podciągnięty do 2,2/2,4 GHZ - zależy na ile pozwoli BOX'owe chłodzenie. RAM'u nie będziemy na razie ruszać. Ogólnie komputer NIE DO KRĘCENIA (właściciel się nie zna i nie ma potrzeby się uczyć). Niewykluczone, że w przyszłości pojawi się druga grafa.

Aha - podanej ceny nie da się powiększyć (wstępny limit wynosił 5K).

 

Jest jeszcze parę dni do kupna, więc chętnie poznam opinię Użytkowników. Uprzedzę tylko jeden zarzut ;) Ten konkretny zasilacz Chiefteca, jest bardzo dobry, niezależnie od tego, co twierdzicie, drodzy Tagano, Topowero, Anteco fani :lol:

 

A, i jeszcze dwie sprawy:

 

właściciel oglądał monitor - na Jego gust jest bardzo dobry i nie zdecyduje się na nic innego

 

ze względu na monitor i... względy prawno-ekonomiczne interesuje nas tylko towar z esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte bym wzioł Abita AB9 nie opylało by sie wziąć 2 grafy :]

Po co ci dzwiękowa? na tym abicie co podałem jest dobry dźwiek

I zasilacz bym zmienił nas BeQiet :E 500w za 330 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co ci dzwiękowa? na tym abicie co podałem jest dobry dźwiek

 

Na tym ASUSie też - jak na zintegrowaną oczywiście, niemniej kolega ma dość dobre głośniki (wieżę): zdecydowanie podpadające pod niezależną kartę dźwiękową, szczególnie w tak atrakcyjnej cenie.

 

zasilacz bym zmienił nas BeQiet 500w za 330

 

Nie wiem, dlaczego doradzasz mi gorszy zasilacz w tej samej niemal cenie (15 PLN różnicy to żadna różnica). Mniejsza moc, słabsza (sumarycznie - Chief ma 3 linie) 12V oraz brak odczepianych kabli są zdecydowanie większą wadą niż minimalnie głośniejsza praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, dlaczego doradzasz mi gorszy zasilacz w tej samej niemal cenie (15 PLN różnicy to żadna różnica). Mniejsza moc, słabsza (sumarycznie - Chief ma 3 linie) 12V oraz brak odczepianych kabli są zdecydowanie większą wadą niż minimalnie głośniejsza praca.

jaki gorszy :hmm: zdecydowanie lepszy no jedyna wada to brak odpinanych kabli , ale napewno jest cichszy i o większej sprawności a te 30W mocy to drobnostka bo ten komp łyknie z 250W więc zapas jeszzce bedzie spory

aha i płyta Abita po prostu lepsze wykonanie

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie lepszy

 

Konkrety?

 

napewno jest cichszy

 

Minimalnie - upraszając napisałbym tak:

Chieftec jest cichy - BeQuiet b.cichy

Znajduje to zresztą potwierdzenie w specyfikacji: 22db względem 27. Niby dużo, ale należy pamiętać, że są to wartości przy maksymalnym obciążeniu, czyli nieadekwatne przy proponowanej konfiguracji. Ten konkretny Chief nieobciążony jest dużo cichszy.

 

o większej sprawności

 

Nie rozumiem?

 

a te 30W mocy to drobnostka bo ten komp łyknie z 250W więc zapas jeszzce bedzie spory

 

Różnica to 60W a pracujący komputer powinien pobierać do ok. 350 W.

 

płyta Abita po prostu lepsze wykonanie

 

Warte przemyślenia. Płyta na pewno interesująca - być może nawet lepsza niż proponowany przeze mnie Asus, podejrzewam jednak, że SLI przeważy - szczególnie, że ja do swojej płyty Asusa (zupełnie inny model) zastrzeżeń mieć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkrety?

Minimalnie - upraszając napisałbym tak:

Chieftec jest cichy - BeQuiet b.cichy

Znajduje to zresztą potwierdzenie w specyfikacji: 22db względem 27. Niby dużo, ale należy pamiętać, że są to wartości przy maksymalnym obciążeniu, czyli nieadekwatne przy proponowanej konfiguracji. Ten konkretny Chief nieobciążony jest dużo cichszy.

Nie rozumiem?

Różnica to 60W a pracujący komputer powinien pobierać do ok. 350 W.

Warte przemyślenia. Płyta na pewno interesująca - być może nawet lepsza niż proponowany przeze mnie Asus, podejrzewam jednak, że SLI przeważy - szczególnie, że ja do swojej płyty Asusa (zupełnie inny model) zastrzeżeń mieć nie mogę.

z tego co wiem Chiftev 560W wersja ma 440W na 12V a BE guiet 500W ma 408 to nei 60W

a komp raczej 350W nei pociągnie

karta ze 110W chyba GTX ciągnei 140W

proc po nawet OC do 100W ledwo dociągnie

i reszta no z 60W

300W nie przekroczy nei ma bata

ale tu jest SLI 8x8 kompletnie nei warto sie w to bawić lepsza zresta 1 karta jak 2 słabsze

co do głóśności to chiftec jest głośny pod obciążeniem a i idle nei jest najcichszy ale wiesz głośność to pojęcie względne jak będzie BOX na procu to i tak bedzie komp wył :kwasny:

Sprawność zasilacza im większa tym lepiej (jaki procent mocy pobranej jest przez niego przetwarzany)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na asusie jest badziewna integra dźwiękowa dużo gorsza niz na abicie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem Chiftev 560W wersja ma 440W na 12V a BE guiet 500W ma 408 to nei 60W

 

Już rozumiem o co Ci chodzi - myślałem, że pisałeś o sumarycznej mocy. Task czy owak to nadal ok. 10% więcej.

 

[zestaw] 300W nie przekroczy nei ma bata

 

Niech będzie 300W żydowskim targiem ;)

 

tu jest SLI 8x8 kompletnie nei warto sie w to bawić

 

Nie znam chipsetu płyty głównej obsługującej SLI w tym przedziale cenowym (poza X3200 dla ATI-AMD), która miałaby 2x16.

 

lepsza zresta 1 karta jak 2 słabsze

 

Hmmm... do rozdzielczości 1900x1200 układ 2x8800GTS 320 MB jest wydajniejszy niż 1x 8800GTX. Przypominam jednak, że taka rozdzielczość jest nieosiągalna w tym zestawie. Zastanawia mnie zatem, jaką kartę mogłeś mieć na myśli ;)

 

co do głóśności to chiftec jest głośny pod obciążeniem a i idle nei jest najcichszy ale wiesz głośność to pojęcie względne jak będzie BOX na procu to i tak bedzie komp wył

 

Ano pewnie będzie.

Ale ten Chief przy porównywalnym obciążeniu (x2 3800 s939, X1800XL, 2GB RAM, 2xHDD...) jest cichy. Naprawdę - zaprosiłbym i pokazał ;)

 

Sprawność zasilacza im większa tym lepiej (jaki procent mocy pobranej jest przez niego przetwarzany)

 

Chief >84%

BeQuiet >80%

Chyba porównywalna ;)

 

Na asusie jest badziewna integra dźwiękowa dużo gorsza niz na abicie

 

Powiedzmy sobie szczerze - wszystkie zintegrowane karty dźwiekowe są badziewne ;) Niektóre po prostu mniej. ABitowej najzwyczajniej w świecie nie słyszałem. A Asusowa jest ok (jak na zintegrowaną).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak asusowa jest dla ciebie ok to cieńki masz słuch :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłeś mnie - dzięki :)

 

Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że praca w radio niszczy słuch ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już rozumiem o co Ci chodzi - myślałem, że pisałeś o sumarycznej mocy. Task czy owak to nadal ok. 10% więcej.

Niech będzie 300W żydowskim targiem ;)

Nie znam chipsetu płyty głównej obsługującej SLI w tym przedziale cenowym (poza X3200 dla ATI-AMD), która miałaby 2x16.

Hmmm... do rozdzielczości 1900x1200 układ 2x8800GTS 320 MB jest wydajniejszy niż 1x 8800GTX. Przypominam jednak, że taka rozdzielczość jest nieosiągalna w tym zestawie. Zastanawia mnie zatem, jaką kartę mogłeś mieć na myśli ;)

Ano pewnie będzie.

Ale ten Chief przy porównywalnym obciążeniu (x2 3800 s939, X1800XL, 2GB RAM, 2xHDD...) jest cichy. Naprawdę - zaprosiłbym i pokazał ;)

Chief >84%

BeQuiet >80%

Chyba porównywalna ;)

Powiedzmy sobie szczerze - wszystkie zintegrowane karty dźwiekowe są badziewne ;) Niektóre po prostu mniej. ABitowej najzwyczajniej w świecie nie słyszałem. A Asusowa jest ok (jak na zintegrowaną).

Pozdrawiam.

1 no z tymi zasilaczami to troche sie nei zgadaliśmy

2 no więc Asus w sumie nei bedzie ci potrzebny bo Sli 8x8 to trochę mija sie z celem także abicik

3 ale widze że bierze panorame to w sumie najlepiej grac na natywnej a do tego jedna karta starczy a zresztą jak załadujesz mu 2 GTS to procek nie podoła :exclam: o tym gedzieś bym ostatnio artykuł tylko kurde nei pamiętam gdzie

4 włąsnie widziałem gdzieś ze chiftec ma słabsza skuteczność skąd masz te dane :question: ale ok nie bedziemy sie spierać o zasilacz oba są dobrymi konstrukcjami i co ważne podołają zestawowi

5 no wiadomo że integra to zawsze bedzie integra zwykły jakiś audigy zawsze bedzie lepszy

hehe nie ma to jak owocna dyskusja :thumbup:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no więc Asus w sumie nei bedzie ci potrzebny bo Sli 8x8 to trochę mija sie z celem także abicik

 

Obgadam sprawę bo i mi się ta płyta spodobała.

 

widze że bierze panorame to w sumie najlepiej grac na natywnej a do tego jedna karta starczy a zresztą jak załadujesz mu 2 GTS to procek nie podoła o tym gedzieś bym ostatnio artykuł tylko kurde nei pamiętam gdzie

 

Ano był - i może wtedy zmieni się też procesor (na jakiś Quad Core ;) ).

 

włąsnie widziałem gdzieś ze chiftec ma słabsza skuteczność skąd masz te dane

 

Z oficjalnej specyfikacji popartej testem w jednym z polskich serwisów ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obgadam sprawę bo i mi się ta płyta spodobała.

Ano był - i może wtedy zmieni się też procesor (na jakiś Quad Core ;) ).

Z oficjalnej specyfikacji popartej testem w jednym z polskich serwisów ;)

Pozdrawiam.

jak masz gdzieś pod ręka to był bym wdzięczny jak byś mi go zapodał na PW bo jakoś chyba nei widziałem ;)

no jak Quad to już co innego jak jeszcze zaczna go robć w 0,45nm to może być ciekawie i przy OC :P ale to sie zobaczy bo troche pogrzebali w budowei bramki i może już sie tak nie kręcić :D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...