Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukjar7

Request 514 CX i Pentagram Cerberus Lite

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu przeprowadziłem flasha i jest dobrze, zero zawiech. Ale mam jeszcze problem z emulem, zrywa mi połaczenie Już na poprzednim firwarze tak się działo i z tego co przeczytałem w necie wynikało ze jest to wina routera który nie potrafi obsłużyc tylu połaczeń i je poprostu zrywa. Więc myślałem że na tym firmwarze softcomu nie bedzie już tego problemu a jednak jest. Czy ma ktoś pomysł co z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu przeprowadziłem flasha i jest dobrze, zero zawiech. Ale mam jeszcze problem z emulem, zrywa mi połaczenie Już na poprzednim firwarze tak się działo i z tego co przeczytałem w necie wynikało ze jest to wina routera który nie potrafi obsłużyc tylu połaczeń i je poprostu zrywa. Więc myślałem że na tym firmwarze softcomu nie bedzie już tego problemu a jednak jest. Czy ma ktoś pomysł co z tym zrobic??

zrywanie napewno nie jest zwiazane z iloscia polaczen lecz zapychanie, zrywa moze połączenie przez providera lub kabel telefoniczny za dlugi. porty odblokowales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net ma z neostrady a kabla 10 m. Disconnect Timeout na routerze mam na 0 więc nie powinien zrywać. Podłaczone mam dwa kompy i na obydwu wystepuje "utracenie połączenia z serwerem" w emule. Co dziwne to zerwane połaczenia następują w różnych odstępach czasowych np 15, 30 min. Próbowałem też w emulu ustawić interwał odświeżania połączenia z serwerem na 14 i 29 min i nic.

 

A i porty są odblokowane dla obydwu emuli na obu kompach (wysokie id)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Net ma z neostrady a kabla 10 m. Disconnect Timeout na routerze mam na 0 więc nie powinien zrywać. Podłaczone mam dwa kompy i na obydwu wystepuje "utracenie połączenia z serwerem" w emule. Co dziwne to zerwane połaczenia następują w różnych odstępach czasowych np 15, 30 min. Próbowałem też w emulu ustawić interwał odświeżania połączenia z serwerem na 14 i 29 min i nic.

 

A i porty są odblokowane dla obydwu emuli na obu kompach (wysokie id)

czyli nie zrywa Ci połączenia z providerem tylko z serwerem emule tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak

moze to jakis firewall, musisz napisac na jakims forum typowo emulowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem firewalla w routerze i emule chodzi już prawie godzine i jeszcze sie nie rozłączył więc może to tu jest przyczyna ale dobrze żeby on jednak był włączony. Moze trzeba cos przestawic w ustawieniach routera albo pobawic się w konfigurację tego firewalla ale nie mam pojęcia co tam można przstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączyłem firewalla w routerze i emule chodzi już prawie godzine i jeszcze sie nie rozłączył więc może to tu jest przyczyna ale dobrze żeby on jednak był włączony. Moze trzeba cos przestawic w ustawieniach routera albo pobawic się w konfigurację tego firewalla ale nie mam pojęcia co tam można przstawić.

dobra rada:

ze wylaczyles firewalla w routerze to bardzo dobrze i dobrze radze- zrezygnuj calkiem z niego i zastap go jakims programowym, tzn zainstaluj na obu kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest prawdą że firewall sprzetowy jest lepszy od programowego??

Tak przynajmniej słyszałem i czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest prawdą że firewall sprzetowy jest lepszy od programowego??

Tak przynajmniej słyszałem i czytałem

lepszy- pojecie wzgledne, zalezy co od czego,

powiem Ci ze napewno ten firewall z tego routera nie jest lepszy od outposta czy jakiegos zonealarma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zainstaluje zaraz jakiegos firewalla i bedzie spokój :)

Ale problematyczny jest ten router, niech go szlag trafi.

Dzieki za radę. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dialnet, adres IP dynamiczny.

Czy Pentagram Cerbeus Lite będzie potrafił się logować bez podania stałego IP w której z wersji firmware (oryginał, safecom)?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dialnet, adres IP dynamiczny.

Czy Pentagram Cerbeus Lite będzie potrafił się logować bez podania stałego IP w której z wersji firmware (oryginał, safecom)?

;)

bardzo niezrozumiałe to pytanie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Provider nie przydzielił mi stałego adresu IP. Czy muszę wykupić taki adres by modem zadział? Modem providera łączy bez stałego adresu IP. Spotkałem wypowiedź gdzieś na innym forum internauta, który miał stały adres IP w Dialnecie i nie poradził sobie z ustawieniem Cerebusa.

Inna rzecz,że moja wiedza na polu jest też mierna.

 

Moje wypociny nie dają efektu:

 

WAN Configuration

Virtual Circuit Enabled

Bridge Disabled

IGMP Disabled

Encapsulation 1483 Bridged IP LLC

 

ATM

VPI 1

VCI 32

Service Category UBR

Peak Cell Rate 0 kbps

Sustainable Cell Rate 0 kbps

Max Burst Size 0

DHCP Client Disabled

Host Name

MAC Spoofing Disabled (podanie MAC'a modemu providera nic nie pomaga)

Mac Address

 

Static IP Settings

IP Address 0.0.0.0

Subnet Mask 255.255.255.0

Gateway 87.105.184.1

Service Name dialnet.pl

Username xxxxxxxxxxx

Password xxxxxxxxxxx

Disconnect Timeout 0 minutes (Max:32767)

MRU 1492

MTU 1492

MSS 1432

Lcp Echo Interval 10 seconds

Lcp Echo Maximum Consecutive Failure 6

Authentication Auto

Automatic Reconnect (tak)

 

DNS Configuration

DNS Proxy Enabled

User Configuration (tak)

DNS Proxy Setting

# DNS Server IP

1 217.30.129.149

2 217.30.137.200

 

ADSL Configuration

User Select Annex Mode Config

Annex B User Selected Annex Mode

Enabled Trellis

Autosense – G.dmt first Handshake Protocol

Tip/Ring Wiring Selection

Enabled Bit Swapping (No system reboot needed)

 

Diagnostic Test: Test Complete

Checking LAN Connection

Testing Ethernet LAN connection PASS

Checking ADSL Connection

Testing ADSL Synchronization PASS

Checking Circuit 0 for Network Connection

Test ATM OAM Segment Loop Back PASS

Test ATM OAM End-to-End Loop Back PASS

Test Ethernet connect to ATM PASS

Test IP connect to Ethernet PASS

Testing Internet Connection

Ping primary DNS 217.30.129.149 FAIL

Query DNS for www.conexant.com FAIL

Ping www.conexant.com SKIPPED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Provider nie przydzielił mi stałego adresu IP. Czy muszę wykupić taki adres by modem zadział? Modem providera łączy bez stałego adresu IP. Spotkałem wypowiedź gdzieś na innym forum internauta, który miał stały adres IP w Dialnecie i nie poradził sobie z ustawieniem Cerebusa.

Inna rzecz,że moja wiedza na polu jest też mierna.

 

Moje wypociny nie dają efektu:

masz dynamiczne ip i powinno wszystko Ci działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm … po resecie padł. Nie widzi linii dsl, brak dostępu do panelu … sklep przyjął zwrot towaru. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz dynamiczne ip i powinno wszystko Ci działać.

Regulamin pkt.13. Sam poprawisz, czy Ci pomóc? ;)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regulamin pkt.13. Sam poprawisz, czy Ci pomóc? ;)

Pozdrawiam.

już poprawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko mam router Pentagrama cerberus Wifi 802.11g Lite i niewiem gdzie szukać odpowiedniego firmware i jak zeby miec pewnosc ze dany firmware pasuje.

Moja obecna wersja firmware to v1.4.0.3 Zależy mi na upgrade firmware ponieważ odkąd net leci mi przez router to o TV osiedlowej moge zapomniec mam nadzieje ze po upgrade firmware router będzie obsługiwał strumień SAP (session announcements) a konkretnie ze będą dodatkowe opcje czyli forwardowanie ruchu multicast niestety w tej kwestji pentagram jest daleko za murzynami w porównaniu z linksysem...

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem wszystko jak trzeba, ale niestety router nie chce przyjąć hasła: epicrouter.

 

Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten cały temacik, ale niestety wydaje mi się to być zbyt skomplikowane. Powiedzcie mi prosze, który tani router WiFi nie ma problemu z p2p itp. rzeczach przez które tu musicie się bawić w jakieś zmiany oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Napisz proszę jaki kupiłeś router na miejsce Cerberus'a?

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Mam nadzieję, że ten wątek zostanie przyklejony.

 

Zauważyłem, że na allegro sprzedaje się masowo routery:

- Request 514 CX

- Pentagram Cerberus Lite

 

A oto linki ze zdjeciami routerów których dotyczy ten poradnik

 

http://www.pentagram.pl/produkty/sieci_i_k...berus_adsl_lite

http://www.arigo.pl/sklep/product_info.php...p;products_id=2

 

I właśnie z tego powodu postanowiłem napisać mały poradnik dla posiadaczy tego własnie sprzętu.

 

Uwaga sposób II nie dotyczy zwykłego Pentagrama Cerberusa !!! Lecz Pentagrama Cerberusa Lite !!! Zwróćcie na to uwage!!!

 

Najczęściej szczęśliwi odbieramy router, podłączamy. Wszystko chodzi bardzo szybko i ładnie, normalnie zero problemów( nie dotyczy osób, które źle skonfigurowały router, bądź otrzymały wadliwy fabrycznie sprzęt ). Ale po pewnym czasie gdy dochodzimy do momentu, że mówimy sobie:” trzeba zainstalować utorrenta bądź emule” I tu zaczynają się schody....

Oczywiście zgodnie ze wskazówkami kolegów przekierowujemy porty na routerze. Jak się okazuje po nie wielkim czasie użytkowania w/w programów zapycha nam się łącze, tzn. niezależnie od prędkości ściągania emule czy utorrenta przestają się nam otwierać strony w przeglądarce. Zjawisko dość dziwne, np. jeżeli np. mamy neo 1MB jak w moim przypadku to zadajemy se pytanie dlaczego strony mi się nie otwierają skoro utorrent ściąga te 15kB/s skoro moje łącze posiada predkość około 128 kB/s. Przeczytałem, że na neostradzie nie można osiągnąć pełnego downloadu przy pełnym uploadzie, wiec myśle trzeba przetestować. Nic nie daje, nawet przy znacznym przycięciu uploadu. Po pewnym czasie doczytuje się, że tańsze routery potrafią obsłużyć małą liczbę jednoczesnych połączeń, wiec pisze do sprzedawcy jaka jest liczba połączeń jednoczesnych dla mojego requesta lecz nie otrzymuje odpowiedzi. Dodaje jeszcze, że nie dostałem od sprzedawcy porządnego manuala mimo masowej sprzedaży na allegro. Skoro się sprzedaje jakiś produkt to należy dołączyć instukcje producenta, ale w sumie czemu się dziwić jak się za taki routerek wydaje 120-130 zł.

 

Przedstawię teraz dwa sposoby na poradzenie sobie z zapychaniem łącza przy użyciu programów typu p2p:

 

I. Sposób pierwszy:

 

Dogrzebujemy się do opcji naszego programu p2p i szukamy opcji gdzie jest określona opcja naszego połączenia, ustawiamy odpowiednie parametry na (podaje na przykładzie utorrenta):

 

Całkowita maksymalna liczba połączeń: 40

Maksymalna liczba połączonych peerów na torrent: 20

Ilość slotów do wysyłania na torrent: 2

 

Dodaje screena:

 

http://forum.pclab.pl/index.php?act=Attach...st&id=14482

 

Po dokonaniu takich zmian możemy już poruszać się po internecie w czasie korzystania z p2p

Jednak zauważamy jeszcze drobne utrudnienia w przeglądaniu internetu, tzn stronki ładują się dłużej niż w przypadku jeżeli nasz program p2p byłby wyłączony.

 

II. Sposób:

Sposób ten jest ryzykowny, wiec przeprowadzamy go na własne ryzyko !!!

 

Zmiana firmware naszego routerka.

 

Wystarczy go zmienić na firmware z routera zupełnie innej firmy (SAFECOM) lecz opartym na tym samym sofcie. . Najlepsze jest to, że to rozwiązanie prócz cerberusa dotyczy również routerów innych firm lecz OCZYWIŚCIE opartych na tym samym oprogramowaniu tzn. musi spełniać odpowiednie kryteria:

 

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.28

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.34

Customer Software Version: ARTCX-PMV.061005.00FA

Osobiście od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem routera marki Request model ART514CX. Dlaczego od niedawna? Bo zmieniłem firmware na taki: http://safecom.cn/code/product/adsl/samr-4...W/SA-SW-FMW.zip

KONiEC ZE ZWiECHAMi! Router pracuje 1m-c w 100% sprawnie bez dławienia i koniecznego w tej sytuacji reseta Jeśli spełnia któryś z was podane warunki i przy znacznym obciążeniu łącza łapie zwiechy to to jest właśnie TO. Nic dodać nic ująć -100% satysfakcji. Nie dotyczy routerów, które posiadają wady fabryczne, tzn jeżeli twój router chodzi bez najmniejszych problemów bez użycia p2p, ale gdy włączysz p2p przestają się ładować strony w przeglądarce wwww to ten sposób dotyczy Ciebie.

 

Sciągnąć alternatywny firmware, rozpakować i wyedytować plik cmd.txt:

- a zrobić to w taki sposób aby w dwóch pierwszych linijkach znajdowało się: obecny login i hasło do naszego routerka, których używamy do routerka z poziomu przeglądarki www.

 

W przypadku nie zrobienia tego wasze firmware nie zostanie zaktualizowane ponieważ program od flashu nie otrzyma uprawnień do dostania się do routerka.

 

Oto instrukcja jak przeprowadzić flash:

 

Podłączamy router do kompa za pomocą Ethernet. Radze odłączyć inne kompy od routerka, a nawet trzeba to zrobić !!!

 

1. Przytrzymaj przycisk reset, znajdujący się z tyłu routera przez 15 sekund gdy router jest włączony

2. Dioda ADSL zacznie migać(około 45 sec, radze chwile poczekać), jak przestanie migać i będzie świecić na stałe uruchom run.bat

3. Po zakończeniu wgrywania nowych plików wyłącz router (z zasilania) i następnie go włącz.

4. 10.0.0.2, użytkownik: admin, hasło: epicrouter, i konfiguracja. Naciskamy na advanced setup i konfigurujemy tak jak na starym firmware.

 

Po aktualizacji mamy:

 

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.21

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.21

Customer Software Version: safecom.cn 04-21-05

 

Soft ten _nie posiada_ natomiast obsługi DDNS (która i tak w przypadku defaultowego firmware była uboga, ograniczała się jedynie do jednego serwisu hostujacego taka usługę) - wiec można sobie odpuścić ta opcje.

 

W moim przypadku to było 100% satysfakcji.kupiłem router za 120 zł a teraz mam sprzet za 2 stówki to sie nazywa interes, żadne p2p nie zabija mi teraz routerka. Natomiast dopóki doszedłem do tego sposobu to minęło trochę czasu, dlatego postanowiłem napisać ten poradnik, a więc ludzie zanim wyrzucicie swój router przez okno (co ja chciałem zrobić przed zmiana firmware) to przeczytajcie ten temat.

 

/Wiadomo że operacje flashowania przeprowadzacie na własne ryzyko -sprawa zupełnie normalna/ mnie to ryzyko opłaciło się.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dzieki za informacje na temat zamulania modemu, ale mam maly problem i mysle ze ktos mi pomoże.

 

Wiec wgralem to Firmware co jest podane w tym temacie posiadajac modem Requesta 514 CX. Wszystko pieknie fajnie ... wykrywa linie, predkosc netu ale pojawia sie problem. po wpisaniu wszystkich danych do polaczenia z netem .. takie ustawienia co poprzednio mialem na wczesniejszym sofcie .... modem nie polacza z internetem. kontrolka sie swieci wiec synchronizacja jest, ale mimo tego nie moze sie polaczyc.

 

W Systel log pokazuje:

 

01/01/1970 00:00:00> Ethernet Device 0 Detected

01/01/1970 00:00:00> ATM: Detected

01/01/1970 00:00:00> ATM: Setting up vcc0, VPI=0, VCI=38

01/01/1970 00:00:00> Initialized Dynamic NAPT.

01/01/1970 00:00:00> CfgMgr: 'Apimage.dlz' module loaded.

01/01/1970 00:00:00> CfgMgr: 'Prism.dlz' module loaded.

01/01/1970 00:00:06> CfgMgr: 'Shtm.dlz' module loaded.

01/01/1970 00:00:08> CfgMgr: 'Washer.dlz' module loaded.

01/01/1970 00:00:08> CfgMgr: 'Fwbsd.dlz' module loaded.

01/01/1970 00:00:08> Firewall is loaded.

01/01/1970 00:00:08> Firewall is enabled.

01/01/1970 00:01:10> ATM Connected

01/01/1970 00:01:10> ATM layer is up, cell delineation achieved

01/01/1970 00:01:10> ADSL connected

01/01/1970 00:01:10> Modulation: G.dmt

01/01/1970 00:01:10> Annex Mode: ANNEX_A

01/01/1970 00:01:10> Max Tx Power: -38dBm/Hz

01/01/1970 00:01:10> CO Vendor: GLOBESPAN

01/01/1970 00:01:10> d/s SNR: 16.0dB, u/s SNR: 16.0dB

01/01/1970 00:01:10> d/s Attenuation: 15.3dB, u/s Attenuation: 10.0dB

01/01/1970 00:01:10> d/s Data Rate: 7456kbps, u/s Data Rate: 640kbps

01/01/1970 00:01:10> d/s Latency: FAST, u/s Latency: FAST

01/01/1970 00:01:10> d/s total bit capacity: 2860bits, used: 1872bits

01/01/1970 00:01:10> u/s total bit capacity: 185bits, used: 185bits

01/01/1970 00:01:10> ATM Tx Error Count: 0, Rx Error Count: 0

01/01/1970 00:01:10> PPP1 PPPoA Connected

 

 

Czyli jest w porzadku ...

 

 

POMOCYYYYYY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze wyskakuje w System log:

 

....

01/01/1970 00:01:10> PPP1 PPPoA Connected

01/01/1970 00:01:12> Session is down

 

Co to znaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są optymalne dane liczby polaczen w emule? mam neostrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...