Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vega

Windows Vista, czyli czy WOW jest łał? :]

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś nie miał okazji to polecam obejrzeć promocyjne video PDC 2003, na którym pokazano następcę Windows XP. Ktoś nadal twierdzi, że Aero to spory krok na drodze rozwoju Windows? ;) Już cztery lata temu cały interfejs Windows był o lata świetlne bardziej rozwinięty i jak na ironię, mniej zasobożerny niż jedyna nowa cecha, czyli przewijanie okienek 3D w Aero Glass. :Up_to_s: Jak ktoś nie wierzy to polecam pokukanie tu i ówdzie za starymi buildami Longhorna. ;)

 

 

A tak se wrzuciłem jak już z Bookmark'ów wygrzebałem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry, zobaczymy to w nowym systemie o nazwie kodowej 'Seven' [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie całkiem miło to wygląda.

 

Ale chyba w dacie się pomylili - zamiast 2003 powinno być 2013 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ;) Nawet nie wiedziałem. Dziwne podobnieństwo no nie? Chyba poprostu musieli poczekać na lepszy sprzęt ;)

A tak trochę OT - czy ktoś się domyśla jak i w czym były zrobione te napisy na początku i końcu? przydała by mi się taka wiedza.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głowa do góry, zobaczymy to w nowym systemie o nazwie kodowej 'Seven' [:

 

I o to cho! :thumbdown:

 

Aż sobie chyba zainstaluję starego Longhorna tylko po to żeby popatrzeć na nowoczesny i futurystyczny interfejs. :Up_to_s::mad:

 

No faktycznie całkiem miło to wygląda.

 

Ale chyba w dacie się pomylili - zamiast 2003 powinno być 2013 :D

 

Teraz już wiesz dlaczego z fanboy'a Longhorna stałem się wrogiem Visty. :P Interfejs Longhorna to był Postęp przez zajebiście wielkie "P". Pracując na L nawet nie przejmowałem się wtedy, że pod względem funkcjonalności niewiele go odróżnia od Windows XP (Vistę zresztą też nie, nie licząc IE 7, WMP11, Net 3.0, itp., które po prostu pojawiły się niedawno temu). Już sam niesamowicie dopracowany i nowoczesny interfejs rodem z filmów Sci-Fi sprawiał, że chciało się na nim pracować. Te głosowe "Good Morning" na powitanie, rozmowy Video w Sidebarze, animowane i głosowe powiadomienia o nowej poczcie, rozmowie głosowej, wiadomości w komunikatorze, wizualizacje dźwięku, efekty specjalne w oknach folderów, przepiękne okno logowania (minipodgląd jest na filmie!), przebudowane centrum sieci (nie tak szambiarsko jak w Viście), całkowicie odmieniona przeglądarka zdjęć (to co jest w Viście jest na tle Longhorna jak MS Paint przy Photoshopie...), itd., itd.... Tego firmie Microsoft nigdy nie wybaczę. Od chwili porzucenia projektu i wejścia Visty dokładnie jak sz3lo stwierdziłem - pięknie, zostawiają sobie esencję Longhorna na kolejne edycje i będą je dawkować po trochu przez następne dziesięć lat twierdząc, że każda kolejna to rewolucja. A wszystko to, co klienci dostaną przez następne dziesięć lat było gotowe już ponad trzy lata temu. :/

 

A w dacie nie pomylili się. Sprzęt sprzed czterech lat świetnie radził sobie z interfejsem Longhorna. :( Dla dzisiejszego sprzętu to bułka z masłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się najbardziej spodobały ujęcia ze sklepów podczas premiery Win 95 albo 98 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się najbardziej spodobały ujęcia ze sklepów podczas premiery Win 95 albo 98 :rotfl:

:E:lol2::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna wersja:

 

Uproszczony interfejs Longhorna:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, czy ja dobrze rozumiem? Wersja preprealfa z przed czterech lat potrafiła więcej niż najnowsza Viśta? :hmm: No gratulacje, M$! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I o to cho! :thumbdown:

 

Aż sobie chyba zainstaluję starego Longhorna tylko po to żeby popatrzeć na nowoczesny i futurystyczny interfejs. :Up_to_s::mad:

Gdzie to coś zdobyć? Chętnie bym zobaczył :E

 

To jest jawne wyciąganie kasy - damy im przezroczyste okienka, nowego ie i wmp i niech się podniecają, za kilka lat damy pare nowych bajerków i zrobimy nowego directxa niezgodnego ze starszą wersją. I oni to kupią :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Vega. Dzieje sie tak dlatego że windows nie ma ŻADNEJ konkurencji, więc po co ma sie śpieszyć z wydawaniem nowych dodatków. Prawde mówiąc to zwykły użyykownik kupił by to nawet jak wygladało by to tak samo jak Xp i wszystko miało to sama a jedynie dodali by direxa 10 poniewaz nie miał by innego wyjścia. Linuksy i wszelkiego rodzaju inne systemy to niestety żadna konkurencja dopuki nie zaczna wychodzić na to wszystkie gry i programy to 90 procent ludzi tego nie zainstaluje. Gdyby nvida nie miała konkurencji też pewnie nie było by takich karta graficznych jak mamy obecnie. Gożej jest z tym że jak narazie dla windowsa nie widać żadnej konkurencji i kto wie może nigdy nie będzie. Więc microsoft bedzie nadal nam sprzedawał co bedzie chciał, naszczęscie są piraty;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może vista server coś wniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za problem na najprostszym programie montazowym takie napisy zrobic ????? premiere, edius, avid, bez klopotu i w 5 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widać chyba jakiś problem mam :) Poprostu spytałem - może gdzieś jest dostępny gotowy efekt. ;)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może vista server coś wniesie

 

Windows Server Code Name "Longhorn", czyli serwerowa wersja Visty bardzo ją przypomina. Praktycznie wygląda tak jakby do wersji podstawowej dodali funkcje charakterystyczne dla systemów "Server".

 

Standardowo nie ma Aero, WMP 11, przeglądarki zdjęć itp, ale (poza Aero, przynajmniej nie widziałem) można je doinstalować.

 

Co ciekawe na sterownikach dostarczonych z systemem działają gry 3D (na Radeonie 9500pro), np. Warhammer Mark of Chaos. Niestety moja przygoda z tym tytułem skończyła się restartem komputera po kilkunastu minutach grania.

Wystąpił błąd sterownika. Zaznaczam, że na dzień dzisiejszy jest to wersja Beta 2, więc zapewne to poprawią.

 

Dla mnie największym minusem tego systemu jest identyfikowanie go przez oprogramowanie jako wersji "Serwer". oznacza to m.in. niemożność zainstalowania wielu programów antywirusowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze gadzety były jeszcze w buildach powyzej 45xx. Była nawet prezentacja, i wierzcie na slowo to z PDC to nic przy tamtych. Jak znajde linka to zarzuce.

A wszystko dotyczy napisania Exploratora z tymi gazetami.. Cóz Vienna, Sven, Blackcomb czy jak sie tam nowy projekt zwie moze bedzie to mial..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ładny Longhorn, ale czemu go nie wprowadzili tak jak był zrobiony? czy miał coś niedopracowanego i zdecydowali się na robienie czegoś trochę innnego-Viste? nie wiem. ale wiem, ze u mnie Vista chodzi jak ta lala i jestem zadowolony hehe;) pozro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe ładny Longhorn, ale czemu go nie wprowadzili tak jak był zrobiony? czy miał coś niedopracowanego i zdecydowali się na robienie czegoś trochę innnego-Viste? nie wiem. ale wiem, ze u mnie Vista chodzi jak ta lala i jestem zadowolony hehe;) pozro

Tia. Kolorowe paciorki dali, to się trzeba cieszyć, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tia. Kolorowe paciorki dali, to się trzeba cieszyć, co nie?

No a nie? Dzisiaj od samego rana zachwycam się animacją minimalizacji okna w aero [: :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne slowo - concept :) To jest stworzone w programach graficznych i to nie jest prawdziwe :D Panow od concept artow zawsze ponosi fantazja, a potem developerzy sie glowia jak takie cuda wianki zrobic :) . Wlasnie teraz powstaly narzedzia ms, ktore maja zapewnic to, by od conceptu do rzeczywistosci przechodzilo sie latwiej :) ( mowie o tych blendach roznych ).

A te rozmowy wideo w sidebarze to jeszce pewnie beda jak sie ludzie troche z wpf lepiej zaznajomia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie największym minusem tego systemu jest identyfikowanie go przez oprogramowanie jako wersji "Serwer".

Ot kurna wielka wada, ze system serwerowy identyfikuje sie jako system serwerowy :lol2: Leze i kwicze :lol2:

 

 

Edit: Sorki za dubla. Myslalem ze polaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za czasów bodajże windowsa 98 była możliwość zmiany menagera okien. Można było na windowsie mieć np. Gnoma lub KDE.

Nie słyszałem o takiej możliwości na XP. Może gdyby była, i dałoby się odpalić Linuxowe interfejsy 3D, to zrobiłoby się ciekawie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie popatrzeć na naprawdę nowoczesne GUI to musie zainstalować Linuksa + GNOME lub XFCE + AXGL + Beryl. Wtedy macie czego dusza zapragnie - mogą być całe pulpity lub okna 3D, przezroczystość, cienie, pływające okna, płynnie skalowalne ikony. Efekt końcowy zależy od Waszej wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...