Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vega

Windows Vista, czyli czy WOW jest łał? :]

Rekomendowane odpowiedzi

b4rtaz - 4051, i starsze. Niestety Build 4074 był punktem zwrotnym, w którym interfejsy Slate/Avalon zastąpiono nowym - Jade - z którego wyewoluował Aero, z każdym buildem coraz bardziej upodabniający się do interfejsu Luna z Windows XP. Mówiąc najprościej, podjęto decyzję o cofnięciu wszystkiego do punktu sprzed 10 lat, który w dodatku maksymalnie uproszczono, obdzierając go z praktycznie wszystkich nowości tamtych czasów. Szczegóły poniżej. :P Jako że rozwój Longhorna obserwowałem od momentu upubliczenia założeń tego projektu, dziś patrząc na Vistę widzę Windows XP Second Edition, a nie wszystkie testowane, rewelacyjne rozwiązania Longhorna. :(

 

Jeszcze jedna rzecz, z której Microsoft zrezygnował jest Task Gallery, nad którą prace rozpoczeto jeszcze w 1999 roku. Rozszerzenie to było gotowe i działało, ale pojawiło się tylko w pierwszych buildach Longhorna w nieuruchamialne postaci.

 

http://research.microsoft.com/ui/TaskGallery/video.mpg - tak to wyglądało jeszcze w 1999 roku. Warto pamiętać, że jest to demo wersji testowej, a więc chodzi tu o koncepcję i jej zalety, a nie o wykonanie. Karty graficzne osiem lat temu nie oferowały bowiem efektów i wydajności dostępnych dziś. ;)

 

Zeby było zabawniej, koncepcję tą podchwyciło Community linuksowe i tak powstał np. Beryl. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ot kurna wielka wada, ze system serwerowy identyfikuje sie jako system serwerowy :lol2: Leze i kwicze :lol2:

Edit: Sorki za dubla. Myslalem ze polaczy

 

Widzę, że nie rozumiesz. Napiszę więc to w prostszy sposób.

 

Darmowe oprogramowanie antywirusowe nie działa na Windows Server (w tym Longhorn). Pojawia się komunikat, że nie jest to zgodne z ich licencją. Mam więc darmowy (na 3 miesiące) system operacyjny na którym nie mogę zainstalować ani firewall-a (jest niby wbudowany), ani antywirusa (z wersjami komercyjnymi też są problemy). Oczywiście pierwsze złośliwe programy zgodne z Windows Server "Longhorn" już istnieją. Pewnie niedługo pojawią sie wirusy.

 

Już lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już lepiej?

Nie lepiej. Bo widze , ze chodzi ci o to, by uzywac serwerowego systemu jak desktopa. A to chyba lekko nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b4rtaz - 4051, i starsze. Niestety Build 4074 był punktem zwrotnym, w którym interfejsy Slate/Avalon zastąpiono nowym - Jade - z którego wyewoluował Aero, z każdym buildem coraz bardziej upodabniający się do interfejsu Luna z Windows XP. [...]

 

Chyba do rąk już starszych buildów Longhorna nie dostaniemy. Po przeglądnięciu trochę screenów mam wrażenie, że ten film z Longhorna jest trochę naciągany. Nigdzie nie mogę odnaleźć ani jednego screenu ze struktury przeglądania plików, wyszukiwarki plików, logowania do systemu, dynamicznego podglądu muzyki i tych kilku innych "świecidełek". Przypadkiem nie fake? Film był dodany 2006'roku. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypadkiem nie fake?

To nie fake tylko concept video. To popelnili designerzy, nie programisci. Starsze buildy longhorna miejscami mialy podobne to tego elemetny. Ale tylko elementy. Nigdy jako calosc to tak nie wygladalo.

I tu caly jest ból tworzenia dzisiejszych windowsow. Designer cos sobie wymysli, a programista czesto nie ma fizycznej mozliwosci zrealizowania jego wymyslow. Bo czasem ciezko wizje namalowana w jakis adobe flaszach czy innych takich programach przeniesc w realne okienka. Ale teraz razem z xamlem i pakietami expression powinno sie zmienic.

b4rtaz - jak chcesz troche screenow z antycznych buildow to popatrz tu http://www.winsupersite.com/vista/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej. Bo widze , ze chodzi ci o to, by uzywac serwerowego systemu jak desktopa. A to chyba lekko nie tak.

 

Chyba jednak tak:)

 

Rozumiem, że dla Ciebie jest to w takim razie system typowo serwerowy. Dlaczego w takim razie na liscie dostępnych dodatków znajduje się WMP 11, przeglądarka zdjęć, kompozycje wizualne, bez problemu uruchamiają się gry 3D?

 

Przed jego zainstalowaniem spodziewałem sie czegoś co się nie nadaje na "desktop". Okazało się jednakże, że ten system jest praktycznie do wszystkiego.

 

Od podstawy na, której działaja gry lub stacji roboczej poprzez serwer domowy (istnieje stosowny profil), a kończąc na serwerze w jakiejś firmie.

 

W związku z tym przeszkadzają mi ograniczenia, o których wcześniej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako prosty uzytkownik komputera z zadowoleniem przyjalem pojawienie sie Visty; wieksza stabilnosc, brak zawisow, o niebo lepsze zarzadzanie folderami, że nie wspomne o Aero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj rzeczywiscie nie mozna sie nie zgodzic :))))) "prosty uzytkownik"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardziej zaawansowanym uzytkownikiem, a viste uwazam za 1wszy system ms'a od 95 zaczynajac na ktory warto wydac pieniadz. jescze nie bylem tak zadowolony z zadnego systemu czy to win czy linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidahow

IMHO WoW jest jaknajbardziej łał pomimo tego co widać na filmie. Jestem użytkownikiem Visty od dwóch miesięcy i napewno nie cofne się do XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...