Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vega

Sondaż wyborczy partii obecnych w Parlamencie

Sondaż wyborczy partii obecnych w Parlamencie  

203 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, na kogo oddał(a)byś swój głos? (kolejność alfabetyczna)

    • Lewica i Demokraci
      49
    • Liga Polskich Rodzin
      1
    • Platforma Obywatelska
      84
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość
      23
    • Samoobrona
      3
    • Nie wiem
      17
    • Nie wziąłbym/wzięłabym udziału w wyborach (z dowolnych przyczyn)
      22
  2. 2. Jak oceniasz dotychczasową pracę Rządu koalicji PiS+SO+LPR?

    • Bardzo dobrze
      6
    • Dobrze
      19
    • Źle
      51
    • Bardzo źle
      127
  3. 3. Jak oceniasz dotychczasową pracę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

    • Bardzo dobrze
      7
    • Dobrze
      27
    • Źle
      73
    • Bardzo źle
      96
  4. 4. Budowa IV RP zgodnie z założeniami partii rządzących jest moim zdaniem:

    • Jedynym dobrym rozwiązaniem problemów w Polsce, którego realizacja jest konieczna
      12
    • Dobrym pomysłem, ale źle przygotowanym i/lub realizowanym
      26
    • Złym pomysłem, choć chęci realizatorów uważam za dobre
      26
    • Głupim i/lub niepotrzebnym hasłem propagandowym
      139


Rekomendowane odpowiedzi

uwazam ze obecne partie polityczne maja strukture mafijna ,wszystkie bez wyjatku od lewa do prawa , uwazam ze jedynie monarchia konstytucyjna jest wstanie uratowac Polskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze jedynie monarchia konstytucyjna jest wstanie uratowac Polskę

Sęk w tym, że nie tylko w Polsce jest ona potrzebna, żeby Polska przetrwała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche mnie śmieszy , gdy ludzie chcą głosować na SLD , bo to chyba ludzie którzy chcą by znowu rządzili Ci za których co dwa dni nowe afery były , aż do teraz sie toczą nowe i bardzo dużo nie wyjaśnionych jest , rozkradanie nic wiecej :mad2:

wole SLD i te afery co 2 dni niz PiS z ich nieudacznictwem.

Nawet afery nie umieja zrobic porzadnej ot jakas oczyszczalnia czy koneksje z bankami.

W Fozzie probowali ale im nie wyszlo :E;)

 

Mnie to za grosz nie śmieszy.

powiedzial chlopczyk ktory co wybory zmienia poglady polityczne, popiera rzadzaca partie odwolujaca sie dzialaniami do poprzedniego ustroju w katolickim wydaniu a poglady ma JKM

 

uwazam ze obecne partie polityczne maja strukture mafijna ,wszystkie bez wyjatku od lewa do prawa , uwazam ze jedynie monarchia konstytucyjna jest wstanie uratowac Polskę

juz zawiszy bloga Januzi kiedys linkowal

Krola, krola nam trzeba na prawicy

:rotfl:

Bosz...

Jezus Krolem Polski :rotfl:

Juz byl taki temat w sejmie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wole SLD i te afery co 2 dni niz PiS z ich nieudacznictwem.

Nawet afery nie umieja zrobic porzadnej ot jakas oczyszczalnia czy koneksje z bankami.

nie pproblem że robili afery, ale jakie one miały skutki... jak one nie są dla ciebie istotne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzial chlopczyk ktory co wybory zmienia poglady polityczne, popiera rzadzaca partie odwolujaca sie dzialaniami do poprzedniego ustroju w katolickim wydaniu a poglady ma JKM

Popierałem działania PiSu i niektóre popieram nadal. Tak samo UPR popierał i popiera. Którymi to działaniami? Ósmą gospodarkę świata robią? Czy 40 mln Polaków? Czy sojusz z bratnimi narodami?

A co zakaz, jeśli nawet? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam jak można głosować na tych komuchów z PO i LiD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zastanawiam jak można głosować na tych komuchów z PO i LiD :E

No... Wchodzisz do lokalu, bierzesz kartę, zaznaczasz krzyżyk przy któryms z ich kandydatów i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No... Wchodzisz do lokalu, bierzesz kartę, zaznaczasz krzyżyk przy któryms z ich kandydatów i po kłopocie.

Tylko czemu akurat krzyżyk koło tych komuszków ?! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czemu akurat krzyżyk koło tych komuszków ?! :E

Są dwie możliwości: albo dnak jest egzorcystą, albo są oni dla niego juz kompletnie skreśleni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czemu akurat krzyżyk koło tych komuszków ?! :E

Nie wiem czemu odnosisz się wobec nich jako 'komuszki', ale pomine tę kwestię.

Chciałem ci tylko powiedzieć, ze w Demokratach jest wiecej prominentnych walczacych o wolność (jeszcze przed 1980) niż w całym PiSie i LPRze razem wzietych.

 

poza tym bardzo ciekawa ewolucja słowa 'komuch'.

Już nie okresla się nim osób o poglądach lewicowych/socjalistycznych, a każdego kto jest przeciwko partii rzadzacej, w tym liberalnej katoprawocy z solidarnosciowym rodowodem.

 

Sa dwa wyjścia: albo mi cos umkneło, albo osoba, która to mówi nie ma zielonego pojecia o czym gada i bredzi sobie, ot tylko dlatego, zeby przez przypadek nie zamknąć ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu odnosisz się wobec nich jako 'komuszki', ale pomine tę kwestię.

Chciałem ci tylko powiedzieć, ze w Demokratach jest wiecej prominentnych walczacych o wolność (jeszcze przed 1980) niż w całym PiSie i LPRze razem wzietych.

Tyle, że ci Demokraci w pewnym momencie zaczeli się z "komuszkami" dogadywać, kiedy inni, mniej prominentni, dalej walczyli o pełną wolność i zostali "wystawieni". Efektem owego dogadania się jest ta quasidemokracja, w której żyjemy. Rządzi oligarchia, a wybory to tylko zmiana twarzy, nie postaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że ci Demokraci w pewnym momencie zaczeli się z "komuszkami" dogadywać, kiedy inni, mniej prominentni, dalej walczyli o pełną wolność i zostali "wystawieni". Efektem owego dogadania się jest ta quasidemokracja, w której żyjemy. Rządzi oligarchia, a wybory to tylko zmiana twarzy, nie postaw.

Pewnie, lepsza byłaby krwawa rewolucja, czołgi na ulicach i 13-latkowie rzucający koktajle mołotowa z okien.

 

To smutne, ze Polacy sa tak głupi, że nie umieją dostrzec prawdziwych zwyciestw i uznają je za zdradę, a przy tym czczą krwawe porażki, które nie przyniosły nic dobrego.

 

Quasidemokracja?

 

 

Z drugiej strony, można powtórzyc wspomniane juz indiańskie przysłowie. I'm out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem ci tylko powiedzieć, ze w Demokratach jest wiecej prominentnych walczacych o wolność (jeszcze przed 1980) niż w całym PiSie i LPRze razem wzietych.

No, a jak w latach '90 walczyli z wolnością i prawdą!

 

Pewnie, lepsza byłaby krwawa rewolucja, czołgi na ulicach i 13-latkowie rzucający koktajle mołotowa z okien.

 

To smutne, ze Polacy sa tak głupi, że nie umieją dostrzec prawdziwych zwyciestw i uznają je za zdradę, a przy tym czczą krwawe porażki, które nie przyniosły nic dobrego.

 

Quasidemokracja?

Od tego, co w całości zaszło, to zapewne lepsza. I nie byłaby wcale tak niebywale krwawa. Na pewno trochę ludzi by zginęło, ale potem reszta przynajmniej ceniłaby tą prawdziwą wolność. Takie 'gratisy' nie są wiele warte.

 

Jeśli nawet uznać, że Okrągły Stół nie był zdradą, to późniejsza polityka jak najbardziej. I to dla niej głownie nie ma wytłumaczenia, dla zachowań w czasie rokowań zresztą też.

 

Zapropopnuj lepszą nazwę dla ustroju, w którym o losach większości decyduje zdecydowana mniejszość zmanipulowana przez bandę oszołomów, darmozjadów i złodziejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, lepsza byłaby krwawa rewolucja, czołgi na ulicach i 13-latkowie rzucający koktajle mołotowa z okien.

 

I 29-latkowie też!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To smutne, ze Polacy sa tak głupi, że nie umieją dostrzec prawdziwych zwyciestw i uznają je za zdradę, a przy tym czczą krwawe porażki, które nie przyniosły nic dobrego.

 

Z komnistami trzeba było zrobić jak w danwej Czechosłowacji. Wprowadzić demokrację a potem wysłać ich na zieloną trawkę. Dzisiaj takie nazwiska jak Miller, Kwaśniewski, Dyduch Oleksy nie byłyby znane szerszemu ogółowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie to za grosz nie śmieszy.

Jak będa rządy SLD to sie ucieszysz , tak jak wolną reką rozdwalali banki etc., oj boże

 

wole SLD i te afery co 2 dni niz PiS z ich nieudacznictwem.

Nawet afery nie umieja zrobic porzadnej ot jakas oczyszczalnia czy koneksje z bankami.

W Fozzie probowali ale im nie wyszlo :E;)

 

:lol2: Wolisz rozkradanie Polski niż troszeczke nic nie wyszło , 24 h sądy są , zaraz pakiet Kluski , zaraz coś innego , a te afery nikt nie udowodnił , to taka mini prowokacja dziennikarska a o bankach i Fozzie nic nie wiem .

 

 

nie pproblem że robili afery, ale jakie one miały skutki... jak one nie są dla ciebie istotne...

 

:thumbup: Widać , że są ludzie którzy rzetelenie umią na to spojrzeć :thumbup: Brawo :thumbup: Mój Gość :)

 

 

Ja sie zastanawiam jak można głosować na tych komuchów z PO i LiD :E

Też wiele razy o tym myślałe , ale odpowiedzi nie dostałęm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolisz rozkradanie Polski niż troszeczke nic nie wyszło , 24 h sądy są , zaraz pakiet Kluski , zaraz coś innego ,

Niezly jestes mamy ten rzad od ponad roku no i rzeczywiscie jest sukces sady 24 godzinne i ... tyle. Pakiet kluski jest kopia podobnej uchwaly wprowadzonej przez sld i duzo z tych rzeczy wymienianych w pakiecie kluski sa juz wprowadzone. Posluchaj ekspertow wypowiadajacych sie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będa rządy SLD to sie ucieszysz , tak jak wolną reką rozdwalali banki etc., oj boże

:E Nie załapałeś - właśnie dlatego nie jest mi do śmiechu.

 

Niezly jestes mamy ten rzad od ponad roku no i rzeczywiscie jest sukces sady 24 godzinne i ... tyle. Pakiet kluski jest kopia podobnej uchwaly wprowadzonej przez sld i duzo z tych rzeczy wymienianych w pakiecie kluski sa juz wprowadzone. Posluchaj ekspertow wypowiadajacych sie na ten temat

Prawdziwi eksperci to się raczej martwią, że np. ciągle będzie można paraliżować dziłalność firmy kontrolami. Fakt, częśc rozwiązań została skopiowana, pozmieniana i zapisana. Ale tylko część.

No i to naprawdę nie jst wszystko, poszukaj trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezly jestes mamy ten rzad od ponad roku no i rzeczywiscie jest sukces sady 24 godzinne i ... tyle. Pakiet kluski jest kopia podobnej uchwaly wprowadzonej przez sld i duzo z tych rzeczy wymienianych w pakiecie kluski sa juz wprowadzone. Posluchaj ekspertow wypowiadajacych sie na ten temat

 

 

No masz racje troszeczke sie rozpedziłem z sukcesami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol2: Wolisz rozkradanie Polski niż troszeczke nic nie wyszło , 24 h sądy są , zaraz pakiet Kluski , zaraz coś innego , a te afery nikt nie udowodnił , to taka mini prowokacja dziennikarska a o bankach i Fozzie nic nie wiem .

 

A komu i co z SLD, PO, Unii Wolności tak konkretnie udowodniono w kwestii tego rozkradania Polski, że tak nieśmiało zapytam? Wdzięczny byłbym za wypunktowanie kto, skąd, za co i na co został(a) skazany(a). Ale tak konkretnie, bo chciałbym poznać te masy rozkradające kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A komu i co z SLD, PO, Unii Wolności tak konkretnie udowodniono w kwestii tego rozkradania Polski, że tak nieśmiało zapytam? Wdzięczny byłbym za wypunktowanie kto, skąd, za co i na co został(a) skazany(a). Ale tak konkretnie, bo chciałbym poznać te masy rozkradające kraj.

 

 

Z SLD to Pęczak może a reszta to za mgłą w umyśle .... musiałbym poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem ci tylko powiedzieć, ze w Demokratach jest wiecej prominentnych walczacych o wolność (jeszcze przed 1980) niż w całym PiSie i LPRze razem wzietych.

Ta komunistyczna holota z ustroju dla holoty?! Sprzedawczyki zydowskie przy okraglym stole kraj oddali komuchom i powiedzieli ze sukces. Powinni ich zamknac a odznaczyc Macieja Giertycha ktory dzielnie wtedy walczyl o Polska sprawe :lovin:

 

Tyle, że ci Demokraci w pewnym momencie zaczeli się z "komuszkami" dogadywać, kiedy inni, mniej prominentni, dalej walczyli o pełną wolność i zostali "wystawieni". Efektem owego dogadania się jest ta quasidemokracja, w której żyjemy. Rządzi oligarchia, a wybory to tylko zmiana twarzy, nie postaw.

1. Nie nazwalbym tego quasidemokracja. Moze kolega nie rozumie slowa ktore zbudowal, ale w wyborach wygrala wasza partia i udalo jej sie juz wszystko zawlaszczyc wiec nie widze tu mistycznego ukladu ktory by sterowal losami kraju

 

2. Zycie to sztuka kompromisu i wynegocjowano wystarczajaco dobry

 

Od tego, co w całości zaszło, to zapewne lepsza. I nie byłaby wcale tak niebywale krwawa. Na pewno trochę ludzi by zginęło, ale potem reszta przynajmniej ceniłaby tą prawdziwą wolność. Takie 'gratisy' nie są wiele warte.

 

Jeśli nawet uznać, że Okrągły Stół nie był zdradą, to późniejsza polityka jak najbardziej. I to dla niej głownie nie ma wytłumaczenia, dla zachowań w czasie rokowań zresztą też.

 

Zapropopnuj lepszą nazwę dla ustroju, w którym o losach większości decyduje zdecydowana mniejszość zmanipulowana przez bandę oszołomów, darmozjadów i złodziejów.

:lol2:

 

Jak będa rządy SLD to sie ucieszysz , tak jak wolną reką rozdwalali banki etc., oj boże

:lol2: Wolisz rozkradanie Polski niż troszeczke nic nie wyszło , 24 h sądy są , zaraz pakiet Kluski , zaraz coś innego , a te afery nikt nie udowodnił , to taka mini prowokacja dziennikarska a o bankach i Fozzie nic nie wiem .

:thumbup: Widać , że są ludzie którzy rzetelenie umią na to spojrzeć :thumbup: Brawo :thumbup: Mój Gość :)

Też wiele razy o tym myślałe , ale odpowiedzi nie dostałęm

:lol2:

Co udowodniono z afer SLD? Pomijajac swietny PR kaczek to niemal nic. Wszyscy wiemy ze Miller wyslal Rywina a Kwach mieszal w orlenie ale takimi haslami to mozesz rzucac tak jak Olin i nic wiecej. Zero zapowiedzialo ze zajmie sie po wyborach Rywinem i udao mu sie go tylko wypuscic. Orlen mial miec ciag dalszy i?

Oczywiscie afery u Kaczek to jedynie dziennikarskie fanaberie.

Co do reform to mialbym problem u Kaczek jakies pozytywne wymienic (nie twierdze ze nie ma)

Tez wiele razy myslalem jak mozna glosowac na tych nieudacznikow z PiS, SO, LPR, PO, PSL, SLD, UPR. Fakt jest taki ze jedni sa mniej nieudaczni od innych i to moze ich typowac na bycie u wladzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z komnistami trzeba było zrobić jak w danwej Czechosłowacji. Wprowadzić demokrację a potem wysłać ich na zieloną trawkę. Dzisiaj takie nazwiska jak Miller, Kwaśniewski, Dyduch Oleksy nie byłyby znane szerszemu ogółowi.

Byc może było trzeba.

Ale Czesi i Słowacy mieli ten luksus, ze oni nie pierwsi się wyłamali z szeregu i negocjowali juz na skrajnie innych warunkach.

 

Ale skoro tego nie zrobilismy i zawarliśmy z nimi umowe na mocy której mamy demokratyczne państwo to przydałoby się troszkę przyzwoitosci, zeby nie łamac pewnych postanowień. Nie wbija się noża miedzy żebra komus, z kim dopiero co zawarło się pokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że E,A,A,A. A jak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednego jak zawsze nie rozumiem, skad sie bierze to poparcie do PO...hehe nie ma to jak wieczna wiara ze ci beda lepsi od tamtych :E

 

Polacy to strasznie naiwny narod :)

 

Ja narazie zaznaczylem "Nie wiem" ale tym razem nie mam zamiaru wybierac tak zwanego "mniejszego zla", lepiej wogle nie isc i miec swoj honor a nie ciagle byc nabijanym w butelke przez kolejne ekipy a tak wybierzecie PO a za po roku ich rzadow zaczna sie kolejna cuda i rozczarowanie tak jak za wszystkich rzadow po 89 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...