Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mądry polak po szkodzie. Wyczytałem, że można wprowadzić konsole w tryb Factory Service Mode i wtedy konsola ładuje firmware od razu po dostaniu zasilania, ale do tego potrzeba E3 Card Reader, Teensy++ 2.0 czy PS3Jig. Może ktoś się spotkał z czymś takim i będzie łaskaw rozjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś? z trybu fsm nie da się wyjść od fw 3.56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś? z trybu fsm nie da się wyjść od fw 3.56.

Tu to wyczytałem, Mam dokładnie ten sam problem co ludzie w tych tematach. Mam CFW 3.55, bo stało się to podczas wgrywania Linuksa. Patrz ostatni post na wcześniejszej stronie.

http://psx-scene.com/forums/f118/ps3-help-93239/

&

http://psx-scene.com/forums/f263/error-8002f271-cannot-downgrade-104866/

&

http://psx-scene.com/forums/f177/need-serious-help-ps3-firmware-brick-89021/

Edytowane przez Kami3n147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem!!!

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mam OFW w wersji 1.90, czyli fabryczny soft. Niżej na tej konsoli się nie da. Minus taki, że musiałem kupić E3 Card Reader, aby wejść w Factore Service Mode.

Zrobiłem według tego opisu: https://www.maxconsole.com/threads/e3-card-reader-entering-service-mode.24624/

Z tym, że użyłem inny firmware i inny plik Lv2diag.self, aby nie stracić dostępu do napędu: https://www.psx-place.com/resources/jaicrab-nobd-lv2diag-self.574/

 

z OFW 1.90 To mogę sobie instalować Linuxa, bo jest odblokowana funkcja Other OS

 

 

5658549600_1579731903_thumb.jpg 1816981200_1579731927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem Kami3n147 że ubiłeś swoją konsolę a tutaj proszę. Tego linuxa to w jakim celu instalujesz? Jakieś doświadczenia naukowe będziesz prowadził? Czy steamos będziesz instalować? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek.

 

Dziękuję Ci Królu Złoty :) Też się cieszę, że się udało. :cool:

 

Już myślałem Kami3n147 że ubiłeś swoją konsolę a tutaj proszę.

Ja też, ale byłem tak zły na siebie, że myślałem, myślałem i wymyśliłem co tu zrobić.

 

Tego linuxa to w jakim celu instalujesz?

 

Teraz to już w żadnym. Wtedy udało mi się odpalić Live USB i chodzi to jak krew z nosa, aczkolwiek fajne doświadczenie. Nigdy nie miałem PS3, więc jak wpadła mi w łapy to moja natura kazała trochę poeksperymentować. Jakby tak się przenieść do 2010 roku to teraz byłbym bogaty z tą wiedzą :E

 

Jakieś doświadczenia naukowe będziesz prowadził? Czy steamos będziesz instalować? :E

 

HeHeHeHeherbata Ci stygnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nie dawno silma 2504b do tego już w sumie 4 wentylatory i dopiero z tym ostatnim który przyszedł z ebaya London a zakupiłem go jako pierwszego i zamiast poczekać dwa tygodnie na przesyłkę zakupiłem 3 inne w międzyczasie.

 

Ale koniec końców wyszło na to że właśnie ten z ebay okazał się najcichszy. Nideca oczywiście bo jakże by inaczej. W ps4 pro też wymieniłem delte na nideca i konsola przestała huczec jak szalona.

 

W każdym bądź razie slim 2504 vs ss jest cichszy przez napęd. Jednak slim z zabudowanym napędem miażdży kulturą pracy ss.

 

Jako że gram we wszystko z płyt z bardzo małymi wyjątkami zmiania była naprawdę ogromna.

 

Obecnie mam już 3 ps3, slim 2504b, i dwie ss 4004 i 4200. Chyba czas coś sprzedać :E

 

A i przeszedłem The Darkness fajna gierka zakręcona ale przyjemna w ogrywaniu. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak nie będę montował z tych dwóch PS3 CechC jednej wyremontowanej. Uznałem to za zbyteczny wydatek na tą chwilę, a jak będę tego chciał to sobie po prostu kupię :E.

Parę gier pobudziło moje dawne zardzewiałe przekładnie motywacyjne, a potem to już kula śnieżna samorozwoju i teraz wolę wydać parę zł na książki niż wyremontowane PS3 :Up_to_s: .

Miałem dobre przeczucie że DS wbije gwóźdź do trumny mojego zaangażowania w gry.

 

Jak ktoś jest chętny to oddam te dwa złomki do remontu, po kosztach. Jak znajdę czas to wystawię na forum.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW :E.

Mi za to udało się skompletować całą familię ps3 tj. fat, slim, super slim i o mało bym wczoraj nie kupił kolejnej :E. Zamiast grać w gry, to wolę kupić konsole :E

Nowe stare konsole od razu pobudziły do grania i też zacząłem nadrabiać, to od razu sam sobie wydłużyłem kolejkę i to co nadrobiłem to tyle samo przybyło :E. A jeszcze w między czasie z buta wpadł Resistance na PS3 i wciągnął niesamowicie. Rewelacyjna gra póki co, taka staro szkolna strzelanka.

 

Też miałem kupić "bo promocja" ale się opamiętałem i zacząłem grać co mam też zresztą z promocji :E. Z marszu dokończyłem gowa, pająka, teraz leci horizon, kupiłem już fc5 bo za 49 zł grzech nie wziąć :E. Jeszcze jak bym znalazł tomb raidera i ukończył jakaś yakuzę to imponujący wyczyn po takim odpoczynku od gier. A to tylko ps4 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak nie będę montował z tych dwóch PS3 CechC jednej wyremontowanej. Uznałem to za zbyteczny wydatek na tą chwilę, a jak będę tego chciał to sobie po prostu kupię :E.

Parę gier pobudziło moje dawne zardzewiałe przekładnie motywacyjne, a potem to już kula śnieżna samorozwoju i teraz wolę wydać parę zł na książki niż wyremontowane PS3 :Up_to_s: .

Miałem dobre przeczucie że DS wbije gwóźdź do trumny mojego zaangażowania w gry.

 

Jak ktoś jest chętny to oddam te dwa złomki do remontu, po kosztach. Jak znajdę czas to wystawię na forum.

Death Stranding Cię przeżuło i wypluło? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Stranding Cię przeżuło i wypluło? :E

Tak, w pozytywnym sensie :E. Nie mogę już patrzeć na te 90% bezideowych gier, a może i więcej. God of War przeżyłem tylko dlatego, bo potraktowałem to jako widowiskową przygodówkę, a resztę sprzedaję nawet nie ukończywszy :E.

Nawet Yakuza Kiwami mnie nie pochłonęła.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na prawdę gruba sprawa ten Hideło. Będę musiał sprawdzić.

 

Tylko nie wiem kiedy :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pozytywnym sensie :E. Nie mogę już patrzeć na te 90% bezideowych gier, a może i więcej. God of War przeżyłem tylko dlatego, bo potraktowałem to jako widowiskową przygodówkę, a resztę sprzedaję nawet nie ukończywszy :E.

Nawet Yakuza Kiwami mnie nie pochłonęła.

Tylko wiesz jak to jest, tak samo można powiedzieć praktycznie o każdym innym medium. Gry już od dawna nie są niszą tylko czymś, co generuje więcej przychodu niż choćby branża filmowa, w którą same gry były wpatrzone praktycznie od momentu powstania czegoś takiego jak elektroniczna rozrywka. I tak samo jak we wspomnianych filmach czy muzyce, również w grach masz tonę kału czy powielanie sprawdzonych schematów na każdym kroku. Mimo wszystko zawsze znajdzie się ktoś lub coś, co przełamuje jakieś schematy czy próbuje pokazać coś w świeży sposób. Nie jestem wielkim fanem Kojimy i samego Death Stranding, ale potrafię mimo wszystko docenić sam fakt, że gra ta podchodzi do wielu rzeczy na swój własny sposób i jest mimo wszystko czymś innym, choćby w konstrukcji samej rozgrywki. Ja bym Ci polecił spojrzeć w kierunku mniejszych produkcji po prostu, nie segmentu AAA. Tam często potrzeba jest matką wynalazków i takie produkcje aby zaistnieć czy czymś się wybić na tle konkurencji, prezentują jakieś nietypowe mechaniki czy podchodzą do różnych rzeczy w inny, często nowy sposób. Ich twórcy nie mają również nad głową bata wielkiego wydawcy i mają większą swobodę w działaniu, aby coś takiego osiągnąć (np. Disco Elysium). Uszy do góry, dobrych gier jest mało, a człowiekowi z wiekiem czasu na przyjemności nie przybywa. Tak więc gra się mało, ale za to w to, co jest najlepsze. I koło się zamyka :E Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz jak to jest, tak samo można powiedzieć praktycznie o każdym innym medium. Gry już od dawna nie są niszą tylko czymś, co generuje więcej przychodu niż choćby branża filmowa, w którą same gry były wpatrzone praktycznie od momentu powstania czegoś takiego jak elektroniczna rozrywka. I tak samo jak we wspomnianych filmach czy muzyce, również w grach masz tonę kału czy powielanie sprawdzonych schematów na każdym kroku. Mimo wszystko zawsze znajdzie się ktoś lub coś, co przełamuje jakieś schematy czy próbuje pokazać coś w świeży sposób. Nie jestem wielkim fanem Kojimy i samego Death Stranding, ale potrafię mimo wszystko docenić sam fakt, że gra ta podchodzi do wielu rzeczy na swój własny sposób i jest mimo wszystko czymś innym, choćby w konstrukcji samej rozgrywki. Ja bym Ci polecił spojrzeć w kierunku mniejszych produkcji po prostu, nie segmentu AAA. Tam często potrzeba jest matką wynalazków i takie produkcje aby zaistnieć czy czymś się wybić na tle konkurencji, prezentują jakieś nietypowe mechaniki czy podchodzą do różnych rzeczy w inny, często nowy sposób. Ich twórcy nie mają również nad głową bata wielkiego wydawcy i mają większą swobodę w działaniu, aby coś takiego osiągnąć (np. Disco Elysium). Uszy do góry, dobrych gier jest mało, a człowiekowi z wiekiem czasu na przyjemności nie przybywa. Tak więc gra się mało, ale za to w to, co jest najlepsze. I koło się zamyka :E

Grunt to kupować te dobre gry z małą sprzedażą to wtedy może powstać kolejna :E. Nier Automata powstała dzięki fanom twórczości Yoko Taro w platiniumgames.

Niestety gry indie często idą tylko w nowe mechaniki czy po prostu w ciekawą rozgrywkę, a na reżyserkę i scenariusz nie ma budżetu lub ludzi.

Znalazłem swoja grę z dawnych marzeń czyli "Starsector", ale nie mam chęci poświęcać kupy czasu na samą mechanikę i ciekawe wydarzenie z niej wynikające. Będąc małolatem spędziłem setki godzin w Port Royale 2, a gdy dostałem idealną wersję kosmiczną to już nie mam zapału :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Znalazłem swoja grę z dawnych marzeń czyli "Starsector", ale nie mam chęci poświęcać kupy czasu na samą mechanikę i ciekawe wydarzenie z niej wynikające. Będąc małolatem spędziłem setki godzin w Port Royale 2, a gdy dostałem idealną wersję kosmiczną to już nie mam zapału :E.

 

Uwielbiałem grać w Port Royale i 3 mnie rozczarowała. Do dnia dzisiejszego szukam ciekawej gry .. Ma być nowy Port Royale ale boje się, ze bedzie to znów niewypał. Mówisz, że StarSector to taki port royale ale w kosmosie? na YT wygląda mi na takie X3 ale w 2D. Czyli tu raczej handel jest taki drobiazgowy.. Ale moge sie mylic.. Jak lubisz tego typu gry to zapoznaj się ze Star Traders: Frontier - niesamowita produkcja.

 

Chętnie dzisiaj bym zagrał w Port Royale ale coś słabo działa na Win10 :(.

 

EDIT: Pograłem w tego starsectora.. Ciekawa gra ale interfejs jest beznadziejny. Męczy wzrok i mam nadzieje ze kiedyś poprawią..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałem grać w Port Royale i 3 mnie rozczarowała. Do dnia dzisiejszego szukam ciekawej gry .. Ma być nowy Port Royale ale boje się, ze bedzie to znów niewypał. Mówisz, że StarSector to taki port royale ale w kosmosie? na YT wygląda mi na takie X3 ale w 2D. Czyli tu raczej handel jest taki drobiazgowy.. Ale moge sie mylic.. Jak lubisz tego typu gry to zapoznaj się ze Star Traders: Frontier - niesamowita produkcja.

 

Chętnie dzisiaj bym zagrał w Port Royale ale coś słabo działa na Win10 :(.

 

EDIT: Pograłem w tego starsectora.. Ciekawa gra ale interfejs jest beznadziejny. Męczy wzrok i mam nadzieje ze kiedyś poprawią..

 

Tam jest naprawdę dużo mechanik itd, interfejs oceniłem na dobry. Ten film dobrze oddaje duszę tej gry :lol2: :

Pracuje nad nim 4 ludzi od 2010r, nieprzerwanie ulepszając.

Np. Jeśli szmuglujesz towary na czarnym rynku i patrol właśnie ma cię zatrzymać niszcząc cały twój ładunek możesz pomyśleć by wyrzucić zawartość ładowni w kosmos i potem to zebrać. W grze AAA by to zadziałało, ale tutaj patrol powie że nic nie znalazł, ale niedaleko są pojemniki z nielegalnymi towarami, ale chyba nie są nasze, wiec i tak je zniszczą :lol2:. Poziom dopracowania "Kojima".

Tam nawet są scenariusze wydarzeń, które kojarzą się z odyseją kosmiczną, ale to widać w tej recenzji.

 

Z dalszą dyskusja przenieśmy się gdzie indziej by nie zaśmiecać PS3.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tam jest naprawdę dużo mechanik itd, interfejs oceniłem na dobry. Ten film dobrze oddaje duszę tej gry :lol2: :

Pracuje nad nim 4 ludzi od 2010r, nieprzerwanie ulepszając.

Np. Jeśli szmuglujesz towary na czarnym rynku i patrol właśnie ma cię zatrzymać niszcząc cały twój ładunek możesz pomyśleć by wyrzucić zawartość ładowni w kosmos i potem to zebrać. W grze AAA by to zadziałało, ale tutaj patrol powie że nic nie znalazł, ale niedaleko są pojemniki z nielegalnymi towarami, ale chyba nie są nasze, wiec i tak je zniszczą :lol2:. Poziom dopracowania "Kojima".

Tam nawet są scenariusze wydarzeń, które kojarzą się z odyseją kosmiczną, ale to widać w tej recenzji.

 

Z dalszą dyskusja przenieśmy się gdzie indziej by nie zaśmiecać PS3.

 

Będę ją obserwował. Ale mam obawy, że ta gra nigdy nie przejdzie do finalnej wersji. Trwa to za długo. No chyba, że już leci u nich to z górki.

 

Lepiej sobie jednak radzą bracia, którzy w dwu-osobowym teamie stworzyli Star Traders Frontiers.. Od 2-3 lat jest na rynku i ciągle ulepszany. A to gra która jest naprawde bardzo rozbudowana jak na indyka.. I mam nadzieje ze ta starsector też w końcu zostanie dokończony i przełożony na PL bo widze ze sporo tekstu:)

 

No spoko nie gadajmy tu już o tym. Ale no brakuje takiego tematu na forum o tego typu grach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szczęście że kupiłem nówkę konsole Ps 3 Slim w Euro Agd i dobrze na tym wyszedłem bo kupować używkę w 2020 r to jak kupić bombę z zapalnikiem czasowym czyli nie wiadomo kiedy konsola się popsuje.

 

Ukończyłem sobie God of War III to grafika w 7 generacji miała swój urok i to jest piękne,Kupiłem za grosze 12 gier na moją konsolkę i teraz mnie czeka granie na bardzo długie godziny.

 

Jak ktoś zastanawia się czy warto kupić PS 3 bo naprawdę warto.Polecam obejrzeć film pod likiem który przekonuje do zakupu konsoli w 2020 r

, Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szczęście że kupiłem nówkę konsole Ps 3 Slim w Euro Agd i dobrze na tym wyszedłem bo kupować używkę w 2020 r to jak kupić bombę z zapalnikiem czasowym czyli nie wiadomo kiedy konsola się popsuje.

 

Jak ktoś zastanawia się czy warto kupić PS 3 bo naprawdę warto.

 

 

Rozumiem że jak kupować to tylko nową najlepiej w sklepie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak kupować to tylko nową najlepiej w sklepie :E

Można kupować konsole przez internet ale jak wole się przejechać do sklepu i kupić konsole.Boje się że jak zamówie konsole przez internet kurier może uszkodzić paczkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie czego szukać aby nadrobić exclusivy?

Fat, Slim czy lepiej Super Slim bo jednak młodszy?

I czy ewentualne 12Gb wystarczy czy szukać czegos z wiekszym dyskiem lub czy ewentualna samodzielna wymiana dysku to pikuś i nie sugerować się rozmiarem dysku przy zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dokładasz obojętnie jaki, 2,5". Do ss 12gb potrzebna dodatkowe "sanki".

Faty raczej nie są na ogół polecane, chyba że cechl, cechp, jedne z ostatnich wypustów.

Wszystko chodzi teraz w jednakowych pieniądzach, ale celowałbym chyba od slima 2100 wzwyż. Tam już nie ma awaryjnych kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej szukać późnych modeli slima niż super slima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...