Skocz do zawartości
giecek

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, serwal4 napisał:

W WinterExpert mam wrażenie, że projektant luźno wzorował się na bieżnik Barum quartaris 5 - która jest wielo-sezonówką (właścicielem obu marek jest Continental):

Tak czy siak większa ilość nacięć i typowo w pełni zimowy bieżnik sugeruje, że śnieg nie będzie stanowiło problemu, a na wodzie Uni też dawały radę.

Rzeczywiście widać podobieństwo. Nie skojarzyłem tego wcześniej.

Ogólnie mam wrażenie, że kupując obecnie cokolwiek firmowego ze średniej półki powinno być ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, serwal4 napisał:

Na Stilo mieliśmy Uniroyal MS 77 Plus i jak każde Uni na mokrym były świetne, śnieg też nie stanowił problemu.
W WinterExpert mam wrażenie, że projektant luźno wzorował się na bieżnik Barum quartaris 5 - która jest wielo-sezonówką (właścicielem obu marek jest Continental):

winterexpert-product-picture-1-data.pngf5Si-quartaris_5_product_picture_1_data.

Tak czy siak większa ilość nacięć i typowo w pełni zimowy bieżnik sugeruje, że śnieg nie będzie stanowiło problemu, a na wodzie Uni też dawały radę;

@Postrach
Z Nexenami miałem do czynienia tylko z letnimi, ale jak wskazują testy (i zimowych i letnich) faktycznie z większą ilością wody na drodze miały problem;
Komfort i cisza brały się (w letnich co miałem) też z mocno miękkiej mieszanki i ścianki bocznej (205/45/r17), gdzie po 2 sezonach opona była już słyszalna i nie taka komfortowa;

W tej kasie będzie to jednak i tak chyba najlepszy wybór, natomiast czy warto wydać ~160-180zł więcej na HP3 (czy ~1500-1550 też są Falkeny HS01) - moim zdaniem tak;

 

Za dużo tych opon ;D falkeny też podobnie. Obecnie mam Falken Eurowinter HS449, ale już mało bieżnika i dość głośne są, ale auto się nie buja na boki, ogólnie spoko się na nich jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cd wielosezonów - Poczta nowe Boxery dostała na Bridgestone wielosezonówkach: poniżej 20tys km żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale samochód pocztowy wiadomo jak jeździ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowalone na maksa i styl jazdy "powered by Kubica".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal to jest śmiesznie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które opony wybrać zimowe? Na boju pozostały 3 modele:

UNIROYAL WinterExpert 175/65R15 84T / 2021 data produkcji
Kormoran Snow 175/65R15 84T / 2021 data produkcji
Dębica Frigo 2 175/65R15 84T / 2021 data produkcji

Cena? prawie te same ceny, więc na cenę nie patrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal, polskie zimówki są dobre na kopny śnieg i przy obecnych zimach są słabym wyborem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak teraz wszedłem na allegro bo letnie już łyse, zimowe też jeszcze sezon-dwa maks pewnie i popatrzyłem co tam ciekawego. I poważnie się zacząłem zastanawiać nad wielosezonem - Vredestein Quadrac Pro jest tylko ~200 droższy na komplecie od Ultrac Vorti+... Jedynie obawiam się, że mogą słabo kleić w lecie... Bo zimowych 15 i tak chcę się pozbyć i przejść na 16 żeby te heble w końcu wrzucić. Rocznie robię koło 15kkm, 50/50 zima lato mniej więcej. Styl jazdy zależny czy jadę sam, czy z rodzinką :P

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lesiu155 napisał:

Kurde, tak teraz wszedłem na allegro bo letnie już łyse, zimowe też jeszcze sezon-dwa maks pewnie i popatrzyłem co tam ciekawego. I poważnie się zacząłem zastanawiać nad wielosezonem - Vredestein Quadrac Pro jest tylko ~200 droższy na komplecie od Ultrac Vorti+... Jedynie obawiam się, że mogą słabo kleić w lecie... Bo zimowych 15 i tak chcę się pozbyć i przejść na 16 żeby te heble w końcu wrzucić. Rocznie robię koło 15kkm, 50/50 zima lato mniej więcej. Styl jazdy zależny czy jadę sam, czy z rodzinką :P

 

 

ja stoję cały czas pomiędzy wyborem Hankook Kinergy 4S2 H750 a Bridgestone Weather Control A005 Evo .... Bridgestone niby premium, chociaż o trwałości chwilę wcześniej wypowiedział się już Bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kanon7 napisał:

Które opony wybrać zimowe? Na boju pozostały 3 modele:

UNIROYAL WinterExpert 175/65R15 84T / 2021 data produkcji
Kormoran Snow 175/65R15 84T / 2021 data produkcji
Dębica Frigo 2 175/65R15 84T / 2021 data produkcji

Cena? prawie te same ceny, więc na cenę nie patrzę.

Brałbym Uniroyale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kanon7 napisał:

Które opony wybrać zimowe? Na boju pozostały 3 modele:

UNIROYAL WinterExpert 175/65R15 84T / 2021 data produkcji
Kormoran Snow 175/65R15 84T / 2021 data produkcji
Dębica Frigo 2 175/65R15 84T / 2021 data produkcji

Cena? prawie te same ceny, więc na cenę nie patrzę.

Duża dopłata byłaby do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za auto? Żeby się nie okazało że 185 są tańsze z racji popularności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany potrzebuję wielosezon 205/55R16, który jeździł będzie tylko i wyłącznie po mieście + max 15km od niego, nigdzie dalej.

GY Vector 4seasons G3

Michelin CC+

Czy coś innego?? Jakoś bliżej mi do GY patrząc na bieżnik :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiak napisał:

Pany potrzebuję wielosezon 205/55R16, który jeździł będzie tylko i wyłącznie po mieście + max 15km od niego, nigdzie dalej.

GY Vector 4seasons G3

Michelin CC+

Czy coś innego?? Jakoś bliżej mi do GY patrząc na bieżnik :E

 

ja wczoraj kupiłem w tym rozmiarze Hankooki 4S2 H750 za ~920zł za komplet... dopiero jutro będą u mnie więc nie wypowiem się, ale również patrzyłem w tym budżecie i w tym zakresie co Ty... jeszcze Bridgestone A005E jest w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, krzysiak napisał:

Pany potrzebuję wielosezon 205/55R16, który jeździł będzie tylko i wyłącznie po mieście + max 15km od niego, nigdzie dalej.

GY Vector 4seasons G3

Michelin CC+

Czy coś innego?? Jakoś bliżej mi do GY patrząc na bieżnik :E

Mam od około roku GY Vector 4season G3, a brat od 2 lat jeździ na Michelin CC. W ogólnym rozrachunku GY bardzo fajne, dobrze się prowadzą i na suchym, i na mokrym. W śniegu też bardzo ok, chociaż w świeżym śniegu czuć było, że to jednak nie zimówka. Na Michelinach aż tak wiele nie jeździłem, ale brat też złego słowa nie może powiedzieć. Jeśli chodzi o zużycie to tutaj Michelin sobie radzi lepiej, CC mają 2 lata i jakieś 22 tyś na karku, a GY mają rok i 14 tyś na karku, a zużycie bieżnika na obu dość podobne. Chociaż to może być kwestia auta.. (GY jeżdżą ze 180 konnym dieslem a CC z benzynką 115 KM). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzysiak napisał:

Pany potrzebuję wielosezon 205/55R16, który jeździł będzie tylko i wyłącznie po mieście + max 15km od niego, nigdzie dalej;

Głos na GY 4Seasons G3; Znajomy takie używa (w 205/55/r16) w aucie (miasto + max 15km od niego) i jest zadowolony; Na aucie od prawie roku;
Taniej, a niekoniecznie gorzej Hankooki 4S2 H750;

Najdrożej, niby lepiej, ale czy odczuwalnie... -> najnowsze CrossClimate 2 ~1430,00 zł komplet w tym rozmiarze:
https://allegro.pl/oferta/4x-michelin-crossclimate-2-205-55r16-91-w-11098260207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już prawie zdecydowany na GY...ale teraz te hankooki mnie zainteresowały, bo w testach wypadają nie gorzej, a są jednak zdecydowanie tańsze :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad Goodyearem Vector 4seasons G3 jednak indeks prędkości V mnie nie przekonuje co do zachowania w zimie :szczerbaty: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiak napisał:

Byłem już prawie zdecydowany na GY...ale teraz te hankooki mnie zainteresowały, bo w testach wypadają nie gorzej, a są jednak zdecydowanie tańsze :E

ja tak miałem z oponami bridgestone :D już klikałem kup teraz, a tu nagle pojawiła się okazja z weekendu okazji na Hankooki .... spędziłem kilka godzin poczytałem i zaryzykowałem... różnica cenowa chyba mnie przekonała: 920 vs 1260zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma używa Goodride All Season Elite Z-401 potrzebuje jakieś tanie oponki wielosezonowe głównie jazda wokół komina rocznie jesteś 5-6 tys km

Astra G 1.7 DTi

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...