Skocz do zawartości
giecek

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)

Rekomendowane odpowiedzi

Zetexy jak pamiętam to plastikowe gumiaki dość szybko od założenia. Coś jak imperiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem klebery hp3 508pln / szt. 225/50/17 2022 98h
pisze tak dokładne dane, żeby było co na jesień porównać.

Edytowane przez Gang
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gang napisał:

508pln / szt.

500+ za jedną siedemnastkę? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to ten popularniejszy rozmiar.

Z 205 na r17 jest trochę gorzej. Mówiłem, że one cenowo to bliżej 18" niż 16". Ciężko trafić coś w dobrej cenie na 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet popularne, zimowe 205/55R16 kosztują obecnie ~340 zł. Wydaje mi się, że w zeszłym roku był to raczej przedział 250-300 zł. Ale zobaczymy co będzie w październiku.

Dorzucę, żeby było co porównywać w październiku:

Sklepopon.com 16.08.2022

Dębica Frigo HP2 205/55 R16                     272 zł (2022)
Barum Polaris 5 205/55 R16                      282 zł (2021)
Falken Eurowinter HS01 205/55 R16                 312 zł (2021)
Hankook Winter i*cept RS2 W452 205/55 R16         318 zł (2021)
Hankook Winter i*cept RS2 W452 205/55 R16         336 zł (2022)
Kleber Krisalp HP3 205/55 R16                     342 zł (2021)
Hankook Winter i*cept RS3 W462 205/55 R16         346 zł (2022) (339,5 zł na Allegro przy zakupie kompletu)
Uniroyal WinterExpert 205/55 R16                 348 zł (2021)

###############################################################

17.08.2022 Oponeo.pl

Falken Eurowinter HS02 175/65R14                239 zł
Uniroyal WinterExpert 175/65R14                    243 zł
Hankook Winter i*cept RS3 W462                    258 zł

Kleber Krisalp HP3 205/55 R16                     335 zł (2022)


Sklepopon.com
Falken Eurowinter HS02 175/65R14                      242 zł (2022)
Uniroyal WinterExpert 175/65R14                          220 zł (2021)
Hankook Winter i*cept RS3 W462 175/65R14       246 zł (2022)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, huudy napisał:

500+ za jedną siedemnastkę? :o

Różnice robi to że profil 50 a nie 45. [Japońce muszą robić pod górkę z tymi rozmiarami]

Wahałem się bardzo. Jakby było w drugą stronę to bym się nie zastanawiał ani sekundy.

Ale...

Żona wykańcza niski profil w oponach bardzo. 3 razy już z boku oponę uszkodziła :E
I mam w drodze do domu wysoki próg zwalniający, civiciem non stop tre, Accord na szczęście nie.

Oraz chciałem 22 rok, bo zamierzam z 5 lat na nich śmigać jak przeżyją u żony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, huudy napisał:

500+ za jedną siedemnastkę? :o

A tam. Czworaczki i masz spłacone w miesiąc :E

Godzinę temu, Gang napisał:

Żona wykańcza niski profil w oponach bardzo. 3 razy już z boku oponę uszkodziła :E

Ja sobie teraz ubezpieczyłem opony. Niby wszystkie typowe szkody, także krawężniki. Ostatnio trafiłem służbówką na gwóźdź. Niby nic, ale fachman popatrzył i stwierdził, że poszło po skosie, a takich przebić się nie naprawia. Więc 2 opony poszły do wymiany.

A tak nawiasem, nissan wyposażony w kamery 360 i wszystkie felgi bez najmniejszej rysy. 

Edytowane przez marko125-91
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w temacie cen:

Wielosezonowe Hankook 4S w 185/65/r15:
9.02.2022r -> 970,60 zł zapłaciłem (produkcja 2021)
18.08 -> 1087,22 (produkcja 2021, jedna oferta za 968,00 zł z 2020r)
Ceny zawierają ew. wysyłkę;

Na ich przykładzie przebicie niewielkie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, serwal4 napisał:

To w temacie cen:

Wielosezonowe Hankook 4S w 185/65/r15:
9.02.2022r -> 970,60 zł zapłaciłem (produkcja 2021)
18.08 -> 1087,22 (produkcja 2021, jedna oferta za 968,00 zł z 2020r)
Ceny zawierają ew. wysyłkę;

Na ich przykładzie przebicie niewielkie;

205/55R16 Hankook KINERGY 4S2 ( DOT0121 ) kupowałem w październiku 2021 - zapłaciłem 915zł :D 

 

teraz szukam letnich 205/55/R16, ale nic w promocji nie mogę trafić.... ostatnio mi uciekły Nexeny komplet za~600zł.... 

Edytowane przez elkocuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klebery doszły DOT 2822. W następnym tygodniu zawiozę do założenia i będą sobie czekały na zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal Rainsport 5 jakieś opinie ? pękanie wzdłużne, szybkie zużycie lub coś innego je spotyka ? Jak z hałasem, ktoś ma je z Was założone? 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i założyłem teściowej z rok czy dwa temu - nie narzeka i nie widziałem uszkodzeń. Raczej ciche chociaż dużo nie jeździłem. 205/55/16 jeśli dobrze pamiętam rozmiar

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, elkocuro napisał:

Uniroyal Rainsport 5 jakieś opinie ? pękanie wzdłużne, szybkie zużycie lub coś innego je spotyka ? Jak z hałasem, ktoś ma je z Was założone? 
 

 

Kupiłem kiedyś mamie, fakt że ona dosyć agresywnie jeździ, ale skończyły się w 3 lata. Opona bardzo miękka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, elkocuro napisał:

Uniroyal Rainsport 5 jakieś opinie ? pękanie wzdłużne, szybkie zużycie lub coś innego je spotyka ? Jak z hałasem, ktoś ma je z Was założone? 
 

 

Teść ma w rozmiarze 225/50/17 i póki co chwali sobie (założone w maju). Plus moim zdaniem to komfort, dość miękka i fajnie dziadkowo się jedzie po dziurach. Na mokrym zaskoczyła pozytywnie, mieliśmy w tamtym tygodniu awaryjne hamowanie przed sarną i mega skleiła się do mokrej nawierzchni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2022 o 20:59, Minciu napisał:

Może kogoś zainteresuje, zamówiłem na "testy" opony Goodride All Seasons Elite Z-401 205/50R17

https://allegro.pl/oferta/1x-opona-caloroczna-205-50r17-goodride-z-401-93v-11436734633

 

865,00 zł
4 × 216,25 zł

Dam znać jak się spiszą z czasem. Mam nadzieję, że to nie będzie taka wtopa jak kiedyś z Imperial Eco Sport 2 syf total plastik fantastik już po roku jazdy ;) 

 

Oponki założone już 2 tygodnie temu. Trochę pojeździłem. Załapałem się na deszcze nawet w trasie. 

Jest jak na razie super. Nie gorzej niż Quadrex2. A nawet śmiałbym twierdzić, że lepiej, ale quadrexy mają już pierwsze objawy parcenia mimo, że to jeszcze niemowlaki są. 

Pszczółka minimalnie słyszalna jest. Są głośniejsze, niż miśki zimowe które miałem tam wcześniej. Ale bez porównania i tak cichsze od Quadrexów2. Nawet takij już startych ze dwa milimetry. Jeśli miałbym porównać te chinki do quadrexów 2 nowych, to Kleber byłby na maxa gówniany. 

 

Tak więc na ten moment można śmiało brać. Patrząc się na to jak działają  jako świeże. Czy za rok-dwa-trzy wciąż będzie OK to się okaże. Ale widzę potencjał w tych kapciach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

potrzebowałbym ekonomiczne opony na zimę. 15 cali, 195/65. Auto Honda Accord CG2 V6.  

Według oponeo Dunlopy SP Winter  Response 2 są wysoko oceniane, brać te czy coś innego? 300zł/sztukę to taki max jaki mogę dać 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wziąłem RS3 na zimę, ciekaw jestem jak się będą zachowywać i jak z trakcją sobie poradzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2022 o 02:23, Minciu napisał:

Oponki założone już 2 tygodnie temu. Trochę pojeździłem. Załapałem się na deszcze nawet w trasie. 

Jest jak na razie super. Nie gorzej niż Quadrex2. A nawet śmiałbym twierdzić, że lepiej, ale quadrexy mają już pierwsze objawy parcenia mimo, że to jeszcze niemowlaki są. 

Pszczółka minimalnie słyszalna jest. Są głośniejsze, niż miśki zimowe które miałem tam wcześniej. Ale bez porównania i tak cichsze od Quadrexów2. Nawet takij już startych ze dwa milimetry. Jeśli miałbym porównać te chinki do quadrexów 2 nowych, to Kleber byłby na maxa gówniany. 

 

Tak więc na ten moment można śmiało brać. Patrząc się na to jak działają  jako świeże. Czy za rok-dwa-trzy wciąż będzie OK to się okaże. Ale widzę potencjał w tych kapciach. 

Daj znać jak w zimę będą się spisywać.

 

U mnie Dębica navigator 3 zdały egzamin, nie miałem ani jednej niebezpiecznej sytuacji ze względu na opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pszemek233 napisał:

Daj znać jak w zimę będą się spisywać.

U mnie Dębica navigator 3 zdały egzamin, nie miałem ani jednej niebezpiecznej sytuacji ze względu na opony

Spoko. Nie wiem jak będzie na śniegu. I że śniegiem. Ale na ten moment jesień oblatują elegancko. Czyli deszcz w cieplejsza i chłodniejsza pogodę ich nie rusza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby Ktoś chciał poczytać świeżą recenzję zimówek, m.in nowych RS3 Hankook:
(rozmiar 225/45/r17):

https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm

Bridgestone LM005 1., następnie Conti TS 870 a 3. na podium ww. RS3 (przeganiając Vredestein, Michelin czy Pirelli jak i Kleber HP3);

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten test opon zimowych. Kleber HP3 praktycznie najlepszy na śniegu, za to ogólnie ląduje przedostatni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Continental All Season 225/55/19. Pierwszy update. Na mokrym lubią zgubić trakcję przy ruszaniu. Poza tym w deszczu znośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...