Skocz do zawartości
giecek

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to chińczyk i pieniądze wyrzucone w błoto. Dokładając 100-150 zł na komplecie można kupić sprawdzone Kleber Quadraxer 2 czy Hankook Kinergy 4S2 H750.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grabarz14 napisał:

Jak dla mnie to chińczyk i pieniądze wyrzucone w błoto. Dokładając 100-150 zł na komplecie można kupić sprawdzone Kleber Quadraxer 2 czy Hankook Kinergy 4S2 H750.

 

Tak jeszcze zapytam, bo to dla mnie istotne, miałeś? użytkowałeś, rok lub dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem. Widziałem tylko w testach, że droga hamowania na takich oponach (chińskich, nie konkretnie w tym modelu) jest kilka(naście) metrów dłuższa niż w oponie ze średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, komunia napisał:

Tak jeszcze zapytam, bo to dla mnie istotne, miałeś? użytkowałeś, rok lub dwa?

A myślisz, że kto kupuje takie opony i do czego ma porównanie? Bo na pewno nikt, kto jeździł do tej pory na dobrej klasy oponach.

Link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat opon imperial jest dość często poruszany na grupach chyba peugeota 407 oraz citroena C5. Często w tych dyskusjach pada jeden koronny argument - są ok jak na swoją cenę i ten argument mnie przeraża, zwłaszcza gdy pyta się do czego mają porównanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bergercs napisał:

A myślisz, że kto kupuje takie opony i do czego ma porównanie? Bo na pewno nikt, kto jeździł do tej pory na dobrej klasy oponach.

Link

 

 

 

Myślę, że taki co albo zjeździli opony premium które nabyli razem z autem, albo tak jak ja do tej pory kupowali opony używane 3-4 letnie z bieżnikiem 6mm i jeździli 2-3sezony.

Komentarzy na oponeo mają opór 99% pozytywne dlatego chciałem zapytać tu gdzie jest wielu użytkowników samochodów i może ktoś akurat używa tych imperiali rok czy dwa (bo to nie jest nowy model) i może coś o nich napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę w ten sposób: mamy w firmie cymbała, który wszystko kupuje najtańsze i twierdzi, że jest "zaj..te".Filtr oleju: china, mimo, że Filtron jest ze 3 zł droższy. Kolumny głośnikowe ponad metr wysokości w okolicy 300zł/kpl (nowe) - według niego pólka minimum JBLa. Podobnie opony - najtańsze chińskie guano - standardowe pier..nie, że "to druga linia Michelina". Zaproponowałem mu, że rozpędzimy nasze auta do 100 na godzinę i zaczniemy hamować na maxa - jeśli jego auto będzie miało nie więcej niż 5 m dłuższą drogę hamowania od mojego to mu daję równowartość nowego kompletu jego opon a jeśli więcej niż 5m to skończy pieprzyć o ich zajeb..ści - stwierdził, że "nie bo nam ktoś w tył przywali" :szczerbaty: I tyle warte są opinie użytkowników chińskich opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barumy cze Dębice będą droższe z 50zl na komplecie, dokładając kolejne 50-100. Już kupisz coś fajnego.

195/65/15 to najtańszy rozmiar opon.  Szczególnie że szukasz całorocznych i chcesz zaoszczędzić na wymiamie to dorzuc tą 100.

Ps. Oponeo to już nie porównywarka, tylko sklep. Wybierz sobie model i sprawdź na Ceneo gdzie będzie najtaniej. Uważaj tylko na rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróci się przy pierwszym dzwonie przed którym zdążymy wyhamować na centymetry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 14:24, komunia napisał:

Koledzy co myślicie o tych oponach: Imperial All Season Driver 195/65 R15 91 H

link do oponeo https://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-all-season-driver-195-65-r15-91-h#336659681

Chciałem je założyć do Passata B5 Sedan 1.9TDI 90hp

Imperial Ecosport 2 : po roku na mokrym było gorzej niż średnio. Po dwóch latach nie dało się przejechać przez przejście dla pieszych bez utraty przyczepności. Chcesz kupić wielosezon ich? Nalewki lepiej sobie kup bo dużo lepiej działały niż te Imperiale :D 

1 godzinę temu, Kaktuch napisał:

Zwróci się przy pierwszym dzwonie przed którym zdążymy wyhamować na centymetry

Chyba na kilkanaście metrów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 19:59, bergercs napisał:

Filtr oleju: china, mimo, że Filtron jest ze 3 zł droższy.

Przestałem kupować filtrona po tym, jak mi się zablokował na autostradzie w skodzie z sygnaturki do tego stopnia, że zaświeciła mi się lampa Aladyna. Wkładam MANN od tego czasu (i jeszcze do drugiego auta co jest w domu też). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Minciu napisał:

Chyba na kilkanaście metrów ;) 

Jak na premium oponie zatrzymasz się 20cm przed czyimś zderzakiem to na chińczyku przywalisz w niego jadąc np 40km/h. O to mi chodziło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych imerialach po dwóch latach vs normalne kapcie to różnice będą w kilkunastu metrach z tych 40kmph. Bo przy 100kmph wyjdzie dziesiątki metrów. 

Czyli zatrzymasz się 5-10 metrów przed autem z przodu na oponach, a na imerialach dwa auta będą do kasacji. 

Najgorszemu wrogowi nie poleciałbym zakupu imperiali bo to śmierć jego i innych ludzi na drodze czy pieszych. 

Te 20cm nie obrazuje wystarczająco dobrze tragedii jaką są te imperiale.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.03.2021 o 14:24, komunia napisał:

Koledzy co myślicie o tych oponach: Imperial All Season Driver 195/65 R15 91 H

link do oponeo https://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-all-season-driver-195-65-r15-91-h#336659681

Chciałem je założyć do Passata B5 Sedan 1.9TDI 90hp

Ludzie, zejdźcie czasami na ziemię. On to chce włożyć do Passata 1.9 tdi 66kw, auta za 4000 zł. Logicznym jest, że założy budżetowe opony bez względu jak  bardzo będziecie go namawiali na opony premium czy nawet ze średniej pułki. Co najwyżej na końcu was okłamie po prostu.

A ty autorze posta na złym forum pytasz. Tutaj nikt się nie przyzna że jeździ starym autem na budżetowych oponach. Te imperiale są już trochę na rynku i mają mnóstwo opinii, chcesz to bierz. Pamiętaj tylko że jeździsz budżetowy autem na budżetowych oponach i bierz na to poprawkę.

Może weź te: https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-n-blue-4-season-195-65-r15-91-t#338012212

zgodnie etykietą powinny być cichsze i lepsze na mokrym.

 

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma wartość auta do opon :hmm: W obecnym aucie wartym niewiele więcej niż ten passat za zimowe oraz letnie razem dałem gdzieś  trochę poniżej połowy wartości auta i nie żałuję.  W poprzednim jeszcze tańszym praktycznie podwoiłem i też nie żałowałem tego.

To jest twoje i innych bezpieczeństwo i tutaj nie ma gadania, że opony są drogie w stosunku do wartości auta to założę najtańszy szit.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Suchy211 napisał:

Ludzie, zejdźcie czasami na ziemię. On to chce włożyć do Passata 1.9 tdi 66kw, auta za 4000 zł. Logicznym jest, że założy budżetowe opony bez względu jak  bardzo będziecie go namawiali na opony premium czy nawet ze średniej pułki. Co najwyżej na końcu was okłamie po prostu.

O, a on się nie rozpędza nadal do 160 km/h i przy tym nie potrzebuje utrzymać się na drodze i zatrzymać sprawnie? W Fabii 2003 mam Fuldy, a latem kupię Firestone, nie czuje się frajerem przez to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że miałem imperiale. Nawet na wilgotnej drodze na przejściu dla pieszych jadąc na wprost autem rzucało. Lepiej ze śmietnika niech jakieś założy niż ten chiński chłam. W imerialach licznik starzenia "gumy" szybko bije, rok na karku tych chinoli to jak 10-15 lat nawet z debicą. Jak stać go na wymianę opon co roku to spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie ~770,00 zł w tej kasie jest komplet Navigator 3 od Dębicy:
https://allegro.pl/oferta/4x-195-65r15-91h-navigator-3-debica-2020-10140193261

Które nabrały bieżnika sugerujące, że ma prawo to działać (vs Navigator 2 i ich kształt bieżnika);
I po 1.5 sezonu na budżetowy wielo-sezonowym Barumie wolałbym kłaść Dębice niż chińskie wielosezonowe;

Ps: Tak - gruz kupiony za 2800zł dostał nowy komplet opon za 650,00 zł - szaleństwo! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, serwal4 napisał:

Navigator 3 od Dębicy

??? Szczerze jestem w szoku jak sensownie to wygląda! Ciekawe aby czy guma jest lepsza niż choćby we wspomnianych chińczykach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, serwal4 napisał:

Przy kwocie ~770,00 zł w tej kasie jest komplet Navigator 3 od Dębicy:
https://allegro.pl/oferta/4x-195-65r15-91h-navigator-3-debica-2020-10140193261

Które nabrały bieżnika sugerujące, że ma prawo to działać (vs Navigator 2 i ich kształt bieżnika);
I po 1.5 sezonu na budżetowy wielo-sezonowym Barumie wolałbym kłaść Dębice niż chińskie wielosezonowe;

Ps: Tak - gruz kupiony za 2800zł dostał nowy komplet opon za 650,00 zł - szaleństwo! 

No widzisz, szturchnięty znalazłeś ciekawą opcję do tego auta.

Po prostu chodzi mi o to, że jak ktoś kupuje budżetowe auto to nie kupi drogich opon z tego samego powodu dla którego nie kupił lepszego auta. Wiadomo, że towary wyższej jakości są lepsze, ale ta wiedza na nic się zdaje kiedy zwyczajnie brakuje budżetu.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Suchy211 napisał:

No widzisz, szturchnięty znalazłeś ciekawą opcję do tego auta.

Po prostu chodzi mi o to, że jak ktoś kupuje budżetowe auto to nie kupi drogich opon z tego samego powodu dla którego nie kupił lepszego auta. Wiadomo, że towary wyższej jakości są lepsze, ale ta wiedza na nic się zdaje kiedy zwyczajnie brakuje budżetu.

Wszystko zależy od tego jak ceni swoje bezpieczeństwo. I nie muszą to być wcale drogie opony ale nie najtańsze g...

Sam kiedyś tak myślałem ale wyleczyłem się z tego po paru akcjach akurat z nalewkami typu na mokrym i odpowiednim asfalcie było bardziej ślisko niż na lodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarux napisał:

Co ma wartość auta do opon :hmm: W obecnym aucie wartym niewiele więcej niż ten passat za zimowe oraz letnie razem dałem gdzieś  trochę poniżej połowy wartości auta i nie żałuję.  W poprzednim jeszcze tańszym praktycznie podwoiłem i też nie żałowałem tego.

To jest twoje i innych bezpieczeństwo i tutaj nie ma gadania, że opony są drogie w stosunku do wartości auta to założę najtańszy szit.

Ilu ludzi jeździ z przepisowymi prędkościami? Ile wynosi droga hamowania z 50 a ile z 80kmh? Powiedziałbym, że bezpieczeństwo to nie jest priorytet na drogach dla większości użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tutaj nikt nie mówił że ma lecieć od razu w Conti czy Michelina.

W tym rozmiarze różnica ceny jest bardzo mała i jak za 100zl na komplecie!! Można mieć lepszą oponę to nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...