Skocz do zawartości
giecek

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)

Rekomendowane odpowiedzi

Tez teraz mam dylemat z oponkami, zrobilem wstepna selekcje i zastanawiam sie nad tymi:

Bridgestone Turanza ER300

Fulda Carat Progresso

Goodyear Excellence

Kleber Dynaxer HP2

Wymiary 215/55/16.Autko to Saab 9-5.

Nie mam z tym doswiadczenia wiec jak macie cos lepszego to bede wdzieczny za jakies dane :P

Edytowane przez Myst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały odkop...

 

zaczynam myśleć o oponach na sezon...potrzebuję czegoś co dobrze spisze się w moim aucie, czyli niecałe 200KM w lekkim FWD bez żadnych kontroli trakcji...oponka musi dobrze kleić, być wytrzymała, dobrze odprowadzać wodę oraz fajnie jak by była cicha, aczkolwiek wiem, że przy ww wymaganiach może być z tym ciężko.

 

Od razu zaznaczam, że nie chcę R888 bo są dla mnie za miękkie, za głośne i tragicznie odprowadzają wodę...Parada Spec 2 też odpada, bo użytkownicy tych gumek mają o nich kiepskie zdanie.

 

i na koniec...rozmiar 195/50 R15, kwota, myślę max 250 pln/szt.

 

co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mały odkop...

 

zaczynam myśleć o oponach na sezon...potrzebuję czegoś co dobrze spisze się w moim aucie, czyli niecałe 200KM w lekkim FWD bez żadnych kontroli trakcji...oponka musi dobrze kleić, być wytrzymała, dobrze odprowadzać wodę oraz fajnie jak by była cicha, aczkolwiek wiem, że przy ww wymaganiach może być z tym ciężko.

 

Od razu zaznaczam, że nie chcę R888 bo są dla mnie za miękkie, za głośne i tragicznie odprowadzają wodę...Parada Spec 2 też odpada, bo użytkownicy tych gumek mają o nich kiepskie zdanie.

 

i na koniec...rozmiar 195/50 R15, kwota, myślę max 250 pln/szt.

 

co polecacie ?

 

http://www.opony.pl/opony_pl/opona.aspx?oi...40&rodzaj=1

 

sam używam (tylko w troszke innym rozmiarze) i są rewelacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to liczę na wypowiedzi użytkowników danych opon ( używasz ich??:) ), bo muszę mieć pewność co do ich parametrów jezdnych...bo jak kupię nowe założę i znowu całą jedynkę i połowę dwójki będę stał w miejscu, to się wścieknę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ciezko kupic dobra opone o danym rozmiarze. Chodzi mi o dobor mieszanki do sportowej jazdy w stosunku do rozmiarow.

Najpierw podam ci linki opon, ktorych nie polecam, w razie jakbys rozwazal zakup w/w.

http://www.opony.com/opony/46611_dunlop_sp_sport_01.html

http://www.opony.com/opony/47180_fulda_carat_progresso.html

http://www.opony.com/opony/46145_kleber_hydraxer.html

http://www.opony.com/opony/50434_pirelli_p6000.html

 

Z opon ktore moge polecic:

http://www.opony.com/opony/48521_uniroyal_rainsport_1.html - bardzo dobra opona, ktora sprawdzila sie w nieco mocniejszym samochodzie

 

http://www.opony.com/opony/56637_continent...mcontact_2.html - nie wiem, ale chyba sportC nie ma w tym rozmiarze

 

I to tyle. Bardziej sportowe opony producenci czesto produkuja zaczynajac od ciut wyzszych rozmiarow. Skoro sie nie sprawdzily 888 to moze warto porzetestowac cos tanszego o dobrej sprawdzonej renomie.

Zaznaczam ze na wszystkich tych oponach jezdzilem w innych rozmiarach oprocz tej z linka nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam ich, bo jeszcze nie mam na czym ich uzywać :)

Sugerując się na opiniach użytkowników w komentarzach, to są to chyba bardzo dobre opony. Jak będę miał kupować opony (pewnie w przyszłym roku), to napewno nad nimi się zastanowie i jak ktoś znajomy potwierdzi te komentarze to je kupie, ale jak mówiłem, sugeruję się narazie tylko na komentarzach na opony.com i opony.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opon ktore moge polecic:

http://www.opony.com/opony/48521_uniroyal_rainsport_1.html - bardzo dobra opona, ktora sprawdzila sie w nieco mocniejszym samochodzie

 

myślałem właśnie o Rainsportach.

 

Szukam również opinii kogoś, kto miał w mocniejszym FWD opony BFGoodrich g-FORCE Profiler...miałem je w 1.4 i jeździło mi się doskonale...ale obawiam się o ich właściwości przy większej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile moze to kosztować w tak małym rozmiarze jak 15" ale sprawdz Bridgestone Potenze, uzywam ich juz 2 sezony i lepszych letnich nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam kupic:

 

Kumho ECSTA SPT KU31 205/45 R16 87W XL BSW

ECSTASPTKU31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przesiadam sie na wiosnę n alu 17" i po raz kolejny wybieram uniroyal Rainsport- nie wiem jeszcze czy 1 czy 2, ale za tę cenę nic lepszego nie ma.

 

Dylu - kuzyn ma rainsport 1 w Leonie TDI 170KM i jest zadowolony.

Edytowane przez mariusz_wrxsti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainsporty 1 sprawdzily sie w 262 KM 4x4 i kilku KJSach. Poaztym fajnie sie nimi jezdzi po deszczu :D

Potenzy w tym rozmiarze nie ma.

Dylu poszukaj info o tej Yokohamie - podobno ma dobra opinie.

Edytowane przez ^dirty^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rainsporty 1 sprawdzily sie w 262 KM 4x4 i kilku KJSach. Poaztym fajnie sie nimi jezdzi po deszczu :D

 

na Civic Klubie poczytałem, że Rainsporty są mocno przeceniane... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Civic Klubie poczytałem, że Rainsporty są mocno przeceniane... :hmm:

Wiesz jak to jest. To qwszystko to sa subiektywne oceny i odczucia. Po drugie guma 255 do 185 gumie nie rowna. Po trzecie, ja bym sie bardziej kierowal testami ADAC niz oiniami. Jednak jesli mialbym zaplacic za 888 300 zl a za Rainsporty 190 - wybralbym te drugie, bo jest to opona o dobrych parametrach za nie wielka cene, a i poszalec mozna.

Pozatytm jak pisalem. Ciezeko o bardzo dobra usportowiona opone w tym rozmiarze - zmien felgi :P

Edytowane przez ^dirty^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Civic Klubie poczytałem, że Rainsporty są mocno przeceniane... :hmm:

Bo ludzie się rozczarowują bo źle dobierają opony. Już mówie dlaczego. Pomijając kwestie tego czy sam Rainsport jest dobry czy nie. Zasadniczym błędem jest to, że źle się dobiera opone do szerokości felgi, dwa typ opony do preferowanej jazdy, trzy na balonie nie posmigasz.

 

Potem mamy gościa co zakłada na felgę 15x6 miekkiego Rainsporta balonowego 195/50, upał 30*C i narzeka, że mu opona pływa i kładzie się na feldze. Ludzie!

 

Dylu bedzie Ci ciężko dobrać opony, musisz sam zdecydować co Cię bardziej interesuje, czy lepsza przyczepność na suchym czy na mokrym, nie ma opony idealnej, gdzie to jest wypośrodkowane. Opony na suche z twardszej mieszanki, na mokre z miekkszej i do tego powierzchnia styku bieżnika z asfaltem jest mniejsza bo są szersze rowki co odprowadzają wodę.

 

Jeżeli interesuje Cie też lepsza przyczepność na zakrętach to zdecydowanie 195/45/15, a nie 195/50. Jeżeli weźmiesz 195/50 i miekką mieszankę to się rozczarujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal, najbardziej zależy mi na przyczepności na suchym...na mokrym, jakiej bym opony nie miał, szaleć nie będę, aczkolwiek, chciałbym mieć pewność, że opona dobrze odprowadzi wodę przy normalnej jeździe po ulicy.

 

i weź poprawkę na preferencje...Ty lubisz naciągniętą gumę i oponę na takim profilu, że jej nie widać ;)...co raz, że mi się nie podoba, dwa, odbiera resztki komfortu jazdy a trzy...kompletnie nie pasuję do Hondy :)

 

moim zdaniem profil 45-50 przy szerokości 195 jest w zupełności wystarczający...twardość, sztywność i pewność pokonywania zakrętów chciałbym pozostawić głowie sprawnie działającemu zawieszeniu z regulowaną twardością i stabilizatorom, a opony niech się zajmą gripem...niestety jak już wspomniałem nie kupię sobie R888 bo są za miękkie i mają za małe rowki do odprowadzania wody, przez co genialnie kleją start i zakręty ale kończą się w jeden sezon :kwasny: szukam kompromisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i weź poprawkę na preferencje...Ty lubisz naciągniętą gumę i oponę na takim profilu, że jej nie widać ;)...co raz, że mi się nie podoba, dwa, odbiera resztki komfortu jazdy a trzy...kompletnie nie pasuję do Hondy :)

Dylu tutaj akurat nie mają nic do rzeczy preferencje, bo na naciąg to trzeba mieć felgę 8" i 195/45 żeby jakiś był, a 195/45 absolutnie nie jest paskiem gumy. Przy feldze 7" się idealnie rozłoży taka opona (a Ty chyba teraz taką masz prawda?) Mówię z własnego doświadczenia, że na zakrętach niższy profil zdecydowanie lepiej się sprawdza, miałem Rainsporty 1 195/50 na feldze 6" i wiem co to znaczy w zakrętach. Co prawda auto mam słabe, ale mam kilka pewnych zakrętów u siebie gdzie lubię wejść bez redukcji na czwórce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dylu tutaj akurat nie mają nic do rzeczy preferencje, bo na naciąg to trzeba mieć felgę 8" i 195/45 żeby jakiś był, a 195/45 absolutnie nie jest paskiem gumy. Przy feldze 7" się idealnie rozłoży taka opona (a Ty chyba teraz taką masz prawda?) Mówię z własnego doświadczenia, że na zakrętach niższy profil zdecydowanie lepiej się sprawdza, miałem Rainsporty 1 195/50 na feldze 6" i wiem co to znaczy w zakrętach. Co prawda auto mam słabe, ale mam kilka pewnych zakrętów u siebie gdzie lubię wejść bez redukcji na czwórce ;)

a nawet nie wiem, czy to 7", ale chyba tak...popatrzę na ceny profilu 45 i 50. I powiedz mi, czy faktycznie jest szansa na zauważalną różnicę wyglądu miedzy 45 a 50 przy jednej szerokości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylu, 195/50R15 to sprawdzony rozmiar dla Ciebie, jak kupisz to daj znać co wybrałeś, bo też się zastanawiam nad nowymi gumkami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dylu, 195/50R15 to sprawdzony rozmiar dla Ciebie, jak kupisz to daj znać co wybrałeś, bo też się zastanawiam nad nowymi gumkami. :)

Jak na razie mam takie typy...

 

BFGoodrich g-Force Profiler

TOYO Proxes T1R

Goodyear EAGLE F1 GSD3

Yokohama V102 - o tych jeszcze muszę poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 195/45 a 195/50 jest ponad 1cm różnicy - i mniemam, że ta różnica może być odczuwalna w ostrym pokonywaniu zakrętów. Optycznie nie widać aż tak bardzo, że jedna jest 45 a druga 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomiędzy 195/45 a 195/50 jest ponad 1cm różnicy - i mniemam, że ta różnica może być odczuwalna w ostrym pokonywaniu zakrętów. Optycznie nie widać aż tak bardzo, że jedna jest 45 a druga 50.

czyli zostanę przy 50 bo częściej wpadam w dziury niż ostro pokonuję zakręty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...