Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaspl21

fotki -Thermaltaka Big Typhoona

Rekomendowane odpowiedzi

jaki on ma rozmiar?tzn od podstawy radiatora do samej góry?zasatnawiam sie bo nie wiem czy w przyszłości go nie zakupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki on ma rozmiar?tzn od podstawy radiatora do samej góry?zasatnawiam sie bo nie wiem czy w przyszłości go nie zakupie ;)

ja mam wąska bude ok 18cm i jeszcze mam pewnei z 2 cm luzu do boku obudowy

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@zawadaki

pytanko czemu zmieniałeś wiatraka :question:

POZDRO

oryginalny miał tendencje do wpadania w drgania przy małych obrotach, poza tym zaczął rzęzić wiec go wywaliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginalny miał tendencje do wpadania w drgania przy małych obrotach, poza tym zaczął rzęzić wiec go wywaliłem

aha u mnie narazie spoko działa ale mam go nie długo :E może z czasem bedzie tak samo oby nie ;) ale wymienić go zawsze można

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no ja tam nic nie mam naprzeciwko TT BT - świetny cooler i - tak jak mówicie, w

 

Ciekawy jestem czy ktoś porównywał/testował go z Pentagramem FREEZONE HP-120 AlCu ? Z tego co widzę (bo mam go od wczoraj) to wygląda na podróbę TT BT ;-)

Tyle że ma "paskudniejszy" wentylator podświetlany na niebiesko... ale u mnie i tak testowo chodzi pasywnie od wczoraj, zobaczymy jak da radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy jestem czy ktoś porównywał/testował go z Pentagramem FREEZONE HP-120 AlCu ? Z tego co widzę (bo mam go od wczoraj) to wygląda na podróbę TT BT ;-)

Tyle że ma "paskudniejszy" wentylator podświetlany na niebiesko... ale u mnie i tak testowo chodzi pasywnie od wczoraj, zobaczymy jak da radę...

też maiłem w sumie kupić tego Penagrama ale jeden user go kupił i okazało sie że nie za dobre to :kwasny: dlatego zmieniłem na TT

co do temperatur to masz kilka pomiarów na moim procu E4300 w 1 poście na zwykłej paście od thermala

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też maiłem w sumie kupić tego Penagrama ale jeden user go kupił i okazało sie że nie za dobre to :kwasny: dlatego zmieniłem na TT

co do temperatur to masz kilka pomiarów na moim procu E4300 w 1 poście na zwykłej paście od thermala

POZDRO

 

u mnie na p4 3,4 Ghz temperatury są miedzy ~41 a ~55 stopni - orientacyjnie bo nie robiłem jeszcze konkretnych obserwacji w danych warunkach, po prostu takie temperatury obserwowałem... jak na ten procek to chyba nieźle jest ? :)

 

a jaką masz temperaturę powietrza w pokoju ? Bo u mnie duchota często ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnosnie temperatury procesora w stresie tworcy tematy.Dzialajac na 3ghz i chodzac tt bt ma 51c kiedy ja mam na tym samym tez ma 3ghz tylko chlodzenie to aerocool dominator i mam 69c.Wiec moje pytanie brzmi czy tak duza roznica wynikia z roznicy programow ktorymi testujemy temp (tworca: cos od abita / ja : coretemp 0.95.4),czy moze z tego ze moglem nieumiejetnie nalozyc paste.Ale wedlog mojej samo oceny mam juz w tym wprawe i raczej nie z tego powodu powinna byc taka roznica.Pasta to aerocool aero costam,w kazdym razie standardowa dodawana przez aerocool(77%srebra),kołki uwazam ze tez dokrecilem dobrze - mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na p4 3,4 Ghz temperatury są miedzy ~41 a ~55 stopni - orientacyjnie bo nie robiłem jeszcze konkretnych obserwacji w danych warunkach, po prostu takie temperatury obserwowałem... jak na ten procek to chyba nieźle jest ? :)

 

a jaką masz temperaturę powietrza w pokoju ? Bo u mnie duchota często ;D

w pokoju hmm mam w tej chwili akurat 21 stopni , jakoś nigdy tego nie śledze jaką mam temperaurę , ale okno mam praktycznie ciągle otwarte , i roleta do połowy spuszczona :E wiec raczej gorąco nigdy nie mam ;)

 

Mam takie pytanie odnosnie temperatury procesora w stresie tworcy tematy.Dzialajac na 3ghz i chodzac tt bt ma 51c kiedy ja mam na tym samym tez ma 3ghz tylko chlodzenie to aerocool dominator i mam 69c.Wiec moje pytanie brzmi czy tak duza roznica wynikia z roznicy programow ktorymi testujemy temp (tworca: cos od abita / ja : coretemp 0.95.4),czy moze z tego ze moglem nieumiejetnie nalozyc paste.Ale wedlog mojej samo oceny mam juz w tym wprawe i raczej nie z tego powodu powinna byc taka roznica.Pasta to aerocool aero costam,w kazdym razie standardowa dodawana przez aerocool(77%srebra),kołki uwazam ze tez dokrecilem dobrze - mocno.

hmm mi Core temp wywala więc nie mogę nim testować , ale pomiary były na abicie u guru i na evereście to samo pokazywało , w sumie ciekawe ile bedzie teraz jak wentyl sie troche okurzył :E a paste mam zwykłego gluta od thermala bo jakoś nie chce mi sie zmieniać bo aby założyć thermala muszę wyciągnąć płyte główna :kwasny:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pokoju hmm mam w tej chwili akurat 21 stopni , jakoś nigdy tego nie śledze jaką mam temperaurę , ale okno mam praktycznie ciągle otwarte , i roleta do połowy spuszczona :E wiec raczej gorąco nigdy nie mam ;)

hmm mi Core temp wywala więc nie mogę nim testować , ale pomiary były na abicie u guru i na evereście to samo pokazywało , w sumie ciekawe ile bedzie teraz jak wentyl sie troche okurzył :E a paste mam zwykłego gluta od thermala bo jakoś nie chce mi sie zmieniać bo aby założyć thermala muszę wyciągnąć płyte główna :kwasny:

POZDRO

 

 

mi core temp 0.95 tez wywalal,ale zrobili nowa wersje 0.95.4 ktora juz tego problemu nie ma wiec sprawdz moze nim i wtedy podaj mi temperaturke,jesli oczywiscie mozesz.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi core temp 0.95 tez wywalal,ale zrobili nowa wersje 0.95.4 ktora juz tego problemu nie ma wiec sprawdz moze nim i wtedy podaj mi temperaturke,jesli oczywiscie mozesz.Pozdrawiam.

stargałem tą nową wersje i przy stndadzie 1836 mhz

po kilku minutach stresu na oba rdzenie

51 i 54 stopnie więc faktycznie pokazuje więcej

przy 3ghz faktycznie mzoe być ponad 60 stopni , ale postaram sie to sprawdzić jutro dziś nie mam za bardzo czasu na zabawy ;)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stargałem tą nową wersje i przy stndadzie 1836 mhz

po kilku minutach stresu na oba rdzenie

51 i 54 stopnie więc faktycznie pokazuje więcej

przy 3ghz faktycznie mzoe być ponad 60 stopni , ale postaram sie to sprawdzić jutro dziś nie mam za bardzo czasu na zabawy ;)

POZDRO

 

dziekuje i tak za szybka odpowiedz i czekam z niecierpliwoscia na jej dalsza czesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje i tak za szybka odpowiedz i czekam z niecierpliwoscia na jej dalsza czesc.

ok odpaliłem 3ghz i wyszło ok 10 stopni wiecej jak na abicie uguru , w sumie mówią że core temp jest najlepszy więc może coś w tym jest , pewnie temperatura troche by spadał jak bym troche przeczyścił thermala i dał lepsza pastę , jego spód tez wymagał by troche pracy ;)

3ghzgh9.jpg

15 minut i temperatura nadal taka sama

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że w końca doszła nowa buda ;) byłą okazja aby doprowadzić podstawkę thermala do lepszego stanu bo to co daje producent to łagodnie mówiąc kicha ale to dopiero można poczuć jak che sie doprowadzić ja do lepszego stanu

a więc papier wodny 800 bo w hausie innego nie miałem a na wycieczki nie miałem chęci , i dobrze 2 godziny zabawy :E , niektóre rysy na prawdę były nie dziury ale mozna powiedzieć rowy ,no ale doprowadziłem do stanu gdzie zostały tylko ryski od szlifowania no i kilka bocznych starych rys te które były najgłębsze

na polerkę już nie maiłem chęci :(

stare zdjecie i nowe

50476106ym1.jpg51350879lw4.jpg

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie się przeglądać można :D Jakies zmiany w temperaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie się przeglądać można :D Jakies zmiany w temperaturach?

w sumie to niżej jest na pewno kilka stopni ale 2 wentyle 12cm po 1500 też robią swoje

no i past jest nowa ( jakiś coolermaster premium podobno dobra nie wiem ale kurde w sklepie nic innego nei mieli a do innego mi sie nie chciało jechać) to moze jeszcze troche spadnie jak sie wygrzeje

myśle że tak z 3-4 stopnie zjechało

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myśle że tak z 3-4 stopnie zjechało

POZDRO

oO wprawdzie mam niskie temperatury i ciepło robi się dopiero w pełnym stresie ale może by tak pomyśleć o wypolerowaniu Ninjy na lustro + zamiana AS5 na STG-1 :> hmm ciekaw jestem różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oO wprawdzie mam niskie temperatury i ciepło robi się dopiero w pełnym stresie ale może by tak pomyśleć o wypolerowaniu Ninjy na lustro + zamiana AS5 na STG-1 :> hmm ciekaw jestem różnicy :)

no jak mówiłem nie wiem ile dało samo polerowanie , choć na pewno jakas pozytywna zmiana jest , no jak bym wiedział że mi sie pasta skończyła to tez zalmana bym sobie zamówił :( bo 20zł zą też dałem to na jedno by wyszło ale pewnie by mi w poniedziałek przywieźli ( albo jak budę 3 tygodnie ) nie chciałem byc tyle bez koma :E

na pewno jak ci sie chce to warto sie pomęczyć trochę

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jak mówiłem nie wiem ile dało samo polerowanie , choć na pewno jakas pozytywna zmiana jest , no jak bym wiedział że mi sie pasta skończyła to tez zalmana bym sobie zamówił :( bo 20zł zą też dałem to na jedno by wyszło ale pewnie by mi w poniedziałek przywieźli ( albo jak budę 3 tygodnie ) nie chciałem byc tyle bez koma :E

na pewno jak ci sie chce to warto sie pomęczyć trochę

POZDRO

Męczyłem się z budą 2 tygodnie to i 2 godziny wytrzymam z pucowaniem :P Tylko nie wiem jeszcze kiedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...