Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Spis polecanych myszek i podkładek dla graczy - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do osób które bawiły się myszkami od steelseries

 

udało mi się załatwić kinzu v1 bez ślizgaczy za grosze i właśnie do mnie idzie.

czy ślizgacze od kany będą pasować (przysłali mi od ss podałem fake id kany i mam za free :E )?

jak mogę sprawdzić jaki firmware siedzi w środku?

da rade ewentualnie zrobić downgrade (ponoć 1.07 jest najlepszy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy ktoś może wskazać sprzedawców, którzy oferują Logitecha G400 w starej wersji, bo niegdyś z takim spisem się spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałwm trochę na forum i z tego co wywnioskowałem warto wziąć myszkę opartą na Avago 3060 lub 9500. Idąc tym tropem znalazłem 2 myszki, które mieszczą się w moim budżecie: A4tech X-710BK i A4TECH XL-750BH. Teraz tylko pytanie, którą wybrać? Najchętniej wybrałbym coś w stylu Roccat Lua ze względu na kształt. Obecnie posiadam Razera DA (niestety jest dla mnie niezbyt wygodny, ponieważ mój uchwyt to bardziej claw grip) ale, że muszę kupić myszkę dla brata to zastanawiam się czy się nie przesiąść na coś nowego a jemu właśnie dać DA. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać DA na A4techa, bezsens :E. Sam się zastanawiałem nad przesiadką z DA 1800dpi i nawet Avago 9500 podobno jest gorszy pod względem precyzji od tego optyka w DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową myszkę tak czy tak będę musiał kupić. Chodzi po prostu o to czy przy okazji tego zakupu nie zamienić DA na coś innego (brat by dostał DA). To inaczej. Która z tych dwóch a4techów będzie lepsza? W gre wchodzą też inne myszki tylko nieprzekraczające cenę wcześniej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy ktoś może wskazać sprzedawców, którzy oferują Logitecha G400 w starej wersji, bo niegdyś z takim spisem się spotkałem.

 

Nie wiem dlaczego poszukujesz pierwszej wersji tej myszki, skoro druga rewizja G400 jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj x710bk, to trochę mało aby o niej coś powiedzieć.

Wybierałem między gigabyte m6900 a x710bk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można o niej powiedzieć tylko tyle, że ma dobry sensor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj x710bk, to trochę mało aby o niej coś powiedzieć.

Można o niej powiedzieć tylko tyle, że ma dobry sensor.

 

Obecnie wersja myszki X-710BK jest sprzedawana z V-Trackiem, a więc nie można mówić, że ma dobry sensor:

Mój link

 

chyba, że udało się jeszcze gdzieś trafić, bez v-tracka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cage21

Kupowałem osobiście, sprzedawca zapewnił, że jest to Avago.

Avago ma taki prostokątny otwór sensora a v-track kółeczko dobrze piszę? Przynajmniej tak podał mi sprzedawca. Jak coś mogę podać linka, sprzedaje przez sklep internetowy a także allegro.

 

EDIT: oczywiście mam prostokątny sensor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli masz avago.

Tak, mam Avago, lecz chyba już przejściówkę, gdyż nie mam tej gumowej naklejki w miejscu trzymania kciuka. Ale chyba to i lepiej gdyż opinie czytałem, że jeśli się to odklei z czasem to jest pod tym taki smarowaty glut.

Moja nie ma jeszcze ślizgaczy obok sensora, a widziałem jakieś modele co miały, być może nie były to BK a BH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. ;) Aktualnie licytuje Logitecha MX518. Zobaczymy może akurat uda mi się go wyrwać w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprawa wygląda tak: moja żona chciała mi zrobić prezent, zatem poszła do sklepu i powiedziała że chce dobrą myszkę dla męża co "lubi grać". No i doradzili jej mysz Logitech Performance MX Darkfield.

 

I teraz mam zgryz - dotąd zawsze używałem optyków, zwykłe jakieś za 50 zł góra, jakaś zwykła podkładka (na ogół reklamówka).

 

Ten nowy Logitech to laser - naczytałem się tyle opinii jaką podkładkę pod mysz laserową że az głowa mnie boli. Generalnie przeważa opinia że do takich sensorów musi być plastikowa, stalowa lub szklana. Słowem - sztywna. Stanowczo nie bardzo pasują ponoć szmacianki - nawet te lepsze jak SS QCK. Z drugiej strony sporo ludzi proponuje do laserów właśnie SteelSeries QCK, Razer'y Goliathus czy Sharkoony.

 

Pomyślałem że skoro żonka szarpneła się na niezła myszkę to i należy jej się (znaczy myszce :-])jakaś dobra podkładka. Dotąd zastanawiałem się nad tymi:

 

- Steelseries Qck Mini

- RAZER GGoliathus Omega Speed

- SteelSeries S&S

- Sharkoon DarkGlider lub FireGlider

- RAZER Sphex

 

ALE po lekturze przeróżnych porad w necie ciut zgłupiałem. Podkładki "twarde" typu stal, szkło czy plastik są cholernie drogie - jakieś 50 zł to jeszcze ale więcej za podkładkę to IMO przegięcie - nie jestem jakiś pro-gamerem. Pogram czasem maraton w StarCrafta, jakies strategie, czasem w jakiegoś FPS'a i tyle.

 

Dodatkowo ta mysz to jakiś nowy laser Darkfield i podobno ma "działać wszędzie".

 

I tu moje pytanie - co proponujecie do tego lasera, czy coś ewentulanie z w/w przeze mnie czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Logi to i na twardej nie będzie super chodzić, ale lepiej niż na szmaciance :E Bierz Tracer X02/Razer Sphex i nie czytaj głupot ludzi, co polecają laser do szmacianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde zabrzmiało jakby ten Logitech bo jakiś słaby a za tyle kasy spodziewam się niemal doskonałości :-)

 

Sporo ludzi poleca też ROCCAT TAITO MINI SHINY. Tyle że to chyba też szmacianka...

 

Niezła rozpiętość cenowa Twoich propozycji: Tracer ok. 15 zł. Razer ok. 60 zł. Kurcze sam juz nie wiem.:-) Może nie warto kupować podkładki za nie wiadomo ile kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

Płacisz w 75% za markę. 15 złotych nie wiele więc możesz zaryzykować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej wqrzające jest to że idziesz do sklepu, a tam zamiast informatyków, czy osób które się znają na sprzęcie siedzą sprzedawcy dla których liczy się tylko sprzedaż. I super mysz do gier polecają MX.

To bardzo dobra mysz, ale kurde, no nie do gier...

 

Dark field co prawda laser ale prawdopodobnie prawie na każdej powierzchni będzie działał podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no i sami widzicie.

 

Wezmę tego Tracera X02 i już. Jak cos to 15 zł nie majątek - zawsze można potem cos dokupić.

 

Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kupiłem tą podkładkę Tracera - tylko mniejszą bo tamta X02 strasznie duża jakaś. Dla mnie najlepszy jest rozmiar jaki ogólnie określają "mini" - czyli jakies 27x21 cm.

 

Ale ta myszka... Dostałem ja wczoraj i powiem szczerze - jakoś tak nie bardzi mi leży.

 

Nie lubie malutkich notebookowych myszek ale ta jest zdecydowanie za duża. I jakos jednak profilowana myszka pod kciuk mi stanowczo nie pasi. Chwyt mam raczej zawsze claw i do niego marnie ona się nadaje, jej rozmiar raczej wymusza coś jak palm.

Do sensora nie można mieć zastrzeżen IMO. Albo nie jestem super wymagający albo działa super i z zerowymi przekłamaniami. Bałem się trochę tego laserowego sensora ale chyba w tym modelu im sie udał.

 

Niestety ale będę ją sprzedawał bo stanowzo mi nie pasi. Kupię raczej jakiegoś fajnego, normalno-wymiarowego i symetrycznego optyka. Myślę o Logitechy M515.

 

W każdym razie dzięki za porady. Tak to jest jak żona chce dobrze ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej wqrzające jest to że idziesz do sklepu, a tam zamiast informatyków, czy osób które się znają na sprzęcie siedzą sprzedawcy dla których liczy się tylko sprzedaż. I super mysz do gier polecają MX.

To bardzo dobra mysz, ale kurde, no nie do gier...

 

Dark field co prawda laser ale prawdopodobnie prawie na każdej powierzchni będzie działał podobnie.

Który informatyk chciałby sprzedawać myszki z supermarkecie :E Reszta okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście polecają najdroższe myszki, ale w sklepach często nie ma zbytniego wyboru w dobrych myszkach, a takiej za 50zł to im się raczej nie opłaca polecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybralem 3 podkladki, lecz jak to zawsze bywa ciężko wybrać tą jedną. Prosze o wskazanie najlepszej.

RAZER Sphex

Razer Goliathus Standard M Speed

STEELSERIES QCK 320x285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz myszkę i czego oczekujesz od podkładki (np. czy ma być śliska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...