Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Spis polecanych myszek i podkładek dla graczy - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

X7 500mp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

A ten Ozone to pierwsze slysze, nie rozpadnie sie toto po 2 miesiacach? Patrzylem na jakies jej recenzje na necie to raczej mieszane sa. Lasera nigdy nie mialem, ale z tego co sie orientuje to optyczne myszy wciaz sa po prostu technicznie lepsze od laserowych i zaden wypasiony marketing tych ostatnich tego nie zmieni.

....

Faktycznie g400 jest trudniej dostępna. Zła to wieść.

 

Ozone Opto nomen omen jest optyczna przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, pytanie już padło na forum i odpowiedź byś znalazł przy odrobinie wysiłku. Po drugie, otrzymałeś odpowiedź popartą doświadczeniem. Po prostu nikt z nas nie wydałby kasy na wspomniane przez Ciebie "nowe" lasery. Po trzecie, ton wypowiedzi mogłeś wybrać sobie inny. Nikt nie ma obowiązku odpowiadać i jeśli nie umiesz się zachować, a pierwsze co robisz to krytyka, to nie spodziewaj się, ze ludzie będą się rozpisywać na zapytania. Na tym kończę off-topic i Tobie radzę podobnie.

 

 

Sensei RAW vs Sensei Frost Blue, tego dotyczy główne pytanie. Ale offtop i spam innych oczywiście 'został' zauważony.

To są uszczuplone wersje normalnego sensei'a który kosztuje na dzień dzisiejszy bagatela ~330zł. Koszt wyżej podanych przeze mnie myszek zamyka się w przedziale do 180zł, tak samo jak i Waszego forumowego boga - G400. Pytanie brzmi w różnicy Sensei Raw vs Sensei Frost Blue, czy różnica dotyczy tylko wyglądu i kabla? (sznurkowy w 1, w drugim zwykły gumowy) czy może ktoś miał styczność z obiema? Szukałem na forum, nic nie znalazłem na ten temat.

I dlaczego uważacie że optyki są lepsze od laserów, aktualnie wg mnie bardziej popularnych już?

MX518 miałem bardzo dlugo, wydaje mi się być za dużą myszką chciałem sprawdzić coś mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optyk jest lepszy bo dziala idealnie na szmaciance i na twardej podkladce, a laser tylko na twardej. Laser niby ma wieksze dpi al kto gra na dpi 6k+?

Jest sporo mniejszych dobrych gryzoni w sensie sprawdzonych, byc moze nikt nie odpowiedzial na twoje pytanie bo albo nie mial z nimi stycznosci albo wiadomo ze sa slabe wiec proponuje sie cos innego.(lepszego)

Ps. Czy g500 i g400 maja podobny rozmiar? Pytam bo w sklepie na wystawie jest g500 i ja na niej sprawdzalem chwyt pod wzgledem wygody, ale jednak chyba na nowego roccata sie skusze a on jest zdecydowanie mniejszy i bardziej mi pasuje (nie jest zblizony wygladem do da czy x748) ale juz wczesniej mialem kone i byla wygodna poza slabym sensorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie brzmi w różnicy Sensei Raw vs Sensei Frost Blue, czy różnica dotyczy tylko wyglądu i kabla? (sznurkowy w 1, w drugim zwykły gumowy) czy może ktoś miał styczność z obiema?

raw i frost blue to ta sama myszka różniąca się wyglądem i kablem. nie miałem styczności ale przeczytałem kilka recenzji na zagranicznych forach - pewne info.

 

Szukałem na forum, nic nie znalazłem na ten temat.

widocznie, źle szukałeś bo było już kilka razy.

 

I dlaczego uważacie że optyki są lepsze od laserów, aktualnie wg mnie bardziej popularnych już?

dobry optyk będzie działał tak samo na szmacianej jak i twardej podkładce; brak akceleracji pozytywnej.

dobry laser będzie działał lepiej na twardej podkładce niż na szmacie, ponadto ma akcelerację pozytywną.

marketing robi swoje. dla wielu osób laser kojarzy się z dokładnością, co w przypadku myszek nie jest do końca prawdą.

popularne i niepopularne. większość tanich myszek to optyki bo są tanie w produkcji. droższe 50 na 50.

 

Waszego forumowego boga - G400

polecana najczęściej bo jedna z najlepszych myszek na rynku (sensor/jakość wykonania/pomoc techniczna), w rozsądnej cenie.

obecnie została wycofana ze sprzedaży a następca g400s jest mało atrakcyjny, cenowo i z wyglądu.

jak chcesz najlepszą mychę na rynku bierz deathaddera 2k13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Pytanie brzmi w różnicy Sensei Raw vs Sensei Frost Blue, czy różnica dotyczy tylko wyglądu i kabla? (sznurkowy w 1, w drugim zwykły gumowy) czy może ktoś miał styczność z obiema? Szukałem na forum, nic nie znalazłem na ten temat.

 

I dlaczego uważacie że optyki są lepsze od laserów, aktualnie wg mnie bardziej popularnych już?

MX518 miałem bardzo dlugo, wydaje mi się być za dużą myszką chciałem sprawdzić coś mniejszego.

http://bit.ly/18hxmgc

 

Parę postów wyżej napisałem dlaczego.

To wypełnij wzór i zadaj pytanie w przyklejonym, a nie podchodzisz do tematu jak pies ze wścieklizną do jeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy g500 i g400 maja podobny rozmiar? Pytam bo w sklepie na wystawie jest g500 i ja na niej sprawdzalem chwyt pod wzgledem wygody, ale jednak chyba na nowego roccata sie skusze a on jest zdecydowanie mniejszy i bardziej mi pasuje (nie jest zblizony wygladem do da czy x748) ale juz wczesniej mialem kone i byla wygodna poza slabym sensorem.

 

rozmiar taki sam 130x70x43.

g500 jest cięższy o 11g.

http://www.teamliquid.net/staff/wo1fwood/Mouse/MouseDimensions.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://bit.ly/18hxmgc

 

Parę postów wyżej napisałem dlaczego.

To wypełnij wzór i zadaj pytanie w przyklejonym, a nie podchodzisz do tematu jak pies ze wścieklizną do jeża.

 

tam jest odpowiedź na pytanie czym różni się zwykły sensei od RAW Frost blue, a nie RAW od Frost blue. Btw. Dziękuję za info.

czyli wg Was DA 2k13 > G400? A jak jego wielkość w porównaniu do MX518 i G400? i co z żywotnością razera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność w najlepszym wypadku losowa. Normalnie ssie jak każda myszka Razera ostatnio:P (albo jakieś drobne problemy z nią są). Wielkość wydaje się G400 i mx518 taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka myśl, że DA lepszy?

Optyka niby lepszy, ale pod względem maksymalnych prędkości, gdyż tej różnicy precyzji w setnych procenta nie zauważysz podczas grania i prac graficznych.

G400 posiada takie prędkości maksymalne, że chyba nie ma osoby, co by ją zgubiła*, więc różnice między tymi optykami są nic znaczące, bardziej powinno się kierować kształtem i awaryjnością, a razery szybko padają :)

 

*Ja, jako gracz 144~cm/360 rzadko kiedy gubiłem EC2, który miał prędkości maksymalne na poziomie 3,10~m/s. G400 ma gdzieś podobno porównywalne vmax, a takich graczy jak ja to z świecą szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową serię Logitecha dość tanio można ściągnąć od Azjatów, pakowanie się obecnie w te wiekowe mniej lub więcej sprzęty powoli jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową serię Logitecha dość tanio można ściągnąć od Azjatów, pakowanie się obecnie w te wiekowe mniej lub więcej sprzęty powoli jest bez sensu.

Tanio czyli za ile :> ? Nie rozumiem pejoratywnego przymiotnika. Wiele starszych rozwiązań sprawdziłoby się i dziś gdyby nie EOL np. IE 1.1, 3.0, DA 3G, Avago 3080 itd. Ba! w niektórych przypadkach jest nawet gorzej (vide oprogramowanie Razera, Logitecha, sprzęt A4techa).

 

...

czyli wg Was DA 2k13 > G400? A jak jego wielkość w porównaniu do MX518 i G400? i co z żywotnością razera?

Tej pierwszej masz bardzo dobrą recenzję smoga11 u nas na forum. W skrócie, pod względem sensora nowy DA lepszy i chyba najlepszy na rynku, ale nie wiadomo czy awaryjność została poprawiona. Zawsze z ich produktami jakieś problemy występowały i tak w przypadku myszek podwójny klik lub padający scroll. Na zagranicznych forach usprawiedliwiają tę firmę, tym iż zawinił producent przełączników :). Jak masz MX518 w dobrym stanie lub umożliwiającym naprawę, to zostałbym przy nim, jest to jedna z najlepszych myszek ever za całokształt. Wielkość DA i Logitecha jest podobna, ale różni się detalami, które niektórym pozwalają na przedkładanie ergonomii jednego gryzonia nad drugim.

Wymiary różnych gryzoni na obrazku.

 

...

*Ja, jako gracz 144~cm/360 rzadko kiedy gubiłem EC2, który miał prędkości maksymalne na poziomie 3,10~m/s. G400 ma gdzieś podobno porównywalne vmax, a takich graczy jak ja to z świecą szukać :)

Kupiłbyś wreszcie coś czego nie zgubisz :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitecha MX518 od jakiś chyba 8 lat, ta mysz to cudo techniki tak naprawdę i to mogę powiedzieć z własnego doświadczenia. Narobiłem nią kursorem z milion kilometrów na qck mini, kilka miesięcy na Icemat'cie I-2, wymieniałem ślizgacze na miceskatez'y z 2 razy, teraz też mi się już pościerały, ale nie chcę wymieniać, bo myszka zaczęła się rozłączać mimo iż kabel jest dobry. Pada w niej już chyba optyka, czemu się nie dziwie tak naprawdę. Dlatego chciałem już ją zmienić bo niestety z wyłączającą się myszką nie da się normalnie pracować. Mam dość mała dłoń dlatego pomyślałem nad jakąś mniejszą myszką jednak od tej - dlatego punkt nacelowania padł na sensei. SteelSeries wydaje mi się także dobrą firmą, mam od niej słuchawki także niezawodne od tylu lat. Zauważyłem też że jest duży popyt na sensei'e. 3 stówki na pełną wersję to jednak wg mnie za dużo, dlatego pomyślałem o Rawie albo Raw Frost Blue. Zastanawiałem się nad G500 bo wiem, że to też bardzo dobra myszka polecana przez użytkowników, jednak nie chciałem się pakować znowu w ten sam kształt i wielkość co poprzedniczki którą posiadam, a wypróbować coś mniejszego. O G400 tak naprawdę nie miałem pojęcia, tak więc teraz nie wiem, czy postawić na coś sprawdzonego i kształt który mam dalej, czy jednak spróbować czegoś innego i ożywić rękę, coś co zmieści mi się w całości w dłoni. Prze pewien okres używałem też a4tech'a x7 do laptopa, ale padł dość szybko... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać od pewnego usera* AM i KTEC, kiedy nagle pojawiły się randomowe wydatki typu nowe gpu, więc stwierdziłem że jeszcze troszeczkę poczekam z zakupem, gdyż aż tak mi się nie śpieszy, na mx310 dość przyjemnie się gra i o dziwo, w CS:GO jakoś jej nie gubię.

 

Jednak szybkość gry w 1.6 i GO się różni, albo po prostu tak mi się wydaję :E

CSGO Ustawienia 4/11 1.8 / cs 1.6 4/11 2.0 - jakoś w 1.6 za wolne są ustawienia z GO i łatwo na nich zgubić mysz.

 

Co ciekawe, ciągle mnie interesuje liczba DPI myszki, nigdzie nie mam suwmiarki, więc linijka + na oko :E Wychodzi 4xxdpi, a wszędzie piszą o tym, że ten model posiada 800dpi. Od samego początku posiadania myszki, stwierdziłem że coś nie tak z tą liczbą DPI, skoro EC2 na 500dpi był szybszą myszką.

 

 

*Nie chcę, aby ktoś był szybszy i kupił te myszki, więc się lekko zabezpieczyłem... 8:E

 

Edit

@UP

Podaj schemat, to jakoś się zastanowimy, a co do Steelseries, tak samo średnia firma jak Razer - wiele problemów z produktami.

Siberie V2 drogie, jakość dźwięku średnia jak za tą cenę i szybko majk padł, a jeszcze później się złamały.

 

Steelseries Xai - scroll nie wytrzymał po niecałym roku grania w CS'a 1.6, po prostu wpadł do środka. Częste problemy z sterownikami, na najnowszych co najlepsze, mysz najgorzej chodzi :E

 

Steelseries QCK- Poprawna szmatka, ale mamy za o połowę mniejszą cenę, lepszego X7 500mp

 

Steelseries 6Gv2 - Czytałem o problemach z wypadającymi klawiszami i ogólnie problemami z nimi po jakimś czasie.

 

Steelseries Ikari - Słaby kabel, który użytkownikom potrafił paść średnio po okresie pół roku / roku.

 

Steelseries Sensei - Problemy takie jak z Xai, sterowniki które szaleją i często mysz się gryzie z MOBO(tak samo jak xai, zapomniałem dodać).

 

Steeleseries Kana/Kinzu V2 - Super piękny efekt kołowrotka 8:E

 

Steelseries Kinzu - Tragiczny optyk

 

Podobno udanymi produktami za to są : Steelseries 4HD/9HD, SX, 5L.

Sam chwalę Steelseries SP, dość przyjemnty twardy pad, ale drogi w :kwiatek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitecha MX518 od jakiś chyba 8 lat ... ale nie chcę wymieniać, bo myszka zaczęła się rozłączać mimo iż kabel jest dobry. Pada w niej już chyba optyka, czemu się nie dziwie tak naprawdę. Dlatego chciałem już ją zmienić bo niestety z wyłączającą się myszką nie da się normalnie pracować.

 

Kumpel miał pierwszą wersję mx'a 518 z 1600dpi. Też się rozłączała, wymienił kabel działa do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach z Cyborg 9, muszę przyznać że nie spodziewałem się iż ta mycha mi tak bardzo przypasuje do gustu. Jest niesamowita, możliwość jej konfiguracji daje tyle frajdy i świadomość tego że właściwie nie ma możliwości by jej pod siebie nie ustawić jest bardzo budująca. Jestem typowym facetem który uwielbia gadżety i ten gryzoń spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Jedynie czego mógłbym chcieć w przyszłych produktach który miałyby udoskonalić R.A.T to regulowane prawe skrzydło na sposób lewego i może wymianę lasera dla tych co go się boją, by zachęcić ludzi do zakupu.

Wziąłem 9 z zamirem pobawienia się i przetestowania, 7 miała u mnie zostać na dłużej.

Co prawda 7 jest jeszcze w drodze, ale sam już nie wiem co mam zrobić. R.A.T.9 działa rewelacyjnie nic się nie dzieje z czujnikiem(obawiałem się tutaj bezprzewodowego działania i zakłóceń), moim zdaniem gra mi się nią dużo lepiej od G700 i G400, jestem w szoku. A przecież podobno sa tam lepsze lasery, może MAD Catz zmienił je, albo poprawił, a może to jest kwestia dobrego dobrania podkładki. Mam 3 i na szmacie QcK jest chyba najgorzej, ale nie ma niczego takiego co by nie pozwalało grać na tej myszce, żadnego rwania, skakania, gubienia. Jednak najszybciej na tej podkładce pojawiają się syfy.

S&S tutaj jest lepiej mniej brudu, lepszy ślizg, myszka swoje waży.

Destructor I Razera, sprawdza się idealnie, biała podkładka, która chyba daje tutaj najwięcej z powodu lekko przysłoniętego sensora w tej myszce, tak przynajmniej wyczytałem. Więc i ja temu też uległem, celowanie i ruch jest bardzo precyzyjny, a ślizg chyba nie może być bardziej idealny.

Choć z początku przeszkadzała mi waga na szmaciaku, tak teraz nie mam żadnych zastrzeżeń do tego szczura. Oprogramowanie w pierwszej chwili było nie do zrozumienia, aktualnie dwa profile do Windowsa7 i BF3, sprawdzają się znakomicie, nie było większych problemów by je stworzyć.

 

Nie wiem co zrobić zostać z Cyborgiem 9 , czy wybrać 7, brak kabla jest jednocześnie wadą i zaletą, baterie póki co starczają na jakieś 7h rozgrywki, na szczęście są dwa więc nie ma problemu , wymiana 4 sekundy. W 7 sztywny kabel może powodować problemy w precyzji, jednak nie muszę sie martwić o baterie i wymianę , oraz o zakłócenia, ciężki wybór. Najchętniej bym zostawił dwie , ale szkoda kasy.

 

Przyjdzie testów ciąg dalszy, jedno jest pewne na sprzedasz pójdą Logitechy G700, oraz 2 tygodnie temu zakupiony G400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitecha MX518 od jakiś chyba 8 lat, ta mysz to cudo techniki tak naprawdę i to mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

...

Prze pewien okres używałem też a4tech'a x7 do laptopa, ale padł dość szybko... .

Dobra rada - idź do sklepu, przymierz się do jak największej ilości gryzoni, wróć na forum i zadaj pytanie z wypełnionym wzorem w drugim temacie przyklejonym. Doradzimy najlepiej jak potrafimy, ale zacznij się słuchać wreszcie :P.

 

Po dwóch dniach z Cyborg 9, muszę przyznać że nie spodziewałem się iż ta mycha mi tak bardzo przypasuje do gustu. Jest niesamowita, możliwość jej konfiguracji daje tyle frajdy i świadomość tego że właściwie nie ma możliwości by jej pod siebie nie ustawić jest bardzo budująca. Jestem typowym facetem który uwielbia gadżety i ten gryzoń spełnia wszystkie moje oczekiwania.

...

No i się cieszę, że nie masz problemów, o których wspominają inni oraz nie zauważasz niedoskonałości sensora. Oby służyła Ci jak najdłużej.

 

Był jeszcze jakiś podobnie rozkładany gryzoń, ale sobie nie przypomnę teraz... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze jakiś podobnie rozkładany gryzoń, ale sobie nie przypomnę teraz... :hmm:

Razer? Którego ma/miał halflife2004?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ZOWIE AM polecacie? Cena spora, wygląd normalny nic nadzwyczajnego - prostota i tylko 2300 DPI. Przereklamowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hai. Jaką podkładkę do X760 na Avago 9500 polecacie? Obecnie mam X7 200MP jednak jest za mała. Podobno do tego sensora są lepsze takie gładkie niż szmacianki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie?

Posiada bardzo dobry A3090, dobry kształt i nie powinna się rozlecieć, jeśli nie będziesz nią rzucał.

Jedyny minus to małe prędkości maksymalne, których nie odczujesz

 

@UP

Klejnocie nilu, po podpisie sądzę iż posiadasz wielki majątek zwany bogactwem, więc proponuję Razer Sphex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie posiadam majątku :c

Najpierw muszę wyjechać do USA :E

 

Zamiast tej podkładki może być SS QCK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dobieranie QCK'a do lasera jest takie, jak Omega dla Yankesa, zamiast Rołiego na łapie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E:thumbup:

Czyli tylko ten razer ? Są jakieś inne? Bo za razerem nie przepadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...