Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Spis polecanych myszek i podkładek dla graczy - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Tani X02, Natec Genesis M55 ale wiesz, one są dla

 

cebulaków :E

 

Masz jeszcze Qpad Heaton, Zowie Swift, Steelseries 4HD/9HD, Roccat Alumic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120zł za podkładkę :lol2: W mojej cebularskiej głowie się to nie mieści :E

Wezmę tego razera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tego avago 3090 rozumiem ze np ten roccat pure opti ktory go posiada bedzie dzialal jak kazda inna myszka z tym sensorem? Nie jest tam nic zmieniane dodatkowo? Jesli tak bo kupie do tej myszki podkladle ktora mialem wraz z x748 czyli roccat taito, i w takim wypadku jakie dpi najlepien ustawic maxymalne, abym pozniej w grze ustawil pod siebie czulosc, tak aby precyzja myyszki na tej podkladce byla najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką proponujecie podkładkę do myszy Logitech G300? najlepiej coś ze szmaciaków bo z tego co słyszałem to laser chodzi na nich najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X7 500mp.

Ile trzeba wałkować? Co 10post to pytanie o podkładkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką proponujecie podkładkę do myszy Logitech G300?  najlepiej coś ze szmaciaków bo z tego co słyszałem to laser chodzi na nich najlepiej ;)

 

 

normalnie nie pojmuje tego co napisałeś?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos szczerze powiedziec czy jest sens kupowac podkladke pod mysz jesli sie nie jest graczem ?

Czy sa jakies podkladki stworzone dla "normalnych" ludzi, nie grających w gry ?

Zastanawiam sie czy precyzja działania myszki (myszek) będzie większa na podkładce niż na blacie biurka (sklejka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka łagodzi efekt ścierania ślizgaczy, jest przyjemna w dotyku i jest na niej lepsza precyzja.

 

X7 200mp :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka łagodzi efekt ścierania ślizgaczy, jest przyjemna w dotyku i jest na niej lepsza precyzja.

 

X7 200mp :thumbup:

Nie martwie sie o scieranie slizgaczy gdyz myszy zmieniam jak kobiety rekawiczki. Srednio 10-15 na rok, tak często je rozwalam. Blat mojego biurka jest bardzo przyjemny w dotyku. Interesuje mnie jedynie kwestia precyzji. Czy jest to efekt placebo, czy rzeczywiscie ktos z doswiadczenia moze potwierdzic przewage podkladek nad blatami biurek (wszelakich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi ja mogę potwierdzić.

Na podkładce masz bardziej gładki ślizg, lepszy tracking. Nie wyobrażam sobie pracy bez podkładki, przecież taki pad jakim jest X7 200mp to wydatek niczym dwa piwa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra sprawa nieaktualna. Pożyczyłem na pare chwil jakiegos Razer Goliathusa. Tak sama precyzja na podkladce jak i na blacie. Tzn niepłynny ruch kursora, cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz mysz laserową to blat biurka może dawać większą precyzję niż podkładka materiałowa. Z tym że po jakimś czasie blat się może wytrzeć w miejscu jeżdżenia myszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tego avago 3090 rozumiem ze np ten roccat pure opti ktory go posiada bedzie dzialal jak kazda inna myszka z tym sensorem? Nie jest tam nic zmieniane dodatkowo? Jesli tak bo kupie do tej myszki podkladle ktora mialem wraz z x748 czyli roccat taito, i w takim wypadku jakie dpi najlepien ustawic maxymalne, abym pozniej w grze ustawil pod siebie czulosc, tak aby precyzja myyszki na tej podkladce byla najlepsza?

Ustawiasz najwyższe DPI jakie Ci pasuje i w grach FPS jak najbliżej wartości 1.0 (może być oczywiście więcej).

 

Jaką proponujecie podkładkę do myszy Logitech G300? najlepiej coś ze szmaciaków bo z tego co słyszałem to laser chodzi na nich najlepiej ;)

Po taniości A4tech 200MP lub 500MP. Na tekstylnych podkładkach najlepiej działają myszki optyczne. Laserowe na twardych padach. Związane jest to z dokładnością sensora, który w przypadku najwyższych wartości DPI >5000 rozpoznaje nieczystości oraz splot.

 

Moze ktos szczerze powiedziec czy jest sens kupowac podkladke pod mysz jesli sie nie jest graczem ?

Czy sa jakies podkladki stworzone dla "normalnych" ludzi, nie grających w gry ?

Zastanawiam sie czy precyzja działania myszki (myszek) będzie większa na podkładce niż na blacie biurka (sklejka).

Zależy od myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam juz deskę/podkładkę z IKEI. Niestety mam remont i Panowie mi pokój okupują. Wieczorem dam znać w mikro mini recenzji co i jak :). Na razie, Po wstępnym macanku w sklepie, powiem że jest nadzieja.

 

Eh. Wszystko się dobrze zapowiadało. Faktura deski na dotyk identyczna jak w wielu twardych podkładkach, spore wymiary, niska cena i duża dostępność. Po rozpakowaniu trzeba deski od razu umyć. Bez tego strasznie się kleją. Po umyciu jest trochę lepiej. Czerwona podkładka od razu odpada, przynajmniej na avago 3090. Mysz szaleje na tym kolorze. Na zielonym wszystko jest ok. Opór jest spory. To nie wada, bardziej kwestia preferencji. Jednak wielu może takie tarcie nie odpowiadać. Ja np lubię dobre tarcie ;) ale w przypadku deski i tak jest za duże jak dla mnie. Myszki z pojedynczymi ślizgaczami ( kropki w rogach ) na pewno radziły by sobie lepiej ( mam akurat Zowie EC2 z dużymi ślizgaczami ). Wadą podkładki jest to że słabo trzyma się blatu biurka. Chociaż na moim biurku większość podkładek pływa. Ostatnio tylko Hiro z silikonowym spodem leży tam gdzie ja chcę. 

 

Miałem robić zdjęcia itd ale nie warto :P. Jeśli ktoś będzie w IKEI to może sobie te dechy kupić. Nie jest drogo a w kuchni się zawsze przydadzą bo można je wyginać i łatwo rzeczy zsuwać ;). Jeśli chodzi o myszki to a nuż komuś podpasuje, wtedy sporo zaoszczędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rada na trzymanie się biurka podkładek, ja stosuję z pracy gumę samoprzylepną i nic mi nie jeździ po biurku.

Dwa szczury już w domu.

Kabelek nie przeszkadza, więc zostaje 7 jako główna mysz, choć przyznam, byłem bliski wycofania się z Cyborga.

Odłączyłem 9 od klawiatury G19 i w to samo miejsce podpiąłem 7, wszytko bez najmniejszego problemu zaskoczyło, profile pozostały te same, zmienił się tylko numerek myszki. Mówię sobie przepnę USB 7 bezpośrednio pod płytę główną i się pojawiły problemy, mysz się pali, ale nie reaguje i przyznam że nawet wracając pod USB z klawiatury G19, myszka już nie działa. W Menadżerze Urządzeń oczywiście podpinania są sygnalizowane, ale co z tego jak mysz nie działa. Kilka restartów i mycha chodzi pod G19, jednak pod płytą nie udało mi się jej uruchomić, nie ma teraz na to czasu i nie wiem czym to jest spowodowane, wielki minus dla takiego zachowania.

 

Nie mam programu który by doszczętnie odinstalował sterowniki, Windows-owski nie robi tego należycie i mimo usunięcia , po podpinaniu, myszka w Menadżerze Urządzeń jest widziana jak ze sterami.

 

Trzeba przyznać z Logitechem nie miałem nigdy takich szopek, gdzieś czytałem że Cyborg gryzie się z G19 i sterownikami od Logitecha, jednak u mnie tylko z klawiatury działa.

Mimo tych problemów z zainstalowaniem,zostaje z Cyborgiem na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ludzi typu nietopyrz, Thiz i kilku innych z tego działu zacząłem szukać odpowiedniej dla siebie myszki. Jutro postaram się wrzucić recenzję Savu. Swoją drogą to naprawdę solidna mysz. Nie bez wad, ale za tę cenę... ;) A Pure Optical już do mnie jedzie ;)

Zastanawiam się tylko nad podkładką. Tesoro jest trochę za wolna, ślizga mi się po biurku, ale najbardziej daje się we znaki spory LOD na Savu.

Jaką szmaciankę polecacie? Ważne żeby szerokość nie była większa niż 30-32cm, ale też musi być większa niż A4tech X7-200MP bo ta jest za mała dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Zastanawiam się tylko nad podkładką. Tesoro jest trochę za wolna, ślizga mi się po biurku, ale najbardziej daje się we znaki spory LOD na Savu.

...

Biała podkładka może LOD zmniejszyć.

Na 4HD jest poniżej 2 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz także nakleić więcej ślizgaczy na stare ślizgi, aby zmniejszyć LOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traju, pisz jak Ci się myszki sprawują, wszystkie odczucia jakie tylko się pojawią.

 

Co do podkładek sztywnych w wersji białej, to jakie są do wyboru z największych, bo póki co, tylko widzę o rozmiarach 350 x 230 - Razer Megasoma, potrzebuję coś białego do nielubianego sensora Phillipsa, gdyż czuję nierówności na swoim Destructor-ze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ludzi typu nietopyrz, Thiz i kilku innych z tego działu zacząłem szukać odpowiedniej dla siebie myszki. Jutro postaram się wrzucić recenzję Savu. Swoją drogą to naprawdę solidna mysz. Nie bez wad, ale za tę cenę... ;) A Pure Optical już do mnie jedzie ;)

Zastanawiam się tylko nad podkładką. Tesoro jest trochę za wolna, ślizga mi się po biurku, ale najbardziej daje się we znaki spory LOD na Savu.

Jaką szmaciankę polecacie? Ważne żeby szerokość nie była większa niż 30-32cm, ale też musi być większa niż A4tech X7-200MP bo ta jest za mała dla mnie.

Jaki powód zmiany Savu? Kone optical na zmianę, czy tylko do testów?

Precyzyjnie to jest ta sama półka

 

Taito / qpad UC - wersje małe, posprawdzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thiz Savu jest całkiem zacna. Szczerze mówiąc zmiana to sprawa ergonomii. Kilka rzeczy mi w niej przeszkadza a bratu tak się spodobała, że chce ją ode mnie odkupić. Dlatego skorzystałem bo Kone Optical, którego miałem pierwotnie kupić pokazał się w Polsce ;)

 

Co do podkładek: Taito - nie pasuje mi rozmiar, mini za mała a mid-size za duża. Qpada sprawdzę jak zobaczę gdzieś w sklepie. Myślałem o goliathusie speed, ale dostępna jest albo wersja fragged, która się strzępi albo ta nowa z tą paskudną grafiką. Na razie nie mam ciśnienia i zostanę przy tesoro bo mimo, że jest nieco za wolna i Savu ma na niej spory LOD to jest bardzo fajna.

 

EDIT: W przypływie kreatywności popełniłem takie coś: Recenzja Roccat Savu

 

EDIT2: Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem Kone Pure Optical to kupując w ProCpu dostajemy dużą podkładkę Nostromo i smycz gratis.

 

Wiadomo coś na temat tej Nostromo? Duża, czarna i jedynie to na niej widnieje. Poza tym niemiłosiernie śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2,5 roku w moim logitech performance MX zaczął padać mi lewy przycisk , zaczęły występować przerwy w działaniu

Mycha poleciała na serwis , zobaczymy co oni na to

 

A teraz pytanie jak już naprawią to musiał bym zmienić ślizgacze bo używam plastikowej podkładki i szybko sie zjeżdżają , poprzednio napisałem do logiego i mi za free przysłali - bo w dystrybucji nie było tego nigdzie , teraz widzę że są takie

http://www.morele.net/slizgacze-corepad-do-logitech-performance-mx-m950-cs27890-509726/

Czy ktoś miał do czynienia z tym produktem ???

 

Przy okazji nie wiem czy nie zmienić podkłądki na mniej niszcząca

używa ktoś Razer Goliathus Control Edition Omega ???

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byc moze glupie pytanie ale czy to normalne ze (chodzi o kone pure optical) mysz a raczej optyka tak sie nie swieci mocno? Wyglada to jak laser, podlaczona jest obecnie pod klawiature, klawiatura pod ps3 i sie zastanawiam czy to przez konsole czy te nowe optyki tak maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaspl21 te ślizgi powinny być spoko.

 

Chodzi Ci o podkładkę mniej niszczącą ślizgacze? Jeśli tak to olej to - ślizgi się zużywają i to jest normalne; Możesz sobie kupić ślizgi np. z dodatkiem węgla, które są gorsze i bardziej trwałe. Podkładki z tworzywa wymiatają.

A ja od kilku dni się zastanawiam czy szklarz byłby w stanie zrobić coś ogarniętego, np. z ogromną ilością minimalnych kwadracików lub po prostu coś na kształt powierzchni z Qpad Heaton, żeby się dobrze ślizgało i jak laser by to łapał; nawet stówę bym za takie coś dał:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaspl21 te ślizgi powinny być spoko.

 

Chodzi Ci o podkładkę mniej niszczącą ślizgacze? Jeśli tak to olej to - ślizgi się zużywają i to jest normalne; Możesz sobie kupić ślizgi np. z dodatkiem węgla, które są gorsze i bardziej trwałe. Podkładki z tworzywa wymiatają.

 

No to niestety jedyne ślizgi jakie znalazłem do tej myszki , może na serwisie mi wymienią na nowę ale jak nie to kupie tę i zobaczymy

Faktycznie miałem sporo podkładek ale ta plastikowa jest najlepsza no i najtrwalsza , ale strasznie niszy śligi mimo że ja w zasadzie kompa używam tylko do netu , gdybym jeszcze dużo grał to marnie to widzę ;)

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...