Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aaronik

Parę części do roweru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:) Parę lat temu kupiłem sobie rowerek :) ale czas przyszedł by wymienic w nim kilka części:) Ot tak chciałbym nowy korbowód z pedałami, oba koła, łańcuch, wolnobieg hmm i jeszcze amortyzator tylni (rama w stylu "Y"). Chciałbym Was prosić :) o doradzenie mi czegoś w rozsądnej kwocie:) hmm najlepiej do 300-350 zł:) chociaż to i tak sporo :) ale lubię rame ta którą mam (mimo iz jest stalowa) i bardzo wygodnie mi sie na nim jeździ tylko że tylnie koło juz nie jest proste...miseczki się powybijały żebatki wyjeździły łańcuch wyciągnął...Rower służy do zwykłej jazdy po lesie, ulicy, czasami po jakiś górkach ale bez skakania czy cos w tym stylu:) ważne by wszystko znów działało lekko płynnie:) a i rower na kołach 26 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie i bardzo trwałe koła to np. obręcze RemerX Grand Rock + piasty acera/alivio + zwykłe szprychy i nyple. Cena obu to około 200 zeta (chyba, że tańsze pisaty).

 

Korba acera/alivio (poszukać strych modeli nawet z połowy dziewięćdziesiątych lat będzie taniej i trwałe części) 60 - 80 zeta +/-, pedały metalowe wg własnego widzi mi się, dobrze żeby były rozkręcane (kupisz w granicach 20 zeta).

 

Łańcuch w granicach 35 zeta... np. IG51 (ale to musi być już dopasowane do tego jaka będzie korba i wolnobieg).

 

O samym wolnobiegu nie mam pojęcia od ponad 10 lat używam kaset. Ale pewnie około 30 zeta tak +/-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam może głupie pytanie..

czy można kupić zły wolnobieg? bo też chce sobie zmienić w rowerze..

i o co cho z tymi kasetami?

nie znam sie zbytnio na tym nazewnictwie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły dobry, taki sobie...

ważne jest żebyś przed zakupem zastanowił się jak masz zamiar jeździć i w efekcie wybrał jak najlepsze przełożenia (dotyczy zarówno kasety jak i wolnobiegu). Np. teoretycznie kupując wolnobieg zastanów się czy wykorzystasz najmniejszą zębatkę 12 zębów, czy starczy ci 14, to samo zrób z największą zębatką (doświadczenie możesz oprzeć na swoim dotychczasowym sprzęcie). Dodatkowo ważna jest rozpiętość (różnica między największą a najmniejszą zębatką). Wiadomo że jeśli 1 wolnobieg ma 7 zębatek i zakres np. 12-28 (strzelam, nie pamiętam wolnobiegów) a druga też 7 zębatek, ale przełożenia 14-26, to skoki pomiędzy przełożeniami w tej drugiej będą bardziej płynne (różnice oporów przełożeń i osiągi będą lepiej zestopniowane).

 

Przykład z życia. Ja niedawno kupywałem kasetę. Miałem do wyboru 11-32 i 11-34, przy czym skusiłem się na tą pierwszą. Powód? Nie używam niemal wcale największego zęba, więc w moim wypadku lepiej mieć płynniejsze zestopniowanie. Poszukaj dostępnych opcji i tego, która najbardziej będzie odpowiadać Twojemu stylowi jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w wolnobiegach, ale przy kasetach ważne jest też czy to np. kaseta HG czy IG... musi współpracować z łańcuchem... ten natomiast musi pracować z korbą.

 

U mnie np. jest korba IG only (model alivio z około 95 roku), oczywiście łańcuch IG, ale kaseta altus 7 rzędów jest już HG... w sklepie sprawdzono mi wg katalogu czy taki zestaw będzie bez problemów działał.

 

I na takim zestawie jeżdżę już kilka zmian kasety i łańcucha... i na drugiej identycznej korbie. Zestaw wytrzymuje około 10000 km bez zabawy w kilka łańcuchów. Więc jak ktoś niezbyt dużo jeździ to wystarczy na klika dobrych lat.

 

Do tego dochodzi jeszcze wymiana suportu jeżeli taki jest i ewentualna wymiana tylnej przerzutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...