Forum PCLab.pl: Wypadanie włosów - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wypadanie włosów Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   coquette 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 30 Wrzesień 2008 - 15:53

Zobacz postKai Wren, o 20 Maj 2007, 10:56, napisał(a):

A, jeśli to dziewczyna, to inna sprawa.

Ampułki Vichy z Aminoxilem (czerwona seria) na początek, a potem na długo szamon i odżywka tejże firmy - również czerwone.
Do tego właśnie Metrz Dragees i silica, jedno i drugie
i niech się uspokoi, koniec stresów :>

az sie przejde do apteki sprawdzic ceny to moze sobie tez zeserwuje te ampulki :E :E :E
Metrz Dragees kiedys bralam no nawet efekt byl widoczny tylko kiedys wlosy mi nie lecialy jak w tej cholernej francji :kwasny:

#22 Użytkownik jest niedostępny   gosiek300 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Październik 2008 - 12:59

Aby wzmocnić włosy trzeba dobrze się odżywiać. To co jemy ma bardzo duży wpływ na nasz organizm, a przede wszystkim włosy.
Tu można sobie poczytać o odżywianiu żeby wzmocnić włosy
http://www.handsomemen.pl/wlosy,pielegnacj...ji_wlosow_.html

#23 Użytkownik jest niedostępny   Eoghan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2008 - 14:09

Ja to bym chciał, żeby mi włosy z nóg i z klaty powypadały, no i może kilku innych miejsc też :E za dużo tego.
Mój brat ma problem z wypadaniem włosów i pani dermatolog dała mu jakieś szampony i odżywki w saszetkach i w sumie brat mówi, że są skuteczne :)

Przejęzyczenie :E

Ten post był edytowany przez Eoghan dnia: 24 Październik 2008 - 14:41

#24 Użytkownik jest niedostępny   madless 

• Jak kotlet schabowy w synagodze.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2008 - 19:32

Zobacz postEoghan, o 23 Październik 2008, 15:09, napisał(a):

Ja to bym chciał, żeby mi nogi z nóg i z klaty powypadały, no i może kilku innych miejsc też :E za dużo tego.

Mutant! ;o

#25 Użytkownik jest niedostępny   Lilly 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Październik 2008 - 12:57

Według tego, co mnie w szkole nauczają - powodami mogą być: zaburzenia hormonalne, choroby włosów, złe odżywianie, osłabienie organizmu, stres, nieprawidłowa higiena.
Odnośnie wypadania włosów u kobiet - dolegliwość najczęściej genetyczna, ale może być spowodowana niedoborem estrogenów, ciężką chorobą, wycieńczeniem organizmu, niewłaściwą pielęgnacją włosów, czynnikami psychogennymi itp.
Towarzyszyć może łupież albo łojotok.
Proces zaczyna się u kobiet tuż po okresie dojrzewania, potem słabnie i może nasilać się w okresie menopauzy.
W okresie wzmożonej utraty włosów należy ograniczyć do minimum albo wręcz wstrzymać chemiczne zabiegi fryzjerskie. Niewskazane jest stosowanie kosmetyków, które mogłyby obciążyć włosy (odżywek niespłukiwanych, wosków, żelu...), jak również zbyt mocne czesanie i związywanie włosów.
Pomijając wypadanie włosów po porodzie - zjawisko wypadania włosów towarzyszy silnemu odchudzaniu.
Przyczyną może też być osłabienie korzeni włosów spowodowane: zbyt mocnym naciąganiem włosów w kierunku przeciwnym do ich naturalnego wzrostu, zbyt energicznym i długotrwałym szczotkowaniem oraz masażami przy cienkich i słabych włosach.

.. to tak ogólnie, wgryzać w temat będziemy na kolejnych lekcjach :P

Na zajęciach praktycznych oferujemy klientkom intensywne zabiegi regeneracyjne (w cenie 15 zeta) - ponoć* już od pierwszych zabiegów czuć różnicę. Warto sobie zafundować.

*ponieważ dopiero 2 miesiące chodzę do szkoły fryzjerskiej i o skuteczności zabiegów wiem od wykładowców.

Edit: tak od siebie dodam, że warto zorientować się, czy w okolicy nie ma szkółek fryzjerskich.
Zwykle zabieg fryzjerski wykonuje zawodowiec, uczniowie tylko asystują lub wykonują "drobne" zabiegi w stylu: mycie, suszenie :P
Wszystko w ramach nauki. Plusem jest to że: ceny są bardzo niskie, środki i sprzęt używane do działań są takie same, co w zakładach, czyli profesjonalne.
Przykładowo zabieg regeneracyjny w szkole 15 zeta, w zakładzie mniemam że od 30 w górę ;)

Ten post był edytowany przez Lilly dnia: 24 Październik 2008 - 13:08

#26 Użytkownik jest niedostępny   alcia13 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Listopad 2008 - 18:41

Zobacz postmadless, o 23 Październik 2008, 19:32, napisał(a):

Mutant! ;o

no nie?! hehe

#27 Użytkownik jest niedostępny   Koval_ 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2008 - 22:52

włosy wypadają także z przyczyn dermatologicznych. wiele chorób skóry powoduje tego rodzaju problemy

#28 Użytkownik jest niedostępny   Szczurek 

• 鋼の錬金術師
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Grudzień 2008 - 10:30

A moze prosciej sprawdzic date pierwszego posta, niz rozwiazywac niemalze 1.5 roczny problem :E

#29 Użytkownik jest niedostępny   Koval_ 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Grudzień 2008 - 11:58

Zobacz postSzczurek, o 17 Grudzień 2008, 10:30, napisał(a):

A moze prosciej sprawdzic date pierwszego posta, niz rozwiazywac niemalze 1.5 roczny problem :E

no ale jak mam coś do powiedzenia w tym temacie to czemu się nie wypowiedzieć. od tego jest forum, mam założyć nowy temat identyczny?

Ten post był edytowany przez Koval_ dnia: 17 Grudzień 2008 - 11:59

#30 Użytkownik jest niedostępny   _Mary 

• - - -
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2008 - 23:23

Proces zaczyna się u kobiet tuż po okresie dojrzewania.

No i wszystko jasne :E

#31 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• 21:37 do Smoleńśka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Grudzień 2008 - 00:09

pij pokrzywę ;)

#32 Użytkownik jest niedostępny   _Mary 

• - - -
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Grudzień 2008 - 12:36

Ja łykam tabletki z wyciągiem ze skrzypu polnego i pokrzywy.

Na efekty trzeba poczekać :]

Ten post był edytowany przez _Mary dnia: 23 Grudzień 2008 - 12:36

#33 Użytkownik jest niedostępny   trycholog1 

• Małomówny
  • Pip

Ikona postu  Napisany 28 Styczeń 2010 - 21:22

Zobacz postTinky, o 19 Maj 2007, 19:51, napisał(a):

Drogie Panie, co moze być przyczyną nadmiernego wypadania włosów? Wizyta dermatologa niewiele pomogła. Zrobione podstawowe badania: mocz i krew w normie, tarczyca ok. Dermatolog twierdzi, że to reakcja organizmu na ciężkie przeżycia z przeszłości... Być może, ale jakieś inne sugestie?

Witam serdecznie. Jestem trychologiem, czyli zajmuję się badaniem i analizą skóry głowy oraz włosów. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele i czasem badania nie wykryją tego. Bardzo dobrze że zrobił Pan/ Pani badanie poziomu hormonu tarczycy, które wykluczyło tarczycę jako winowajcę. Polecam zgłosić się jak najszybciej do najbliższego gabinetu trychologicznego, gdzie zostanie przeprowadzone badanie skóry głowy oraz włosów pod mikrokamerą, która powiększa obraz o 200 razy. Dzięki temu można sprawdzić jaki jest stan włosów, mieszków włosowych oraz postawić dokładną diagnozę. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy ale skóra głowy jest bardzo zanieczyszczona od zewnątrz a także od wewnątrz. Uniemożliwia to dopływ tlenu do mieszka włosowego oraz wszelkich witamin i mikroelementów do cebulki włosa. Stosując masę różnych cudownych szamponów, suplementów tak naprawdę nic nie zdziałamy oprócz tego że nasz portfel będzie chudszy. Poprostu musimy oczyścić dogłębnie skóre głowy specjalnymi preperatami zachowując warstwę hydrolipidową. Dopiero po gruntownym oczyszczeniu będzie widać efekty. Włosy przestają wypadać. Przyczyna również leży w stresie, ponieważ pod jego wpływem następuję nadmierna praca gruczołów łojowych, które wytwarzając dużą ilość łoju powodując to, że mieszek włosa zostaje właśnie zatkany i włos wypada. Przyczyną może być również łupież tłusty oraz suchy. Pamiętajmy że łupież suchy to grzyb, a łupież tłusty to bakteria. Lupieżu tłustego w pierwszym stadium jego rozwoju nie widać gołym okiem. Proszę więcej napisać: od kiedy włosy wypadają? czy swędzi skóra głowy? czy w rodzinie były przypadki łysienia? Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#34 Użytkownik jest niedostępny   madless 

• Jak kotlet schabowy w synagodze.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Styczeń 2010 - 00:46

Zobacz posttrycholog1, o 28 Styczeń 2010, 21:22, napisał(a):

Witam serdecznie. Jestem trychologiem, czyli zajmuję się badaniem i analizą skóry głowy oraz włosów. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele i czasem badania nie wykryją tego. Bardzo dobrze że zrobił Pan/ Pani badanie poziomu hormonu tarczycy, które wykluczyło tarczycę jako winowajcę. Polecam zgłosić się jak najszybciej do najbliższego gabinetu trychologicznego, gdzie zostanie przeprowadzone badanie skóry głowy oraz włosów pod mikrokamerą, która powiększa obraz o 200 razy. Dzięki temu można sprawdzić jaki jest stan włosów, mieszków włosowych oraz postawić dokładną diagnozę. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy ale skóra głowy jest bardzo zanieczyszczona od zewnątrz a także od wewnątrz. Uniemożliwia to dopływ tlenu do mieszka włosowego oraz wszelkich witamin i mikroelementów do cebulki włosa. Stosując masę różnych cudownych szamponów, suplementów tak naprawdę nic nie zdziałamy oprócz tego że nasz portfel będzie chudszy. Poprostu musimy oczyścić dogłębnie skóre głowy specjalnymi preperatami zachowując warstwę hydrolipidową. Dopiero po gruntownym oczyszczeniu będzie widać efekty. Włosy przestają wypadać. Przyczyna również leży w stresie, ponieważ pod jego wpływem następuję nadmierna praca gruczołów łojowych, które wytwarzając dużą ilość łoju powodując to, że mieszek włosa zostaje właśnie zatkany i włos wypada. Przyczyną może być również łupież tłusty oraz suchy. Pamiętajmy że łupież suchy to grzyb, a łupież tłusty to bakteria. Lupieżu tłustego w pierwszym stadium jego rozwoju nie widać gołym okiem. Proszę więcej napisać: od kiedy włosy wypadają? czy swędzi skóra głowy? czy w rodzinie były przypadki łysienia? Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Minęły 3 lata. Przypuszczam, że autorka tematu już jest łysa.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Corvetta 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Luty 2010 - 16:46

Mi też wypadają włosy okresowo. Myślę, że nie ma w tym nic niepokojącego, jakkolwiek jest to uciążliwe. Proponuję ograniczyć stosowanie suszarki i prostownicy, jeść vitaminy i belissę, może jakaś kuracja skrzypowa? Poza tym u mnie dobrze się sprawdza częsta zmiana szamponu, odżywki i jedwab fryzjerski.

#36 Użytkownik jest niedostępny   aha25 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Luty 2010 - 12:25

Przyczyn może być wiele. ale skoro tak powiedział ci lekarz, że może to być wynik trudnych momentów z przeszłości, to jest to całkiem możliwe. Możliwe jest to, że Twoje łysienie jest genetyczne. Jeśli w Twojej rodzinie były podobne przypadki. Może wystarczy jak się zrelaksujesz i trochę odpoczniesz. Zaczniesz prowadzić zdrowszy i mniej stresujący tryb życia problem z łysieniem zniknie??? Ale ja mam nadzieję, że mimo tego, że wątek nieco jest leciwy autorka jeszcze nie jest kompletnie łysa;)

#37 Użytkownik jest niedostępny   Caladan 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Marzec 2010 - 23:07

Zobacz postdszywala, o 20 Maj 2007, 02:24, napisał(a):

wolne żarty ... od kiedy to dermatolodzy stają sie psychologami i od kiedy włosy wypadają nawet przy problemach psychicznych...
n/c.

I tu Cię mocno zaskoczę, raz, że piszesz nieprzemyślane posty, a dwa, że ja sam jestem dowodem na to, że może nie zaraz problemy psychiczne ale ogólnie nerwowe u mnie są przyczyną łupieżu, szybkiego przetłuszczania i wypadania włosów. Odkąd praktykuję ćwiczenia oddechowe i w ogóle techniki relaksacyjne udało mi się ten problem mocno ograniczyć i sądzę, że zmierzam do jego wyeliminowania. Byłem u kilku dermatologów, stosowałem całą masę szamponów i leków przeciwłupieżowych, wszystko na marne bo problem tkwił zupełnie gdzie indziej. Moja rada jest taka: regularny w miarę zdrowy tryb życia (nie ma co przesadzać), trochę sportu (ja śmigam na rowerze) i najważniejsze oraz najtrudniejsze brak stresu. Myślę, że to pomoże nie tylko na wypadające włosy.

#38 Użytkownik jest niedostępny   puchatka 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Marzec 2010 - 19:52

Zobacz postmadless, o 31 Styczeń 2010, 00:46, napisał(a):

znalazlam interesujacy mnie temat, zaczytalam sie, juz chcialam cos skomentowac co mnie poruszylo... i dopiero po tym popatrzylam na date :D widac temat nadal aktualny:)

a co do dermatologow... to czasami wiedza z zakresu zaburzen psychicznych jest i dla nich przydatna, bo jest kilka dziwnych chorob, np trichotilomania (wyrywanie na tle nerwowych wlosow, czasami polaczone ze zjadaniem cebulek ffuuuuu ) mylone np z lysieniem plackowatym ;)

#39 Użytkownik jest niedostępny   Szczurek 

• 鋼の錬金術師
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Marzec 2010 - 01:35

Zobacz postmadless, o 31 Styczeń 2010, 00:46, napisał(a):

Autor jest facetem ;) Nie wiem jak teraz, ale jak go ostatnio widziałem, to miał włosy do łopatek.

#40 Użytkownik jest niedostępny   smerfetka2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Marzec 2010 - 10:54

Mam podobny problem, brałam już rȯżne suplementy, ale to wiele nie pomoglo, wyniki też mam w normie, lekarka mi wkońcu powiedziała że może mieć to podloże stresogenne- ostatnio mam dużo na głowie- więc nie ma innego wyjścia, jak troche wyluzować i odpocząć, to może wtedy włosy przestaną wypadać

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »