Skocz do zawartości
Tinky

Wypadanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

włosy wypadają także z przyczyn dermatologicznych. wiele chorób skóry powoduje tego rodzaju problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze prosciej sprawdzic date pierwszego posta, niz rozwiazywac niemalze 1.5 roczny problem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze prosciej sprawdzic date pierwszego posta, niz rozwiazywac niemalze 1.5 roczny problem :E

no ale jak mam coś do powiedzenia w tym temacie to czemu się nie wypowiedzieć. od tego jest forum, mam założyć nowy temat identyczny?

Edytowane przez Koval_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proces zaczyna się u kobiet tuż po okresie dojrzewania.

 

No i wszystko jasne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łykam tabletki z wyciągiem ze skrzypu polnego i pokrzywy.

 

Na efekty trzeba poczekać :]

Edytowane przez _Mary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie, co moze być przyczyną nadmiernego wypadania włosów? Wizyta dermatologa niewiele pomogła. Zrobione podstawowe badania: mocz i krew w normie, tarczyca ok. Dermatolog twierdzi, że to reakcja organizmu na ciężkie przeżycia z przeszłości... Być może, ale jakieś inne sugestie?

 

 

Witam serdecznie. Jestem trychologiem, czyli zajmuję się badaniem i analizą skóry głowy oraz włosów. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele i czasem badania nie wykryją tego. Bardzo dobrze że zrobił Pan/ Pani badanie poziomu hormonu tarczycy, które wykluczyło tarczycę jako winowajcę. Polecam zgłosić się jak najszybciej do najbliższego gabinetu trychologicznego, gdzie zostanie przeprowadzone badanie skóry głowy oraz włosów pod mikrokamerą, która powiększa obraz o 200 razy. Dzięki temu można sprawdzić jaki jest stan włosów, mieszków włosowych oraz postawić dokładną diagnozę. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy ale skóra głowy jest bardzo zanieczyszczona od zewnątrz a także od wewnątrz. Uniemożliwia to dopływ tlenu do mieszka włosowego oraz wszelkich witamin i mikroelementów do cebulki włosa. Stosując masę różnych cudownych szamponów, suplementów tak naprawdę nic nie zdziałamy oprócz tego że nasz portfel będzie chudszy. Poprostu musimy oczyścić dogłębnie skóre głowy specjalnymi preperatami zachowując warstwę hydrolipidową. Dopiero po gruntownym oczyszczeniu będzie widać efekty. Włosy przestają wypadać. Przyczyna również leży w stresie, ponieważ pod jego wpływem następuję nadmierna praca gruczołów łojowych, które wytwarzając dużą ilość łoju powodując to, że mieszek włosa zostaje właśnie zatkany i włos wypada. Przyczyną może być również łupież tłusty oraz suchy. Pamiętajmy że łupież suchy to grzyb, a łupież tłusty to bakteria. Lupieżu tłustego w pierwszym stadium jego rozwoju nie widać gołym okiem. Proszę więcej napisać: od kiedy włosy wypadają? czy swędzi skóra głowy? czy w rodzinie były przypadki łysienia? Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Jestem trychologiem, czyli zajmuję się badaniem i analizą skóry głowy oraz włosów. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele i czasem badania nie wykryją tego. Bardzo dobrze że zrobił Pan/ Pani badanie poziomu hormonu tarczycy, które wykluczyło tarczycę jako winowajcę. Polecam zgłosić się jak najszybciej do najbliższego gabinetu trychologicznego, gdzie zostanie przeprowadzone badanie skóry głowy oraz włosów pod mikrokamerą, która powiększa obraz o 200 razy. Dzięki temu można sprawdzić jaki jest stan włosów, mieszków włosowych oraz postawić dokładną diagnozę. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy ale skóra głowy jest bardzo zanieczyszczona od zewnątrz a także od wewnątrz. Uniemożliwia to dopływ tlenu do mieszka włosowego oraz wszelkich witamin i mikroelementów do cebulki włosa. Stosując masę różnych cudownych szamponów, suplementów tak naprawdę nic nie zdziałamy oprócz tego że nasz portfel będzie chudszy. Poprostu musimy oczyścić dogłębnie skóre głowy specjalnymi preperatami zachowując warstwę hydrolipidową. Dopiero po gruntownym oczyszczeniu będzie widać efekty. Włosy przestają wypadać. Przyczyna również leży w stresie, ponieważ pod jego wpływem następuję nadmierna praca gruczołów łojowych, które wytwarzając dużą ilość łoju powodując to, że mieszek włosa zostaje właśnie zatkany i włos wypada. Przyczyną może być również łupież tłusty oraz suchy. Pamiętajmy że łupież suchy to grzyb, a łupież tłusty to bakteria. Lupieżu tłustego w pierwszym stadium jego rozwoju nie widać gołym okiem. Proszę więcej napisać: od kiedy włosy wypadają? czy swędzi skóra głowy? czy w rodzinie były przypadki łysienia? Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Minęły 3 lata. Przypuszczam, że autorka tematu już jest łysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wypadają włosy okresowo. Myślę, że nie ma w tym nic niepokojącego, jakkolwiek jest to uciążliwe. Proponuję ograniczyć stosowanie suszarki i prostownicy, jeść vitaminy i belissę, może jakaś kuracja skrzypowa? Poza tym u mnie dobrze się sprawdza częsta zmiana szamponu, odżywki i jedwab fryzjerski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. ale skoro tak powiedział ci lekarz, że może to być wynik trudnych momentów z przeszłości, to jest to całkiem możliwe. Możliwe jest to, że Twoje łysienie jest genetyczne. Jeśli w Twojej rodzinie były podobne przypadki. Może wystarczy jak się zrelaksujesz i trochę odpoczniesz. Zaczniesz prowadzić zdrowszy i mniej stresujący tryb życia problem z łysieniem zniknie??? Ale ja mam nadzieję, że mimo tego, że wątek nieco jest leciwy autorka jeszcze nie jest kompletnie łysa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolne żarty ... od kiedy to dermatolodzy stają sie psychologami i od kiedy włosy wypadają nawet przy problemach psychicznych...

n/c.

I tu Cię mocno zaskoczę, raz, że piszesz nieprzemyślane posty, a dwa, że ja sam jestem dowodem na to, że może nie zaraz problemy psychiczne ale ogólnie nerwowe u mnie są przyczyną łupieżu, szybkiego przetłuszczania i wypadania włosów. Odkąd praktykuję ćwiczenia oddechowe i w ogóle techniki relaksacyjne udało mi się ten problem mocno ograniczyć i sądzę, że zmierzam do jego wyeliminowania. Byłem u kilku dermatologów, stosowałem całą masę szamponów i leków przeciwłupieżowych, wszystko na marne bo problem tkwił zupełnie gdzie indziej. Moja rada jest taka: regularny w miarę zdrowy tryb życia (nie ma co przesadzać), trochę sportu (ja śmigam na rowerze) i najważniejsze oraz najtrudniejsze brak stresu. Myślę, że to pomoże nie tylko na wypadające włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minęły 3 lata. Przypuszczam, że autorka tematu już jest łysa.

 

znalazlam interesujacy mnie temat, zaczytalam sie, juz chcialam cos skomentowac co mnie poruszylo... i dopiero po tym popatrzylam na date :D widac temat nadal aktualny:)

 

a co do dermatologow... to czasami wiedza z zakresu zaburzen psychicznych jest i dla nich przydatna, bo jest kilka dziwnych chorob, np trichotilomania (wyrywanie na tle nerwowych wlosow, czasami polaczone ze zjadaniem cebulek ffuuuuu ) mylone np z lysieniem plackowatym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minęły 3 lata. Przypuszczam, że autorka tematu już jest łysa.

 

Autor jest facetem ;) Nie wiem jak teraz, ale jak go ostatnio widziałem, to miał włosy do łopatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, brałam już rȯżne suplementy, ale to wiele nie pomoglo, wyniki też mam w normie, lekarka mi wkońcu powiedziała że może mieć to podloże stresogenne- ostatnio mam dużo na głowie- więc nie ma innego wyjścia, jak troche wyluzować i odpocząć, to może wtedy włosy przestaną wypadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, brałam już rȯżne suplementy, ale to wiele nie pomoglo, wyniki też mam w normie, lekarka mi wkońcu powiedziała że może mieć to podloże stresogenne- ostatnio mam dużo na głowie- więc nie ma innego wyjścia, jak troche wyluzować i odpocząć, to może wtedy włosy przestaną wypadać

mnie się wydaje ze suplementy pomagają chwilowo. mam kumpla który z rzepy szampony itd i tylko mu spowolnilo. ale proces moze być nieunikniony dopoki nie wyleczy sie przyczyny. a przyczyna to zaatakowanie mieszków wlosowych. vichy ma ten preprat co niby pomaga. strasznie drogi. i po zaprzestaniu korzystania włosy znów wypadają. trzeba by korzystać non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k
vichy ma ten preprat co niby pomaga. strasznie drogi. i po zaprzestaniu korzystania włosy znów wypadają. trzeba by korzystać non stop

Chodzi o Dercos?

Mnie nie pomógł. Zacząłem używać, szamponu z odżywką i szamponu z pokrzywą i się spowolniło wypadanie włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie mi to tez raz lekarka powiedziała: za duzo stresu niszczy nas wewnetrznie i jakos sie to musi pokazac, np. przez wypadanie włosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie mi to tez raz lekarka powiedziała: za duzo stresu niszczy nas wewnetrznie i jakos sie to musi pokazac, np. przez wypadanie włosow.

 

Zgadzam się stres ma przeogromny wpływ na wypadanie włosów.Może nie u każdego.

I nie musi od razu ,,ujawnić" się.Może po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilam sie nie ograniczac tylko do brania suplementow i poszlam do apteki po jakis specifik do wcierania od zewnatrz, farmaceutka doradzika mi ampulki z rene fureter, mam je uzywac przez 3 miesiace, zobaczymy jaki bedzie efekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tych ampulek juz prawie dwa tygodnie i narazie efektow nie widac... moze jestem zbyt niecierpliwa, ale jak teraz patrze na moje wlosy to mam wrazenie, ze wygladaja jeszcze gorzej niz zanim zaczelam:-( ale w sumie ostatnio mam kupe stresu, wiec to sie na nich tez odbija....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuracja takimi ampułkami musi trwać chyba znacznie dłużej. Może po dwóch miesiącach zauważysz różnicę, a nie po dwóch tygodniach. Cierpliwości. Hmm.. teraz spojrzałem na datę Twojego postu i zastanawiam się czy już widzisz efekty? Sam się zastanawiam nad tymi ampułkami. Na e-lek.pl widziałem, że kosztują 160 złotych i najpierw wolę zapytać o efekty zanim kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z włosami.

Pamiętam jak jeszcze niedawno miałam piękne, mocne i lśniące włosy. Teraz to jakaś masakra, włosy się przetłuszczają, wypadają. Byłam z tym u mnóstwa lekarzy, żaden z nich nie wiedział co mi dolega. Problem może mieć przyczyny hormonalne, ale nie jest to pewne;/

W końcu postanowiłam udać się na zabieg zagęszczenia włosów - wtedy było już naprawdę tragicznie. Klinika Hair Lab jakby ktoś pytał, profesjonalny zabieg i jak na razie mogę się znów cieszyć dobrym wyglądem i jeszcze lepszym samopoczuciem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie, co moze być przyczyną nadmiernego wypadania włosów? Wizyta dermatologa niewiele pomogła. Zrobione podstawowe badania: mocz i krew w normie, tarczyca ok. Dermatolog twierdzi, że to reakcja organizmu na ciężkie przeżycia z przeszłości... Być może, ale jakieś inne sugestie?

 

 

proszę używać Merz Spezial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

A to zabawne, zacząłem brać coś tak błahego jak skrzypovita i mi się wyraźnie spowolniło wypadanie włosów i zresztą nawet lepiej wyglądają. U mnie zadziałało, u was nie musi. Widać jakichś witamin czy czegoś mi tam brakowało.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...