Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FXmAniac

Dysk zabezpieczony przed zapisem

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu kiedy zmodernizowałem komputer o platformę C2D mam dziwny problem, z którym jescze nigdy się nie spotkałem. Podczas próby zapisu na partycji pojawia mi się komunikat mówiący o tym, że dysk zabezpieczony przed zapisem. Dzieje się to chyba tylko na partycjach założonych na macierzy RAID0 na kontrolerze Gigabyte (JMicron). System to Windows Vista x64 Home Premium.

Sprzęt jak w sygnaturce.

 

Podczas instalacji Windowsa nie robiłem niczego niezwykłego, wszystko tak jak zawsze. Jak winda sie wgra to zawsze robię porządek z partycjami (jeszcze pustymi), bo mi się kolejność przestawia po instalacji (zarządzanie dyskami/magazynami). Nawet na Win XP musiałem to robić. Poustawiałem więc literki partycji wg mojego uznania, następnie wszystko poformatowałem. Juz przy pierwszej próbie skopiowania czegoś na którąś z partycji pojawił mi się ten błąd. Najlepsze, że to zabezpieczenie przed zapisem wędruje sobie po różnych partycjach. Raz jest na jednej, raz na innej, czasami na wszystkich itd. Za każdym razem jak zrestartuje komputer jest inaczej. Często mam z tego tytułu problem z instalowaniem programów.

 

Jak partycje jeszcze były puste to zrobiłem mały experyment. Jak się okazało, ze jakaś jest zabezpieczona, to spróbowałem ją sformatować. I tu wyskakiwał błąd, że sformatować się nie da. Spróbowałem jeszcze raz, to samo. Spróbowałem po raz trzeci.... i się udało. WTF??? A po paru restartach znowu to samo.

 

Na poprzednik konfigu z A64 X2 i nForce4 miałem RAID0 na tych samych dyskach i nie było tego problemu. Spotkało już kogoś z Was coś takiego??

Nie wiem co mam z tym zrobić.

 

P.S.

Przypomniało mi się, że jak zmieniałem literki partycji to raz mi jakiś komunikat wyskoczył, że litera (E to było) jest zarezerwowana dla jakiegoś przydziału sieciowego czy coś, nie pamiętam dokłanie. Ale i tak się zmieniło na to co chciałem. Zauważyłem też, że mam do wyboru 2 literki E. Nie mam żadnego dysku sieciowego, nic takiego nie tworzyłem podczas instalacji windy, i nigdy wcześniej nie miałem takiego komunikatu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie to wspolczuje problemu i ja, w drugiej instacji (pierwsza to oczywiscie forum), skontaktowalbym sie z ichnim helpdeskiem. Probowales przeprowadzac aktualizacje windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No generalnie to wspolczuje problemu i ja, w drugiej instacji (pierwsza to oczywiscie forum), skontaktowalbym sie z ichnim helpdeskiem. Probowales przeprowadzac aktualizacje windy?

 

Mam wszystkie najnowsze łatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...