Forum PCLab.pl: Ile ważą wasze rowery - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ile ważą wasze rowery Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   Arradon 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Maj 2007 - 17:54

Zobacz postandrzej147, o 26 maja 2007, 12:57, napisał(a):

Ale dowaliłeś z tym, że rowery 12-12,5 kg kosztują powyżej 4-5 tys. :lol2:
Naprawdę, nie wiem z jakiej jesteś planety, ale chyba nie wiesz co mówisz.
Proszę bardzo znajdź dane i testy roweru Kross A6 Level.
W tej chwili kosztuje on 1900 zł, a wagę ma 12,5 kg. Coś ta twoja teoria, nie trzyma się kupy

Jako komentarz, niech będzie kolejna wypowiedź:

Zobacz postMorel, o 27 maja 2007, 22:21, napisał(a):

1) waga ta jest dla ramy 17-19 cali
2) podajesz cene wyprzedaży rocznika 06' i to tylko przez neta, cena producenta to prawie 2800zł http://www.kross.pl/...p...a=3&kod=127
3) w/w rower posiada hamulce typu v-brake avid digit 7 które nie są za ciężkie
a już na pewno lżejsze od tarcz
4) ceny samych części użytych do złożenia tego roweru kupione na allegro to ponad 2700zł więc w/w wypowiedź przedmówcy jednak trzyma sie kupy.

Pomijając jego cenę, trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że sama wartość ciężaru jest pewnie mocno zaniżona...

Zobacz postRadzięciak, o 25 maja 2007, 11:48, napisał(a):

To uwierz, bo sam go ważyłem ;)

Jak zważę na swojej, homologowanej wadze, to uwierzę ;)

A tak dla ciekawskich. Normalne rowery (czyli nie takie robione aby osiągnąć jak najniższą wagę) schodzą np. poniże 10 kg przy cenie zdecydowanie ponad 10 tys zł. Oczywiście mam na myśli osprzęt w całości na XTR etc. etc Rok temu był taki rowerek na Allegro, przeceniony z 3000 euro na 6700 zł. MARZENIE.

A oto fotka:

[KLIK!]

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Arradon dnia: 31 Maj 2007 - 17:58

#42 Użytkownik jest niedostępny   staffer 

• na żywo jestem brzydszy i nie noszę peleryny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2007 - 22:57

ładny rowerek, tylko trzeba sobie zdać sprawę z 1 rzeczy. XTR jest lżejszy od standardowego XT, ale wytrzymalszy nie jest. Więc zaczął by się szybciej sypać. Widziałem już patenty pozwalające zejść z wagą większości osprzętu XT poniżej XTRa. Ile można cenowo zaoszczędzić to chyba nie muszę wspominać :))
Tak na oko spokojnie i bezpiecznie możnaby z 200 gram z niego zdjąć :)

#43 Użytkownik jest niedostępny   C1yd3 

• We just are
  • PipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2007 - 23:10

cholera :mad2: ja czekam na rower, juz niedlugo :P , ale te wyczekiwanie mnie dobije :mad2:

#44 Użytkownik jest niedostępny   staffer 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2007 - 00:03

Zobacz postC1yd3, o 1 czerwca 2007, 00:10, napisał(a):

cholera :mad2: ja czekam na rower, juz niedlugo :P , ale te wyczekiwanie mnie dobije :mad2:

to czekając na rowerek sobie pobiegaj :E

#45 Użytkownik jest niedostępny   HΛЯPΛGŌN 

• [ 8-bit ]
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2007 - 00:23

Merida Whitewater - 13kg.

Ten post był edytowany przez )-(arpagon dnia: 01 Czerwiec 2007 - 00:23

#46 Użytkownik jest niedostępny   kamui 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2007 - 00:28

napewno mniej niz tona :cool:

#47 Użytkownik jest niedostępny   PrzYm 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Czerwiec 2007 - 18:13

Zobacz postC1yd3, o 1 czerwca 2007, 00:10, napisał(a):

ja też czekam :mad2:

ale jak się doczekam :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E

będzie się działo :E :E :E :E :E

#48 Użytkownik jest niedostępny   Arradon 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Czerwiec 2007 - 11:40

Dla upartych, którzy twierdzą, że ich rower za 1000 zł waży 13 kg... : http://www.rower.com...roducts_id=5861 - ten markowy, kosztuje 2500 zł, waży 15 kg... ;)

Ale to taka złomowata firma trochę :P :E

#49 Użytkownik jest niedostępny   _igi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Czerwiec 2007 - 13:16

mój waży 14 i jest za ciężki. Będe musiał go trochę odchudzić, ale na razie mam ważniejsze rzeczy do kupienia, np. tablet, iPod czy aparat :D

#50 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 03:16

Ja nierozumiem jak mozna odchudzic rower. Nie da sie. Bo co zalozyc opony po 150zł za sztuke zeby zyskac kilogram co sie niekalkuluje. tyle widze mozliwosci. Ewentualnie mozna jeszcze zrobic sobie rower bez przerzutek ktorys hamulcow. i siodelka ze sztyca to bedzie ze 2kg albo 1kg ale i tak sie nieliczy o juz niemozna jezdzic normalnie bez tych rzeczy.

#51 Użytkownik jest niedostępny   b0b3k 

• Właściciel internetu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 09:17

Zobacz postZetnakatel, o 5 czerwca 2007, 04:16, napisał(a):

Ja nierozumiem jak mozna odchudzic rower. Nie da sie. Bo co zalozyc opony po 150zł za sztuke zeby zyskac kilogram co sie niekalkuluje. tyle widze mozliwosci. Ewentualnie mozna jeszcze zrobic sobie rower bez przerzutek ktorys hamulcow. i siodelka ze sztyca to bedzie ze 2kg albo 1kg ale i tak sie nieliczy o juz niemozna jezdzic normalnie bez tych rzeczy.

pamietaj, ze istnieja lzejsze odpowiedniki np. kierownica, sztyca, rama itp :]

#52 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 11:35

Zetnakatel, to że tobie się akurat "nie opłaca" odchudzić roweru o 1kg, nie oznacza że dla innych jest to bez znaczenia. Lżejszy rower, a przede wszystkim mniejsza waga wszystkiego co jest daleko od środka ciężkości oraz tego co się obraca (dlaczego akurat to jest ważne? zapraszam na lekcje fizyki :P), przydaje się praktycznie w każdej sytuacji kiedy chcesz jechać szybko, szybciej wjechać na jakieś wzniesienie lub po prostu lepiej przyspieszyć.

Oczywiście, osób jeżdżących zawody XC jest mało, ale już maratończyków jest znacznie więcej...poza tym każdy chce jeździć szybciej od kumpli, a w tym lżejszy rower trochę pomaga :)

A jak odchudzać? Z rozsądkiem i z wypchanym porfelem :) Jeżeli masz te dwie rzeczy to możesz mieć lżejszy rower mimo że zostawisz w nim i hamulce i siodełko i sztycę :P

#53 Użytkownik jest niedostępny   staffer 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 13:28

i tutaj kolego się baaaardzo mylisz. Gorszego przykładu nie mogłeś wybrać. W przypadku kół masa ma kluczowe znaczenie. Im lżejsze koło tym łatwiej je "rozbujać". Dodatkowo jeszcze istnieje zależność między masą w danym punkcie, a kwadratem odległości od środka tego koła. Więc im dalej od piasty odchudzisz ten rower, tym bardziej zauważalna ta różnica będzie, tutaj gram gramowi nie jest równy ;) . A co leży najdalej od piasty? Oponki :lol2: . Druga sprawa że opony można odchudzić z niewielką stratą parametrów. Wystarczy wyjąć stalowe druty i wzmocnić boczne ścianki kevlarem. Jedynym minusem tej operacji jest nieco większa (w zależności od modelu) podatność na boczne przecięcia. A różnica wagi spora. Do tego możesz się bawić mieszanką gumy, tak aby uzyskać coś lepszego.

Odchudzanie (zarówno siebie jak i roweru :E ) przenosi się bezpośrednio na ilość siły potrzebnej do rozpędzenia i utrzymania prędkości. Więc przenosi się to albo na dystans jaki możesz pokonać przy tej samej sile, albo na średnią prędkość, jaką się osiągnie na tym samym odcinku.

A jak możesz odchudzić rower?? ano za pomocą zastosowania lżejszych materiałów tam, gdzie nie ma to wpływu bądź znikomy na wytrzymałość konstrukcji. Ewentualnie w miarę rozwoju nowych technologii można otrzymać nowe konstrukcje, które są lżejsze przy zachowaniu tej samej wytrzymałości/sztywności (np. cieniowanie ram aluminiowych w miejscach, gdzie występują mniejsze naprężenia, wprowadzane teraz elementy karbonowe takie jak ramy, sztyce, kierownice). Pomysłow jest sporo i nie chce mi się ich pisać, bo ten post jest wystarczająco długi i jescze zniechęci kogoś do przeczytania całości :E.

EDIT. I tak to prawda. Mam oponki za 150 (Ritchey Zmax WCS 2.1") i bardzo sobie je chwalę, problemów żadnych. Wolę raz na jakiś czas wydać więcej na element z którego będę miał korzyści, niż dodawać po 15 zeta do każdego elementu :)

Ten post był edytowany przez staffer dnia: 05 Czerwiec 2007 - 13:29

#54 Użytkownik jest niedostępny   _igi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 13:34

Jak? Bardzo prosto, wywalając stalowe elementy (jak chcesz szaleć to też aluminiowe elementy) i zastępując je aluminiowymi, karbonowymi, czy co tam jeszcze jest :]

No i bardzo łatwym sposobem, poza wywaleniem stali, jest kupienie lżejszej korby, amortyzatora, jeżdżenie na V'kach ;)

#55 Użytkownik jest niedostępny   rwiazek_zadziecki 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 13:36

Zobacz poststaffer, o 5 czerwca 2007, 14:28, napisał(a):

W przypadku kół masa ma kluczowe znaczenie. Im lżejsze koło tym łatwiej je "rozbujać".

Im cięższe tym dłużej trzyma pęd :P Zarówno rower, jak i jego owalna część :)

Wiadomo, zawsze lepiej mieć lżejszy niż cieższy. Natomiast Czy jest sens dopłacać 25 % pierwotnej wartości, żeby nowa, kupiona część mniej ważyła od "normalnej" części o 5 % :hmm: - wątpie.
No chyba, że ktoś śpi na pieniądzach.

Opony, obręcze i rama są najważniejsze w tym przypadku. Reszta to tam...

Ten post był edytowany przez karol2808 dnia: 05 Czerwiec 2007 - 13:37

#56 Gość_Usunięty_*

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 13:47

NO ale przeciez wywalajac kupe kasy na to zeby rower wazyl te 2kg mniej to sie nieoplaca bo roznicy niebedzie zadnej. Ps ktos wczesniej cos pisal ze rower ktory wazy ponizej 10kg kosztuje ponad 6000zł czy wiecej. A kolega ma rame prodigy amorka suntor duro 150mm skok opony druciane 2.6 chyba i mowi ze na bank wazy ponizej 8kg a kosztowalo go to jakies 700zł razem.

Ten post był edytowany przez Zetnakatel dnia: 05 Czerwiec 2007 - 13:48

#57 Użytkownik jest niedostępny   rwiazek_zadziecki 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 14:04

Zobacz postZetnakatel, o 5 czerwca 2007, 14:47, napisał(a):

NO ale przeciez wywalajac kupe kasy na to zeby rower wazyl te 2kg mniej to sie nieoplaca bo roznicy niebedzie zadnej.

No różnica jest, jak sam pisałeś, także zaprzeczyłeś sobie. Można wymienić opony, obręcze, jeżeli już się wymienia (nie specjalnie), ale po co np. manetki? Przecież różnica w tym przypadku w wadze wyniesie góra 50 gram :hmm:

Zobacz postZetnakatel, o 5 czerwca 2007, 14:47, napisał(a):

A kolega ma rame prodigy amorka suntor duro 150mm skok opony druciane 2.6 chyba i mowi ze na bank wazy ponizej 8kg a kosztowalo go to jakies 700zł razem.

Twojego kolegi rower waży ... 18 kg ? :hmm:

Wierz tak dalej temu koledze.

To może zacznijcie bez bielizny jeździć, bo przecież będzie lżej :E

Ten post był edytowany przez karol2808 dnia: 05 Czerwiec 2007 - 14:06

#58 Gość_Usunięty_*

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 14:09

Zobacz postkarol2808, o 5 czerwca 2007, 15:04, napisał(a):

No różnica jest, jak sam pisałeś, także zaprzeczyłeś sobie. Można wymienić opony, obręcze, jeżeli już się wymienia (nie specjalnie), ale po co np. manetki? Przecież różnica w tym przypadku w wadze wyniesie góra 50 gram :hmm:
Twojego kolegi rower waży ... 18 kg ? :hmm:

Wierz tak dalej temu koledze.
To może zacznijcie bez bielizny jeździć, bo przecież będzie lżej :E

No kolega mowil ze wazy 8kg ja mowilem ze mu niewierze ale na oko jak podnosilem go to faktycznie moze tyle wazy. Powiedzial ze zwazy i mi powie.

#59 Użytkownik jest niedostępny   staffer 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 14:23

Zobacz postZetnakatel, o 5 czerwca 2007, 15:09, napisał(a):

No kolega mowil ze wazy 8kg ja mowilem ze mu niewierze ale na oko jak podnosilem go to faktycznie moze tyle wazy. Powiedzial ze zwazy i mi powie.

18 prędzej :)

I co do masy. Odchudzanie po 50 gram z części sprawdza się dla wyczynowców albo osób jeżdżących na długich dystansach kiedy ten zysk energii z każdego kma nie będzie może duży, ale za to kmów sporo. No chyba że z każdej części odchudzimy z 50 gram to mamy już ponad pół kilo (załóżmy że łańcucha, przedniej przerzutki, mostka i paru innych rzeczy lepiej nie odchudzać).

2 kg dla roweru to cholernie dużo. Zmiana o 200-300 gram powoduje odczuwalną różnicę (ale jeśli nie odchudzasz np. kółek to można iść do toaletki przed jazdą :E ).

@karol2808

pewnie że na cięższym kole łatwiej utrzymać prędkość. Problem będzie jeśli wjedziesz takim kowadlastym kołem z asfaltu na zróżnicowaną trasę terenową o sporych przewyższeniach :D. A przecież jazda po równym terenie w sumie to nudna jest ;d
Weź takie kółko na wyścig XC, będzie wesoło :)

Ten post był edytowany przez staffer dnia: 05 Czerwiec 2007 - 14:24

#60 Użytkownik jest niedostępny   _igi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2007 - 14:38

Zobacz postZetnakatel, o 5 czerwca 2007, 15:09, napisał(a):

Ale to nie możliwe. Amortyzator waży ponad dwa kilosy, ramka tak samo, koła podobnie, zostaje dwa kilogramy na kierownicę, stery, przerzutki, hamulce, siodło ze sztycą, możliwe, ale za trochę więcej kasy niż 700 złotych ;)

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »