Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karla

botwinka

Rekomendowane odpowiedzi

idealna na gorące popołudnia.... do niej młode ziemnoaczki z koperkiem :)

Składniki:

kości schabowe, duży pęczek botwinki z buraczkami, 3 litry wody, 2 duże marchewki, 5 średnich surowych zmieniaków, 2 korzenie pietruszki (średnie), korzeń selera (ilość jak do rosołu), lubczyk (najlepiej świeży, 2 gałązki, jeśli nie ma to suszony i wtedy 3 łyżeczki), pęczek koperku, duża cebula, 1 lub 2 ugotowane na twardo jajka, vegeta, kwasek cytrynowy, 2/3 szklanki śmietany (może być 12%), cukier, 2 płaskie łyżki mąki.

 

 

Do wody włożyc kości schabowe (w ilości jak do rosołu), marchew, pietruszkę, seler i cebulę. Wszystkie składniki w całości. Wsypać 2 łyzki vegety (lub kucharka). Jeżeli lubczyk mamy w proszku to również go wsypac. Jeśli świeży w gałązkach, oderwać listki i do garnka wrzucić same gałązki w całości. Botwinkę oczyścić (bardzo dokładnie, bo często na listkach są mszyce). Pokroić drobno całą botwinkę razem z buraczkami, pokroić listki lubczyku i koperek. Wrzucić do gotującego się rosołu. Ziemniaki pokroić w drobną kostkę i wrzucić razem z botwinką. Gotować ok. 10 min aż ziemniaki zrobią się miękkie. Do półlitrowego garnka wsypać 2 łyżki mąki, zalać odrobiną wody, wymieszać, znów dolac trochę wody, do momentu aż uzyskamy jednolitą masę o konsystencji bardzo gęstej śmietany. Dolać śmietanę, wymieszać. Wyciągnąć z garnka jarzyny, które były wrzucone w całości oraz kości. Wlać do gotującej się zupy przygotowaną wcześniej makę ze śmietaną. Zagotować mieszając i zdjąć z ognia. Doprawić do smaku kwaskiem cytrynowym i cukrem. Powinno mieć smak lekko słodko - kwaśny. Na koniec dodać pokrojone w kostkę jajko. Zupę można jeść na gorąco lub przestudzoną.

 

Smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i głodny się zrobiłem :P

Jadłem wczoraj coś podobnego - palce lizać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj właśnie na kolacje sobie zrobię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie na gorące dnie jest to idealne :) W smaku też ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to coś a'la chłodnik?

jak sie je na zimno ;) ale podstawowy chłodnik jest z ogórków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie mi jeszcze ... dostałem ślinotoku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...