Skocz do zawartości
mlodystary

Najlepsze odżywki na mase i rzeźbe

Rekomendowane odpowiedzi

Jedzenie.

rozwinąłbym tą wypowiedź o magiczne słowo - "dieta"

 

Amen.

 

ArO15: wez sie czlowieku zastanow. Czy te gimnazja wszystkie tak ryją mózg? Doping w wieku 16 lat? podejrzewam, że już targasz 120kg na płaskiej i nie wyrabiasz z dodatkowymi kilogramami.[/sarkazm]

Każdy by chcial brać na klate 500kg po tygodniu wpieprzania paszy dla świń. A robić się nikomu nie chce. :hmm:

Daruj sobie. Masz 16 lat. Ćwicz według dobrych treningów, dorzuć jakąś dietę białkową.

Edytowane przez Dookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
troche wiecej bo 170cm

 

planuje kupić m-drol dobre to jest???

Dobre, ale dla ludzi z doświadczaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ćwicz według dobrych treningów, dorzuć jakąś dietę białkową.

 

Co to jest dieta białkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest dieta białkowa?

Chodziło o dietę, w której uwzględnione będą dania wysoko białkowe we właściwych proporcjach zjedzone w odpowiednim czasie.

Nie łap mnie za słowa.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło o dietę, w której uwzględnione będą dania wysoko białkowe we właściwych proporcjach zjedzone w odpowiednim czasie.

Nie łap mnie za słowa.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

 

Dieta białkowa to bardzo ogólne i nieprecyzyjne pojęcie, ale wprowadzające w błąd. Wpisz w google frazę "dieta białkowa" i sprawdź wyniki pierwszych stron.

 

Jeśli twierdzisz że zbilansowaną dieta na masę można nazwać białkową to w zasadzie można też zdefiniować ją jako węglowodanową i tłuszczową, w których je się węglowodany czy też tłuszcze w odpowiednim czasie, ilości i proporcjach B/T/W :)

Edytowane przez Switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłem 45 tabletek m-drolu i siła wzrosła mi o 15kg na klatę teraz będę brał metanabol zobaczymy jego efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zjadłem 45 tabletek m-drolu i siła wzrosła mi o 15kg na klatę teraz będę brał metanabol zobaczymy jego efekty

:E i nic więcej weź dorzuć od razu jakąś omke i teścia w ogóle spoko ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones

O wątrobe się nie boisz? Odblok zrobiłeś? Masz osłonki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO co mu osłonki?;) Za 4 lata będzie wyglądał lepiej niż Pudzian.Szkoda że za 8 juz będzie sztywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zjadłem 45 tabletek m-drolu i siła wzrosła mi o 15kg na klatę teraz będę brał metanabol zobaczymy jego efekty

Smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię ten temat, ponieważ chciałbym podzielić się moją opinią, w necie mamy wielu zwolenników jak i przeciwników stosowania odżywek wspomagających rozwój mięśni, niemniej trzeba sobie zdać sprawę z paru istotnych rzeczy. Po pierwsze i zarazem najważniejsze to dieta plus regularny trening wg. dobrze ułożonego programu, sam ćwiczę już 3 rok i wiem, że bez tych dwóch spraw nie ma sensu w ogóle podejmować wysiłku bo wyniki będą bardzo kiepskie.

 

Jeśli chodzi o odżywki to również przerobiłem podczas mojego stażu troszkę tych specyfików, jednak tak jak na rzeźbę najlepiej działała kreatyna i HMB tak na przyrost masy najlepiej działał metadrol, który dał sensowne efekty, jednak na rynku jest tego mnóstwo np.nitrobolon , testosterol , universal storm, cóż moje zdanie jest takie, że bez spraw opisanych w akapicie pierwszym nic się nie osiągnie, a po za tym trzeba pamiętać, ze wszystko jest dla ludzi nawet odżywki, które mądrze stosowane dają dobre rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię ten temat, ponieważ chciałbym podzielić się moją opinią, w necie mamy wielu zwolenników jak i przeciwników stosowania odżywek wspomagających rozwój mięśni

 

Abstrahując od tematu - przeciwnikiem stosowania suplementów może być tylko osoba kompletnie nie znająca się na tym sporcie. Niektórzy demonizują, jakby chodziło o nie wiadomo jakie koksy.

 

Jeśli chodzi o odżywki to również przerobiłem podczas mojego stażu troszkę tych specyfików, jednak tak jak na rzeźbę najlepiej działała kreatyna i HMB

 

HMB jest kompletnie nieopłacalne. Jeśli już jakoś kosmetycznie zadziała, to po długim czasie i wywaleniu masy pieniędzy.

 

tak na przyrost masy najlepiej działał metadrol, który dał sensowne efekty

 

Metadrol to jakiś marketingowy twór o nieokreślonym składzie i kosmicznej cenie. Nie widziałem żadnej opinii na temat tego specyfiku i wcale się nie dziwię, że nikt tego nie bierze.

 

jednak na rynku jest tego mnóstwo np.nitrobolon , testosterol , universal storm, cóż moje zdanie jest takie, że bez spraw opisanych w akapicie pierwszym nic się nie osiągnie, a po za tym trzeba pamiętać, ze wszystko jest dla ludzi nawet odżywki, które mądrze stosowane dają dobre rezultaty.

 

Testosterol to kompletny shit, na forach jest to chyba najbardziej wyśmiewany specyfik :) Nitrobolon to dopalacz NO z kreatyną, Storm to bardzo dobry stack kreatynowy, to można śmiało polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię ten temat, ponieważ chciałbym podzielić się moją opinią, w necie mamy wielu zwolenników jak i przeciwników stosowania odżywek wspomagających rozwój mięśni, niemniej trzeba sobie zdać sprawę z paru istotnych rzeczy. Po pierwsze i zarazem najważniejsze to dieta plus regularny trening wg. dobrze ułożonego programu, sam ćwiczę już 3 rok i wiem, że bez tych dwóch spraw nie ma sensu w ogóle podejmować wysiłku bo wyniki będą bardzo kiepskie.

 

Jeśli chodzi o odżywki to również przerobiłem podczas mojego stażu troszkę tych specyfików, jednak tak jak na rzeźbę najlepiej działała kreatyna i HMB tak na przyrost masy najlepiej działał metadrol, który dał sensowne efekty, jednak na rynku jest tego mnóstwo np.nitrobolon , testosterol , universal storm, cóż moje zdanie jest takie, że bez spraw opisanych w akapicie pierwszym nic się nie osiągnie, a po za tym trzeba pamiętać, ze wszystko jest dla ludzi nawet odżywki, które mądrze stosowane dają dobre rezultaty.

 

Kreatyna na rzeźbę facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatyna na rzeźbę facepalm.gif

 

Da się, z tym akurat nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatyna na rzeźbę facepalm.gif

 

Posłuże się cytatem:

"Jak działa i co można osiągnąć stosując kreatynę?

Już po kilku dniach stosowania kreatyny, mięśnie stają się większe i bardziej "napompowane" - jest to efekt zwiększenia ilości kreatyny w mięśniu o około 50%. Dochodzi wtedy do szeregu reakcji, które powodują, iż komórki mięśniowe wchłaniają więcej wody. Zwiększona objętość komórki wywołuje napięcie wewnątrzkomórkowe, a organizm odbiera to jako sygnał anaboliczny - tym samym pobudza mięśnie do przyrostu masy oraz siły. Efekt stosowania kreatyny to natychmiastowa poprawa wydolności organizmu, dzięki której dłuższe, intensywniejsze treningi przyśpieszają budowanie mięśni oraz przyczynią się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Przy pierwszym cyklu kreatynowym możesz uzyskać od 4 do 6 kg beztłuszczowej masy mięśniowej. Można to osiągnąć tylko poprzez prawidłową suplementację kreatyny."

 

Mam rozumieć, że jeśli spalasz tłuszcz i przybywa ci masy mięśniowej" - to z Twojej dedukcji wynika iż kreatyna nie wpływa na rzeźbę czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatyne przy redukcji używa się jako antykatabolika. Można używać kreatyne mono, jabłko. Możesz mete sobie nawet brać.

 

edit. znaczy można używać. Ja polecam zostawić kretyne na mase.

Edytowane przez Mrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuże się cytatem:

"Jak działa i co można osiągnąć stosując kreatynę?

Już po kilku dniach stosowania kreatyny, mięśnie stają się większe i bardziej "napompowane" - jest to efekt zwiększenia ilości kreatyny w mięśniu o około 50%. Dochodzi wtedy do szeregu reakcji, które powodują, iż komórki mięśniowe wchłaniają więcej wody. Zwiększona objętość komórki wywołuje napięcie wewnątrzkomórkowe, a organizm odbiera to jako sygnał anaboliczny - tym samym pobudza mięśnie do przyrostu masy oraz siły. Efekt stosowania kreatyny to natychmiastowa poprawa wydolności organizmu, dzięki której dłuższe, intensywniejsze treningi przyśpieszają budowanie mięśni oraz przyczynią się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Przy pierwszym cyklu kreatynowym możesz uzyskać od 4 do 6 kg beztłuszczowej masy mięśniowej. Można to osiągnąć tylko poprzez prawidłową suplementację kreatyny."

 

Mam rozumieć, że jeśli spalasz tłuszcz i przybywa ci masy mięśniowej" - to z Twojej dedukcji wynika iż kreatyna nie wpływa na rzeźbę czy tak ?

 

Rzeźbę się buduje w oparciu o mięśnie, które już mamy wykształcone - dość dobrze. Kreatynę głównie stosuję się do budowania masy - można stosować jak kolega wyżej napisał jako antykatabol przy redukcji w pewnym sensie - i działa bdb. w przypadku stagnacji. Im później sięgniemy po kretę tym lepiej. Kreatyna połączona z dobrą dietą może dać bardzo fajne efekty, które sam zacytowałeś, ale jeśli ktoś tu wpada to zakładam, że nie jest zaawansowany i myśli, że o pyk kretka zdziała cuda. Większość przy kreatynie złapie wody (de facto też tak kreta działa, bo zwiększa się retencja owego składnika) - po prostu się pompując. Ucieszeni, że złapali parę cm i kg przejdą na redukcję, by pozbyć się fatu i zaczną odsłaniać mięśnie, a tu się okaże, że kg lecą jak... owa woda.

 

Jeszcze co do zdania "Mam rozumieć, że jeśli spalasz tłuszcz i przybywa ci masy mięśniowej" to jest to tzw. re-kompozycja sylwetki. Trudne do zrobienia, trzeba znać swoje ciało, mieć dietę wyliczoną perfekcyjnie. Innymi słowy - albo budujemy mięśnie jak najmniejszym kosztem łapania fatu, albo owy fat redukujemy. Rekomp zostawmy tym co mają o tym pojęcie. Niektórym początkującym uda się to zrobić, ale większość na początku raczej podłapie fatu i jednak trochę masy, aniżeli spali fat i złapie suchą masę. Każdy jest inny i trzeba cały czas modyfikować wszystko pod siebie.

 

Doczepiłem się dlatego, że potem ktoś wpadnie przeczyta, że kretka mu zrobi rzeźbę i już jest super - 90% osób traktuje kreatynę jako napój bogów i przy stosowaniu jej na masę popełniają błędy, a co dopiero przy rzeźbie. Od rozpoczęcia treningów do rzeźby to jest ogrom czasu, a ludzie o tym nie mają pojęcia, patrz temat założony niedawno przez użytkownika, który kupił sprzęt do ćwiczeń i za rzeźbę się łapie, a ledwo ciężary zmacał.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze na mase i rzeźbe?? max do wydania to 500zł.

ćwicze pół roku na sucho,więc czas kupić coś dobrego.

Moze jeszcze do tego jakas dieta..??

Zauwazylem na allegro nitrobolon czy to zdaje egzamin??

 

Nitrobolon tylko cie napompuje,po czym wszystko zejdzie.

Mass mutant !!! Białko Bcaa Kreatyna

Ryż,kurczak,płatki owsiane,orzechy,jajka.

Dadzą to co syple ,ale jak dodasz je do diety trening to efekty będą lesze

I nie wierze ,że po samej diecie nie wpadnie 2-3kg na 2 tygodnie.

Trening 4-5 razy w tygodniu

4serie na każdą partie mięsni od 12-10 powtórzeń i efekty same przyjdą

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rzeźbę najlepszy dietanabol. Efekty murowane przy samodyscyplinie!

Przy stażu 6 miesiecznym co najwyzej moge polecic jakies BCAA. Zdecyduj sie czy chcesz robic mase czy rzezbe. Zarówno suple jak i dieta beda sie od siebie róznic diametralnie w doborze.

Pamietaj równiez ze suple to tylko dodatek. Pewnie sie naczytałes róznych opinii z kosmosu albo przekolorowanych opisów z allegro i chcesz sie od razu ładować w "koksy". Nie tedy droga. Zaden Mutant Mass ani białko w proszku czy inny syf. Przede wszystkim dieta i jesli ci czegos bedzie w niej brakowac wtedy uzupelniaj ją suplementami. Jesli redukcja to nie pownno byc problemu z pochłonieciem ilosci pokarmu jaka bedzie ci potrzebna zeby sie wyrzeźbić, przy masie różnie to może wyglądać. Moze sie zdarzyc ze nie dasz rady zjesc tyle aby tyć. Wtedy ewentualnie jakis Gainer, ale tylko i wylacznie wtedy!. Jesli nie bedziesz mial problemu z dietą ti suple sobie daruj, poza wspomnianym BCAA, który jest jedynie opcją.

 

Trening 4-5x w tygodniu ? Po co ? Wystarczy 3 maksymalnie 4 treningi, 5 to juz przesada, ciało musi też odpocząć.

Trening równiez musisz dobrac pod swoje mozliwosci, najlepiej z trenerem na początku. 4 serie ? A dlaczego nie 6 albo 3 ? 12-10 powtórzen ? To tez nie do konca musi sie sprawdzic. Eksperymentuj i zobacz na co twój organizm najlepiej reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie, 

chciałbym odświezyć trochę temat. Już trochę czasu upłynęło - ludzie bardziej wykształceni, świadomi, dostęp do lepszych źródeł itd. więc pytam - Co na delikatny przyrost mięśni?

Widziałem, że 16-latek został zjechany więc uprzedzam, że ja zbliżam się już do granicy 30 czyli wieku od którego już musisz smarować bo nie pojedziesz :D

Zredukowałem trochę zbędnych kilogramów i wyglądam dosyć hmm płasko chociaż nie wiem czy to dobre określenie na faceta. 

Chciałbym zbudować trochę bicka, pleców, klatki. Wjeżdża trening siłowy z progresją. Jednak jakimi środkami mogę podkręcić tempo? Oczywiście nie interesuje mnie nic twardego. Tylko delikatnie - jakieś witaminy, minerały... 

Już nieważne - znalazłem https://rosnijwsile.pl/co-brac-na-przyrost-masy-miesniowej/

Edytowane przez Hurryup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem z przybraniem na masie - mało tłuszczu mało mięśni. No taki przysłowiowy szczypior ze mnie. Wyczytałem,że mój somatotyp to ektomorfik. Czyli mam taką budowę sylwetki i takie ciało, że trudno jest mi cokolwiek zmienić w wyglądzie. 

Jem dużo białka sporo węglowodanów i nadal nic. Co polecacie w takim wypadku? Czy te same odżywki, które wymieniacie znajdą zastosowanie u ektomorfika? 

 

Edit: rekomenduję porady z tego arta http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?&mode=pokaz&id=49147

Edytowane przez indianin90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...