Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrDark

AMD Dual-Core Optimizer

Rekomendowane odpowiedzi

Używacie tej "łatki" od AMD? W czymś to pomaga, czy bardziej szkodzi?

 

Ja wczoraj postanowiłem przetestować. Normalnie mój komputer chodzi przez kilkanaście godz. dzienne bez żadnych zwiech. Przez 5 min. pracy z tą "łatką" miałem 2 zwiechy (freez + zamazany obraz). Oczywiście chwilę później to odinstalowałem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej stabilnie. Raczej bo mam od niecalego tygodnia x2 wiec troche krotko, ale jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zainstalowaniu bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez łatki filmy przyspieszały i zwalniały.

Łata załatwiła ten problem.Myślę,że instalacja to dobry pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam gra GTA SA przyspieszała bez tej łatki, wiec jeżeli ktoś nie ma jej niech spróbuje zagrać w tą grę i sie przekona czy jest potrzebna, no wiadomo, w GTA moze nie być a w jakiś innych programach będzie niezbędna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thenat18

ktos moglby podać link do sterowników amd do procka 64 x2 4600+ ? jakies najnowsze i jeszcze link do tego dual optimazera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos moglby podać link do sterowników amd do procka 64 x2 4600+ ? jakies najnowsze i jeszcze link do tego dual optimazera .

nie ma czegoś takiego jak sterownik do procesora :E

Wpisz sobie w goglu Dual-Core Optimizer i Ci znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma czegoś takiego jak sterownik do procesora :E

Wpisz sobie w goglu Dual-Core Optimizer i Ci znajdzie.

Są stery do procesorów. Sam używam sterów AMD pod mojego Sępa i działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są stery do procesorów. Sam używam sterów AMD pod mojego Sępa i działają bez problemu.

pokaż mi stronkę albo coś bo pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czy aby napewno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokaż mi stronkę albo coś bo pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czy aby napewno ?

Sa

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe)

AMD Sempron™ Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16

Strona AMD :lol2:

Ale to od Cool'n'Quiet ja nigdy tego dziadostwa nieinstalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używacie tej "łatki" od AMD? W czymś to pomaga, czy bardziej szkodzi?

 

Ja wczoraj postanowiłem przetestować. Normalnie mój komputer chodzi przez kilkanaście godz. dzienne bez żadnych zwiech. Przez 5 min. pracy z tą "łatką" miałem 2 zwiechy (freez + zamazany obraz). Oczywiście chwilę później to odinstalowałem :kwasny:

no proszę, a co niektórzy z forum zapewniają że na x2 nic się nie kaszani, a tu niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czasami w niektórych grach daje ogromnego, często niepotrzebnego kopa. Bez opty, w G3 zdazalo się, że chodził 10x szybciej niż powinien. Ogólnie to wątpie, że te zwiechy przez łatkę miałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, czasami w niektórych grach daje ogromnego, często niepotrzebnego kopa. Bez opty, w G3 zdazalo się, że chodził 10x szybciej niż powinien. Ogólnie to wątpie, że te zwiechy przez łatkę miałeś

 

"Zwiechy" były podczas uruchamiania innych programów.

Mogę zrobić jeszcze jedno podejście, ale to nie najlepiej świadczy o tej "łatce".

 

 

no proszę, a co niektórzy z forum zapewniają że na x2 nic się nie kaszani, a tu niespodzianka

 

Mi akurat bez tej łatki nic się nie kaszani :Up_to_s:

 

No może 2 rzeczy:

- Girder (program do obsługi pilota) często odczytuje złe kody z pilota

- animacje w NFS:Carbon (pomiędzy wyścigami) nie mają synchronizacji obrazu z dźwiękiem

 

 

Ale to od Cool'n'Quiet ja nigdy tego dziadostwa nieinstalowalem.

 

Dlaczego tak twierdzisz? Przecież to świetnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktos robi OC to Cool'n'Quiet ma byc wylaczone BIOS,nieinstalowane System,dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak ktos robi OC to Cool'n'Quiet ma byc wylaczone BIOS,nieinstalowane System,dlatego.

niezupełnie

U mnie na gigabyte cnq działało niezależnie czy był kręcony czy nie. na abicie niestety nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam dual core optimizera zawsze instaluje po formacie i zadnych zwiech nigdy nie mialem

w sumie nawet nie wiem jak to dziala bez optimizera;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używacie tej "łatki" od AMD? W czymś to pomaga, czy bardziej szkodzi?

 

Ja wczoraj postanowiłem przetestować. Normalnie mój komputer chodzi przez kilkanaście godz. dzienne bez żadnych zwiech. Przez 5 min. pracy z tą "łatką" miałem 2 zwiechy (freez + zamazany obraz). Oczywiście chwilę później to odinstalowałem :kwasny:

 

 

ja tam dual core optimizera zawsze instaluje po formacie i zadnych zwiech nigdy nie mialem

w sumie nawet nie wiem jak to dziala bez optimizera;]

A moze to od procka zalezy na jakim jądrze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak ktos robi OC to Cool'n'Quiet ma byc wylaczone BIOS,nieinstalowane System,dlatego.

Jak ktos ma kompa właczonego przez >8h dziennie to nie jedzie przez cały czas na OC, bo to byłoby kompletne marnotrastwo. Ja np. w zaleznosci co bede robił, zmieniam ustawienia na OC, badz standardowe z c'n'q. Mysle, ze na tych 0.35V do sie sporo W zaoszczedzic - w skali miesiecznej to juz naprawde duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj komp jest srednio wlaczony ~16 godzin na dobe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj komp jest srednio wlaczony ~16 godzin na dobe ;]

mój coś koło 10 w weekendy dłużej :)

 

 

Szczerze to zainstalowałem ten programik dawno ale widze że nie ma jakiegoś znaczącego przyspieszenia... nie widać różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zainstalowac AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver naprawde sporo daje, w szczegolnosci jezeli używa sie RMClock i programowo obniża sie mnożnik.

 

przy 9*300MHz jest wszystko oki, ale przy 4*300 tnie sie obraz z karty TV mimo ze procek nie jest obciazony nawet w 5%, podobne przyciecia zauwazylem przy przegladaniu stron internetowych (opera).

 

Te stery rozwiazaly problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po instalacji c'n'q winda się wieszała przy ładowaniu, bądź tuż po załadowaniu. Płytę mam nietypową :D, ale ma fajne możliwości O/C, choć proca nie podkręcam :], bo niezbyt się do tego nadaje :E. Dual Core optimizera nie instalowałem i nie mam żadnych problemów z grami itd. nic mi się nie tnie i nie przyspiesza :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos ma konfig z opteronem albo opteronami i testowal jakies takie stery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...