Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zabi

Zestaw Komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad zakupem nowego komputera. Lecz mam problem z niektórymi podzespołami. Proszę mi pomóc jeśli jest taka możliwość. Z góry dziękuję :).

 

A teraz konfiguracja i moje pytania do was :) :

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2) (wentylator procesora) 849.00

 

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI (karta sieciowa) 315.00

Pamięć RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 505.00

Dysk twardy: WD Caviar SE-16 400 GB 16MB cache SATA-II 368.00

 

Obudowa: Tracer TRO-790 XENO 4LifeHF 450W Prescott 202.00

 

Karta graficzna: GeForce 8600 GTS Gainward Bliss 256MB HDTV & DVI (PCI-E) 679.00

 

Napędy: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H30N bulk black (Serial ATA, bez oprogr.) 125.00

 

I teraz moje pytania :D

 

No więc problem pierwszy : KARTA GRAFICZNA... Nie wiem co zrobić... wziąć może 2x 8600 GT... Czy lepiej tego GTSa jednego ? GTS taniej wychodzi gdy jest jeden. Po drugie firma która robi grafike. Do tego zestawu wziąłem GAINWARDa... na początku mówie " Wezme Gigabyte " ale po przeczytaniu opini o gartach z serii 8 GigB zrezygnowałem bo podobno strasznie się grzeją. I jeszcze coś... Czy jest duza różnica w wydajności Mhz między 675/2000 a 700/2200 ? I wielkość pamięci między 256 a 512 ?

 

Informacje Dodatkowe :

 

Zestaw max 3200 zł ( Ten ktory podałem w konf kosztuje 3043.00 zł )

Płyta główna koniecznie Gigabyte

Grafika koniecznie nVidia GeForce

Procesor też bez zmian ( nie chce C2D )

Wyraźcie jeszcze swoją opinie co do dysku twardego. No i jeśli coś nie pasuje to do innych podzespołów też.

 

Dziękuję z góry za pomoc :thumbup:

 

P.S Karte muzyczna , klawiatura i myszka to części które będe przekładał ze starego kompa więc proszę ich nie dodawać do konfiguracji ponieważ już je posiadam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta gigaszit nie chce tego nie chce tego to po co sie wogóle pytać?

C2D E6750-670zł

Asus P5K-450zł

2x1GB Goodram 800mhz-280zł

Galaxy 8800GTS-1030zl

Samsung 250GB-220zł

Pionier112-120zł

Huntkey 350W-200zł

CM Elite-150zł

Razem:3120zł :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D E6750 2,66GHz (S775) BOX 1299,- .... Troche chyba drożej kosztuje... pozatym jak mówiłem

 

-Gigabyte

-AMD Athlon 64 X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie taka cene znalazles?

 

http://www.nokaut.pl/szukaj/komputery/inte...-duo-e6750.html

co do dysku to już lepiej by było kupić dwa mniejsze dyski i zrobić z nich macierz

 

www.komputronik.pl ;] .... zadnych nokautów i skąpców i allegro. Chce zeby kompa złozyl mi serwis ktory mam niedaleko domu. Zadnych wysyłek netem. Chce zlozyc zamówienie na kompa w jakimś sklepie w Poznaniu... najbardziej odpowiada mi komputronik... moze drogo ale mam zaufanie do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ostatnio zastanawiam się nad zakupem nowego komputera. Lecz mam problem z niektórymi podzespołami. Proszę mi pomóc jeśli jest taka możliwość. Z góry dziękuję :).

 

A teraz konfiguracja i moje pytania do was :) :

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2) (wentylator procesora) 849.00

 

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI (karta sieciowa) 315.00

Pamięć RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 505.00

Dysk twardy: WD Caviar SE-16 400 GB 16MB cache SATA-II 368.00

 

Obudowa: Tracer TRO-790 XENO 4LifeHF 450W Prescott 202.00

 

Karta graficzna: GeForce 8600 GTS Gainward Bliss 256MB HDTV & DVI (PCI-E) 679.00

 

Napędy: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H30N bulk black (Serial ATA, bez oprogr.) 125.00

 

I teraz moje pytania :D

 

No więc problem pierwszy : KARTA GRAFICZNA... Nie wiem co zrobić... wziąć może 2x 8600 GT... Czy lepiej tego GTSa jednego ? GTS taniej wychodzi gdy jest jeden. Po drugie firma która robi grafike. Do tego zestawu wziąłem GAINWARDa... na początku mówie " Wezme Gigabyte " ale po przeczytaniu opini o gartach z serii 8 GigB zrezygnowałem bo podobno strasznie się grzeją. I jeszcze coś... Czy jest duza różnica w wydajności Mhz między 675/2000 a 700/2200 ? I wielkość pamięci między 256 a 512 ?

 

Informacje Dodatkowe :

 

Zestaw max 3200 zł ( Ten ktory podałem w konf kosztuje 3043.00 zł )

Płyta główna koniecznie Gigabyte

Grafika koniecznie nVidia GeForce

Procesor też bez zmian ( nie chce C2D )

Wyraźcie jeszcze swoją opinie co do dysku twardego. No i jeśli coś nie pasuje to do innych podzespołów też.

 

Dziękuję z góry za pomoc :thumbup:

 

P.S Karte muzyczna , klawiatura i myszka to części które będe przekładał ze starego kompa więc proszę ich nie dodawać do konfiguracji ponieważ już je posiadam :P

 

x2 5000 65W

 

abit kn9 jak juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o grafike to jakiej firmy najlepiej to 8600 GTS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o grafike to jakiej firmy najlepiej to 8600 GTS ?

Ja bym proponował wziąć 7900GS Palita lub Galaxy, albo coś ze stajni Radeona (jakiś X1950 Pro czy cóś). 8600GTS naprawdę nie starczy ci na długo, a ta obsługa DX10to będzie tylko dla ozdoby (praktycznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musi być amd to x2 3600+ abit KN9 i 8800GTX :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to zapraszam do tematu z mojego siga. Może ci co nieco rozjaśni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli chcesz z Poznaniu, to może o wiele tańszy Znak, Proline lub Atom-PC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronika omijaj szerokim łukiem! Ten E6750 jest dokładnie 2x droższy niż gdzie indziej!!! Zwykle nie przekracza 700zł. Juz nie wspomnę, że ponoć ładuję Feele do 8800GTS :o . Jako, że nie wiadomo jak się E6750 będzie kręcił, polecam w podobnej cenie E6420. Zestaw Kongxa świetny. 8800GTS powinno już starczyć do DX10, chociaż nawet tego nie można być pewnym. W każdym razie jest dużo lepsza od szrotowatego 8600GTS, który w CoH z patchem DX10 nie przekroczył 10fps <--- :rotfl: . Proponuję Skąpca, tylko patrz na sklepy, ktore masz na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputronika omijaj szerokim łukiem! Ten E6750 jest dokładnie 2x droższy niż gdzie indziej!!! Zwykle nie przekracza 700zł. Juz nie wspomnę, że ponoć ładuję Feele do 8800GTS :o . Jako, że nie wiadomo jak się E6750 będzie kręcił, polecam w podobnej cenie E6420. Zestaw Kongxa świetny. 8800GTS powinno już starczyć do DX10, chociaż nawet tego nie można być pewnym. W każdym razie jest dużo lepsza od szrotowatego 8600GTS, który w CoH z patchem DX10 nie przekroczył 10fps <--- :rotfl: . Proponuję Skąpca, tylko patrz na sklepy, ktore masz na miejscu.

Według mnie nawet seria 8800 nie jest warta uwagi. Trzeba czekać na 9800XX. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie nawet seria 8800 nie jest warta uwagi. Trzeba czekać na 9800XX. ;)

 

Witaj w klubie :P

Ja uważam że kupowanie kart na 10 jest bez sensu kompletnie bo po co komu to teraz??? Dla cyny??? Może ludzie nie wiedzą co z kasą robić???

Nie lepiej poczekać aż wyjdą gry na DX10 i wtedy kupić 2 razy tańszego gtx-a???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj w klubie :P

Ja uważam że kupowanie kart na 10 jest bez sensu kompletnie bo po co komu to teraz??? Dla cyny??? Może ludzie nie wiedzą co z kasą robić???

Nie lepiej poczekać aż wyjdą gry na DX10 i wtedy kupić 2 razy tańszego gtx-a???

bez przesady jeszcze zakup 8800 jest w miarę oplacalny,choć z DX10 nawet po Lost Planet widać że nie będzie różowo,a o grze na takich kartach jak 8600GTS,GT można zapomnieć,niestety ale mnie zaczyna to przypominać słynną serie FX :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze że zakup 8800GTS 320mb jest opłacalny nawet bardziej od wersji 640mb jak sie nie chce gracna większym monitorku niż 19' :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sądze że zakup 8800GTS 320mb jest opłacalny nawet bardziej od wersji 640mb jak sie nie chce gracna większym monitorku niż 19' :]

 

Ciekawe czy ta karta wydoła za pół roku w grach na DX!0 na full :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ful to nawet GTX może nie ciągnąć ale tak medium to czemu nie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ful to nawet GTX może nie ciągnąć ale tak medium to czemu nie :]

 

No widzisz. wiec po co teraz kupować coś naDX!0 jak i tak się tego nie wykożysta tylko będzie się marnować a równie dobrze można kupić jak wyjdą gry i się okaże że te karty dają rade lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle to zapraszam do tematu z mojego siga. Może ci co nieco rozjaśni. ;)

 

Wielkie dzięki super temat naprawdę godny polecenia :):thumbup:

 

No ale jeśli chcesz z Poznaniu, to może o wiele tańszy Znak, Proline lub Atom-PC ???

 

Za Proline podziękuje... nie chce mieć nic wspólnego z tą bandą złodzieji.... Atom-PC tez odpada.

 

Komputronika omijaj szerokim łukiem! Ten E6750 jest dokładnie 2x droższy niż gdzie indziej!!! Zwykle nie przekracza 700zł. Juz nie wspomnę, że ponoć ładuję Feele do 8800GTS :o . Jako, że nie wiadomo jak się E6750 będzie kręcił, polecam w podobnej cenie E6420. Zestaw Kongxa świetny. 8800GTS powinno już starczyć do DX10, chociaż nawet tego nie można być pewnym. W każdym razie jest dużo lepsza od szrotowatego 8600GTS, który w CoH z patchem DX10 nie przekroczył 10fps <--- :rotfl: . Proponuję Skąpca, tylko patrz na sklepy, ktore masz na miejscu.

 

No mam lekki uraz do Intela ale się zastanowię.... Procesora nie będe kręcił mam złe doświadczenie z kręceniem sprzętu i wole sobie dac z tym spokój.... Jeśli chodzi o karte grafiki to zastanawiam się... tak żeby przynajmniej na 1 , 1.5 roku starczyła. Interesuje mnie właśnie z DX10... nie znam sie zbytnio na tym... co mi da obsługa DX10 w karcie ? Na 8800 mnie zbytnio nie stać... Aha rozumiem że w różnych sklepach będą tańsze cześci... Ale chciałbym złożyć zestaw w jednym sklepie komputerowym , żeby mi go skleili na miejscu.

 

Ciekawe czy ta karta wydoła za pół roku w grach na DX!0 na full :Up_to_s:

 

Niezbyt rozumiem... czemu ma nie wydołać skoro obsługuje DX10 ? No na full moze nie no ale... ogólnie to myślę zeby tak za rok karte graficzną wymienić...teraz mam w kompie 6600 GT i byłem bardzo zadowolony z tej karty... Dlatego myślałem o zakupie 8600.... Kumpel kupił 7600 i też mu ładnie śmigało :)

 

Proszę o dalszą dyskusje w temacie :Up_to_s: THX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki super temat naprawdę godny polecenia :):thumbup:

Za Proline podziękuje... nie chce mieć nic wspólnego z tą bandą złodzieji.... Atom-PC tez odpada.

No mam lekki uraz do Intela ale się zastanowię.... Procesora nie będe kręcił mam złe doświadczenie z kręceniem sprzętu i wole sobie dac z tym spokój.... Jeśli chodzi o karte grafiki to zastanawiam się... tak żeby przynajmniej na 1 , 1.5 roku starczyła. Interesuje mnie właśnie z DX10... nie znam sie zbytnio na tym... co mi da obsługa DX10 w karcie ? Na 8800 mnie zbytnio nie stać... Aha rozumiem że w różnych sklepach będą tańsze cześci... Ale chciałbym złożyć zestaw w jednym sklepie komputerowym , żeby mi go skleili na miejscu.

Niezbyt rozumiem... czemu ma nie wydołać skoro obsługuje DX10 ? No na full moze nie no ale... ogólnie to myślę zeby tak za rok karte graficzną wymienić...teraz mam w kompie 6600 GT i byłem bardzo zadowolony z tej karty... Dlatego myślałem o zakupie 8600.... Kumpel kupił 7600 i też mu ładnie śmigało :)

 

Proszę o dalszą dyskusje w temacie :Up_to_s: THX :D

 

Ja tam wole poczekać aż się wyjasni czy te karty są tyle warte a nie póżniej się okaże że w 320mb 20klatek na full :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przeczekaj na X1950XT i kup juz 4gb ramu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może przeczekaj na X1950XT i kup juz 4gb ramu? :P

 

No niezbyt moge poczekać :) Zalezy kiedy jest premiera...Do konca lipca ten komp musi stać u mnie w chacie... a jakąś karte graf. musze do niego wsadzić :) Ogólnie to teraz nad zmianą ramu sie zastanawiam...faktycznie bardziej opłaca się wziąść GoodRAM 2x 1GB niż Corsair 2x 1GB (takie jak w moim konfigu ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie poczekaj w sęsie przeczekaj sory źle sie wysłowiłem tą grafe już kupisz za 670zł :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy sie poczekaj w sęsie przeczekaj sory źle sie wysłowiłem tą grafe już kupisz za 670zł :]

 

Po co ma czekać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...