Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zabi

Zestaw Komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to juz sam nie wiem co wsadzić do tego kompa... heh... miałem swój zestaw ale widze że po tych wszystkich postach które dzisiaj tu przeczytałem to poszedł w p****.

:D Wiec teraz sam juz nie wiem co ma tam byc... Jesli chodzi o karte grafiki to nie wiem czy nie zostac przy tym 8600GTS na razie chyba wystarczy... ew 8800GTS 320 MB mnie kusi...tylko musialbym inne podzespoły troche gorsze wziąść zeby taniej wyszlo i starczyło na 8800GTS... ależ on kusi ten 8800 ;/ .... żałuje ze nie jestem milionerem wtedy bym brał wszystko co najlepsze a o cene sie nie martwił...ale ehh.. życie...

 

no więc...jakieś propozycje zestawów z 8800GTS... ?

 

EDIT :

 

Moj nowy konfig :

 

Karta graficzna: GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2)

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI

Pamięć RAM: GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz

Dysk twardy IDE/SATA: WD Caviar SE-16 400 GB 16MB cache SATA-II

Obudowa: Tracer TRO-790 XENO 4LifeHF 450W Prescott

Napędy optyczne: Pioneer DVD+/-RW DVR-112 bulk black

 

Cena : 3080

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Topic ON/OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post jeden po drugim... no ale widzę że Topic zdechł więc nie mam wyboru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to juz sam nie wiem co wsadzić do tego kompa... heh... miałem swój zestaw ale widze że po tych wszystkich postach które dzisiaj tu przeczytałem to poszedł w p****.

:D Wiec teraz sam juz nie wiem co ma tam byc... Jesli chodzi o karte grafiki to nie wiem czy nie zostac przy tym 8600GTS na razie chyba wystarczy... ew 8800GTS 320 MB mnie kusi...tylko musialbym inne podzespoły troche gorsze wziąść zeby taniej wyszlo i starczyło na 8800GTS... ależ on kusi ten 8800 ;/ .... żałuje ze nie jestem milionerem wtedy bym brał wszystko co najlepsze a o cene sie nie martwił...ale ehh.. życie...

 

no więc...jakieś propozycje zestawów z 8800GTS... ?

 

EDIT :

 

Moj nowy konfig :

 

Karta graficzna: GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2)

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI

Pamięć RAM: GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz

Dysk twardy IDE/SATA: WD Caviar SE-16 400 GB 16MB cache SATA-II

Obudowa: Tracer TRO-790 XENO 4LifeHF 450W Prescott

Napędy optyczne: Pioneer DVD+/-RW DVR-112 bulk black

 

Cena : 3080

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

Nie lepiej 3600+ kręcić i dołożyć do 640MB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiał z pomocy naszej ehh po co pytać jak zmienił tylko 2 częsci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej 3600+ kręcić i dołożyć do 640MB :E

 

Nie chce kręcić sprzętu... a 3600+ jest aż taki dobry ze wystarczy ? Ale wydaje mi się że 320 powinno wystarczyc i tak będe później zmieniał grafe... na te 1,5 roku to wystaczy...

 

Nic nie zrozumiał z pomocy naszej ehh po co pytać jak zmienił tylko 2 częsci :]

 

Tak , dokładnie... nie rozumiem np po co mi C2D ? Aż takie super są te procesory ? Mam zaufanie do AMD... przynajmniej wiem ze mi bedzie plynnie wszystko chodzic... mam uraz do Intela... mialem juz dwa procki intela i podziekuje....

A karta graf. nie będe brał z serii 7... wezme 8. Po prostu... moze i nie poradzi sobie z DX10 ale zawsze taki dodatek że i tak go obsługuje ;] Zreszta jak patrze np na Mhz na 7900GS a np 8600GTS to widac roznice... nie wiem czy robi to az taka wielka w wydajnosci ale zostane przy serii 8. Ramy zmieniłem na GoodRAMa takie jak mi mówiliście... na pewno bardziej opłaca się wsiąść te GD i Corsairy ?

No i zmieniłem procka z 6000+ na 5600+ ponieważ wziąłem mocniejszą grafe czyli 8800GTS 320 MB...

No więc... ?

Podsumowanie :

 

- Czemu akurat C2D a nie X2 ?

- Czemu nie płyta Gigabyte ?

- Czy zmiana Corsair na GoodRAM jest opłacalna ?

- Czy będzie duża różnica w wydajności procesora międzi X2 5600+ a 6000+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce kręcić sprzętu... a 3600+ jest aż taki dobry ze wystarczy ? Ale wydaje mi się że 320 powinno wystarczyc i tak będe później zmieniał grafe... na te 1,5 roku to wystaczy...

Tak , dokładnie... nie rozumiem np po co mi C2D ? Aż takie super są te procesory ? Mam zaufanie do AMD... przynajmniej wiem ze mi bedzie plynnie wszystko chodzic... mam uraz do Intela... mialem juz dwa procki intela i podziekuje....

A karta graf. nie będe brał z serii 7... wezme 8. Po prostu... moze i nie poradzi sobie z DX10 ale zawsze taki dodatek że i tak go obsługuje ;] Zreszta jak patrze np na Mhz na 7900GS a np 8600GTS to widac roznice... nie wiem czy robi to az taka wielka w wydajnosci ale zostane przy serii 8. Ramy zmieniłem na GoodRAMa takie jak mi mówiliście... na pewno bardziej opłaca się wsiąść te GD i Corsairy ?

No i zmieniłem procka z 6000+ na 5600+ ponieważ wziąłem mocniejszą grafe czyli 8800GTS 320 MB...

No więc... ?

Podsumowanie :

 

- Czemu akurat C2D a nie X2 ?

- Czemu nie płyta Gigabyte ?

- Czy zmiana Corsair na GoodRAM jest opłacalna ?

- Czy będzie duża różnica w wydajności procesora międzi X2 5600+ a 6000+ ?

 

ża 1,5 roku to bedziesz na minimum grał a na 640 dłużej

CD2 wydajniejszy

Gigabyte-gigaszit

Jak niekręcisz to goodram

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Czemu akurat C2D a nie X2 ?

- Czemu nie płyta Gigabyte ?

- Czy zmiana Corsair na GoodRAM jest opłacalna ?

- Czy będzie duża różnica w wydajności procesora międzi X2 5600+ a 6000+ ?

ad1. Ponieważ jest wydajniejszy i lepiej się podkręca.

ad2. Ponieważ za tą cene dostaniesz coś lepszego/stabilniejszego/lepiej wyposażonego.

ad3. Tak, GoodRam to już Microny czyli lepszy O/C :-).

ad4. Różnica będzie minimalna, poza tym dzsiaj jednye opłacalne X2 to 3600-4000 Brishbane :-D.

 

Czemu nie chcesz tego pierwszego zestawu, jaki zaproponował Ci Kingx? Pod względem wydajności bije Twój na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się... tylko kaska... ;] Wiesz.. najchętniej to bym sobie wzial 8800GTX tylko jak zwykle najwiekszy problem na tym świecie... money...

 

Oczywiście... moge wsadzić coś gorszego do kompa kosztem czegoś innego... ale jak tak bede robił to wyjdzie na to ze kupie Celerona 700 Mhz i 128MB RAM z 8800GTX heh... :E:E:E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

1. Procesor bierz Core 2 Duo zamiast tego Athlona.

2. Jak wezmiesz proca wyzej... to bierz plyte ASUS P5K Intel 35

3. Ram jest OK

4. Jak bierzesz dysk WD to bierz model AAKS

5. Co do karty nie bierz ani 8600GTS ani 2x8600GT... Jak chcesz dobra karte to bierz 8800GTS... .

8600 to niewypały... 128bit, moze ich wydajnosc wzrosnie jak wyjdzie DirectX10... ale te 128bit to masakrycznie malo na dzisiejsze gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad1. Ponieważ jest wydajniejszy i lepiej się podkręca.

ad2. Ponieważ za tą cene dostaniesz coś lepszego/stabilniejszego/lepiej wyposażonego.

ad3. Tak, GoodRam to już Microny czyli lepszy O/C :-).

ad4. Różnica będzie minimalna, poza tym dzsiaj jednye opłacalne X2 to 3600-4000 Brishbane :-D.

 

Czemu nie chcesz tego pierwszego zestawu, jaki zaproponował Ci Kingx? Pod względem wydajności bije Twój na głowę.

 

No dziękuję że zaproponował mi taki zestaw... ale ze mną to nie tak łatwo... wszystko by było pięknie gdybym nie musiał tego kompa kupowac w komputroniku... Chcialbym zlozyc sobie ten zestaw w jednym sklepie i zeby mi go jeszcze zmontowali... a tam ten C2D kosztuje jakies 1200 zl... (cene pisałem wczoraj w którymś postcie )... wiem że same problemy robie ale to nie ja wybieram... gdyby to odemnie zależało to bym sobie kupił w każdym sklepie z osobna cześć gdzie najtańsza i sam bym sobie złozył... ale niestety nie mogę z powodu że komputer nie jest z moich pieniędzy i musze się podporządkować tej osobie która kupi mi ten zestaw w tym właśnie sklepie... złożenie takiego zestawu oferuje komputronik.pl i dlatego tam zacząłem składać tego kompa....

 

No i THX za odpowiedzi na moje pytania ale to nie koniec moich pytań... stworzyły się wlaśnie nowe...

 

1. Czemu jedynym opłacalnym x2 jest 3600-4000 Brishbane ?

2. C2D jest wydajniejszy pod jakim względem ? Zauważę dużą różnice miedzy X2 a C2D ?

 

Wiem ze zaraz znowu będziecie się dziwić że wybrzydam ale komputer który zaproponowałem no cóż... chyba mi wystarczy... Narazie potrzebuje go żeby sobie pograć w tytuły które mnie interesują... nie gram nalogowo w gry i nie musze tez grac na max detalach chociaż miło by było :) . I nowy kompik mi do szkoly potrzebny również... Jak narazie to nic specjalnego w tej szkole heh... a tak to muza , filmy internet... Dziękuję że mi pomogliście :thumbup: Wielki plus dla wszystkich którzy tu piszą... zawsze doradzicie dobrze np. dzięki wam teraz wiem ze bardziej opłaca sie wziąść GoodRAM niż Corsairy...a różnica cenowa to jakies 200 zl no więc... Czekam co napiszecie jeszcze na temat innych części... Cięzki ze mnie człowiek no ale...

 

Core 2 Duo... no skusiłbym się bo mnie przekonaliście... tylko ten ***** komputronik :kwasny:

 

A właśnie byqu a Ty jestes zadowolony ze swojego kompa... ? Spodobała mi się konfiguracja Twojego kompa ze sygi... Ile By tak razem wyniosło bez muzycznej i zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-opłacalny jest tylko ten bo i tak podkręcisz do x2 6000+ a zawsze te 600zł w kieszeni :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1-opłacalny jest tylko ten bo i tak podkręcisz do x2 6000+ a zawsze te 600zł w kieszeni :]

 

A jeśli nie podkręce :P ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

sprawdz jak ceny stoja w Apollo... tam taniej bedzie chyba.

 

I bierz Core 2 Duo... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz jak ceny stoja w Apollo... tam taniej bedzie chyba.

 

I bierz Core 2 Duo... ;-)

 

Core 2 Duo... wszyscy C2D... no już mnie przekonaliście co do tego C2D... teraz tylko sklep w którym mógłbym zlozyć taki zestaw... Apollo powiadasz ? Jakieś namiary na ten sklep ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czemu jedynym opłacalnym x2 jest 3600-4000 Brishbane ?

2. C2D jest wydajniejszy pod jakim względem ? Zauważę dużą różnice miedzy X2 a C2D ?

ad1. Ponieważ 3600 Brishbane po podkręceniu wydajnością spokojnie zrównuje się z dużo droższym 6000.

ad2. Jeśli nie planujesz O/C to lepszym wyborem będzie X2, jeśli jednak podkręcasz to C2D będzye wyraźnie szybszy od Athlona :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry link do tego Apollo... ale w Google : www.apollo.pl

I w tym sklepie nie maja nawet E6750 a E6700 kosztuje cos powyzej 1000 zł wiec raczej nawet gdyby mieli E6750 to kosztowałby z 1200 zł wiec raczej 670 zł za E6750 to nie wyjdzie...

 

ad2. Jeśli nie planujesz O/C to lepszym wyborem będzie X2, jeśli jednak podkręcasz to C2D będzye wyraźnie szybszy od Athlona smilies/smile.gif.

 

No... O/C raczej nie planuje... poza tym stać mnie tylko na BOXowe chłodzenie wiec O/C nawet nie wchodzi w gre bo sie proc zjara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobry link do tego Apollo... ale w Google : www.apollo.pl

I w tym sklepie nie maja nawet E6750 a E6700 kosztuje cos powyzej 1000 zł wiec raczej nawet gdyby mieli E6750 to kosztowałby z 1200 zł wiec raczej 670 zł za E6750 to nie wyjdzie...

No... O/C raczej nie planuje... poza tym stać mnie tylko na BOXowe chłodzenie wiec O/C nawet nie wchodzi w gre bo sie proc zjara...

E6700 kosztuje 1000zł bo jest jeszcze przed obniżką a E6750 to już nowa seria i jest tańszy bo daz za niego "tylko ok. 700zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E6700 kosztuje 1000zł bo jest jeszcze przed obniżką a E6750 to już nowa seria i jest tańszy bo daz za niego "tylko ok. 700zł ;)

 

Tak... tylko nadal nie mam sklepu gdzie mogę złożyć ten sprzęt... zostaje komputronik.pl... jestem na niego skazany :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poznaniu masz jeszcze Znak z niskimi cenami i też złożą ci całość do kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poznaniu masz jeszcze Znak z niskimi cenami i też złożą ci całość do kupy

 

Super jest ten Znak... Chyba tam złoże kompa... Wielkie dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... zdecydowalem się na 8800GTS 320 MB... Tylko powiedzcie jakiej firmy. Aaa... i widzialem taniego Leadteka 8800GTS 640MB tylko nie wiem czy sie go opłaca brać... warto ?

 

plZ Answer :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra... zdecydowalem się na 8800GTS 320 MB... Tylko powiedzcie jakiej firmy. Aaa... i widzialem taniego Leadteka 8800GTS 640MB tylko nie wiem czy sie go opłaca brać... warto ?

 

plZ Answer :E

wsio referencyjne :Up_to_s: ... bierz najtańszego :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra... zdecydowalem się na 8800GTS 320 MB... Tylko powiedzcie jakiej firmy. Aaa... i widzialem taniego Leadteka 8800GTS 640MB tylko nie wiem czy sie go opłaca brać... warto ?

 

plZ Answer :E

 

Zastanów się jak masz 300zł to dołóż do 640MB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsio referencyjne :Up_to_s: ... bierz najtańszego :thumbup:

 

No jeśli chodzi o wersje 640MB no to Leadtek jest najtańszy... :)

 

Zastanów się jak masz 300zł to dołóż do 640MB :E

 

No tak sobie nie mam :) Najwyzej zjade na czymś w dół z ceną... wezme mniejszy i tańszy HDD i nie będe kupował moze recordera DVD tylko przełoże ze starego kompa... poza tym chyba i tak mi wyjdzie taniej bo może sam złoże tego kompa a części załatwie sobie po cenie hurtowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...