Skocz do zawartości
k_p_n_b

Trening siłowy z ciężarami - przykładowe ćwiczenia, sprzęt i suplementy

Rekomendowane odpowiedzi

ja odnotowałem najlepsze przyrosty siły i masy ćwicząć 3x w tygodniu, czyli każda partia raz na tydzień jedynie bicki dokładam do piątkowego treningu i są jako jedyna partia trenowane x2 ale są to małe mięśnie więc szybko się regenerują.

6x w tygodniu wydaje mi się to dużo chyba, że zależy Ci na szybkim schudnięciu kosztem mięśni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczę 5 razy w tygodniu codziennie całe ciało. Tyle, że robię jedno ćwiczenie na dana partię tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczę 5 razy w tygodniu codziennie całe ciało. Tyle, że robię jedno ćwiczenie na dana partię tylko.

 

Ile średnio trwa twój trening ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udaje się poćwiczyć 1-2 razy w tygodniu, ostatnio staram się uważniej podchodzić do spraw jedzenia.

Do pracy zamiast 6 kanapek z jasnego pieczywa, biorę 2 z ciemnego, serek wiejski i parówki z szynki albo inny kawałek mięsa.

Na noc staram się nie jeść pieczywa w ogóle.

 

Takie moje minimum, ale wychodzę z założenia, że lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic w kierunku polepszenia wyglądu.

 

Największym moim problemem jest chyba to, że po pracy i obiedzie, jestem tak nieżywy, że uderzam w drzemkę na godzinkę czy dłużej, a mógłbym tak spać nawet do rana następnego dnia ;)

Jak się przebudzę, to jeszcze coś uda mi się poćwiczyć, ale raczej się zmuszam do tego.

 

Inaczej jest w weekendy, kiedy śpię do 11-12 i pod wieczór mam jeszcze tyle mocy, że z przyjemnością poćwiczę.

 

Muszę znaleźć coś na moje lenistwo, męczy mnie już samo czytanie for sportowych o dietach, żeby ułożyć coś dla siebie, po kilku postach zamykam kartę z tematem.

"Siłownię" zorganizowałem sobie w moim starym pokoju, kiedy brat się wyprowadził, mam więc dostęp do niej w każdej chwili, a i tak nie chce mi się tam zajrzeć częściej niż ten 1-2 razy w tygodniu.

Ustawiłem sobie tam ławeczkę, powiesiłem drążek, dostałem od kogoś niepotrzebny rowerek stacjonarny, mam kilka gryfów, sztangielek, niecałe 100kg obciążenia w różnych krążkach - tylko jakby ochoty brak.

 

Celem moim jest zrzucenie nieco z brzucha, który pojawił się przy zmianie pracy na niemal całkiem siedzącą oraz ogólne zwiększenie masy mięśniowej ;)

 

Obecnie przy 188cm wzrostu waga trzyma mi się w okolicach 85-87kg

 

Nie potrafię odmówić sobie coweekendowej (minimum 2 razy w miesiącu) wódeczki czy piwa z kumplami, później oczywiście jakiś burger czy grill ;)

 

 

Trzeba się wziąć do roboty!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile średnio trwa twój trening ?

Trochę późno odpisuję. 40-45 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno odpisuję. 40-45 minut.

 

Szybko i na temat, a nie ploteczki z kolegami i mówią ze 3H minimum :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Na siłowni nie rozmawiam :E

Przerwy między seriami to jakieś 10-15 sekund tyle co potrzeba na ułożenie albo przejście między stanowiskami bo ćwiczę seriami łączony mi klata-plecy, biceps-triceps itd. W sumie na trening wychodzi 7-8 ćwiczeń po 3-4 serie no to wszystko zamyka się w 45-50 minutach. Zauważyłem, że większość ludzi którzy wyglądają dobrze na mojej siłowni również nie przekraczają godziny treningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jaką glutaminę i BCAA możecie polecić, ostatnio brałem BCAA z Scitec a Glutaminę z FA i nie było źle, cenowo też przyzwoicie. Ale może coś lepszego w podobnej (niewiele większej cenie) się znajdzie. Kiedyś brałem Olimp/Trec ale to było dość dawno i miałem obecnie dłuższą przerwę od suplementacji.

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jaką glutaminę

 

Żadną.

 

i BCAA możecie polecić

 

Z przewagą leucyny, np. w proporcji 8:1:1 (leucyna:izoleucyna:walina) jest bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam sprzętu typu "Olympic Bench" (coś w tym guście:

- żeby miał przynajmniej taką samą ilość ficzerów+ew. ), który dostanę w Anglii za max 300 funtów + wysyłka (bez ciężarów, z ciężarami może być więcej) - problem w tym że nie mam możliwości sprawdzić sprzętu przed zakupem (mieszkam na zadupiu) a poza tym niespecjalnie się znam. Jest tona podobnych multifunkcyjnych ławeczek na Amazonie, tylko 3/4 komentarzy zazwyczaj wspomina o gównianej jakości wykonania, co też bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo. Potrzebuję też, aby sprzęt w razie potrzeby można było złożyć/rozłożyć na czynniki pierwsze i schować pod (dużym) łóżkiem (proces składania/rozkładania nie musi być szybki i łatwy, po prostu aby była możliwość zdemontowania raz na ruski rok i transportu w czymś co nie jest vanem...). Potrzebuję sprzęt w tym guście, bo nie mam możliwości regularnego uczęszczania na siłownię, ale nie mam też za dużo miejsca na sprzęt treningowy.

 

Aha i jestem kurduplem - 167cm.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

 

Sam znalazłem coś takiego:

 

http://www.powerhouse-fitness.co.uk/bodymax-cf353-olympic-competitor-bench.php

 

(w zestawie ze sztangą i ciężarami wychodzi w miarę akceptowalnie cenowo, pytanie tylko czy da się go rozłożyć na tyle, żeby nie zajmował pół pokoju)

 

Ew. jak sprzęt oferuje więcej możliwych do wykonania ćwiczeń cena może być wyższa. Takie coś mnie bardzo kusi, ale nie wiem czy w moim wypadku ma to sens ;):

 

http://www.powerhouse-fitness.co.uk/bodymax-cf500-elite-leverage-gym-with-bench-and-preacher.php

 

Tylko to trochę dużo jak na moją kieszeń, tym bardziej, że zakup bez ciężarów... ale skłamałbym pisząc, że nie jestem napalony jak szczerbaty na suchary:

 

Edytowane przez ziCk_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co według Was lepiej brać... monohydrat czy jabłczan? Słyszałem, że po mono się dosyć rośnie, bo pompuje wodą, ale spada później dużo, a przy jabłczanie nie ma takich spadków, jednak efekty mniejsze. Jakie są Wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co według Was lepiej brać... monohydrat czy jabłczan? Słyszałem, że po mono się dosyć rośnie, bo pompuje wodą, ale spada później dużo, a przy jabłczanie nie ma takich spadków, jednak efekty mniejsze. Jakie są Wasze opinie?

 

 

Wniosek? Bierz mono

Edytowane przez PwnT^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co według Was lepiej brać... monohydrat czy jabłczan? Słyszałem, że po mono się dosyć rośnie, bo pompuje wodą, ale spada później dużo, a przy jabłczanie nie ma takich spadków, jednak efekty mniejsze. Jakie są Wasze opinie?

To co tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanawia mnie jedno, od jakiegoś czasu w strefach crossfit widzę pacjentów z maskami na twarzy (coś ala maska tlenowa). Po kiego ciula im to? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening tlenowy czy jakoś tak - symulują warunki niedostatecznej podaży tlenu. Głupota imho.

W praktyce - dostają zakwasów już po 3 powtórzeniach zamiast 10.

 

Z jednej strony chcą wypracować lepszą wydolność tlenową. Z drugiej - napędzają maksymalnie metabolizm, żrą niepotrzebnie tony białka ... i później się dziwią, że mają problemy z wydolnością tlenową.

 

Książek nie czytają, tylko abstrakty z pubmedu :E

 

Jeśli planujesz ich naśladować - zrób wydech przed siadem, uzyskasz ten sam efekt.

Edytowane przez aleck156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening tlenowy czy jakoś tak - symulują warunki niedostatecznej podaży tlenu. Głupota imho.

W praktyce - dostają zakwasów już po 3 powtórzeniach zamiast 10.

 

Z jednej strony chcą wypracować lepszą wydolność tlenową. Z drugiej - napędzają maksymalnie metabolizm, żrą niepotrzebnie tony białka ... i później się dziwią, że mają problemy z wydolnością tlenową.

 

Książek nie czytają, tylko abstrakty z pubmedu :E

 

Jeśli planujesz ich naśladować - zrób wydech przed siadem, uzyskasz ten sam efekt.

Nie planuję, wyglądało to idiotycznie i zastanawiałem się jaki cel w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyrzucić przeterminowaną kreatynę? Bo do zwykłego kubła na śmieci chyba nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ćwiczyć żeby czegoś nie zepsuć ?

 

Zapisałem się na siłownie.. no to oczywiście po pierwszym 2 dniach zepsułem, i przez 5 dni ledwo mogłem ruszać prawą ręką.. Bolała nawet w bezruchu.

 

Teraz robię to z wyczuciem lekkim, czyli nie na kres swoich możliwości i nie wiadmo ile kg, tylko odpuszczam wcześniej..

 

Bieżnie robię bieganie 15 minut, no to zaraz mam tętno 175-180 i tak trzyma się przez cały bieg i po 12 minutach no to już lekko schodzę.. kapie ze mnie i to dosłownie kapie, i boli mnie wątroba i to bardzo i ledwo daję rade do tych 15 minut ale dociągam. Nie to, że się duszę, nie mam problemu z oddychaniem, tylko ten ból wątroby i ogólnie tak wewnętrznie. Ustaje jak skończę.

 

Nigdy w życiu nie biegałem, tak w ogóle.. Zawsze to tylko rower i tym problemu nie mam. Nogi jak jest taka maszyna, że odpychasz się z krzesełkiem to z palcem w tyłku 100kg ustawiam, i mogę tak 20 razy zrobić i nie rusza mnie to. Rowerek to też ustawiam sobie siłę na 12 z 25 możliwych 10 minut i nic zero jakiegoś wpływu, i to od razu po bieżni, a ludzie obok to mają na 5-7 siłę.

 

Ale to bieganie to po prostu schodzę i jestem najsłabszy z ludzi obok. Nawet gorzej od dziewczyn :E Ale jak mówię nigdy w całym swoim życiu nie biegałem. W szkole może kiedyś jakieś krótkie odcinki na wf czy za dzieciaka na osiedlu.. Więc myślę że to też ma wpływ.

 

Myślę że im więcej razy będę biegał tym będzie prościej i łatwiej.

 

 

I jeszcze jedno pytanie.. co to znaczy np 3 serie po 10.. że 30 razy mam coś zrobić tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

`

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom dużą część treningu można wykonać samodzielnie, we własnym zakresie, w zaciszu domowym.

Ciężarki przecież nie są ekstremalnie drogie. Popularne są też akcesoria do gimnastyki - np liny. Kółka do ćwiczeń, orbitreki czy drążki do podciągania, czyli mniej więcej takie jak te tutaj - link.

Edytowane przez zionz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio planowalem zorganizowanie sobie takiej domowe siłowni, przyznam, ze może być problem z miejscem ale coś sobie zaplanuje. Na razie planuje kupić na początek

hantle

matę do ćwiczeń

ławeczkę

kettleballs

jak również zawiesić drążek na drzwiach

Zaproponowalibyście coś jeszcze?

Swoją drogą to czy podczas ćwiczeń siłowych wspomagacie się odżywkami? Jakie macie zdanie na temat aminokwasów https://swiatsupli.pl/pl/29-eaa ?

Edytowane przez fleszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z wielkopolski był zainteresowany to posiadam na sprzedaż praktycznie nową siłownię Marbo.

Oddam w dobrej cenie bo nie mam miejsca, aby to trzymać. Taniej nie znajdziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...