Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

Moje zdjęcia: Łańcut i różne takie =)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat z moimi zdjęciami. Do oceny i ogólnie taki o, żeby nie było, że nie dzielę się tym co widzę :)

Dla ułatwienia krytyki napiszę, że robione Olympusem SP-500UZ z filtrem UV firmy SELCO i jak narazie przy użyciu rąk.

 

#Łańcut

Byłem sobie dziś w Łańcucie i popstrykałem conieco. Niestety aparat padł po 70 zdjęciach i klapa (ale myślę, że ~250 fotek dla akumulatorków 2050mAh to i tak niezły wynik), ale i tak większość z deka nie do publikacji ;)

Może jeszcze ze 2 wybiorę to dodam, ale to muszę je GIMP'em obrobić...

 

Wybrałem 10 najlepszych wg. mnie:

Może zacznę od "tyłu" pałacyku (4 popiersia):

1 p7081202oe1.th.jpg 2 p7081203ly5.th.jpg 3 p7081205gr1.th.jpg 4 p7081207uf8.th.jpg

 

Troszkę natury i kwiatków oraz jak to kolega powiedział: "Realistyczny HDR":

5 p7081187al7.th.jpg 6 p7081197uk4.th.jpg 7 p7081222kp8.th.jpg

 

Orełek i coś ala altanka (z uciekającym kolegą :E):

8 p7081211yh8.th.jpg 9 p7081218fn2.th.jpg

 

I ładny widok na 1 z balkoników:

10 p7081196ks3.th.jpg

 

Co do miejsca.

Naprawdę zachęcam do wycieczki do Łańcuta. Piękna powozownia z oryginalnymi wozami. Do tego olbrzymi ogród. Pałac zachowany w 99%, wnętrza piękne i wszystko co w nich jest to oryginały. Do tego sam pałacyk, który za czasów wojen był w rękach swoich prawowitych właścicieli. Liczne pomniki, statuetki i popiersia otaczają posiadłość, co daje specyficzny klimat tego miejsca :)

 

 

#Latająca bestia o imieniu Kuba

Płoszliwy dziad, ale dał się po kilkunastu próbach uwiecznić i to nawet w ciekawej pozie na obrazie :) Niestety po wykadrowaniu większym okazuje się, że nieostre jakoś to zdjęcie...

11a kubaev0.th.jpg i w węższym kadrze: 11b kubamf2.th.jpg

 

 

#Czorsztyn

Kilka zdjęć z tego ładnego i dość kilmatycznego miejsca. Mam nadzieję, że w miarę dobre i się chociaż troszkę poprawiłem :)

12 p7131368ae1.th.jpg 13 p7131390tt2.th.jpg 14 p7131401vh9.th.jpg

 

15 p7131408qt1.th.jpg

 

16 p7131404sf6.th.jpg 17 p7131386wv0.th.jpg 18 p7131314sx7.th.jpg

 

 

#AGH (ale serię nazwałem: Polisz realiti)

Pobawiłem się i że tak powiem: rury zmaściłem :E Tzn... Chciałem uzyskać taką zairnistość... taki efekt starego zdjęcia, ale to nie do końca to co chciałem uzyskać - może jakiś pomysł macie, żeby to zdjęcie ulepszyć, ale nie ingerować za bardzo w nie?

Co do kłódki: Paradoksem jest, że ma zabezpieczyć przed kradzieżą okazów skalnych, ale nie jest nawet zamknięta dobrze (ale Ciii! Tylko my o tym wiemy ;) ).

19 przeciekamyxk7.th.jpg 20 zamknieciejq1.th.jpg

 

 

#Zdjęcia z praktyk (czyli to na co był czas pomiędzy notowaniem i stukaniem młotkiem :E)

Nienajlepsze, choć nienajgorsze.

Tyle z ciekawych. Reszta to zdjęcia ot takie pstryk.

Te wg. mają coś w sobie i tyle :)

Kilka znad morza, jedno z Gór Stołowych, a jeszcze jedno z kamieniołomu w Sudetach.

 

21 drzewopg5.th.jpg 22 justyxy9.th.jpg

 

23 panoramkaue2.th.jpg

 

24 marmurxx8.th.jpg 25 wilczkilq7.th.jpg

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Dzięki za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracuj w większości nad kadrami, bo w większości są nudne (np. posągi, mogłeś zrobić zdjecie od spodu, wtedy wyglądałyby na takie monumentalne. Kwiatki generalnie ciężko schrzanić, słoneczko wyszło nieciekawie, zwłaszcza biorąc pod uwagę te dziewięć czerwonych kropek, te roślinki na wodzie (nie wiem, na roślinkach się niestety nie znam) są ładnie wykadrowane, ale troszkę brakuje ostrości, i te kolory są jakby bagniste :P

Natomiast to, co mi się podoba to orzełek i altanka, chociaż jakby były węższe kadry to byłoby jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że krytyki nie potraktujesz jako "eee tam, nie wie, co dobre", albo "nie chcesz to nie oglądaj", tylko weźmiesz to pod uwagę podczas robienia nowych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Pod posągami były krzoki, więc można było je zrobić.

2) Staw... Ehe... Nożna powiedzieć, że bagno, bo to wcale nie mija się z prawdą, a do tego jest strasznie dookoła zarośnięty i ciemno tam... Więc dąłem długi czas naświetlania i mogło mną poterepać, jednak to bagno ma też swój sens... 1 rozwinięty i 1 nierozwinięty kwiatek ;)

3) Co do kwiatka, to tam jest trzmiel (chyba) i chciał uciec z kadru cwaniak ;)

A co do słońca... To zdjęcie jest bajeranckie... Te 8 kółeczek układa się w idealny kwadrat :cool:

4) A krytyka mile widziana. Jak to sie mówi... Człowiek uczy się na błędach :)

 

Idę popracować w GIMPie nad tymi kolejnymi 2-ma...

Zejdzie mi chwilunia przy nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gimp tutaj nic nie pomoże. Przeczytaj choć jeden poradnik traktujący o podstawach fotografowania a wtedy efekty będą o wiele lepsze niźli dłubanie w PSach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże... Wywali przykręcone na budynkach kamery, usunie nieestetyczne kretowiska i tabliczki z miejscami umieszczenia hydrantów ;)

 

Tak ku zaspokojeniu:

Zdjęcia były ronione z ISO200, przesłoną F4.0, czasem naświetlania odpowiednio dla 4 pierwszych 1/200 (ten mam odrazu ustawiony we własnym trybie i pewnie reszta poza wymienionymi ma ten sam), dla słońca o ile pamiętam to 1/800 i dla altanki oraz balkoniku 1/320 i jasność +0.3 bodajże.

 

A co do poradników...

Przeczytałem ze 3 jak nie 4 poradniki i większość wiadomości to teoria z zakresu ustawień przesłony, czułości, czasu naświetlania itp. Nie da się też czasami większości tych schematów zastosować do konkretnej sytuacji, a (przynajmniej dla mnie) logicznymi są rzeczy (po przeczytaniu instrukcji obsługi), o których się w tych poradnikach pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, czy przeczytałeś pół książki czy nie. Na zdjęciach tego po prostu nie widać, czego najlepszym przykładem jest biegnący ludzik w kadrze. Może to nawiązanie do biegu maratońskiego? Wszystko można wytłumaczyć ale chodzi o to by zdjęcie broniło się samo bez zbędnego dopowiadania "co poeta miał na myśli".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyka czyni mistrza. Ponieważ szykuje się w piątek kolejna wycieczka w okolice Starego Sącza to mam nadzieję, że coś przywiozę i skomentujecie je. Postaram się zawęzić kadry i ogólnie porobić może przy użyciu trybów tematycznych, żeby zobaczyć jak te sobie radzą.

 

A narazie dodałem zdjęcie mojej latającej bestii :D

Jest w pierwszym poście. Kadr może i szeroki, ale to wyjątkowy potwór i strasznie płoszliwy... :kwasny:

No i jak wykadrowałem to i z deka nieostre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawęzić kadry to można w jakimś GIPM'ie, czy photoshopie, ale postaraj się, żeby były ciekawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaszysko: Nie dość, że nieostre to w dodatku kadr wali się na lewą stronę. Skoro po powiększeniu widziałeś, że technicznie wyszło fatalnie to po co dajesz do komentowania?

P.S. Trzymam kciuki za plener w Sączu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dusktill

To nie kadr... To rama obrazu :E Poprostu krzywo wisi ;)

 

Byłem w Czorsztynie i powiem, że średnio... Raz padało, raz nie :kwasny: Dotego takie mdławe kolorki wyszły, można by się pobawić krzywymi w PS'ie, ale to już zabawa sięgająca za głęboko wg. mnie.

Do tego słońce, które większość zdjęć, że tak powiem prześwietliło lub (ponieważ są to zdjęcia bardziej krajobrazowe) "niedoświetliło"...

Kadry już chyba poprawiłem z deka...?

 

Wybrałem kilka (dokładnie 7) zdjęć. Wiem, że zamek dość ciemny, budynek średni jednak podobały mi się kwiaty w tym hotelu. W zasadzie to jestem zadowolony z panoramki (przynajmniej ja), chociaż ta jakby z deka szumi po kompresji...

I tu pojawia sie moje pytanie. To zdjęcie jest to 1 wycięte i wykadrowane (myślę, że nawet dobrze), ale mam serię 6 zdjęć i nie wiem jak je połączyć. Hugin działa średniawo i jest, że tak powiem kiepski :kwasny: Czym można by złożyć panoramę z tylu zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Te pierwsze 4 głowy są kiepskie z racji podejścia "dokumentalistycznego", czyli stanąłeś na wprost i walnąłeś fotę. Zero finezji. Brakuje też jakiegoś światełka.

 

Kolejne trzy zdjęcia - nie za wiele da się o nich powiedzieć. Pstryki jakich miliony w Internecie. Nie ma też zbytnio co w nich poprawiać, bo jedyne co można poprawić to podejście do tematu.

 

Orzełek - to Ci się w miarę udało. Światełko niezłe. Przydałaby się dłuższa ogniskowa, żeby zmniejszyć głębię ostrości.

Altanka - trzeba było poczekać, aż kolega ucieknie. No i przepalone niebo.

 

Na zdjęciu "balkonikowym" nie widzę balkoniku, tylko całą wielką chałupę, do tego w słaby świetle. Jak już chcesz pokazać balkonik, to pokaż właśnie jego a nie całe otoczenie. Podejrzewam, że o innej porze dnia (wczesny ranek?) ta strona domu będzie ciekawiej oświetlona. Możesz to wykorzystać.

 

Ptaszysko - brzydki cień od lampy błyskowej. Można go uniknąć zmiękczając światło (możesz sobie skonstruować z kartonu i folii aluminiowej "odbijacz od sufitu" albo dyfuzor z papieru śniadaniowego.

 

Portrety:

1 - widziałbym to w czerni i bieli, jak dziewczyna patrzy się w dal przez to okno (pozycja może być, tylko głowa w drugą stronę). Mogłoby być ciekawe. I może w trochę bliższym kadrze.

2 - imho najlepsze ze wszystkich w serii, ale albo pokazujesz cała postać albo robisz wąsko, bo takie obcinanie nadgarstków ładnie nie wygląda.

3 - zwykły pamiątkowy pstryk

 

Panoramka - całkiem całkiem. Pozwoliłem sobie przepuścić przez automat w Photoshopie - wyrównał kolory i ekspozycję podbijając nieco kontrast:

http://img159.imageshack.us/img159/1600/p7131408qt1tr7.jpg

 

Ostatnie zdjęcia cierpią na to samo, co większość powyższych - nudne i przeciętne kadry oraz brak dobrego oświetlenia. Pracuj dalej.

 

 

Uf, ale się rozpisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomysł z tym dyfuzorem no i za komentarz ;)

Pomysł w sumie nie głupi, bo ta lampa czasami za mocno pstryka, ale sprawdzę to jak mi... Hehehe... Aż głupio napisać :] Odparuje od środka obiektyw! Chciałem zrobić zdjęcie pod słońce i bum... zaparował :kwasny: jaka może być tego przyczyna nie wiem...?

Smug się pozbyłem, a kosztowało mnie to 19.99zł za zestaw czyszczący, to teraz głupi obiektyw paruje, ale brat coś mówił, że jemu też się to zdarzyło jak robił zdjęcia w mocnym słońcu.

 

A panoramka po obróbce w PS'ie wyszła lepiej :) Chyba muszę odbrazić się na PS'a, bo GIMP zaczyna być za prosty, choć czasami ma przewagę nad PS'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz głupi obiektyw paruje, ale brat coś mówił, że jemu też się to zdarzyło jak robił zdjęcia w mocnym słońcu.

Mogę tylko podejrzewać - np. telefon w pokrowcu silikonowym na słońcu 'poci się' tzn. wilgoć w nim zawarta paruje i skrapla się na pokrowcu. Być może coś podobnego dzieje się z obiektywem? Raz miałem taką sytuację że filtr mi zaparował w terenie. Przetarłem szmatką, było ok. Zakładam, idę dalej, naglę widzę że znów zaparowany.

 

A co do zdjęć - niestety jakoś mi się nie podobają za bardzo, niektóre kadry wyglądają jak przypadkowe, ekspozycja na wielu też coś za mała :hmm:

 

Jedyny sposób na poprawienie swoich prac to robić, robić i jeszcze raz robić zdjęcia! W końcu załapiesz o co biega i nie będą potrzebne ci żadne poradniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem 2 zdjątka :)

1 z deka nawet wg. mnie coś nie teges, a drugie mam nadzieję, że ok.

Podobają mi się czarno-białe więc spróbowałem i od oryginału muszę przyznać, że lepsze :)

 

P.S. Te rury wyszły STALKERowato trochę... Tak jakby nasz bohater wszedł w coś o silnym promieniowaniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kłódka nawet niezła ale te rury to wyglądają jak zgłoszenie awarii do spółdzielni mieszkaniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta kłódka nawet niezła ale te rury to wyglądają jak zgłoszenie awarii do spółdzielni mieszkaniowej.

:thumbup:

Przyszli i musieli cyknąć fotki do dokumentacji :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie na tych ostatnich dwóch jest ostrość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie na tych ostatnich dwóch jest ostrość?
W kłódce faktycznie jej nie ma, nie wiem czemu, albo może i wiem, skoro oryginał z niezmienioną rozdziałką waży 1,12MB :E

A tu nie dość, że ją zmniejszyłem to i na cele prezentacji obniżyłem jakość kompresji.

Ogólnie zdjęcie jest ostre.

Co do rur... To tu niestety AF w Olympusie się nie popisał, ale tez nie zawalił roboty. Ogólnie jak pisałem tam się bawiłem już i zdjęcie nie wyszło jak miało wyjść...

Co wcale mnie nie usprawiedliwia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie zbytnio na fotografii. zdjecia sa ok, ale moglyby byc lepsze.

 

ale chodzi mi o cos innego... byłem w łańcucie. zwiedzalem zamek i powozownie są super.

Twoje zdjecia przypomniały mi moją byłą dziewczyne, ktora mieszka w tamtym rejonie. ech, az plakac mi sie zachcialo :(

 

milo popatrzec na te zdjecia...serio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pięć nowych.

Miało być więcej, ale nie było czasu :kwasny:

A było co robić...

No ale cóż. Jak studiować to nie zabawiać się :)

 

Wodospad jest w 3 wersjach, ta to ta ze średnim czasem naświetlania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej będzie, jak będziesz wrzucał zdjęcia do nowych postów, numerując je. Będzie łatwiej je oceniać.

 

Zdjęcia z praktyk:

1. Nawet fajne, ale trochę przesunąłbym kadr w prawo.

2. Przepalone tło, które odwraca uwagę od modelki.

3. Chyba za dużo PSa :)

4. Kompletna porażka.

5. Fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1) To nie problem

@2) Bo ja wiem czy przepalone :E Tam poza białym piaskiem i słońcem odbijającym się od niego nic nie było... No... Parę milionów kamyczków :E

@3) Tylko 2 rzeczy zrobiłem: - zamieniłem na czarno-białe - z deka podciągnąłem kontrast i obniżyłem jasność.

@4) Taaaa. No nie jest to dzieło mojego życia :E Ale ja na tym siedziałem,a w tej dziurze był przedtem dynamit... Tzn... Ja zakładam, że BYŁ i nie został...

Ale to nie o to chodzi... To jest marmur... Wiem, że mam już mózg spaczony przez studia geologiczne, ale zrozumcie to :E Każdy kamyk na ulicy oglądam dokładnie, bo mnie interesuje co to jest...

@5) Dziękować, wogóle dziękuję za opinię :)

 

A zdjątka następnym razem (ja odzyskam aparat, bo został w Poznaniu, bo się nie zmieścił do torby :E) dam w nowym poście i ponumeruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie pododawaj tytuły do zdjęć, oszczędzi ci to potem tłumaczenia, co jest na którym zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...