Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziom51

FAQ Wybór chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Swietne FAQ :thumbup: , tylko o ile stopni Celsjusza zmniejszaja takie wentylatory na dysk , powiedzmy ten. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od obiegu powietrza, od dysku, temperatury otoczniia, budy i od wielu innych czynników ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swietne FAQ :thumbup: , tylko o ile stopni Celsjusza zmniejszaja takie wentylatory na dysk , powiedzmy ten. :Up_to_s:

kilka stopni + spory hałas

Lepiej kupić dobry wiatrak na przód obudowy i zaraz za nim zamontować dyski ;)

Efekt ten sam, dodatkowo na innych podzespołach też temp. spadnie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ pelen wypas :thumbup: Miejmy tylko nadzieje, ze te osoby, do ktorych jest glownie kierowany czyli zielonych w tym temacie, zechcieli laskawie go przeczytac, a nie wraz zakladac posty typu "jaki najlepszy wiatrak 120mm do 40zl"...

Swietna robota :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swietne FAQ :thumbup: , tylko o ile stopni Celsjusza zmniejszaja takie wentylatory na dysk , powiedzmy ten. :Up_to_s:

Konkretnie sie nie dowiesz póki sam nie sprawdzisz. Ja jak dam lekki nawiw na swój to z 48*C spada w zimie do 30-32* To jest coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkretnie sie nie dowiesz póki sam nie sprawdzisz. Ja jak dam lekki nawiw na swój to z 48*C spada w zimie do 30-32* To jest coś

Łoo matko , naprawde duzo :o No ja skladam sobie kompa , i ma w nim byc dysk Seagate 250 GB , ktory podobno mocno sie grzeje podczas pracy , do tego bude CM Elite 330 RC , i jeden wentyl 120 mm x 120 mm Fander FX120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili HDD leży do góry nogami na ziemi. Dmucha przednia 120tka puszczona na 7V i temp 35*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili HDD leży do góry nogami na ziemi. Dmucha przednia 120tka puszczona na 7V i temp 35*

A powiedz jaka masz obudowe , ile i jakie wentyle :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz jaka masz obudowe , ile i jakie wentyle :Up_to_s:

Obudowa? Hm... ciężko powiedzieć jaką mam bo właściwie to jest po modzie całkiem odmieniona :) na przednim panelu mam w pionie 2x120 mm Arctic Cooling AF12025. Ułożenie coś jak w Antecu 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones

Chciałem pochwalić tanią obudowę SilverFin III SP-7688B. Składam drugiego kompa dla dziewczyny i zakupiłem tę oto taniutk obudowę. Szczerze mówiąc się zaskoczyłem:D Blacha obudowy jest niezbyt gruba, ale cała buda jest stabilna. Ma całkiem przyjemny, aczkolwiek standardowy wygląd. Ma fajnie podświetlony przycisk power, który świeci się w kolorze niebieskim, czego w opisie nie ma. W zestawie dostajemy oczywiście śrubki, instrukcję oraz coolery. Ja dostałem 1 120mm na tyle obudowy który jest niesłyszalny, a wiaterek robi spory. Dla małych testów przełożyłem swoje bebechy z big towera do tej małej obudowy. Buda robi wrażenie niewielkiej, ale wszystko spokojnie się mieści. Można zamontować jeszcze 3 dodatkowe wentyle. 1 z przodu i 2 z boku (80mm i 120mm). Ja zamontowałem Arctica z przodu i drugiego Arctica z boku. Oczywiście oba zasysające zimne powietrze do obudowy. Jakie było moje zdziwienie!! Różnica temperatur pomiędzy Big Towerem, a tym maleństwem na korzyść maleństwa. I to całe 5 stopni mniej w stresie. Jedynym słyszalnym urządzeniem jest niestety zasilacz. Najśmieszniejsze jest to, że podczas gry w Football Managera 2007 temperatura nawet nie drgnęła, a w środku jest zimno. Obudowa kosztuje tylko 83 zł. Za tę cenę spodziewałem się mega badziewia, a dostałem całkiem spoko obudowę. Wszystkie rogi są zaookrąglone. W środku użyłem zacisków i wentylacja jest bardzo dobra. Jeśli nie masz pieniędzy na Qbica możesz spokojnie wziąć tę obudowę.

Oto ona:

http://www.spirecoolers.com/main/product_d....asp?ProdID=548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
Jak sadzisz , lepsza od tej CM Elite 330 RC :Up_to_s:

CM Elite jest lepsza znacznie. Ale nie ma się co dziwić bo różnica w cenie to prawie 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tymi dwoma obudowami. Chciałbym mieć jak najwięcej miejsca, tak żeby cooler cpu nie dmuchał na zaasilacz tak jak teraz mam. I żeby to wszystko ładnie się wietrzyło.

 

1 obudowa:

http://allegro.pl/item217769228__q_bi_x_fi...y_gwar24m_.html

 

2 obudowa:

http://allegro.pl/item215272191__obudowa_c...dy_gratis_.html

 

Do 200 zł (z przesyłką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w sprawie słonia. Kóledzy i kóleżanki, nie piszcie już więcej artykułów do FAQ bo nie będzie gdzie można sobie normalnie pogadać (czyt. popisać). Każda dyskusja będzie zamykana przez modów po wcześniejszym podaniu linka jednego z FAQ. I co wtedy zrobicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można wtedy pisać i tu. :D

Ale jaki będzie tu śmietnik. A tyle pracy włożono. Cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jaki będzie tu śmietnik. A tyle pracy włożono. Cóż...

Przecież nikt nie będzie bałaganić w 1 poście, ani 2 więc porządek FAQ będzie zachowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, a znacie cos co mialoby wydajnosc zblizona do Scythe Infinity lub ninja, glownie mowa tu o pracy pasywnej lub z minimalnym nawiewem(najlepiej w poblizu wiatraka wywiewajacego) ??

Chodzi mi o to by bylo nizsze od tych dwoch bykow,ale moze byc szersze, chodzi o to by to wsadzic do wezszej budy niz LBX, a dokladniej desktopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tacens Gelus Pro, albo Extreme? Tańszy od Ninjy, niższy raczej. Ale musi być wentyl bo na pasywke to on się nie nadaje (Pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czek dys ałt - Tr Ultima

Przy słabszym procu pójdzie pasywnie na bank - ale nie wiem czy w desktopie. Of kors, Ninja będzie najlepsza w pasywie, ale skoro nie wchodzi, to ten Tr może być też niezłym rozwiązaniem. Różnica wysokościowa niewielka - ale widzisz, nie wiem czy wejdzie do desktopa.

Kiedyś Scythe zapowiadali Ninję Mini, ale prodżekt na razie się kotłuje.

Zresztą, coolery o połowę mniejsze niż Ninja nie mają szans w pasywie, no chyba, że na undervoltowanym EE 35W.

Średnio to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą, coolery o połowę mniejsze niż Ninja nie mają szans w pasywie, no chyba, że na undervoltowanym EE 35W.

Średnio to widzę.

Nie koniecznie ;)

Ja na swoim 3000+ chlodze go w pasivie na Pentku HP-100 :cool:

temp. 40 stopni ;)

wcześniej 35 na boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie ;)

Ja na swoim 3000+ chlodze go w pasivie na Pentku HP-100 :cool:

temp. 40 stopni ;)

wcześniej 35 na boxie

Ale chyba nie w stresie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @aureumchaos Nie używam nigdy G-sync, bo nie widzę żadnej różnicy. Freesync styka. 
    • Jasność SDR powinna być około 280 nitów przy ustawieniach APL SDR (100% biały ekran).
    • A migotanie z gsync Ci nie przezkadza?
    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...