Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziom51

FAQ Wybór chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc ja bym olał modding bo jest mało potrzebny a zajął się WC :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisze o WC. Nie chce mieć dwóch tematów nie skończonych.

 

edit:// gdzie to wogóle wsadzić? Bo ja myśle że na końcu, za panelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pclab.pl/art27772.html To powinno się znaleźć na samej górze, a co do WC to wal to w 2gim poście ;)

 

Spoko. Też tak myślałem. Artykuł dam na samym końcu 1 posta.

 

//edit: Zacząłem potem skończe. Narazie zrobiłem ogólny zarys.

 

//edit1:Skończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poprostestuję przeciwko części na temat chłodzenia wodnego.

 

Zbiornika wyrównującego, automatycznie uzupełniającego niedobory wody, które powstają na skutek nieszczelności i parowania

 

Nie :E Rezik służy do łapania bąbelków powietrze i łatwego napełniania układu. Z całą pewności z układu ciecz nie paruje (przecież jest zamknięty) ani tym bardziej nie cieknie po płycie głównej do kanalizacji.

 

Układy chłodzenia wodnego nie chłodzą też woda tylko specjalnymi mieszankami. Jak już pisałem wcześniej, polecam artykuł na stronie techworks (link dam na pw jak sam nie znajdziesz) tam jest wszystko zacnie opisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę poprostestuję przeciwko części na temat chłodzenia wodnego.

 

Zbiornika wyrównującego, automatycznie uzupełniającego niedobory wody, które powstają na skutek nieszczelności i parowania

 

Nie :E Rezik służy do łapania bąbelków powietrze i łatwego napełniania układu. Z całą pewności z układu ciecz nie paruje (przecież jest zamknięty) ani tym bardziej nie cieknie po płycie głównej do kanalizacji.

 

Układy chłodzenia wodnego nie chłodzą też woda tylko specjalnymi mieszankami. Jak już pisałem wcześniej, polecam artykuł na stronie techworks (link dam na pw jak sam nie znajdziesz) tam jest wszystko zacnie opisane :)

 

Się pozmienia, ale nie teraz bo czasu nie mam.

 

 

//edit: Zrobione. Ale więcej o chłodzeniu wodnym pod linkiem > Watercooling-ważne

 

 

 

//edit1: Jak piszemy o chłodzeniu wodnym, chciałbym pokazać wam chłodnice którą wynalazłem w garażu: :E

 

 

1. Ogólnie

 

2. Wymiary (but ma 42,43 coś koło tego :E

 

3. Widok 3D :Up_to_s:

 

:E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(but ma 42,43 coś koło tego :E [/url]

Na pewno nie cm. rozmiar 43 to jest około 27,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale przyznaj że ciekawa :E . Tyle, że brakuje mi pompki i bloku wodnego. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Thermaltake`a Matrixa i jestem z niej bardzo zadowolony - zapewni mi z pewnością dobrą cyrkulację powietrza za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem Thermaltake`a Matrixa i jestem z niej bardzo zadowolony - zapewni mi z pewnością dobrą cyrkulację powietrza za niewielkie pieniądze.

:thumbup: Bardzo fajna buda... Przynajmniej z wyglądu. Napisz może jakąś minirecenzję, zrób pare fotek i wrzuć np. tutaj do swojego posta :) a nóż widelec może komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej aktualizacji. Dodałem dwa nowe coolerki. Zmieniłem wątek o water coolingu. Tu dodam jeszcze liste polecanych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi co do działu WC

1. Teraz mało kto używa w WC wody. Bezpieczniej napisać ciecz. Najpopularniejsze są teraz mieszanki borygo z woda destylowaną lub specjalne płyny do WC.

2. W układach zamkniętych występuje rezerwuar lub trójnik. Jakoś trzeba to napełnić :D

3. W przypadku korzystania z płynów chłodzących nie istnieje możliwość korodowania.

4. Płyny chłodzące nie przewodzą prądu wiec wycieki są nieszkodliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. ale to jest ogólny zarys. Do doskonałości jeszcze daleko... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Czy do miedzianych bloków można zastosować aluminiową chłodnice? Czytałem na innych forach to czasami pisali że można a czasami że nie można. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jak płyn przeciwdziała korozji

Czyli mogę użyć np. borygo eko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zaczne dodawać jak stronka pclab się ustabilizuje (na razie mam z nią problemy, nie wchodziła pół dnia, a po edycji nie przyjeła zmian). Ale miałem zamiar pozmieniać WC wg Amarantina. Dodać fotorelacje z antec solo by juni_or. A także dodać fotorelacje z wodowania by gizu i jeszcze jedną ale nie pamiętam autora.

 

Teraz próbowałem drugi raz ale nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mogę użyć np. borygo eko

Nie wiem jak to jest z właściwościami borygo. Poszukaj w necie. Na pewno wszelakie gotowe płyny przeciwdziałają korozji a są one ponoć pochodną borygo. Nie wiem reki sobie uciąć nie dam. Zapytaj kogoś kto po uszy w tym siedzi :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - dlaczego w chlodzeniach procesorow pominales bardzo dobry TT Sonic Tower? a w chlodzeniach grafiki moze malo popularna ale najtansza pasywke Coolermsater coolviva?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM coolvivy nie ma ani w zenfiście ani w cooling.pl :Up_to_s: Sam bym chętnie do swojego tematu dodał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CM coolvivy nie ma ani w zenfiście ani w cooling.pl :Up_to_s: Sam bym chętnie do swojego tematu dodał...

 

Artytkuł jest jeszcze nie gotowy. Dochodzą różne polecane produkty, zmienia się treść. Ale w kolejnych edytach uwzględnie spostrzeżenia.

 

Co do tego edytowania. Już działają? Nie chce mi się sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...