Skocz do zawartości
JMKS

HWBot - o co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

{Disclaimer: ogólnie to dostałem moda na to subforum, ale tematu który dawno temu stworzyłem (z +- tym samym co tutaj, bo to przekopiowałem praktycznie) przenieść nie mogę, bo to "nie moja działka", więc jeśli niektóre rzeczy tu napisane są dziwne albo niekompletne to proponuję mi PMkami zwrócić uwagę, się poprawi. I jeszcze gdyby komuś posty poginęły z tego subforum, to prawdopodobnie to również moja robota :Up_to_s:, niekoniecznie do końca świadoma :P bo się muszę nauczyć jak to działa :).}

 

Wstawka liryczna, czyli cóż to ten cały HWBot? Serwis, gdzie overclockerzy z całego świata publikują swoje wyniki w najpopularniejszych benchmarkach. Pozwala to tworzyć bardzo wiele rankingów: dla konkretnych podzespołów, globalne a także zespołowe.

 

Jakiś czas temu powstał team PCLab.pl (nie mylić z innymi, podobnie zapisywanymi, bo zdaje się jakaś "nieoficjalna konkurencja" drobna powstała, a chodzi o to żeby wszyscy byli w tym samym teamie przecież :)), szerzej jak to się działo: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=240340, link do teamu http://hwbot.org/profile.team.do?teamId=1559.

 

[update]

Nastąpiło zjednoczenie polskich zespołów HWBota. W wyniku tego powstał jeden team - http://www.hwbot.org/profile.team.do?teamId=1046 - United Team of Poland [tj. UToP w skróce, a topić {ochładzać ściślej} trzeba oczywiście gorący team z Grecji, znany jako H.O.T. :]]. W związku z powyższym ludzi pragnących dołączyć do zabawy proszę o dołączanie do tegoż właśnie teamu, a nie do PCLab.pl który to aktualnie jest w stadium migracji do zjednoczonego zespołu :).

Dziękuję za uwagę ;).

[/update]

 

 

Po pierwsze, każdy ma prawo dodawać swoje wyniki :) (cieszycie się? :P). Dodawać można zarówno przez stronę HWBota, rejestrując się i dodając wyniki online bezpośrednio w serwisie HWBota – aby zasilić szeregi teamu nie jest potrzebne niczyje pozwolnie, starczy wybrać team przy dodawaniu wyniku.

Drugim sposobem dodawania wyników jest umieszczanie odpowiednio sformatowanego posta (szczegóły bezpośrednio w tematach) w jednym z tematów do tego przeznaczonych – każdy temat jest poświęcony innej aplikacji testującej (ew. odmianie jak z SuperPi 1M i 32M). Taki post jestskanowany przez tytułowego bota i dodawany do wszystkich rankingów. Przy dodawaniu tym sposobem wynik jest oczywiście automatycznie przypisywany teamowi na którego forum się wynik podało ;). Jest możliwość późniejszej edycji wyniku online, po zalogowaniu na stronę HWBota i „przejęciu” wyniku.

 

No właśnie, widzę że w pierwotnej wersji FAQ o tym zapomniałem, a to jest ważne: jeden użytkownik może należeć tylko do jednego teamu - o ile w przypadku dodawania wyniku online nie da rady tego "przeskoczyć" (inaczej niż przez założenie drugiego konta oczywiście) - bo przy podawaniu wyniku gdy się team zmieni to wszystkie wyniki tam przeskoczą od razu; o tyle przy dodawaniu przez forum jest to technicznie możliwe. Jednak chodzi o uczciwą rywalizację, a nie "tricki" - więc proszę nie dodawać wyników na więcej niż jedym forum z HWBotem (np. PurePC i PCLab, czy XS i OCX ;)) - jeśli Waszym wyborem nie będzie PCLab.pl, to wypada się z tym pogodzić :(, ale najważniejsze żeby jasność była.

 

Czego tu jeszcze nie ma, a koniecznie musi być? O systemie punktacji trochę opowiem, bo być może niektórzy myślą że jeśli ich sprzęt to nie X6800 i 8800Ultra chłodzone ciekłym azotem to nie mają co startować ;).

Jak już wspomniałem wyniki są przypisywane do podrankingów, dla każdego typu podzespołu oddzielny. Punktowane (dość znacznie) są najlepsze wyniki do 150. miejsca , a także wyniki od 1. do 5. dla każdego podzespołu w danym benchmarku.

W związku z czym punkty można zdobyć praktycznie na każdym sprzęcie, co znaczy że praktycznie każdy może o coś powalczyć :).

 

Jest też klasyfikacja drużynowa: sumując punkty poszczególnych członków zespołu jest tworzony ranking zespołów - http://hwbot.org/hallOfFame.do?type=team&a...plicationId=all.

Ale jest też ranking w poszczególnych aplikacjach. Liczy się 10. najlepszych wyników danego teamu w konkretnym benchmarku. Zachęcam więc również do walczenia o jak najwyższą pozycję teamu w danym benchmarku ;).

 

Wypada też wspomnieć (choć to oczywiste ;)), że bot w każdym temacie do tego przeznaczonym umieszcza ranking teamu – jest on aktualizowany automatycznie co pewien czas, ew. można wymusić aktualizację klikając w link na górze tematu (tego z rankingiem). Prowadzone są również subrankingi dla podkategorii w których jest dużo wyników.

 

Póki co to wszystko z mojej strony, zapraszam do rywalizacji i niech PCLab pnie się w górę! (ostatnio spadliśmy :kwasny:, więc do roboty ;)).

 

I jeszcze jedna aktualizacja, mianowicie sprawy sporne (dowolnego rodzaju: czy to wynik uznany za fałszywy, czy złe dodanie / zła interpretacja wyniku przez bota itp) można zgłaszać na parę sposobów: automatycznie przez HWBota (jest opcja przy każdym wyniku, żeby zgłosić go do weryfikacji - trzeba wpisać przyczynę i czekać na reakcję moją bądź jakiegoś członka HWBota - bo maile są wtedy wysyłane w oba miejsca), do mnie przez PM/gg czy co tam jeszcze (jeśli gg to od razu mówcie o co chodzi, bo na samo "część" itp to ja zwyczajnie nie reaguję, mimo że od "nieznajomych" wiadomości przyjmuję) albo na forum HWBota (to raczej w przypadku np. zgłoszenia wniosku o dodanie nowego sprzętu do bazy, ale też np. propozycji jakiejś zmiany na HWBocie - tych rzeczy z oczywistych względów sam nie jestem w stanie zrobić ;), więc "zostaje" kontakt z członkami HWBota).

 

Mam nadzieję że jakoś znośnie w formę ubrałem to co miałem do powiedzenia (piszę to już z 50min i nadal jakiegoś wielkiego ładu w tym nie widzę ;)).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...