Forum PCLab.pl: Dyskusja ogólna - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (11 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Dyskusja ogólna

#1 Użytkownik jest niedostępny   JMKS 

• Uzależniony od forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 27 Lipiec 2007 - 11:28

Porządki by wypadało zrobić :).
Nie jestem pewien czy posty wejdą tu chronologicznie (wg daty postowania), ale pewnie tak. Więc jeśli jakieś odpowiedzi będą to one po prostu będą zawsze nowsze od tych starych które do tego tematu niedługo wrzucę (w celu odciążenia tematów, które bot "patroluje" - swoją drogą ciekawe czy z 50% czy więcej :E postów "wytnę" ;)).

Reasumując, dyskusje "ogólne" {organizacyjne itp} proponuję prowadzić w tym wątku, ew. komentarze do rankingów być może stworzę oddzielnie a same rankingi przypnę żeby był jak najmniejszy bałagan ;).

Edit: po czasie dochodzę do wniosku że "śmieci" to jednak chyba wrzucę do jednego tematu takiego totalnie offtopicznego, a te dyskusje w tym wątku niech jednak będą na temat :).

Drobny update (edit).

Ten post był edytowany przez JMKS dnia: 27 Lipiec 2007 - 11:27

#2 Użytkownik jest niedostępny   JMKS 

• Uzależniony od forum
  • Ikona

Napisany 28 Lipiec 2007 - 21:38

Dodałem dziś 3 rankingi, może się ktoś zainteresuje - jak dla mnie są to 3 najmniej lubiane kategorie (co jest o tyle dziwne że w dwu z nich mam wyniki w 10. światowej :E :P, choć to nie moja zasługa prawdę mówiąc), ale co tam ;).

Tj. wPrime w obu odmianach (wielowątkowe i zarazem cholernie niestabilne w wynikach, tj. jak się trafi na "dobry" przebieg to on jest sporo szybszy zdaje się, a ja wyczucia nie mam} i PCMark2005 - jak nie mam grafy (a nie mam...) to nie powalczę.

Ale może Wam przypasuje jakichś bench :).

Sandry i PCMarka2004 chyba nie będę w ogóle dodawał, bo one nie są punktowane ;) a dodatkowo PCMark2004 bardzo wybrzydza przy wielu rdzeniach.
Jeszcze pomyślę czy zrobić komentarze do wszystkich rankingów osobno czy wewnątrz tematu to zostawić, później decyzję podejmę (zależy jak się rozwinie - teraz wakacje to mało ruchu ogólnie ;)).

Aha, dodam chyba do swojego tematu o OC linka do subforum, bo tam jest większa oglądalność ;) (tylko nie wiem w którym miejscu to zrobić, ale coś się wymyśli).

Z ogłoszeń paraf... eee... drobnych (choć ważnych!):

Poszukuję ludzi (najlepiej kilku ;)) którzy zrobią SuperPi 32M sensowne (typu poniżej 13min, wymagane częstotliwość to 3,7-3,8GHz bez jakichś kosmicznych pamięci i optymalizacji) - znowu PurePC nas wyprzedziło, a chyba wiadomo że tak być nie powinno, prawda? :Up_to_s:
Jak się chętni znajdą (wymagania to stabilność na tych kilku megahertzach ;) na C2D bądź "patrz niżej") to pokombinuję jak te wyniki na odległość wycisnąć :).

I drugie ogłoszenie: jeśli ktoś mieszka blisko [mnie, czyli Warszawa + okolice] i by chciał coś pokombinować "na zimno" (typu suchy lód) to czekam na propozycje, najważniejsze żeby procek był jakiś ciekawy (preferowane LGA775 z oczywistych względów, ale nie musi być nawet Core2, jakiś np. Celek D352 z potencjałem gigahertzów też jak najbardziej OK itp) bo reszta u mnie w miarę jest :).

Ogłoszenie drobne numer czy: 1000 punktów trzeba przebić "dla przyzwoitości" jak najszybciej (bo malutko brakuje) - może od kolegi S370 => Slot1 pożyczę to powalczę, bo inaczej niezbyt mam jak - musicie pomóc reasumując :).

#3 Użytkownik jest niedostępny   Kubacki 

• 44 swinging door
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 29 Lipiec 2007 - 11:31

Zobacz postJMKS, o 28 lipca 2007, 21:38, napisał(a):

Dodałem dziś 3 rankingi, może się ktoś zainteresuje - jak dla mnie są to 3 najmniej lubiane kategorie (co jest o tyle dziwne że w dwu z nich mam wyniki w 10. światowej :E :P , choć to nie moja zasługa prawdę mówiąc), ale co tam ;) .
Dziwne? Skoro tak malo popularne, to latwiej sie wybic nie? ;)

Poszukuję ludzi (najlepiej kilku ;) ) którzy zrobią SuperPi 32M sensowne (typu poniżej 13min, wymagane częstotliwość to 3,7-3,8GHz bez jakichś kosmicznych pamięci i optymalizacji) - znowu PurePC nas wyprzedziło, a chyba wiadomo że tak być nie powinno, prawda? :Up_to_s:
Prawda, ale ja przy przy tych 3.9 osiagnalem tylko 14 :hmm: - Kubacki - 13min 57sec 970ms - Core 2 E6400 (2.13Ghz)@3888.10MHz - E6400 @ 3888.1 MHz, RAM 460 5-5-4-7, Asus P5B Deluxe/WiFi, Scythe Infinity wiec jak z tego urwac jeszcze minute??

Jak się chętni znajdą (wymagania to stabilność na tych kilku megahertzach ;) na C2D bądź "patrz niżej") to pokombinuję jak te wyniki na odległość wycisnąć :) .
Chetni sa - patrz ja :P , ale chyba sa zbytnimi realistami?

Ogłoszenie drobne numer czy: 1000 punktów trzeba przebić "dla przyzwoitości" jak najszybciej (bo malutko brakuje) - może od kolegi S370 => Slot1 pożyczę to powalczę, bo inaczej niezbyt mam jak - musicie pomóc reasumując :) .
Bardziej sie zgodzic nie moge :thumbup:

#4 Użytkownik jest niedostępny   P@VK!N 

• Daaamn
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 12:21

Chętnie bym się przyłączył ale na 3,7 to mogę sobie co najwyżej włączyć wprime32m :P a potem i tak mi zalicza jako innego proca :lol2:

#5 Użytkownik jest niedostępny   jumson 

• J team ;)
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 13:13

JMKS a może zrobić by w tym subforum taki wątek o tweakach. Bo na naszym forum trudno takie coś znaleźć. Na XS jest taki wątek ale może nie każdy rozumie angielski, i lepiej gdy to było w jednym miejscu. Taki wątek przydałby się, bo cały team mógłby uzyskać wtedy lepsze wyniki i team poszedłby do góry w klasyfikacji.

#6 Użytkownik jest niedostępny   JMKS 

• Uzależniony od forum
  • Ikona

Napisany 29 Lipiec 2007 - 13:16

Zobacz postKubacki, o 29 lipca 2007, 12:31, napisał(a):

Dziwne? Skoro tak malo popularne, to latwiej sie wybic nie? ;)

Nie o to chodzi - po prostu miałem okazję się ośmioma rdzeniami w redakcji pobawić - co z tego że "ledwie" 3GHz skoro ten benchmark ma praktycznie idealne skalowanie z liczbą rdzeni, więc to jest prawie jak 6GHz na Quadzie :P.

Prawda, ale ja przy przy tych 3.9 osiagnalem tylko 14 :hmm: - Kubacki - 13min 57sec 970ms - Core 2 E6400 (2.13Ghz)@3888.10MHz - E6400 @ 3888.1 MHz, RAM 460 5-5-4-7, Asus P5B Deluxe/WiFi, Scythe Infinity wiec jak z tego urwac jeszcze minute??

Dodaj obrazek

Dać się da - tutaj sub14 @ 3374MHz - moje sprzed paru dni, a rekord jest sporo niższy.
Swoją drogą - na pewno 4-4-4-4 Ci nie pójdzie? Głupio tak na piątkach, zwłaszcza że niby po oznaczeniach to ten RAM nie jest taki zły (tj. całkiem niezły ponoć)...

Chetni sa - patrz ja :P , ale chyba sa zbytnimi realistami?

Jak masz (macie, tj. wszyscy którzy są chętni) partycję koło 4GB na taką zabawę to można sporo zyskać (nowy Win oczywiście + troszkę tweaków od biedy też) :). Od biedy może być i 2GB ale to kombinować trzeba. W Twoim przypadku samo zmodowanie strapa da 30s lekko :).

Bardziej sie zgodzic nie moge :thumbup:

Wkrótce to nastąpi na pewno tak czy inaczej :).

Zobacz postP@VK!N, o 29 lipca 2007, 13:21, napisał(a):

Chętnie bym się przyłączył ale na 3,7 to mogę sobie co najwyżej włączyć wprime32m :P a potem i tak mi zalicza jako innego proca :lol2:

Jw., tj. partycja ~4GB by się przydała. Ty akurat tak dużo nie zyskasz, bo już jesteś na strapie 1066, ale Windowsa się na pewno da lepiej poustawiać ;).
Jeśli jesteście zainteresowani to powiem co dalej :).

Ten post był edytowany przez JMKS dnia: 29 Lipiec 2007 - 13:31

#7 Użytkownik jest niedostępny   P@VK!N 

• Daaamn
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 17:37

Jw., tj. partycja ~4GB by się przydała. Ty akurat tak dużo nie zyskasz, bo już jesteś na strapie 1066, ale Windowsa się na pewno da lepiej poustawiać smilies/wink.gif.
Jeśli jesteście zainteresowani to powiem co dalej smilies/smile.gif.

No właśnie co tam można poustawiać ? :hmm:
Niedługo zmieniam ramy więc pewnie będzie niższy strap, przy okazji, czy w cenie do 400zł opłaca się brać te patrioty ?
Załatwię dysk od kolegi i się postawi świeży system. Teraz niestety nie mam czasu bo jadę na tydzień wypocząć :cool: .

JMKS a może zrobić by w tym subforum taki wątek o tweakach. Bo na naszym forum trudno takie coś znaleźć. Na XS jest taki wątek ale może nie każdy rozumie angielski, i lepiej gdy to było w jednym miejscu. Taki wątek przydałby się, bo cały team mógłby uzyskać wtedy lepsze wyniki i team poszedłby do góry w klasyfikacji.

:thumbup:

#8 Użytkownik jest niedostępny   JMKS 

• Uzależniony od forum
  • Ikona

Napisany 29 Lipiec 2007 - 17:42

No mówię - zbieram ludzi najsampierw, później będę mówił co i jak.

Co do RAMu - http://znak.pl/index...24900Goo Pro C5 - cena ta sama a wyraźnie lepsze.

Strap to nie jest częstotliwość pracy pamięci RAM, mylisz pojęcia totalnie.

Też by mi się dysk przydał bo jak mam 2 systemy do jednej płyty postawić to potrzebuję 4 partycji aktualnie, a mam w porywach miejsce na dwie...

#9 Użytkownik jest niedostępny   P@VK!N 

• Daaamn
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 18:06

heh ,spoko rozróżniam Strap, a Hz pamięci. Chciałbym obniżyć strap na nowych pamiątkach do 800 z 1066 które mam teraz, ustawiłbym dzielnik pamięci na 4:5 i może doszedłbym do 3,6Ghz, tylko czy te pamiątki które zaproponowałeś pójdą na 1000-1100MHz ? heh przeczytałem teraz, że niby na 1200 mogą dojść ;P

Ten post był edytowany przez P@VK!N dnia: 29 Lipiec 2007 - 18:12

#10 Użytkownik jest niedostępny   JMKS 

• Uzależniony od forum
  • Ikona

Napisany 29 Lipiec 2007 - 18:19

Strapa nie obniżysz, nie na FSB 400 - na to szans nie ma, tj. 1066 to i tak dość wymagające ustawienie ;). Ale dzielnik 4:5 bądź 2:3 wrzucisz - i to owszem :). A ten dzielnik który masz na myśli to 3:4 ;).

#11 Użytkownik jest niedostępny   P@VK!N 

• Daaamn
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 18:35

Zawsze muszę coś pomieszać :E
Fajne te pamiątki do których dałeś mi linka(na micronachD9 GMH :) ), no i do płyty by mi pasowały :D

#12 Użytkownik jest niedostępny   pablopawel 

• Uzalezniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 20:06

Fajne te pamiątki do których dałeś mi linka(na micronachD9 GMH ), no i do płyty by mi pasowały

Tak, tylo, że ich już najprawdopodobniej nie kuipisz, bo Wilk nie produkuje.

@jumson
Twój pomysł jest świetny. Popieram w 100%.

Ten post był edytowany przez pablopawel dnia: 29 Lipiec 2007 - 20:10

#13 Użytkownik jest niedostępny   kazmirz 

• We create an atmosphere!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 20:17

A chcesz wynik mojego athlonaXP :Up_to_s: czy same C2D?

#14 Użytkownik jest niedostępny   jumson 

• J team ;)
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 20:36

Tak, tylo, że ich już najprawdopodobniej nie kuipisz, bo Wilk nie produkuje.

Na razie.

A chcesz wynik mojego athlonaXP smilies/Up_to_something.gif czy same C2D?

Dawaj wyniki każdego sprzętu jaki masz. Aby żeby punkty były.

#15 Użytkownik jest niedostępny   kazmirz 

• We create an atmosphere!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 20:44

http://www.hwbot.org...resultId=628311
Mam go dodaćdo oddzielnaego tematu o superpi32M? Jak tak to już jest :)

Ten post był edytowany przez kazmirz dnia: 29 Lipiec 2007 - 20:44

#16 Użytkownik jest niedostępny   jumson 

• J team ;)
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2007 - 21:04

Nie wiedziałem czy jest. Jak jest to spoko

#17 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 29 Lipiec 2007 - 23:59

No jak tylko skoluje p4p800 to moze sie zlapie na rekord p4 2.0ghz. No bo co to jest zrobic 3.7ghz to moze i z 3 pkt wiecej bedzie do rankingu..:D

#18 Użytkownik jest niedostępny   ntt_system 

• ____________________
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2007 - 17:51

aktualnie pracuje nad wydajnym WC pod e4300 i ten wynik ponizej :

5. ntt_system - 13min 53sec 450ms - Core 2 E4300 (1.8Ghz)@3650MHz

zamierzam poprawic dosc znaczaco ten wynik jak i inne , takze sie podpisuje jako chetny :)

Ten post był edytowany przez ntt_system dnia: 01 Sierpień 2007 - 15:49

#19 Użytkownik jest niedostępny   dszywala 

• Title in progress . .
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2007 - 06:32

Dzisiaj mam zamiar strzelić wPrime 1024m i Pifasta :). Szkoda że nie mam poprzedniego procka, bo ten mimo że jest de facto z lepszej serii to robi 2,7 na 1,7v :lol2:

#20 Użytkownik jest niedostępny   P@VK!N 

• Daaamn
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2007 - 23:33

jumson' date='29 lipca 2007, 14:13' post='3982955']

JMKS, nadal zbierasz ludzi,bo coś tak przycichł ten temat, no i czy ten pomysł z tweakami dalej ma możliwość spełnienia się ?

Ten post był edytowany przez P@VK!N dnia: 20 Sierpień 2007 - 23:34

• (11 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »