Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CHimeraVirus

sry że tak post pod postem ale może przy okazji jakaś uwaga będzie zwrócona na temat, JMKS, Piła Ci powiedział ile przypuszczalnie potrzeba głosów w ankiecie aby przenieść subforum? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ankieta to wyłącznie moja inicjatywa. Ale widzę pewien postęp, mianowicie od stanu 67:37 przy 100 głosach cała reszta idzie na odpowiednią opcję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHimeraVirus

No wstępne testy na celinie 347 zrobione, niestety tylko 5.2ghz ale nie ma co oczekiwać na powietrzu, spróbuje jeszcze pare sztuk dorwać i chłodziwo jakieś rozkminić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś Cel D 352 na Asusie AW9D-Max zobaczę, bo na Commando 5GHz z wielkim bólem [nie wiem czemu taki ból - tj. z napięciem konkretnie, >~1,45V już się cyrki dzieją - bo ogólnie to i >8GHz na Cedar Millach właśnie na Commando przy ~2V ludzie robią; jednak nie na powietrzu :E].

Jakie napięcie? I jak skłoniłeś do pracy procka z 133 FSB? "Chamskie" ustawienie 200 i wyższego napięcia starczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHimeraVirus

A tu jest sprawa dosyć ciekawa, bo na msi są te magiczne zworki do fsb, ale w praktyce chodził zarówno na 200/266/333 i jakoś samo się wymuszało na 133mhz. No z napięciami też dziwnie bo po vdroop'ie 5,1ghz potrzebowałem ok 1,67V a 5,2ghz już 1,74V. Dziś jak znajdę trochę czasu to sprawdzę 331 jak on tam idzie(powyżej 4ghz raczej ciężko będzie) no ale od tej płyty też za dużo nie wymagam(do commando sporo jej brakuje). Zastanawiam sie jakim vtt max można katować te celiny? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie [patrząc po tym co u mnie Celek robi na niecałym 1,5V, a "robi" >60st.C w BIOSie] :o - resety dostaję stale i wciąż choćbym prezentowanym kilka postów wcześniej potencjometrem "na zywo" te >1,5V ustawił. Nawet gdyby był duży VDroop to 1,74V... :o Tyle to na E2160 uskuteczniam bo on raz że kiepski a dwa że przyzwoicie zimny [no, na >1,6V to rzadko który poza Celkiem Core 35W TDP jest naprawdę zimny, ale mówię ogólnie].

 

Tylko właśnie nie wiem czy jest jakiś OCP [OverCurrent Protection] mod potrzebny, czy na zimno to od ręki idzie wyżej :hmm:, się muszę kogoś spytać na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już niedługo pokaże pierwsze "przymiarki" ;)

dsc01834ec1.th.jpg

dsc01835it1.th.jpg

dsc01837ze1.th.jpg

I taki "bonusik" BenchTable homemade ;) :

dsc01838hl4.th.jpg

dsc01839ls2.th.jpg

 

Mam nadzieję, że wkrótce uda się Commando z nowym kontenerem{post #78 } E8400 i DI/LN2 stestować :)

 

A najbliższe testy to w piatek{chyba :hmm: } , okno się otworzy i zobaczymy ile Commando potrafi wyciągnać FSB. W planach także zabawy z modyfikacją strapa, mocne testy Crucicali{ nareszcie mnie napiecie nie będzie blokowało :cool: } a więc dużo zabway będzie mam nadzieję. :)

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Szybkie testy pamięci,Crucial Ballistix 800MHz@1308MHz na napięciu 2,56V Mam zamiar zrobić oczywiście wiecej[coś koło 675 wyrobiłem na 2,62V lecz wysypka po 16 loopie- screen: http://img241.imageshack.us/my.php?image=beztytuubq7.jpg ,670 niby nieźle, ale kompletnie niestabilne :] ], ale boje się, żeby tego pamieci życiem nie

przypłaciły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne cacko ;) Na czyms takim to mozna popracowac. Czekamy na jakies punkciki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHimeraVirus

No i się ciepło zrobiło i kicha z kręcenia celiny 347 na powietrzu, zamierzałem zrobić choć wr'ke na powietrzu(czyt. 5,7ghz). Zastanawiam się czy gdybym zamieszkał w piwnicy i do ultimy dorzucił jeszcze ogniwo peltiera to czy by wyszło coś więcej, tylko ile może ciepła pompować to jak jest tylko na 5V(znaczy akurat takie mam)? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pure pokazywałem to i tu pokaże:

dsc01843ez1.th.jpg

Termin benchów 22-23 kwiecień, gdyby ktoś chętny z Białegostoku chciał wpaść[najlepiej z prockiem LGA775 ;) ] to nie mam nic przeciwko, kontakt @PW.

 

@CHimeraVirus

Widzę, że jesteś "spod Warszawy" zagadaj z JMKS[on jest z Warszawy dokładnie] to może sie uda jakieś DI party zrobić{ JMKS także ma jakiegoś pentka, a Commando zmodowane} :) Ja kiedyś skorzystałem i chyba "wyszło na dobre".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHimeraVirus

narazie szukam jakichś sztuk wartych uwagi, jak to będzie to sie pomyśli o konkretnym chłodzeniu :)

 

btw przymiarki są na 84 czy jeszcze masz jakieś sztuki w zanadrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co ta Commando potrafi w końcu [FSB 400 @ boot, V_NB typu 1,25V i SetFSB, a także "po prostu" max FSB na powietrzu z już dowolnym V_NB {niekoniecznie najwyższe będzie najlepsze}].

Ideą każdego nawet xtreme OC "trochę bardziej na poważnie" nie jest "po prostu" wrzucenie lodu / zalanie azotem i oczekiwanie na wyniki, tylko głownie zabawa związana ze stawianiem systemu, doborem parametrów pamięci [tutaj: strap] itd. Np. mnie osobiście BARDZO ciekawi co taki sprzęt potrafi w Low Clocku [583x6 1:1 4-4-4-4].

edit: i zrób te fotki "normalne" a nie na zasadzie że masz "X" MPix i fotka MUSI zajmowac 1,5MB - nie, nie musi, na 300kb będzie się ją tak samo dobrze oglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę, ze Asus spieprzył sprawę z BIOSami. Na 1605 WSZYSCY mogą zmieniać mnożnik, ja oczywiście nie mogę, a powrót to starszego BIOSu{ 1506 bodajże} nie jest możliwy, bo EZFlash flashuje BIOSy tylko nowsze niż sie ma obecnie{na płycie}.

 

Na razie sprawa mi sie bardzo pokomplikowała, Linde gas, z którym rozmawiałem miesiąc temu powiedział, że nie będzie problemu z lodem, dostałem telefon i czekałem, aż będę "gotowy". Dziś dzwonię do nich i słyszę taki tekst: " 10kg?, nie my raczej sprowadzamy coś koło 1 tony np." [:|] [:/] :(

 

"Wszystkiego mi sie odechciało co tu dużo mówić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMKS, zapomniałeś dodać, że takie party to także poznawanie nowych ludzi i dobra zabawa ;)

 

edit

 

pablo, Twoj benczstejszyn jest non pr0 ;)

 

troche przy wysoki jakby, starczy kabla od zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z benchów nici, żadna firma nie sprowadza suchego lodu do Białegostoku :( Został niby azot, który mam za darmo, jednak nie mam do tego odpowiedniego termometru.

 

Komputer wędruje do obudowy, Commando najprawdopodobniej na sprzedaż, kontener również. Gdyby ktoś chciał kupić to nie mam nic przeciwko, kontakt via PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda trochę. Chciałem zobaczyć ile proc poleci na dobrych ramach (i płycie z nie-dupnym kontrolem pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie poradzę, ze Asus spieprzył sprawę z BIOSami. Na 1605 WSZYSCY mogą zmieniać mnożnik, ja oczywiście nie mogę, a powrót to starszego BIOSu{ 1506 bodajże} nie jest możliwy, bo EZFlash flashuje BIOSy tylko nowsze niż sie ma obecnie{na płycie}.

 

Na razie sprawa mi sie bardzo pokomplikowała, Linde gas, z którym rozmawiałem miesiąc temu powiedział, że nie będzie problemu z lodem, dostałem telefon i czekałem, aż będę "gotowy". Dziś dzwonię do nich i słyszę taki tekst: " 10kg?, nie my raczej sprowadzamy coś koło 1 tony np." [:|] [:/] :(

 

"Wszystkiego mi sie odechciało co tu dużo mówić"

Ale przecież Linde to ten DI chyba robi, a nie sprowadza ? Tak jak Messer i inne firmy tego typu.

 

A flash biosu to z pendriva i już. Po co komu jakieś EZ flashe ;]

 

JMKS, zapomniałeś dodać, że takie party to także poznawanie nowych ludzi i dobra zabawa ;)

 

edit

 

pablo, Twoj benczstejszyn jest non pr0 ;)

 

troche przy wysoki jakby, starczy kabla od zasilacza ?

Piwa brakuje :>

 

A co do termometru - nie masz takiego w mierniku ? Mierniki za 20 zł już mają pomiar temp. Fakt, nie pokaże ci dobrej temp, ale będzie to jakiś punkt odniesienia. Takim termometrem za 20 zł, tez można zlookać przy ilu * proc ma CB na ln2 :) [doświadczenie z GDA ;] ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież Linde to ten DI chyba robi, a nie sprowadza ? Tak jak Messer i inne firmy tego typu.

 

Właśnie w Białymstoku oni tego nie robią, muszą z jakiejś pobliskiej filii to ściągnąć. Jednak sobie pomyślałem, a co mnie tam Warszawa tylko 200KM stąd a ja mam bilet za free{ syn kolejarza :P } Wiec sobie wyskoczę w któryś piątek po 20Kg DI :)

 

A flash biosu to z pendriva i już. Po co komu jakieś EZ flashe ;]

 

Mówisz o tym flashu z dyskietki, że sie DOS wgrywa itp. ?? Jeżeli nie to daj znac PM jak to Ty robisz

 

A co do termometru - nie masz takiego w mierniku ? Mierniki za 20 zł już mają pomiar temp. Fakt, nie pokaże ci dobrej temp, ale będzie to jakiś punkt odniesienia. Takim termometrem za 20 zł, tez można zlookać przy ilu * proc ma CB na ln2 :) [doświadczenie z GDA ;] ]

 

Mam z miernika takim za 35 zł aż :D Gadałem z ent'em i on też mówił, że jak benchowali to używali takiego z miernika. Culmen z 25l LN2 chętnie mnie odwiedzi, tylko trza mu najpierw dać znać, a ja na lodzie chcę sie bawić :P Tak na poważnie to najpierw chciałbym obcykać "jak to się robi" bo ja tylko jedne "xtreme oc"{na lodzie u JMKS'a}

miałem :)

 

EDIT: Akurat mam takie szczęście, ze jak kiedyś majkel84 benchował na LN2 to używał takiego samego miernika jak ja i u niego to wyglądało tak: http://img71.imageshack.us/my.php?image=ds...34resizelh4.jpg 50* poślizgu, ale jak pisałeś wyżej, ważne, że sie da wybadać na ilu * proc ma CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, nie poddawał sie z powodu braku lodu ;)

 

ja po lod bede musiał dygać 60 km co też mało nie jest.

 

Lanc,

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dzięki "interwencji" ryby udało mi się poznać pewnego pana z PPC o nicku Racuch. Jak sie okazało Racuch mieszka w Białymstoku, a nawet na tym samym osiedlu gdzie ja{ jesteśmy prawie sąsiadami ;) } Wczoraj z Racuchem zgadaliśmy sie w sprawie benchu. Ustaliliśmy, że odbędzie sie w długi weekend majowy{dzień i godzina nie są jeszcze znane, ale to sie ustali :) } Od razu powiem, że gdyby ktoś z Białegostoku chciał się przyłączyć to nie widzę przeszkód{ najlepiej z jakimś prockiem lga775 :P }

 

Zestaw testowy kroi sie jakoś tak:

Asus Commando by pablopawel

E8400 Q746A by pablopawel

E8400 by Racuch

8800GT by Racuch

8800GTS 320MB by pablopawel

2x1GB crucial ballistix 800MHz{robiące spokojnie 670Mhz} by pablopawel

4x1GB crucial lanfest by Racuch

No i oczywiscie jakiś mocniejszy zasialcz by Racuch

kontener typu semi-sold made by ryba

25L Ln2 by culmen

 

 

W tym momencie chciałbym podziękować jeszcze raz rybie za jak to Racuch powiedział "wyswatanie nas" :D

 

Fotorelacja oczywiście na łamach pclab'u i PPC się ukaże.

 

Mam nadzieję, że da sie to przeczytać ponieważ pisałem ten post w bardzo euforycznym nastroju :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy można ? ;)

w Amcogaz na Baranowickiej DI jest prod. ubocznym

załatwi sie pojemnik i powinienem miec deko lodu

reszta na GG

do zobaczyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to commando nie będzie miało problemów z FSB, to możemy mieć nowe WR na E8400. Mowa ofc o procku Racucha :>

 

BTW: Kręcenie tych lanfestów to sobie podarujcie, bo wam padną zanim jakiś wynik wykręcicie ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , czy można ? ;)

w Amcogaz na Baranowickiej DI jest prod. ubocznym

załatwi sie pojemnik i powinienem miec deko lodu

reszta na GG

do zobaczyska

 

Oczywiście, witamy w naszych skromnych progach. :)

Już sie z culemenem dogadałem, we środę/czwartek{przed długim weekendem} zostawi mi dewar bo wyjeżdża za granice.

Czwartek 1 maja Ci pasuje ?? Podbij na gg to sie dokładnie zgadamy. ;)

 

Jak to commando nie będzie miało problemów z FSB, to możemy mieć nowe WR na E8400. Mowa ofc o procku Racucha :>

 

BTW: Kręcenie tych lanfestów to sobie podarujcie, bo wam padną zanim jakiś wynik wykręcicie ;]]

 

Przyznaje, Racuch ma świetnego procka. Pokręcimy, zobaczymy :)

Co do lanfestów- mam swoje crucial ballistix, które robią spokojnie 670MHz na 2,65V. Myśle, że wiecej nie potrzeba :)

 

P.S Kupiłem grafe S3 Virge 2MB na PCI żeby można było większe PCI Expres Frequency podbić a co za tym idzie większe FSB osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

 

P.S Kupiłem grafe S3 Virge 2MB na PCI żeby można było większe PCI Expres Frequency podbić a co za tym idzie większe FSB osiągnąć.

 

czy to da az tak duzo ?

 

na amd w htt raczej roznicy nie bylo w 2d, no moze pojedyncze marki w 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .      
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
    • jakaś nowa technologia. Niszczyciel oledów. https://ithardware.pl/aktualnosci/technologia_qdel_jest_coraz_blizej_moze_zwiastowac_zmierzch_oledow-32722.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...