Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FXmAniac

nagrywarka DVD LG GSA-H62N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

No właśnie mam taki dziwny problem. Kupiłem dziś tę nagrywarkę i przez pół dnia wszystko było w porządku, ale późnym popołudniem zaczęła mi się tacka wysuwać. Wydaje mi się, że najczęściej podczas surfowania po necie, bo wysuwała mi się dosłownie co chilę, ale może to jakiś zbieg okoliczności. Pare razy wysunęła mi się też podczas grania w jakąś grę (płyty za każdym razem nie było w środku).

Sprawdzałem kabelki i wszystko w porządku. Z resztą zarówno kabel SATA jak i zasilacz są nowe, więc to chyba raczej wina nagrywarki.

 

Czy to jakiś popularny problem z nagrywarkami LG czy tylko mnie się takie cuda zdarzają. Pierwszy raz mam coś takiego.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Przeskanuj dobrze kompa Adwarem i jakims antywirem.

Pewie zdziwiles sie ze o tym mowie ale sa programy ktore pozwalaja na wysuwanie cd romu, format kompa czy nawwet odwrocenie pulpitu o 180 stopni ;p

Ktos moze poprostu sie bawi z toba heheh, jesli to nie pomoze to do serwisu idz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem kiedyś o czymś takim i od razu mi się przypomniało, ale antywirus chyba powinien coś takiego wykryć w locie :hmm: Mam Noda32.

No nic zapuszczę pełne skanowanie nodem i defenderem, zobacze czy coś znajdą.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc komputer zeskanowany, wirusów nie ma. Próbowałem też podłączać nagrywarke różnymi kabelkami SATA i zawsze jest to samo. Natomiast jak odłączę kabel SATA i zostawię tylko kabel zasilający to mi się tacka nie wysuwa :hmm: (tzn. przyciskiem działa ale nie robi się to samo z siebie).

Pozornie wygląda to jak jakiś problem z komunikacją napędu z płytą główną/windowsem. Czy może to być wina jakiegoś uszkodzonego układu/mechanizmu w nagrywarce?

 

Z góry dzięki

 

P.S.

Próbowałem podłączać napęd do różnych gniazdek SATA na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może to być wina jakiegoś uszkodzonego układu/mechanizmu w nagrywarce?

Raczej jakiegoś sterownika albo softu zainstalowanego w systemie. Ewentualnie firmware napędu. U mnie działa ;) (ten sam model) Nie jest to najlepszy sprzet, ale żadnych "cudów" nie robi.

Podłącz nagrywarkę do innego kompa, tak najłatwiej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc komputer zeskanowany, wirusów nie ma. Próbowałem też podłączać nagrywarke różnymi kabelkami SATA i zawsze jest to samo. Natomiast jak odłączę kabel SATA i zostawię tylko kabel zasilający to mi się tacka nie wysuwa :hmm: (tzn. przyciskiem działa ale nie robi się to samo z siebie).

Pozornie wygląda to jak jakiś problem z komunikacją napędu z płytą główną/windowsem. Czy może to być wina jakiegoś uszkodzonego układu/mechanizmu w nagrywarce?

 

Z góry dzięki

 

P.S.

Próbowałem podłączać napęd do różnych gniazdek SATA na płycie.

Sorry, ale jak ma niby działac naped bez podłaczenia do płyty gł. Przeciez skads musi dostac polecenie, a na pewno nie jest to kabel zasilajacy.

 

Raczej jakiegoś sterownika albo softu zainstalowanego w systemie. Ewentualnie firmware napędu. U mnie działa ;) (ten sam model) Nie jest to najlepszy sprzet, ale żadnych "cudów" nie robi.

Podłącz nagrywarkę do innego kompa, tak najłatwiej sprawdzić.

Dokładnie - najlepiej sprawdzic jak zachowuje sie na innym sprzecie.

 

Tacka wysuwa sie tylko w windzie, czy od razu po uruchomieniu kompa? W starym kompie mam naped który nonstop sie wysuwa, tzn jak wsuniesz tacke to ona od razu sie wysuwa, ale to chyba raczej problem narury mechanicznej(tacka kilka razy dostala z kolanka).

A co do wirusów to sprobuj moze w trybie bezpieczenstwa uruchomic system. Z odłaczonym netem sprobuj. A jak nie pomoze to do serwisu - poprosisz, zeby na miejscu sprawdzili jak u nich chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co łazić po kumplach i ich dręczyć ;)

Jeśli po odłączeniu kabla SATA jest OK to prawdopodobnie nawala system lub kontroler.

Aby wykluczyć to pierwsze najlepiej uruchom KNOPPIX-a ewentualnie inny system Live CD i sprawdź czy problem będzie sie powtarzał.

Jeśli tak będziesz jednak zmuszony sprawdzić nagrywarkę na innym sprzęcie aby wykluczyć ewentualnie defekt kontrolera płyty głównej/nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co łazić po kumplach i ich dręczyć ;)

Jeśli po odłączeniu kabla SATA jest OK to prawdopodobnie nawala system lub kontroler.

Aby wykluczyć to pierwsze najlepiej uruchom KNOPPIX-a ewentualnie inny system Live CD i sprawdź czy problem będzie sie powtarzał.

Jeśli tak będziesz jednak zmuszony sprawdzić nagrywarkę na innym sprzęcie aby wykluczyć ewentualnie defekt kontrolera płyty głównej/nagrywarki.

Po co lazic po kumplach jak i tak musisz do nich zajsc. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z weekendu, sprawdze nagrywarkę u brata, bo do tej pory nie miałem czasu. A w poniedziałek będę miał okazję wypróbować nowego Plextora 810SA i jak będzie dobry to go wezmę, a LGka oddam do sklepu. Szkoda tylko, że to już nie ten sam Plextor co kiedyś, tylko jakieś oemy od innych producentów, ale jak dotąd poważniejszych problemów z tą firmą nie miałem, więc może i teraz będzie dobrze.

A w ogóle to czy Wy też macie takie wrażenie, że dziś to już nie idzie kupić naprawdę porządnego sprzętu? Nawet jak coś jest droższe to się zazwyczaj za markę płaci, bo jakość taka sama jak u reszty. Takie mam odczucie po zakupach podzespołów komputerowych w ciągu ostatnich dwóch lat. Ciągle na jakieś buble trafiam. W recencjach wszystko obsmarowane miodem a w rzeczywistości porażka. :kwasny:

No nic, koniec moich żali. Ide do brata sprawdzić tego złoma...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc u brata pod Windowsem XP wszystko wydaje się być porządku. Ale przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Czy może to być wina włączonego AHCI w kontrolerze dysków (w biosie)? Bo już nic innego mi do głowy nie przychodzi. Wcześniej miałem nagrywarkę na ATAPI i wszystko grało (poza tym że nie czytała mi już płyt :E ), dopiero jak podłączyłem tego LGka do SATA to są problemy.

Podczas startu kompa jak pokazuje się "bios AHCI" to tam jest napisane, że aktualna wersja obsługuje tylko HDD i CDROMy. Nie wiem czy to CDROM to jest ogólne określenie napędów optycznych (jak w menedżerze urządzeń WinXP), czy dosłownie chodzi o CDROMy. W takim razie to nawet DVDROMa nie można tam podpiąć? :hmm:

 

Edit:

Poszperałem trochę po necie i są dwa scenarusze: albo DVD działają na AHCI albo nie działają. Ale żeby były takie szopki jak u mnie to jeszcze nie widziałem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...