Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafaello

EVE Online - wątek główny

Rekomendowane odpowiedzi

i tak wiekszosc ludzi konczy w EVE jako minerzy, i ciupią surke całymi dniami.

 

to jest gra wielu mozliwosci rozwoju, jak ktos chce tak grac to co ci szkodzi? o gustach sie nie dyskutuje. jak ktos chce to piraci, ratuje, misjonuje, kopie, handluje lub produkuje. wedlug mnie pvp/walka to jest jeden z aspektow ekonomicznej kontroli w tej grze, w przeciwienstwie do wiekszosci mmorpg gdzie pvp stanowi sens gry i wszystko wokol tego sie kreci i stanowi dodatki do samej walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak wiekszosc ludzi konczy w EVE jako minerzy, i ciupią surke całymi dniami.

Gram od 2006 i żaden z moich znajomych nie jest dedykowanym minerem (żyję w Aridii, system Yiratal).

 

Słyszałem, że gra jest niezła, ale gry z abonamentem jakoś mnie nie przekonują. Zapłacić raz a dużo za dobrą grę - rozumiem. Płacić raz na kilka miesięcy - nie bardzo.

 

Po kilku miesiącach będziesz w stanie płacić za granie walutą z gry a więc nie będzie konieczności płacenia prawdziwą kasą. Jest to normalna i uznawana przez CCP forma płatności. Jest nawet kilka mechanizmów zabezpieczających takie transakcje (bo w eve wszystko jest dozwolone, nawet scamming). Jeżeli skusi cię niska cena zakupu poza bezpiecznym systemem może okazać się, że wywaliłeś pieniądze w błoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W EVE ciężko się zaczepić, ale po jakimś czasie okazuje się, że to gra bardziej złożona niż wszystko, co do tej pory wyszło, razem wzięte. Od liczby przedmiotów (a także umiejętności) poprzez mechanikę po taktykę, strategię i wreszcie najprawdziwszą politykę, tworzoną przez graczy w tysiącach systemów planetarnych, w dużej części wcześniej całkowicie pustych. No i rynek tworzony prawie całkowicie przez graczy :)

 

Byle jak najszybciej zapisać się do odpowiedniej korporacji graczy (zaczyna się w korporacji NPC).

 

Ja po przeszło pół roku mogę powiedzieć, że coś tam zobaczyłem, ale to tylko ułamek całości. Za kilka tygodni będę gotowy na wormholes (wprowadzone w ostatnim dodatku), w przyszłym roku pewnie wreszcie spróbuję przestrzeni 0.0. (Podobno dopiero tam zaczyna się prawdziwa zabawa).

 

Uwaga: w tej grze lepiej nie popełniać błędów. Na przykład, jeśli rozwalisz kogoś bezprawnie na początku, to przez kilka tygodni nie nadrobisz statusu na tyle, aby mieć dostęp do systemów 1.0 (niestety, wiele leży na ważnych szlakach). Zginąć z całym majątkiem możesz nawet w najlepiej chronionym systemie, samobójców nie brakuje. I tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pograłem w trail'a. Kur... skomplikowana gra ;) Ale przyjemnie się gra. Ktoś mi zasponsoruje Titana? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś pograłem w trail'a. Kur... skomplikowana gra ;) Ale przyjemnie się gra. Ktoś mi zasponsoruje Titana? :P

Ja już pobieram grę i zobaczę jak to działa :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba kilkanaście razy w triala grałem.

 

Gracz WoWa, to by się już zgubił w tutorialu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znowu EVE :cassetete:. Grałem dwa miesiące ale przestałem (ufff), ta gra jest zbyt dobra, za bardzo wciąga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś spróbuję, ale najpierw muszę zmienić ISP. Obecny (Finemedia) może i ma szybki internet, ale problem jest z tym, czy ten internet jest, czy go nie ma. Zazwyczaj znajdzie się przynajmniej 1 dzień w tygodniu, kiedy jestem bez internetu, a nawet kiedy jest to co około godzinę na chwilę urywa połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kiedyś spróbuję, ale najpierw muszę zmienić ISP. Obecny (Finemedia) może i ma szybki internet, ale problem jest z tym, czy ten internet jest, czy go nie ma. Zazwyczaj znajdzie się przynajmniej 1 dzień w tygodniu, kiedy jestem bez internetu, a nawet kiedy jest to co około godzinę na chwilę urywa połączenie.

 

O dziwo w evce wcale nie trzeba miec super szybkiego lacza, cialem kiedys na urlopie na gprsie. Oczywiscie o walce mozna zapomniec, czy tluczeniu sie po low secu, ale wiele rzeczy mozna zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w to już przeszło rok czasu i gra wciąż mnie zachwyca :) Ten ogrom możliwości jest po prostu wspaniały, to jest dopiero prawdziwe mmo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś przez Steam można było pobrać 21 dniowy trial. Chciałbym w to pograć, ale mam wrażenie, że moja karta graficzna jest za słaba. Cóż... może kiedyś się skuszę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile teraz prepaid kosztuje do tego, bo widzialem na keye.pl 60 dni chyba za 120pln? troche sporo, są jakieś alternatywy w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy aktywny gracz moze komus zafundowac 21 dniowy trail, tzw buddy program. Zagadnijcie na forum eve-centrala, napewno nie jeden ma wolny taki trail, zawsze to tydzien dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile teraz prepaid kosztuje do tego, bo widzialem na keye.pl 60 dni chyba za 120pln? troche sporo, są jakieś alternatywy w ogóle?

15 euro za tydzień oficjalnie :E, a najpierw trzeba wykupić konto za 20 euro i tam masz 30 dni grania od razu, czyli jak uda ci się załatwić triala na 21 dni to płacisz 80zika i masz 51 dni grania... :P nom troszkę drogawo. Najgłupsze jest to, że kosztuje 15 euro i 15 dollarów... ;P

 

a znalazłem gdzieś info o jakichś plex'ach, to chyba właśnie te oficjalne doładowania i to jest jakieś 300mln ISK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 euro za tydzień oficjalnie :E, a najpierw trzeba wykupić konto za 20 euro i tam masz 30 dni grania od razu, czyli jak uda ci się załatwić triala na 21 dni to płacisz 80zika i masz 51 dni grania... :P nom troszkę drogawo. Najgłupsze jest to, że kosztuje 15 euro i 15 dollarów... ;P

 

a znalazłem gdzieś info o jakichś plex'ach, to chyba właśnie te oficjalne doładowania i to jest jakieś 300mln ISK.

 

I nie trzeba wcale kupowac tej drozyzny z oficjalnej strony. Wystarczy kupic game time code(GTC) i zaladowac, kiedys play w polsce sprzedawal, obecnie ciezka sprawa. Jesli ktos ma karte kredytowa moze kupic ten kod na zachodniej stronie handlujacej takim stuffem. Wychodzi taniej niz kupic ten pierwszy starter z ccp. Zreszta na forum eve-centrala wszystko jest opisane. Polska spolecznosc graczy jest nawet calkiem spora, jest pare polskich sojuszy i kilkadzieisat korporacji.

 

Ps. plexy to taki wariant oficjalnego doladowania, ale z poczatku zadna "swierzynka" nie uzbiera na takie utrzymanie. Trzeba przynajmniej ze dwa-trzy miesiace liczyc oplacanie real kasa. Poza tym ta forma rozliczania ma spora "inflacje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że gra tania nie jest ale naprawdę warta swej ceny. W późniejszym czasie (jak by mocno spiąć zwieracze) może już po 3 miesiącach dało by radę utrzymywać się za kasę z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę komuś otworzyć 21 dniowego triala. Potrzebny jest tylko e-mail, na który osoba zarejestruje sobie konto i otrzyma zaproszenie.

BTW - PLEX to skrót od Pilot's Licence EXtension. Jest to przedmiot w grze, którego użycie powoduje dodanie 30dni czasu gry do twojego konta. PLEXy kosztują obecnie około 320M ISK. Dla sprawnego gracza zarobienie takiej kasy może zająć od kilku minut do 2 dni (wszystko zależy od kreatywności i zasobności portfela).

Poniżej link z mapą całego wszechświata EvE. Białe kropki to systemy słoneczne. Kolorowe kropy to miejsca, które odwiedziłem podczas mojej kilkuletniej gry w EvE.

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonamentowanie gier to porażka. Rozumiem kupuję pudełko z grą i koniec. Abonamenty są horrendalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Abonamentowanie gier to porażka. Rozumiem kupuję pudełko z grą i koniec. Abonamenty są horrendalne.

 

Moze bez uogulnienien. Wez pod uwage ze w przypadku tej gry abonamentowanie to jedyny przychod ccp, bo za podstawke i wszystkie dodatki nic nie placisz, a serwey trzeba oplacac, moderowac i jeszcze to wsyzstko zrobili i ciagle rozwijaja. A abonament jest taki sam jak w przypadku WoW, i ciesz sie ze ccp to nie blizzard, to dopiero granda, bo za podstawka przez pierwszy rok zdzierali pod 200zl, kazdy dodatek przez pol roku do roku chodzil po ok 150zl. i jeszcze musisz placic taki abonamnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze bez uogulnienien. Wez pod uwage ze w przypadku tej gry abonamentowanie to jedyny przychod ccp, bo za podstawke i wszystkie dodatki nic nie placisz, a serwey trzeba oplacac, moderowac i jeszcze to wsyzstko zrobili i ciagle rozwijaja. A abonament jest taki sam jak w przypadku WoW, i ciesz sie ze ccp to nie blizzard, to dopiero granda, bo za podstawka przez pierwszy rok zdzierali pod 200zl, kazdy dodatek przez pol roku do roku chodzil po ok 150zl. i jeszcze musisz placic taki abonamnet.

No i jeśli dobrze pamiętam, to EVE ma tylko jeden serwer, a gra na nim chyba 300k graczy, więc utrzymać taki to też trzeba umieć i mieć $...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jeśli dobrze pamiętam, to EVE ma tylko jeden serwer, a gra na nim chyba 300k graczy, więc utrzymać taki to też trzeba umieć i mieć $...

 

300k to ogolnie aktywnych kont, nie wiem ile aktualnie wynosi rekord online ale swego czasu jak patrzylem bylo ok 45k graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wieczorami to właśnie jest 40-45k grzbietów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W europejskim szczycie widziałem już ponad 50 000. Oczywiście, duża część to gracze, którzy mają więcej niż jedno konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe. Czyli co, jak załatwie sobie triala to moge go sobie potem upgradeować tym PLEXem za ISKi np kupionym na allegro (zakładam że są tam uczciwi sprzedawcy ale chyba tak bo mają sporo kupujących) i dopuki np sam nie wyucze sie w górnictwie to w ten sposób można sobie radzić (zawsze to taniej niż 120 na 60 dni) ,a potem już gra sie za free o ile dam rade zbierac taką kase , right?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam pytanie z innej beczki, jest oficjalny temat o EVE online na pclabie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...