Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sino

sieciówka WiFi (chyba) zawiesza mi kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to umieścić, w razie co można przenieść. Umieszczam tu bo to coś z windowsem albo sterownikami, jak też w win powinny być jakieś logi.

 

Do rzeczy: chyba sieciówka WiFi zawiesza mi kompa na śmierć (co kilka godzin zero reakcji-tylko reset twardy), sterowniki najnowsze (bez zmian), poprawki też, org.XP. Stało się to ok 9 mies temu (to długo, ale miałem "2 nety"-lan i wifi-więc z WiFi mało korzystałem) wcześniej nie zawieszał się. Nie mogłem dojść czy to Opera czy sieciówka Wifi, teraz już wiem, że nie Opera. Ponadto gdy sieciówka jest wyłączona (nie sprzętowo, ale programowo "wyłącz") to się komp nie zawiesza.

 

Pytanie więc brzmi jak się upewnić co zawiesza, może jakieś logi typu "dziennik zdarzeń"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest w dzienniku zdarzen w czasie takiego zawieszenia kompa?

sorry, nie doczytalem podtytulu...

 

jaka to sieciowka, jaka wersja sterownikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Com OfficeConnect Wireless 54Mbps 11g Compact USB Adapter 3crusb10075, stery najnowsze (sprzed 1,5 roku) czyli 6.3.3.2.

Wcześniej ze 3 miesiące nic nie wieszała, dodam że system czysty z pliku obrazu partycji (tyle, że doinstalowywane poprawki itp.). Ponadto jakby to coś z napięciem na USB to jest stałe 5,13V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zarzadzaniu energia (opcje sieciowki w menagerze zadan) odhaczone (puste) wszystkie pola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyć miał na myśli "główny koncentrator USB"? Teraz już odhaczone.

 

Ale wcześniej było odhaczone jedno pole - tam gdzie siedziała sieciówka. Tyle, że jakimś cudem zmieniła ona miejsce i w nim nie było odhaczone. Pewnie ją wyjmowałem tylko, że przełożenie do innego portu oznacza instalację na nowo, więc plik obrazu partycji od razu by marudził, robiłem też reset urządzeń w biosie. Zobaczę czy pomogło - pewnie tak (bo pomyliłem pewnie z laptopem siostry gdzie wszystko odhaczyłem). Póki co dzięki za oczywistą sugestię.

 

No i nic z tego, dalej się wiesza, a przestawiło się samo, bo w pliku obrazu było OK. Dopiero zastosowanie programu 3com do łączenia z siecią usunęło zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...