Skocz do zawartości
RYSIU

[Rozgrywki Online] Lock On: Modern Air Combat

Rekomendowane odpowiedzi

Lock On Modern Air Combat

Na początek mała teoria:

Lock On: Modern Air Combat to następca słynnego symulatora rosyjskich myśliwców – Flanker 2.0. Tym razem autorzy zdecydowali się umożliwić graczom wypróbowanie również i kilku dzieł amerykańskiej myśli konstrukcyjnej. Do dyspozycji gracza oddano aż osiem maszyn: A-10A Warthog (NATO), F-15C Eagle (NATO), MiG-29 Fulcrum A (wersja NATO), Su-27 Flanker B (Rosja), MiG-29 Fulcrum C (Rosja), Su-25 Frogfoot (Rosja), Su-33 Flanker D (Rosja), MiG-29 Fulcrum A (wersja Rosyjka).

Każda posiada specyficzny dla siebie model lotu oraz doskonale odwzorowane plusy i minusy swoich prawdziwych odpowiedników. Poza nimi na terenie zmagań można spotkać cała gamę różnych maszyn obu stron (tj. NATO i Rosji). Są w śród nich myśliwce, zarówno te przeznaczone do przechwytywania celów powietrznych (MiG-31 Foxhound, MiG-25P Foxbat) lub niszczenia instalacji naziemnych (F-117 Black Jet, Tu-22M3 Backfire), jak i wielozadaniowe (F-16C Fighting Falcon, F-4E Phantom, F/A-18C Hornet). Nie brakuje też standardowych dla działań militarnych, samolotów-tankowców czy wielkich AWACS-ów, przeczesujących przestrzeń w obrębie kilkuset kilometrów i naprowadzających sojusznicze myśliwce na odlegle cele. Pojawiają się też helikoptery, zarówno bojowe AH-64D Longbow Apache i Mi-24D Hind, jak również transportowe UH-60 Blackhawk oraz Mi-26 Halo. Poza wyżej wymienionymi autorzy wykorzystali w Lock On jeszcze wiele innych samolotów, pełniących role swoich prawdziwych odpowiedników.

Akcja gry toczy się w rejonie Morza Czarnego na Półwyspie Krymskim oraz we wschodnim Kaukazie. Gracz bierze udział w fikcyjnym, aczkolwiek, według autorów, całkiem możliwym i prawdopodobnym konflikcie. Ma o tym świadczyć chociażby doskonałe odwzorowanie wojennego arsenału, dostępnego podczas gry. Ogromne połacie terenu pokrywa masa zabudowań, w których wyróżniono 21 miast, 1700 miasteczek i wiosek, 500 mostów, 18 lotnisk oraz 8 portów wojskowych.

Potem przykładowe screeny:

mini_01.jpg mini_02.jpg

mini_03.jpg mini_04.jpg

mini_05.jpg mini_06.jpg

mini_07.jpg mini_08.jpg

mini_09.jpg mini_10.jpg

mini_11.jpg mini_12.jpg

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, 16 MB Akcelerator 3D

Zalecane wymagania sprzętowe:

Procesor Pentium 4 2 GHz, 512MB RAM, 64MB RAM akcelerator 3D.

Powyższe zalecane wymagania sprzętowe nie spełniają się jednak do końca i użytkownik posiadający nawet bardzo mocny sprzęt może się troszkę zdziwić ilością wyświetlanych FPS.

Przykładowe ilości FPS na Athlonie 64, Galaxy GeForce 7900GS, 2 GB RAM DDR:

Avg: 37.585 - Min: 4 - Max: 97

Oczywiście większość detali na Medium...

Latamy na wersji 1.02.

Gdyby ktoś chciał polatać [bo właśnie z taką nadzieją piszemy, że ktoś się znajdzie :E] to niech pisze w temacie, lub na moje GG lub MONSTER'a.

Pytania można też zadawać w tym temacie - w końcu od tego jest :E.

belka.png

Piąte oficjalne zgrupowanie LOMAC

21:00

20.08.2007

Obecność obowiązkowa.

Pokój na UBI.COM: PCL, hasło: pclab.

Serwer TS: 89.149.209.193:8788

Proszę początkowo dołączyć do serwera TS - nawet jeżeli nie posiadacie mikrofonu, zawsze będziecie mogli usłyszeć inną osobę z zespołu co pozwoli na lepszą komunikację.

belka.png

Oficjalny serwer TeamSpeak:

89.149.209.193:8788

Serwer stawiany jest przez xpablox'a. Nazwa pokoju na UBI.COM to PCL a hasło: pclab. Dokładniejsze informacje kiedy zbieramy się na serwerze można znaleźć w aktualnych postach na forum.

belka.png

Piloci:

belka.png

RYSIU

av-35414.jpgSu-27-75px.png

Preferowany samolot: Su-27

Nick na UBI.COM: Rysiu512

Status: Active

MONSTER1

av-38204.jpgF-15-75px.png

Preferowany samolot: F-15C

Nick na UBI.COM: MONSTER_POL

xpablox

750.jpgSu-27-80px.png

Nick na UBI.COM: pablo1121

Goglin

av-69798.jpgMiG-29.png

Preferowany samolot: MiG-29A

Nick na UBI.COM: Goglin1991

LubiePiwo

av-75926.jpgF-15-84px.png

Nick na UBI.COM: LubiePiwo

ziCk_lodz

av-71759.jpgbd.png

Preferowany samolot: Brak danych

Nick na UBI.COM: Brak danych

Status: Unactive

Kuba_T1000

av-45091.jpgSu-27-75px.png

Nick na UBI.COM: KubaT1000

Grim_RaV

av-5321.jpgF-15-100px.png

Nick na UBI.COM: Dedrach

imre2

av-91140.jpgbd-76px.png

Preferowany samolot: Brak danych

Nick na UBI.COM: Brak danych

Status: Unactive

CZO

av-10078.gifSu-27.png

Nick na UBI.COM: jaktoCZO

Radek1991

av-66471.gifSu-27-92px.png

Nick na UBI.COM: Radeon.91

bluebart

17779.JPGF-15-100px.png

Nick na UBI.COM: bluebartPL

belka.png

A-10A.gif

BB CODE HTML

F-15C.gif

BB CODE HTML

MIG-29A.gif

BB CODE HTML

Su-25.gif

BB CODE HTML

Su-27.gif

BB CODE HTML

Su-33.gif

BB CODE HTML

belka.png

VIDEO

part1.png

belka.png

Demo Lock On

Zakupić Lock On'a można tutaj

Tutaj link do Patcha 1.02

LOCKON - instrukcja

LOCKON - poradnik

LOCKON - skróty klawiaturowe

Edytowane przez RYSIU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Model lotu jaki ? Bardzo realistyczny, czy bardziej zrecznosciowy ?

Bo w sumie moze by nawet fajne bylo, jakby za bardzo nie trzeba sie bylo wysilac :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiesz trudno jest oceniać jak wygląda to w realu :E Początkowo ciężko jest ale kilka godzin i jako tako...

Z tego co wiem to w realu bezwładność samolotu jest trochę większa :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Model lotu jaki ? Bardzo realistyczny, czy bardziej zrecznosciowy ?

Bo w sumie moze by nawet fajne bylo, jakby za bardzo nie trzeba sie bylo wysilac :E

To jest symulator. ;)

Bez dżoja to nawet nie ma co podchodzić. Początek może być trudny, ale po kilku lotach można się szybko nauczyć latać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jest symulator. ;)

Bez dżoja to nawet nie ma co podchodzić. Początek może być trudny, ale po kilku lotach można się szybko nauczyć latać. ;)

Joya, nie posiadam, bo nigdy potrzebny nie byl :E

A te chyba odpuszcze. Lubie polatac, ale do ortrodoksyjnych fanatykow symulatorow tez nie naleze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te chyba odpuszcze. Lubie polatac, ale do ortrodoksyjnych fanatykow symulatorow tez nie naleze :D

A szkoda :E Bez joya to faktycznie raczej nie da rady bo nawet jak :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem sobie jakiegoś za 50zł i źle się nie gra. ;)

Początki mogą być trudne. Można nawet spaść na glebę zaraz po wystartowaniu. :E Ale jak się wyczuje samolot, i jego możliwości to gra się naprawdę przyjemnie. ;)

A szczególnie przyjemnie jest patrzeć jak np. po 5 minutowej walce w powietrzu, można zobaczyć wybuch po kontakcie Twojej rakiety z samolotem przeciwnika. I piękną kule ognia roztrzaskującą się o ziemię... :)

Edytowane przez MONSTER1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To gra tworcow IL'a, skoro kumpel byl 1 w Polsce w IL'a na klawiaturce to i tutaj pewnie mozna, szczegolnie ze IL jest trudniejszy jakby nie patrzec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś w to grałem . Najłatwiej się lata F14C . Powiem , że długo przy tej grze nie siedziałem ponieważ gra ma bardzo słaby tutorial i baardzo wiele rzeczy trzeba się uczyć samemu a to zabiera masę czasu . Ja przez wiele godzin nauki nauczyłem się zaledwie namierzać inne samoloty i w miare stosownie spuszczać bomby danymi samolotami bombowymi . Nie podobało mi sie też to , ze było mozna wyladować tylko na lotnisku . Lądowałem tez kiedy mi sie chce bo nie umiałem sie dogadać z wieżą co do lądowania :E . Najgorszy minus gry to jednak te crashe i cały niebieski ekran ( a gra toczy się dalej ) . Mimo wszystko gra była warta wydania tych 50 zł . Kupiłem ja dobre 3 lata temu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najłatwiej się lata F14C

Aha niewazne..:)

Ale jak się wyczuje samolot, i jego możliwości to gra się naprawdę przyjemnie

Tak tylko odpowiedzmy sobie na jedno zasadnicze pytanie: czy gracie na najbardziej realistycznym modelu lotu? Jesli nie to dalsza dyskusja na temat realizmu jest zbedna;) Polecam ustawic i sie uczyc..Nie ma nic przyjemniejszego niz tankowanie w powietrzu po n-tej próbie podejscia do cysterny;)

A tak w ogole to która wersja patcha wyszła??? Nie mowie o flaming cliffs

Edytowane przez grzempek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aha niewazne..:)

Tak tylko odpowiedzmy sobie na jedno zasadnicze pytanie: czy gracie na najbardziej realistycznym modelu lotu? Jesli nie to dalsza dyskusja na temat realizmu jest zbedna;) Polecam ustawic i sie uczyc..Nie ma nic przyjemniejszego niz tankowanie w powietrzu po n-tej próbie podejscia do cysterny;)

Nie ma nic przyjemniejszego. No to juz zalezy. Czy jestes ortodoksyjnym fanatykiem symulatorow, czy kim kto chce sobie polatac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie wiem... ja tam gram na domyślnym poziomie trudności :E

1.02 o ile się nie mylę...

Ja mam Joystick :E Będzie trzeba gdzieś to zamówić kiedy ;)

Oj trzeba będzie... i to jak najszybciej... :E

Nie ma nic przyjemniejszego. No to juz zalezy. Czy jestes ortodoksyjnym fanatykiem symulatorow, czy kim kto chce sobie polatac :P

Nie rozumiem? :E A nie da się tego połączyć? ;)

Edytowane przez RYSIU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My gramy na v1.02 ;)

To co Grzempek, polatasz z nami? Jak za czasów ArmA? :E

Ja mam Joystick :E Będzie trzeba gdzieś to zamówić kiedy ;)

Lock On'a można kupić Uwaga Uwaga! Za! 20zł! :Ewirtus.pl

Edytowane przez MONSTER1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taką gre z Kolekcji Klasyki zagrałbym ale ledwo co wystartować umiem... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam taką gre z Kolekcji Klasyki zagrałbym ale ledwo co wystartować umiem... :kwasny:

Grając z nami szybko byś się nauczył podstaw. ;)

Ja nie grałem od roku, zacząłem jakiś czas temu, i już co nieco umiem. ;) Przynajmniej potrafię kogoś trochę polatać, kogoś zestrzelić... (prawda Rysiu? :E ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez , w sumie moglbym na kierze polatac :E (wiem , ale mam pedaly , czego dzoj wam nie da , a takie cos przydaje sie w tym) , ale nie mam na nia mocy. Nie chce mi sie wertowac setek stron klawiszologii :E :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lock On'a można kupić Uwaga Uwaga! Za! 20zł! :Ewirtus.pl
Świetnie się skłąda, bo miałem tam kupić Red Orchestra i Gothica 1 dla kumpla, bo mu porysowałem :E A tam Gothic w oryginalnym pudle(nie jakieś tam klasyki) za 10zł ;)

Ja tez , w sumie moglbym na kierze polatac :E (wiem , ale mam pedaly , czego dzoj wam nie da , a takie cos przydaje sie w tym) , ale nie mam na nia mocy. Nie chce mi sie wertowac setek stron klawiszologii :E :E
Ja mam przepustnicę ;) Także nei mów, że w joy'u tego nie ma xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie chce mi sie wertowac setek stron klawiszologii :E :E

Mi też się nie chciało... A używam tylko kilku klawiszy... ;) Wszystko co trzeba mam w dżoju, na klawie to jakieś 10klawiszy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czekamy ;) Dasz radę... kwestia chęci...

kogoś zestrzelić... (prawda Rysiu? :E ) ;)

Laga miałem... mówię Ci - z HUDa mi znikłeś a potem jak już Ciebie zobaczyłem to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja tez chetnie sobie polatam. W LockOn'a gralem troche i jest swietny. Problem z gra na sieci jest taki, ze jak juz sie znajdzie pokoj, to raz dwa robi sie pelny. No, ale da sie jakos przezyc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja tez chetnie sobie polatam. W LockOn'a gralem troche i jest swietny. Problem z gra na sieci jest taki, ze jak juz sie znajdzie pokoj, to raz dwa robi sie pelny. No, ale da sie jakos przezyc. :)

No to właśnie dlatego chcemy sobie sami pograć. Tylko potrzebna jest osoba która by mogła postawić serwa... ;)

Laga miałem... mówię Ci - z HUDa mi znikłeś a potem jak już Ciebie zobaczyłem to...

Droczę się tylko. :E

Edytowane przez MONSTER1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to właśnie dlatego chcemy sobie sami pograć. Tylko potrzebna jest osoba która by mogła postawić serwa... ;)

No właśnie serwer... najlepiej to taki stały :E

Droczę się tylko. :E

Jasne :E Gdyby nie lag ja bym swoje ptaszki wypuścił :E

Atak co do lotów dnia:

Stan początkowy:

lockon2007081417313611rp9.th.png

MONSTER startuje:

lockon2007081417314696hd8.th.png

W oddali startuje:

lockon2007081417345233fb0.th.png

Ja podczas podjazdu podsunąłem się zbyt blisko kołującego F-15. Podwozie coś mi się uszkodziło [iskry nad przednim kołem] i nie byłem w stanie wystartować...

lockon2007081417333285bo0.th.png

Moja próba lądowania na Su-33 przy ok 600 KM/h. Wiedziałem, że sie nie uda ale w Locku i tak granice są ustawione dużo powyżej tych realnych...

lockon2007081418002201me3.th.png lockon2007081418002354ro0.th.png lockon2007081418002781nd0.th.png

Efekt chyba był oczywisty... kamikadze :E

lockon2007081418005821uv8.th.png

Wielkie BOOM... Ciekawe czym faszerowane są te rakiety ale nie... Amerykanie/Rosjanie tego nie zdradzą :E [bug w grze].

lockon2007081418145189mv3.th.png lockon2007081418164487co1.th.png lockon2007081418164559im9.th.png

MONSTER ostrzy sobie zęby na dwa samoloty z rodziny Su znajdujące się na lotnisku :E

lockon2007081419365767tc0.th.jpg

A tutaj traf MONSTERa :E - o 20:50:44 F-15C [czytaj MONSTER] zniszczył Su-27 [czytaj RYSIU] przy pomocy AIM-7 :E

lockon2007081420123712mz2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MONSTER ostrzy sobie zęby na dwa samoloty z rodziny Su znajdujące się na lotnisku :E

lockon2007081419365767tc0.th.jpg

Właściwie to ja wracałem na lotnisko bo rakiety się skończyły po walce... ;) A ich przypadkiem zahaczyłem z karabinku, ale nic nie trafiłem... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi