Skocz do zawartości
Rafał

Jaki sprzęt/program wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poniżej znajdują się linki do wątków na tym forum zawierających oceny/wskazania najlepszego sprzętu i oprogramowania komputerowego w danej kategorii. W dalszym ciągu czekam na propozycje "lepszych" linów/wątków. Jeśli takich propozycji nie będzie - trudno, zostaną te co są :E

 

Prośba: nie oceniajmy w tym wątku sprzętu/oprogramowania a jedynie podawajmy linki i dyskutujmy, które wątki tu powinny się pojawić jako najlepsze - myślę, że przy każdej "opcji" powinien docelowo pojawić się tylko jeden link - właśnie ten najlepszy...

 

Uwaga: ostatnio dodane/zmienione linki mają znak "+" na początku wiersza :)

 

 

CZĘŚCI KOMPUTEROWE

 

- procesor (link) AMD (link) + chłodzenie (link), Intel chłodzenie (link), chłodzenie uniwersalne (link)

- płyta główna pod AMD (link), pod Intela (link)

- pamięć RAM (link)

- karta graficzna (link) (link) (link)

- karta muzyczna (link) (link), głośniki (link), słuchawki (link)

- dysk twardy (link)

+ nagrywarka CD (link), DVD (link)

- zasilacz (link)

- obudowa (link), chłodzenie (link)

 

 

KOMPUTERY

 

- stacjonarny do 3000 PLN (link), do 6000 PLN (link)

- przenośny (link)

 

 

PERYFERIA

 

- monitor CRT (link), LCD (link)

- klawiatura + mysz zestaw (link) (link), mysz (link)

- drukarka (link)

- skaner (link) (link)

- tablet graficzny (link)

- aparat cyfrowy (link) (link)

- odtwarzacz MP3 flash (link), CD (link), HDD (link)

 

 

OPROGRAMOWANIE

 

- download manager Windows (link), Linux (link)

- firewall (najpopularniejszy - ankieta) (link) (link)

- program antywirusowy (najpopularniejszy - ankieta) (link), darmowy (link)

- program antyspam (link)

- program antyspyware (najpopularniejszy - ankieta) (link)

- program graficzny (link) (link)

- przeglądarka internetowa (link) (link), Avant Browser (link)

 

- zbiorczo: 'odrobaczanie' komputera (link)

Edytowane przez Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Rafale, nareszcie wszystko wzorcowo posegregowane! Nie ukrywam, ze bardzo mi sie ten pomysl podoba! :thumbup:

 

 

PS Wyczuwam stanowcza "pruska szkole" porzadku, wszystko do swojej szuflady. Czy pochodzisz moze z Poznania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla twojej pracy :notworthy:

 

Tego nam było trzeba :exclam:

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Work Rafał :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robmy zaklady kiedy pojawi sie najblizszy watek o jednym z tematow zawartych w tym topicu... :E Moim zdaniem jeszcze dzis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to jakis lepszy link antywirusowy trzeba znaleźć:D

 

 

 

[Edytowane: 16/5/2004 przez czesiu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczuwam stanowcza "pruska szkole" porzadku, wszystko do swojej szuflady. Czy pochodzisz moze z Poznania?  ;) 
(niestety? ;)) nie - nawet wręcz przeciwnie - ponad pół zycia spędziłem blisko wchodniej granicy :)

 

Co do postów - jeszcze się tak nie cieszcie :E to tylko propozycje linków :P czekam na wskazywanie tych "najlepszych" :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imo to jakis lepszy link antywirusowy trzeba znaleźć:D
no to na co czekasz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS Wyczuwam stanowcza "pruska szkole" porzadku, wszystko do swojej szuflady. Czy pochodzisz moze z Poznania?  ;) 
Niie wiem skąd on pochodzi, ale jest perfekcjonistą aż do przesady momentami. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niie wiem skąd on pochodzi, ale jest perfekcjonistą aż do przesady momentami. :P
No wiesz? Wtedy te 15 minut to mogłeś wytrzymać jeszcze :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie... ale myszki coś nie widze

 

 

 

Upsss widze widze:P:P:] sorki

 

[Edytowane: 16/5/2004 przez piecia_k]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leniwy jestem:D

 

Leniwy robot to gorzej niż odwrócony okrąg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Nie dawać nowych wątków, bo w tym jest wszystko. Dopisujmy się do już istniejących. Lista wątków, w tym wątku będzie stale rozszerzana.Zapraszamy ponownie...

 

Are You kidding me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktos się do tego zabrał...

Moc uznania Rafał :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja po raz kolejny wkleję:

 

MX 510 vs IE4.0:

 

http://www.barrys-rigs-n-reviews.com/revie...e_shootout1.htm

 

Viper Razer:

 

http://razer.tigga.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2879

 

http://h4g.pl/product_reviews_info.php/pro.../reviews_id/695

 

Albo zobaczyc w jakich wątkach się wypowiadam :E

 

Zaraz dorzuce jeszcze pare o myszach...

 

TU było trochę z matteo:

 

http://www.pclab.pl/thread27953.html#pid364105

 

A to mój stary temat o MX510 zaraz po zakupie:

 

http://www.pclab.pl/thread26414.html#pid342554

 

 

 

[Edited on 16/5/2004 by HILTI]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne. Nie dawać nowych wątków, bo w tym jest wszystko. Dopisujmy się do już istniejących. Lista wątków, w tym wątku będzie stale rozszerzana.Zapraszamy ponownie...

 

Are You kidding me?

Vega ale to jest super pomysl do odwolywania ludzi do tego watku ktorzy zadaja pytania FUNDAMENTALNE ktore byly walkowane milion razy itd i w ktorejto dziedzinie w zasadzie niewiel sie zmienia. cos ala szybki spis dobrze omowionych spraw zwiazanych z bardzo ogolnymi tematami!

 

Watki mozna ofkors zakladac w dalszym ciagu ale zeby nie byly zbyt ogolne jak "jaka grafike wybrac do 500zl", ale juz konkretne "dlaczego xyz wywala mi jakies bledy z yzx na winxp"- pytania stricte o jakies konkretne przypadki a nie "jaki sprzet polecacie", chyba ze "jaka grafke wybrac do zastosowan takich a takich".

to samo soft- "jaki najlepsiejszy fajerłol"- pytanie walkowane 100 000 razy, chyba ze ktos spyta "dlaczego nie dziala kerio+mcafee+emule+gg" itd itp.

 

odnosnie firewalla prosze dopisac linke: http://www.pclab.pl/thread6252.html

pzdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja po raz kolejny wkleję (...)
HILTI: Od wklejania recenzji zewnętrznych to są wątki do których tu podajemy linki. Tutaj mają być tylko linki do wątków na forum - tam gdzie ktoś może się dopisać, zadać kolejne pytanie...

 

BTW - zrobiłem małą aktualizację pierwszego posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW - zrobiłem małą aktualizację pierwszego posta ;)

dzienki :D

bardzo ladnie sie to prezentuje :)

pelne uznanie :notworthy:

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie... ale nikomu nie będzie chciało się szukać wybranego tematu... najłatwiej jest zadać pytanie i czekać na odpowiedzi. Sam bym tak zrobił :E Po to jest w końcu forum. A jak komuś nie chce się czytać wątków to tego nie robi, lub nie odpowiada milionowy raz na powtarzające się pytanie tak jak ja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - gratulacje :soczek: Piękna robota... I nawet, jeśli ludzie dalej będą zakładać klony sto razy przewałkowanych topiców, to i tak spojrzenie na pierwszego posta tutaj pozwoli uspokoić wzburzoną krew. :)

 

Ordnung muss sein :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przegladalem co kryje sie pod linkami, ale doskonala robota, bravo ! :D

rozumie, ze bedziesz to aktualizowal ? :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...