Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca sie używaną karte graf . GTX 460 786 mb za 520 zł z gwarancją 1,5 roczną ??

Za 520zł.... nie, za pełnego GTX460 1GB to była by cena znośna. Wersje 768mb można ~za 450zł wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie używaną karte graf . GTX 460 786 mb za 520 zł z gwarancją 1,5 roczną ??

gdyby to był 1GB 256 bit 336 core to OK , ale tak to średnio opłacalny zakup , no i żeby się nie okazało że to jakiś kastrat SE 288core ,

 

z nówek w podobnej kwocie możesz kupić 6850 - HIS AMD Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (775/4000)

 

do jakiego to kompa ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP wersje SE mają 1GB RAM bo mają 32ROP ale właśnie tylko 288sp, 768mb ma 24ROP i 336sp, z drugiej strony taki GTX460 SE to i tak lepsza opcja niż GTX550Ti....

 

Zbyniu10 sprzedaje tu HD5830 w dobrej cenie, dopytaj się czy karta na gwarancji, jak na gwarancji to brałbym w ciemno, jak nie to się trochę potargował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to był 1GB 256 bit 336 core to OK , ale tak to średnio opłacalny zakup , no i żeby się nie okazało że to jakiś kastrat SE 288core ,

 

z nówek w podobnej kwocie możesz kupić 6850 - HIS AMD Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (775/4000)

 

do jakiego to kompa ma być ?

 

Tak jak w sygnie, miałem hd 4870 x2 , jednak poszła na gwarancje, ze względu ,że koleś nie miał drugiej takiej karty a naprawic nie szło , zwrócił mi kase a ja czaje sie na kolejną .. Tak myślałem ,żeby znów kupic taką samą :P bo chyba ciężko będzie szło kupic coś fajnego za ok. 500 zł . A ten 6850 jest wydajniejszy od 4870 x2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieniegdzie będzie wydajniejszy, ale HD4870X2 to prawie tak dobry jak HD5870 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mój sprzęt nie bedzie ograniczał karty GTX 560 ti hawk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między 560Ti i 6950. Wiem, że 560Ti jest wydajniejsze, zwłaszcza po podkręceniu, jednak naczytałem się o problemach kart nv z procami amd. Czy to prawda? Która z tych dwóch kart będzie lepsza pod mój zestaw. I dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między 560Ti i 6950. Wiem, że 560Ti jest wydajniejsze, zwłaszcza po podkręceniu, jednak naczytałem się o problemach kart nv z procami amd. Czy to prawda? Która z tych dwóch kart będzie lepsza pod mój zestaw. I dlaczego?

Nie widze sensu wymiany Twojego 6870 na któryś z tych modeli. Dlaczego? Bo jest wystarczająca i wymiana da Ci najwyżej 20% więcej wydajności a czy warto? Sam odpowiedz sobie na to pytanie. Jeśli mimo wszystko będziesz chciał kupić to gtx 560ti, nie ma żadnych problemów z amd to jest mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by zmienić nieco najwydajniejszą półkę w pierwszym poście. do 2000zł 7950 a powyżej 7970.

7950 cenowo jest równy gtx580 a wydajnościowo ciut lepszy ciut chłodniejszy i ciut mniej prądożerny no i ma Dx11.1 vs Dx 11. O ile takie argumenty jeszcze trafiają do ludzi zatwardziale myślących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu wymiany Twojego 6870 na któryś z tych modeli. Dlaczego? Bo jest wystarczająca i wymiana da Ci najwyżej 20% więcej wydajności a czy warto? Sam odpowiedz sobie na to pytanie. Jeśli mimo wszystko będziesz chciał kupić to gtx 560ti, nie ma żadnych problemów z amd to jest mit.

Sens jest, bo kupuję kartę z 2GB na pokładzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mój sprzęt nie bedzie ograniczał karty GTX 560 ti hawk ?? (sprzęt jak w sygnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu wymiany Twojego 6870 na któryś z tych modeli. Dlaczego? Bo jest wystarczająca i wymiana da Ci najwyżej 20% więcej wydajności a czy warto? Sam odpowiedz sobie na to pytanie. Jeśli mimo wszystko będziesz chciał kupić to gtx 560ti, nie ma żadnych problemów z amd to jest mit.

 

Ostatnimi czasy to bym stwierdził że raczej Nvidia ma znacznie więcej problemów ze swoimi kartami a zwłaszcza z serią Fermi i wspaniałymi sterownikami do nich, wystarczy tylko trochę się zagłębić w temat fochy Fermiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest, bo kupuję kartę z 2GB na pokładzie;]

żadna gra prócz bf-a 3 nie wykorzystuje 1gb pamięci a to po co Tobie 2gb? Jeśli bawisz się jakimiś programami to zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, planuje zakup Karty graficznej tak do 1 500,00zł koniecznie musi być ze sklepu x-kom chyba że jest jakiś sklep w okolicy Częstochowy, Kielc który oferuje dobre warunki ratalne.

 

Procesor: Core i5 2500K

Ram: 8GB G.Skill 1600MHz

Mobo: ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

Zasilacz: be Quite L8 630W

 

 

Dziękuje i Pozdrawiam

 

Edit: Jeszcze znalazłem sklep Inwazjapc.pl i ceny chyba mają ciut lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między 560Ti i 6950. Wiem, że 560Ti jest wydajniejsze, zwłaszcza po podkręceniu, jednak naczytałem się o problemach kart nv z procami amd. Czy to prawda? Która z tych dwóch kart będzie lepsza pod mój zestaw. I dlaczego?

HD6950 będzie wydajniejsza

http://maxforces.com/articles.php?article_id=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak sie czaję na tego vertexa 4850, tylko zastanawia mnie czemu on taki tani. Podobne ceny mają używki na allegro bez gwarancji. Karta jest jakaś słabsza od innych producentów? Awaryjne są karty tego producenta? Czy poprostu chcą wyprzedać to co naprodukowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprajt2 -

 

Poprostu chcą wyprzedać to co naprodukowali.

 

Tj. Kupili kiedyś chipy HD 4850, a od siebie dodali GDDR5 anie GDDr3 jak w specyfikacji, więc ATi "krzywo" na to patrzeć zaczęło w pewnym momencie, więc sprzedaż takich wersji wstrzymano.

 

A teraz gdy panuje seria 6/ 7 to nikt juz tak o tym nie pamięta (łącznie z ATI) WIĘC teraz chcą to sprzedać co zostało na magazynie. Proste.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK dzieki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mój sprzęt nie bedzie ograniczał karty GTX 560 ti hawk ?? (sprzęt jak w sygnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są ale i tak 4850 DDR5 jest lepszy od 6750. 4850 DDR5 to praktycznie to samo co 4870 (różnica bodajże 50mhz na rdzeniu), który jest na poziomie 6770. Więc wybór jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mój sprzęt nie bedzie ograniczał karty GTX 560 ti hawk ?? (sprzęt jak w sygnie )

nie będzie, ale niektórzy twierdzą,że Fermi gorzej działa na LGA775,jeśli tak rzeczywiście jest to brałbym Radeona do starszej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mój sprzęt nie bedzie ograniczał karty GTX 560 ti hawk ?? (sprzęt jak w sygnie )

jak OC-niesz cpu do ok. 4.0 Ghz to możesz zacząć myśleć o tej karcie , bez OC procka maks. HD6850 , ew. OC na 3.6 GHz i możesz brać HD6870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje nowej karty graficznej pod mój komputer, najczęściej będzie używana do gier Cs Source, gta 4 i jak da radę to do lepszych gierek. Do wydania mam 200-250zł na kartę razem z zasilaczem. Nie wiem czy dokupić sobie jeszcze ramu, czy to coś da.

 

Mój komputer:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2 dual Core Processor 4200+ 2.20GHz

RAM: 2046MB

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8500GT

Płyta Główna: MCP61PM-HM (Nettle2)

Zasilacz: Liteon 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak OC-niesz cpu do ok. 4.0 Ghz to możesz zacząć myśleć o tej karcie , bez OC procka maks. HD6850 , ew. OC na 3.6 GHz i możesz brać HD6870

 

No tak myślałem aby z prockiem w OC poleciec tylko nie wiem ile pójdzie .. Standardowo ma 3 Ghz , z tego co słyszałem to podkręca sie dosc słabo . Czyli jak pójdzie tylko na 3,6 to nie ma sensu brac gtx 560 ti ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki radeon 6850 najlepiej nadaje się do OC?. Głośnośc chłodzenia mnie nie interesuje chcę Accelero S1 założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...