Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qazman

W przypadku BF3 jak widać sporo wydajniejszy ale 7850 się znacznie lepiej kręci i jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką płytę główną trzeba wybrać by w przyszłości można było by podłączyć 2 karty graficzne? wystarcza 2 szyny PCI Express x16 i już można podłączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką płytę główną trzeba wybrać by w przyszłości można było by podłączyć 2 karty graficzne? wystarcza 2 szyny PCI Express x16 i już można podłączać?

Zamiast w sli 2 sztuki lepiej 1 a pożądną bedzie taniej i szybciej . [bylo już gdzieś na forum] Nawet chyba w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną karte na oku i chciałbym abyście pomogli mi w wyborze, bo w sklepie komputronik.pl

 

ogólnie jestem na etapie sprawdzania co mam kupić ( a będę składał sam ) i chcę zacząć od płyty - będzie to jakaś płyta ASUS lub MSI ewentualnie Gigabyte lub Asrock z oznaczeniem Z77 :) procesor albo i5 2500k albo i7 ale dokładnie sam nie wiem jaki dobry procek by dobrze z karta współpracował :) i prośba do was o jakieś rady? :) czy warto dać mniej za kartę która ma więcej RAM :)

sklep musi być komputronik czy mogą być inne ?

 

jakie części potrzebujesz , mobo , cpu , gpu , zasilacz , obudowa , dvd , hdd ?

 

jaki masz budżet ?

 

w jakiej rozdzielczości będziesz grał ?

 

masz już jakieś komponenty , jeżeli tak to napisz dokładnie , np. zasilacz marka model i moc .itp .itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie żadnych komponentów. Mieszkam w anglii i chciałem się zaopatrywać przez ebaya. Swój komputer sprzedałem przed wyjazdem tutaj, a teraz chce mieć nowy sprzęt. Wymagań super nie mam, ale chciałbym aby w miare nowe gry mi chodziły :)

 

Planowałem coś z tych płyt

 

MSI P67A-C45

Asus P8P67 LE

ASROCK P67 EXTREME

Asus P8P67 Deluxe

Asus P8Z77 -V Pro

Asus P8Z77-V

 

o procku myślę o i5 lub i7

 

choc ostatnio mnie kolega przekonywał, że skoro nie będę pracował z filmami lub profesjonalnie z grafiką tylko ewentualnie do gier to żebym poszedł w ślady AMD ? Procesory AMD dużo tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie rozdzielczość rto nawet wystarczy 1024 x 768 :) choć wiadomo, że chciałbym jak najlepiej i jak najtaniej :) hehe

budżet : będę kupował części na 2 do 4 razy - ale chcę złożyć sprzęt dobry, żeby pare lat mieć z głowy :P Pare mam na myśli dwa :)

coś kolo 3 max 4 tys..

 

p.s. i tak wogólę bardzo dziękuje za zainteresowanie:) forum dodaje do ulubionych :)

 

a i jedyne zo mi zostało z mojego starego kompa, to orginał win7 64bit :P

 

i dwa monitory Asus 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no właśnie tego się obawiałem - choć jak sprzedawałem koledze wina to mówił, że ona wykasuje go od siebie i ja będę mógł go normalnie zainstalować wrrrrr...

400 zł w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda idzie z płytą główną :E Z taką kwotą to możesz pozwolić sobie na i7 , hd 79xx , jakiś ssd 120 gb będzie hulać jak marzenie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jaką kartę mi polecicie do takiego sprzętu:

i5 750 @ 2.66GHz

8GB RAM 1333MHz

MoBo MSI P55 GD65

PSU OCZ ZS 650W

 

Zasilacz kupowałem jakiś czas temu i kupowałem z zapasem, aby nie chodził mi ciągle na 100% mocy i w razie wymiany sprzętu nie musieć wymieniać do nowej grafy zasilacza.

 

Zaznaczam, że ogranicza mnie fundusz około 550zł z kosztami przesyłki. Karta może być używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale chciałbym to tak poskładać by wycisnąć ze sprzętu wszystkie soki :) więc jak są jakieś sugestie ?

 

zastanawiam sie nad doborem komponentów - dawno nie śledziłem co się dzieje na rynku i od paru dni dopiero zacząłem czytać ...

Wiem, że zacznę od płyty głównej i chciałbym znaleść jakąś złotą granicę między ceną a jakością , zresztą tak samo... nie chcę wydać na kartę 1500zł bo nie potrzebuję najwyższych rozdzielczości w najnowszych grach... Co powiecie na płyty asusa lub Msi - nad nimi najbardziej się zastanawiam np.

ASUS P8Z77-V lub P8Z77-V LX a z MSI to P67A-G45 lub MSI Z68MA-ED55 do tego np. procek i5 i pamieci 8-16 GB 1600mhz lub wyższe jeśli ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI to P67A-G45 + Core i5+ 8GB DDR3 @1600Mhz + Geforce GTX 660 / Radeon HD 7870 do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega troche cinko proponuje Z taką kasą to można lepiej I7 ewantualnie i5 , asrock p67 b3 bardzo dobra i tania płyta , karta np msi 7870 -3 lata gwarancji ssd 120 pamięć i reszta to wiadomo powinno styknąć ok 3 tyś-3,5 tyś Tam w londonie pewnie taniej idzie wyrwać jak u nas :hmm: To bym wolał I7 jak i5 i karte 79xx :D Będzie przyszłościowo tak na te 2-3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moówisz ze ta płyta główna Asusa P67A-G45 jest dobra? Jak z automatycznym podkręcaniem procka i pamięci

?

 

sorki ASrock P67 Extreme? o tą płytę mi chodziło - koszt to chyba coś koło 700zł - jak myślicie , do takiej płyty pakować pamięci 1600mhz czy szybsze? i dwie kości po 8GB gdzie w przyszłości dołozyc nastene 2 - czy teraz wziąść 4x4GB ( bo jak sądze, nie pracując z grafika i filmem itp,. 16 GB chyba w zupełnosci wystarczy?)

 

a i panowie, zależy mi na tym aby ten zestaw był w miarę cichy - będę pracował z muzyką ( nagrywanie ) więć fajnie by było żebym nie musiał go zbytnio osłaniać dodatkowymi osłonami :P Będę do niego podłączał sprzęt muzyczny - karta muzyczna zewnetrzna M-Audio Profire 2626 i resztę podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itajcie

W niedługim czasie ( po odebraniu karty z serwisu) mam zamiar zmienić 7850 lub zwiększyć wydajność poprzez Crossfire. Mam do wyboru :

- AMD Radeon 7970

- AMD Radeon 7950

- NVidia GTX 670

- 2x 7850 2GB Crossfire - to mnie wyniesie troszkę taniej :)

 

 

Mój komputer:

CPU: Intel Core i5 3570k

Cooler:Phanteks PHTC14PE_BK

MOBO: Gigabyte GA-Z77X-UD5H

GPU: MSI HD 7850 TwinFrozr III 2GB OC

RAM: 2x4gb Kingston HyperX 1333MHz

PSU: Chieftec Nitro II 85+ 850W

SSD: Corsair Force GT 90GB

HDD: Seagate Barracuda XT 3.0 TB

CASE: Fractal Design Define R4 Titanum z 4x120mm i 2x140mm + konroler AKASA\

 

Proszę o pomoc w wyborze. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek 0097 - niezły sprzęcik :) - mam pytanie odnośnie tej twojej płyty głównej - jak siię ona sprawuję , jak z podkręcaniem procka, jak stabilność i temperatuty? jeśli możesz coś napisać będe wdzięczny - siedze godzinami i czytam o płytach głównych ( mam parę na oku ale wiesz jak to jest :) człowiek chce trafić w złoty punkt :P )

 

pozdrawiam

małomówny dawcanerki :)

 

wyczytałem odnośnie tej płyty GIGABYTE GA-Z77X-UD5H

4 x 1.5V DDR3 DIMM obsługujące do 32 GB pamięci systemowej

*Z powodu ograniczenia 32-bitowego systemu operacyjnego Windows, gdy instalowana jest pamięć fizyczna większa niż 4 GB, wyświetlany rzeczywisty rozmiar pamięci będzie mniejszy niż 4 GB.

 

 

mam to tak rozumieć, że jak mam wina 7 32-bity nie mogę włozyć większych kości pamięci niż 4GB? a jak mam wina 64bit to mogę włożyć kości większej pojemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek 0097 - niezły sprzęcik :) - mam pytanie odnośnie tej twojej płyty głównej - jak siię ona sprawuję , jak z podkręcaniem procka, jak stabilność i temperatuty? jeśli możesz coś napisać będe wdzięczny - siedze godzinami i czytam o płytach głównych ( mam parę na oku ale wiesz jak to jest :) człowiek chce trafić w złoty punkt :P )

 

pozdrawiam

małomówny dawcanerki :)

 

wyczytałem odnośnie tej płyty GIGABYTE GA-Z77X-UD5H

4 x 1.5V DDR3 DIMM obsługujące do 32 GB pamięci systemowej

*Z powodu ograniczenia 32-bitowego systemu operacyjnego Windows, gdy instalowana jest pamięć fizyczna większa niż 4 GB, wyświetlany rzeczywisty rozmiar pamięci będzie mniejszy niż 4 GB.

 

 

mam to tak rozumieć, że jak mam wina 7 32-bity nie mogę włozyć większych kości pamięci niż 4GB? a jak mam wina 64bit to mogę włożyć kości większej pojemności?

 

Mozesz zainstalowac na plycie maks 32 GB ramu. w windows 32bity bedzie widoczne 3,25 GB ramu niezaleznie ile bedziesz mial wlozone na plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, płytę chyba już wybrałem , a mianowicie Gigabyte GA-Z77X-UD5H http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-z77x-ud5h-79-556641.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=556641

 

z resztą to już chyba pójdzie szybciej - co sądzicie o tej płycie?

wspomne taki mały szczegół, że decyzje między resztą płyt przeważył port Firewire IEEE 1394a na tylnym panelu , gdyż jest on mi potrzebny do podłaczenia mojej zewnętrznej karty muzycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...