Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Wyróżnij czerwonym kolorem nazwę polecanej karty żeby odróżnić ją od reszty tekstu. Dodaj linki do testów poszczególnych kart aby wykazać ich przewagę nad innymi kartami w danym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie rozumiem że x800xt,x800xt pe i x800gto2 to już podstarzałe karty i nie mają shaderów 3.0 ale bez przesady.Żeby w pcie powyżej 200zł był 7300gt którego te radki zjadają na śniadanie to dla mnie to lekkie nieporozumienie.W wielu testach x800xt pe konkuruje nawet z 7800gt a wy tutaj wyjeżdżacie z 7300gt.Tylko dlatego że ma sm 3.0 ?? A po co to komu potrzebne ?? Żeby Vista ładnie chodziła ?? I tak jak dla visty i gier pod nią ten 7300gt jest za słaby.Bo ja bardziej cenie sobie wydajność niż hdr,albo vistę na której wszystko chodzi o kilkanaście procent słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jol!

Czemu do 4 stow pod PCI-e polecasz X1950 Pro, a w plusach jest niezle OC? Przeciez na tej karcie w ogole nie da sie krecic RAM. Dlatego jej nie wzialem. Mam 7900GS, ale na razie nie mam reszty kompa. A co do 8 stow to 2 8600GT chyba tez nie sa najlepszym wyborem, przeciez nie kazda gra obsluguje SLI. Poza tym wszyscy twierdza, ze SLI nie ma sensu...

Pokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

1. Prędzej odradzałbym Geforce FX5xxx, niźli Radki 9550/9600

2. Zasilacze Codegen, Tracer nie są no-name. Są znaną i cenioną marką wśród sprzedawców komputerowych vel sabotażystów i terrorystów

A Modecom Feel jest słabszy od brata MC, ale także dobry, tyle, że do mniej prądożernych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<150 zł

 

W tej cenie najlepszym wyborem jest GeForce 6600GT :

 

 

 

 

Zalety :

 

+ świetna jakość obrazu

+ dobra podkręcalność

 

Wady :

 

brak

 

 

 

Czego unikać : GeForce 6200, 6500, 7100GS, 7200GS, 7300GS, 7300LE, 7300GT DDR2 Radeon X300, X550, X600, X700SE, X700LE, X1300, X1050, X1600Pro

6600GT=7300GT ddr2

7300 zdecydowanie lepszy wybór bo nowszy, na gwarancji chłodniejszy i mniej ciągnie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jol!

Czemu do 4 stow pod PCI-e polecasz X1950 Pro, a w plusach jest niezle OC? Przeciez na tej karcie w ogole nie da sie krecic RAM. Dlatego jej nie wzialem. Mam 7900GS, ale na razie nie mam reszty kompa. A co do 8 stow to 2 8600GT chyba tez nie sa najlepszym wyborem, przeciez nie kazda gra obsluguje SLI. Poza tym wszyscy twierdza, ze SLI nie ma sensu...

Pokoj

 

Ale np. ASUS X1950Pro - OC pamięci z 1380Mhz na prawie 1,6Ghz...

 

fajna sprawa temacik;]

 

pomógl mnie sie zdecydować:P

 

Dzięki ;).

 

Kilka uwag:

1. Prędzej odradzałbym Geforce FX5xxx, niźli Radki 9550/9600

2. Zasilacze Codegen, Tracer nie są no-name. Są znaną i cenioną marką wśród sprzedawców komputerowych vel sabotażystów i terrorystów

A Modecom Feel jest słabszy od brata MC, ale także dobry, tyle, że do mniej prądożernych konstrukcji.

 

Co do Radków 9550/9600 jest poprawione. Są wpisane jako alternatywy.

 

6600GT=7300GT ddr2

7300 zdecydowanie lepszy wybór bo nowszy, na gwarancji chłodniejszy i mniej ciągnie prądu.

 

Poprawione.

 

 

 

Czy czegoś jeszcze brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu na allegro x1300 na procku rv516le (wstępne wyniki w podpisie) i nie mam za dobrych wyników, ale za cenę 75pln nie sądzę by na PCIE było coś lepszego na low profil.

Tak więc jako użytkownik zdaję sobie sprawę, ze jest to bardzo słaba karta ale i za bardzo małe pieniądze, nawet za 6600 trzeba by dać ponad 100 pln.

Oczywiście karta dobrze się kręci, więc wyniki mi rosną wraz z kolejnymi testami :)

Jak bym miał kasę, to bym wziął 2600Pro na ddr3, bardzo dobra i dobrze się kręci jak na swoją cenę (na 2600xt).

bo to już zapomniane, wysłużone sprzęty... x800gto dobra karta, ale jej czas już minął daaaawno temu...

Jako alternatywę należy je dodać, nie każdemu zależy na sm3.0 i dx9c a wydajność tych kart jest znacznie wyższa od kart z tymi efektami w tej samej cenie.

beztytuuxq9.png

256bit szyna dużo daje kartom i to widać na przykładzie tych starszych modeli radeona z 256bitową szyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo śmieszne. Za 75 zł, to można nabyć X600Pro, które i tak jest 3 razy lepsze niż X1300 low profile, które ma 64bitową szynę pamięci... A 6600 można dorwać z palcem w d... za 100 zł.

 

 

PS.

 

PO 1. Sam miałem X600Pro 128MB firmy Gigabyte i wiem co to znaczy.

PO 2. Wbij sobie na Google GPH i jak nazywamy 3DMarki (nazwa konkurencyjnego serwisu - ujawnić dokładnie nie mogę) i tam możesz sobie porównać karty graficzne.

PO 3. Coraz więcej gier potrzebuje do uruchomienia karty zgodnej z DX 9.0C. Mogłem wybrać X850XT PE, ale wybrałem Palita Sonic 7600GS. Ciekawe dlaczego :E ? Choć do alternatyw mogę je dodać, tylko powiedzcie do których...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kilka dni temu na allegro x1300 na procku rv516le (wstępne wyniki w podpisie) i nie mam za dobrych wyników, ale za cenę 75pln nie sądzę by na PCIE było coś lepszego na low profil.

Tak więc jako użytkownik zdaję sobie sprawę, ze jest to bardzo słaba karta ale i za bardzo małe pieniądze, nawet za 6600 trzeba by dać ponad 100 pln.

Oczywiście karta dobrze się kręci, więc wyniki mi rosną wraz z kolejnymi testami :)

Jak bym miał kasę, to bym wziął 2600Pro na ddr3, bardzo dobra i dobrze się kręci jak na swoją cenę (na 2600xt).

 

Jako alternatywę należy je dodać, nie każdemu zależy na sm3.0 i dx9c a wydajność tych kart jest znacznie wyższa od kart z tymi efektami w tej samej cenie.

beztytuuxq9.png

256bit szyna dużo daje kartom i to widać na przykładzie tych starszych modeli radeona z 256bitową szyną.

 

Baaaardzo śmieszne :lol2:. Ty daj lepiej 7600GS na pamięciach DDR3 ! Co ty porównujesz 7600GS DDR2 z X800GTO2, mimo, że dałem ją w rubryce "czego unikać" :lol2:. Dodaj do tego OC obu kart.

 

 

@GeoloG

 

Dużych widocznych różnic nie będzie widać, ale ja bym radził po prostu tego proca podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo to już zapomniane, wysłużone sprzęty... x800gto dobra karta, ale jej czas już minął daaaawno temu...

 

Slabo mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie wyboru karty i myślę że taki poradnik to fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800GTO, X800GTO2 i X850XT jest w alternatywach. Jedynie X800GT jest w rubryce "czego unikać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X800GTO, X800GTO2 i X850XT jest w alternatywach. Jedynie X800GT jest w rubryce "czego unikać".

Oczywiście, chyba, że za odpowiednia cenę. Ostatnio miałem okazje kupić kup teraz na allegro "all in wonder 800GT" za 140pln, dla mało zorientowanych ta karta ma bardzo dobry tuner telewizyjny, radiowy, magnetowid itd. Niestety zanim sie zdecydowałem mi ja już ktoś sprzątnął :]

Tak,że wszystko kwestia ceny ;)

Może po prostu podawaj dla nowych modeli ceny ze skąpca vel ceneo a dla starszych ceny z allegro kup teraz, bo to nie ma sensu takich kart wybierać w sklepach.

Co do 1300 ona ma ogl2.0 i sm3.0, a moja ma ponad 100% większą wydajność w nowszych grach niż mój dawny 9550 po OC, a to moje 1300/1550 to dziwna słaba karta jak na ten typ. Jak za cenę 75pln kup teraz przy cenie 100pln kup teraz za 9550 to sam pomyśl, czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X1650P na DDR3 to tez kapa. Mialem to 2 tygodnie. Fear +cienie=sjaldy.

FEAR nie lubi Radeonow :)

 

Czy są jakieś uwagi ? Jak to teraz wygląda ?

Dobry topic; tylko brakuje mi tutaj syntetykow np. porownanie kart z danego segmentu; bo piszesz najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym jest ... a o ile jest lepszy tego przecietny Kowalski nie wie :P wiem, ze sie czepiam drobiazgow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FEAR nie lubi Radeonow :)

 

FEAR na moim Gigabyte Radeonie X600Pro 128MB 400/500@500/600 chodził w 1024x768 i to nawet z FSAA 2x ! Tylko cienie wyłączone i włączone pixel doubling.

 

Dobry topic; tylko brakuje mi tutaj syntetykow np. porownanie kart z danego segmentu; bo piszesz najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym jest ... a o ile jest lepszy tego przecietny Kowalski nie wie :P wiem, ze sie czepiam drobiazgow:)

 

Ja nie wierzę syntetykom. Wiesz, że 7300GS jest lepszy w syntetykach niż 9700Pro :E ? A chyba wiadomo, która karta jest wydajniejsza...

 

 

PS. Czyli wszystko ok ? A wiele brakuje do przyklejenia tematu :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FEAR nie lubi Radeonow :)

Raczej ilosc ropow msci sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz więcej gier potrzebuje do uruchomienia karty zgodnej z DX 9.0C. Mogłem wybrać X850XT PE, ale wybrałem Palita Sonic 7600GS. Ciekawe dlaczego smilies/szczerbaty.gif ?

Nie wiem dlaczego ale to był twój wybór a nie każdy chce się kierować twoimi poglądami i wymaganiami co do kart graficznych.Ale ty zresztą zamiast x800(np xt) wolałeś wpisać 7300gt ;] No naprawdę te 7300gt jest lepsze :) Ale chyba tylko w 3dmarku 06 albo niektórych grach na OpenGl-u.Nie dla każdego liczy się pełna obsługa dx 9.0c.Niektórzy wyżej cenią sobie wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości do autora tematu, na jakiej podstawie przypisujesz wymagany procesor do kazdej z kart??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie własnych przemyśleń :E.

 

 

@Razo

 

Najlepiej zrób sondę - co by ludzie wybrali - X850XT PE, czy Palita Sonic 7600GS ? Coraz więcej gier potrzebuje do uruchomienia obsługi SM 3.0. Wiesz, że na swoim X850 nie uruchomisz np. Colina DIRT ? Wydajność, wydajnością, ale gry nawet nie uruchomisz. Zresztą nie wszystkie gry wykorzystują 256bitową szynę pamięci w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rubryce czego unikać z początku prawidłowo wypisujesz karty bardzo słabe i nie przystępne cenowo, ale dlaczego znalazła się tam 8800 ultra, najszybsza karta na świecie? Rozumiem, że jest dużo droższa od gtx, ale jak ktoś ma kasę, to czemu nie? Lepsze chłodzenie jak i także możliwość podkręcenia. IMO bardziej opłacalny zakup, niż 8800 GTS w sli które nie daje często oczekiwanych rezultatów. Lepiej znajdź test XFX 8800 Ultra XXX, która już ma znaczną przewagę od GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...