Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

RAM.net to zaufany sklep.

Wydajność będzie porównywalna z GTS250, ale po co przepłacać jak można taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź. :) Kupię pewnie w przyszłym tygodniu - może trochę cena spadnie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam od dawna dziwny problem z moim GTXem. Gdy gram w jakąś bardziej wymagającą grę często po jakimś czasie wentylator jakby przycichał, robi się czarny ekran i gdy strzelę mu reseta wentylator przez chwilę wchodzi ponownie na pełne obroty. Nie wiem co to może być, próbowałem już kilka sterowników, teraz spróbuję z 257.21. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w odświeżeniu mojego sprzętu. Wszystko w miarę pięknie śmigało do czasu zakupu monitora hd. Teraz o pograniu w nowości na przyzwoitych detalach mogę tylko pomarzyć.

 

Amacrox frei erde 500W

Intel Dual Core E2160 @3,2Ghz

Evga 650i ultra

kingmax 2gb w dualu, 800Mhz

nvidia geforce 8800 GTS 320MB

 

Koszt chciałbym żeby zmieścił się max w 1300 ostatecznie 1500 zł jeśli naprawdę będzie warto dopłacić. I najlepiej gdyby proc się dobrze podkręcał, mam chłodzenie Scythe Katana 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TmK jeśli wcześniej takie objawy nie występowały, to oznacza że nie jest to standardowa procedura POST karty.

Pewnie pada sterowanie wentylatorem karty, możliwe że nie podaje napięcia jak należy. Jeśli masz możliwość reklamacji to wysyłaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam już gwarancji.. potrzebny jest jakiś "FAN fix" bo jak mówiłem, jakby wentylator stawał (wtedy karta momentalnie się nagrzewa i dla bezpieczeństwa resetuje kompa, normalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy on w ogóle działa najpierw, czy przez kurz się nie zatarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl z tego co widzę ma 4 kabelki. Karta czysta, sprawdzałem. Nadal czekam na rozwiązanie.

 

Myślicie, że to może być przez.. seven ? Bo nie wiem czy dobrze kojarzę, ale na xp tak się chyba nie działo, hmm.. no ale od razu po zmianie na seven też tego nie było, więc nie wiem czy to nie mylny trop i niepotrzebnie formata będę robił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie RivaTuner albo Afterburner, poustawiaj profile dla fana i sprawdź co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem progi w rivie 40%, 60, 80 i 100 zależnie od temperatury. Podczas grania wszystko działa, wentylator jest słyszalny, gra wytrzymała jakieś 5 minut dłużej i mimo, że temperatura była w normie a wentyl się kręcił na 80 lub 100% czarny ekran, czerwona dioda na karcie i potrzebny reset. Nawet odkręciłem cepa na 3.7GHz przejechałem Linxem na full stress, 0 błędów.

 

Kurw.. nie mam już pomysłu, wszystko zrobiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję niedrogą kartę grafiki >100zł do starego kompa. Athlon 64, pamięci ddr1

Co byście polecili?

coś takiego? co to wogóle jest?

 

Czy może to? KLIK

 

w sumie czym taniej a w miare opłacalne jakościowo tym lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po formacie jest to samo, obraz gaśnie, dźwięk jest, lampka czerwona się świeci i konieczny jest reset.. nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 630zł polecany jest Radeon HD5770 1GB, ale, jakiej firmy? jak wiadomo, różni producenci wrzucają w swoje produkty różne podzespoły, więc który z nich wyciąga z układu 5770 najwięcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim wysłużonym już x1950pro (4latka temu kupiony) przyszedł czas na uruchomienie nowej gry, padł wybór na SC2, i co się okazało? Niestety pokaz slajdów. A więc przyszedł czas na wymianę grafiki, trochę poczytałem i mój wybór padł na 3 egzemplarze:

- Radeon 5770

- Radeon 4870

- Geforce GTX260

 

Więc sprawdzając dane i testy tych kart doszedłem do wniosku że 5770 posiada 128bit szynę, 4870 256bit, a GTX260 448bit.

 

Chciał bym was prosić o pomoc przy wyborze odpowiedniej karty. Jestem świadom że będę wymieniał procesor i zasilacz, więc to nie problem. A karta żeby starczyła na 3-4 lata swobodnej gry.

 

P.S. Moja aktualna konfiguracja w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Po formacie jest to samo, obraz gaśnie, dźwięk jest, lampka czerwona się świeci i konieczny jest reset.. nie rozumiem.

Sprawdz go u kolegi.

Mój typ to padająca sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz go u kolegi.

Mój typ to padająca sekcja zasilania.

 

Jeśli dźwięk się nagle przycina i go nie ma, to co to może być? Z tym że po tym żadna czerwona lampka się nie świeci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze się wtrące, A GDZIE UKŁADY FERMI GTX 470 I 480, rozumiem, że się grzeją itp, ale powinny byc w alternatywach dla 5850/70 i 5970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, szczególnie gtx480, który mimo wszystko jest trochę wydajniejszy od 5870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

<750 zł, 870 zł

 

 

W tych cenach najlepszymi wyborami są odpowiednio GeForce GTX 460 768MB i 1GB :

 

nvidiagtx46048564656446.th.jpg

 

GeForce GTX 460 można powiedzieć, że jest pierwszym w pełni udanym Fermi wykonanym przez Nvidię. W tym przedziale cenowym te karty biją na głowę konkurentów od ATI. Takim konkurentem jest np. Radeon HD5830. Wersja 1GB GTX'a 460 potrafi wydajnością nawet droższego Radeona HD5850. GTX 460 768MB i 1GB prócz wielkości pamięci różni liczba potoków ROP (24 vs 32) oraz szyna pamięci (192bit vs 256bit), oczywiście na korzyść "bardziej napakowanej" wersji.

 

Chip : GF104

ROP - 24 (768MB) / 32 (1GB)

TMU - 56

SP - 336

Szyna pamięci - 192bit (768MB) / 256bit (1GB)

 

Zalety:

 

+ obsługa DirectX 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<1150 zł

 

W tych cenach najlepszymi wyborami są odpowiednio Radeon HD5850:

 

hd5850.th.jpg

 

Karta ta jest obecnie najbardziej opłacalną kartą graficzną w wyższym segmencie cenowym. Ze strony nVidii nie ma tak naprawdę konkurencji.

 

Chip : Cypress Pro

ROP - 32

TMU - 72

SP - 288SP

Szyna pamięci - 256bit

 

Zalety:

 

+ obsługa DirectX 11

 

 

 

 

 

 

 

<1550 zł

 

 

W tych cenach najlepszymi wyborami są odpowiednio Radeon HD5870:

 

hd5870.th.jpg

Najbardziej wydajna z opłacalnych kart graficznych dostępna na rynku - jednocześnie najwydajniejsza jednordzeniowa karta graficzna możliwa do kupienia.

 

Chip : Cypress Pro

ROP - 32

TMU - 80

SP - 320SP

Szyna pamięci - 256bit

 

Zalety:

 

+ obsługa DirectX 11

 

Alternatywy : GTX295

 

Wymagany zasilacz : markowe 500W

 

Obsługiwane standardy : DirectX 11, OpenGl 3.1, ShaderModel 5.0, MSAA, HDR OpenEXR, DP FP64

 

 

 

 

 

 

 

Życzę udanych zakupów

powinien być jeszcze dopisek , "poradnik ignoranta"

 

a dla czego , autor "zapomniał" o gtx 470 i 480 , pisze że gtx 460 potrafi powalczyć z 5850 i mimo że 5850 jest wg. tych cen droższy dużo od gtx460 to jest najlepszą propozycją w swoim segmencie ( oczywiście bije na głowę gtx 470 :lol2: )podobna sprawa z 5870 vs 480

panie Strutter , pozwolę sobie zwrócić panu uwagę że w cenie najtańszego nowego 5850 może pan kupić gtx 460/1gb + prolimatecha mk-13 i po znacznie większym oc na jaki pozwala ten zestaw wydajność kart się jeszcze bardziej zrówna , przy zachowaniu ciszy na gtx'sie jestem ciekaw tylko co odpowie pan osobie korzystającej z pana podręcznika gdy zapyta : "czemu ja kupiłem za pana radą 5850 a kolega zapłacił 200zł mniej i kupił gtx460/1gb , ani on ani ja w metro 2033 w max ustawieniach i fullhd nie pogamy , natomiast on może w mafię 2, batmana , mirror edge pograć w ustawieniach na max a ja nie mogę,w Avp również jego karta wyprzedza moją (droższą) o 65% ,A CO Z STARCRAFT 2 ?

CZY ZWRÓCI MI PAN PIENIĄDZE , KTÓRE PRZEZ PANA STRACIŁEM ? "

 

za tekst o 5870 dwója na szynach za nieodrobienie pracy domowej panie Strutter i do pierwszej ławki zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udaj się z tym na PurePC, bo masz sporo racji. Tutaj autor chyba rzadko wpada, co najwyżej update'y robi. A może właśnie we wrześniowym poradniku będą te poprawki?

tylko na ppc uważaj, mogę cie tam zjeść za to :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...