Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką sumą Panicz na nowe mobo dysponuje ;-)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie polecam Galaxy 650i Ultra ;-).

Koniec offtopa z mojej strony, nie zaśmiecajmy Strutterowi tematu, Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nic będę musiał pogadać z tym informatykiem!!

Wielkie dzięki za odp!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opyla się kupić 6800LE Winfasta na PCI-ex za 100 zł z chłodzeniem arctic cooling silencer??

Potrzebuje do 2 kompa... proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Opyla się kupić 6800LE Winfasta na PCI-ex za 100 zł z chłodzeniem arctic cooling silencer??

Potrzebuje do 2 kompa... proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

raczej tak ;)

A ja mam inne pytanie czy opłaca się kupić 2xGF8600GT za około 700 zł ? Dlaczego wielu uważa , że płyta z SLI to wielki problem :hmm: ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
raczej tak ;)

A ja mam inne pytanie czy opłaca się kupić 2xGF8600GT za około 700 zł ? Dlaczego wielu uważa , że płyta z SLI to wielki problem :hmm: ?

ja bym powiedział, że się nie oplaca - potem wiekszy problem ze sprzedaniem 2 kart, a poza tym SLi w różnych grach dziala z różnymi rezultatami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 700 zł to lepiej X1950XT. Ew. X1900XT/XTX z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co polecacie osobie, która jest skazana na nvidie i na bank nie będzie korzystała z DX10? W przedziale cenowym 300-400zl?

DX10 mnie nie interesuje z racji tego, że Visty nie zamierzam instalować.

nvidia chce ponieważ Windowsa używam tylko do grania, a na co dzień pracuję na Linuksie, a tam z ati są same problemy (na razie). Tak więc co mi pozostaje? 7900GS? Dobrze myślę? Jeśli tak to jaki konkretnie model, bo producentów sporo (tak żeby nie miał jakiegoś bardzo charczącego i warczącego wiatraka) ;) No chyba, że macie jakąś inną sugestię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 2 pytania :

1. Jakie karty graficzne mają się ukazać do końca tego roku ?

2. Czy Radeon HD2600XT 256MB GDDR3 DX10 jest lepszy od GF8600GT ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Przebrnalem przez ten topic i IMHO dla takich sredniozaawansowanych w tym temacie osob jak ja :) jest bardzo przydatny. Sporo watpliwosci mi sie rozwialo, wybor grafy tez sie skonkretyzowal, ale chcialbym uslyszec Wasze opinie nt. mojego konkretnego przypadku.

Chce opczywiscie zrobic upgrade wydajnosci graficznej :) mojego kompa, ale z pewnych przyczyn musze zostac na dotychczasowej mobo (Abit IS7). Wybor padl na Radka X1950 Pro PowerColor 512MB na AGP.

Jesli chodzi o procka, to mobo ma socket 478, wiec max co moge na nia wlozyc to P4 3.4 ghz/1M/800 (fajniej byloby jeszcze P4 Extreme Edition 3.40 GHz z 2 mb cache, tylko gdzie go u nas dostac?? :hmm:). Do tego oczywiscie wymieniam zasilke na Be Quiet Dark Power Pro P6-530W i wsadzam 2 gb pamiatek Geil 2x1024MB, DualDDR 400 MHz, CL2.5.

Jak X1950Pro bedzie chodzil na takim zestawie? A moze nie wykorzystam jego mozliwosci i moze nie ma sensu wywalac na niego kasy, tylko kupic slabszego radka, ktory bedzie wykorzystany prawie w 100%? Jesli tak (choc mam nadzieje, ze nie :) ), to poradzcie od razu jakiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P4 3.4ghz i X1950Pro? No way... co najwyżej X1950GT.

Porównalem sobie wyniki mojego A64 3500+ (2200mhz) do P4 3.6ghz, wyniki miałem do 11% wyższe a uwaga > mój proc hamuje X1650XT i to przykładowo w 3DMarku2005 aż o 1000 pktów! Więc kaine szanse... na X1950Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P4 3.4ghz i X1950Pro? No way... co najwyżej X1950GT.

Poza tym, ze pro lepiej sie kreci i ma lepsza architekture to jest to wlasciwie ta sama karta jesli chodzi o wydajnosc w stocku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam serdecznie.. piszę bo mam problem :kwasny:

ostatnio otrzymałem kartę graficzną AGP PALIT GEFORCE 7300GT 256MB 128BIT DDR3 SONIC wg zestawienia w tym temacie jest to bardzo dobra karta pod agp. Mój zestaw jest już dość stary- płyta gigabyte (nie pamiętam dokładnie modelu ) procek athlon xp 2400, ram 1gb.. wcześniej chodził radeon gecube 9550extreme i radził sobie bardzo dobrze, po wymianie karty i zainstalowaniu sterowników niby wszystko ok ale testując grę pojawiły się masakryczne artefakty (na starej karcie nie było z nią problemu). Próbowałem zmieniać sterowniki ale to nic nie dało. Karta nie była w ogóle podkręcona i stąd moje duże zmartwienie (a syna jeszcze większe). Pewnie powodów może być dużo.. problem, że nie mogę jej przetestować na innym sprzęcie.. może to być wina zasilacza? ( firma:megabajt coś 300W-350W) bo chyba stara architektura procesora aż tak chyba nie wpływa na jakość działania tej karty?

wdzięczny będę za wszelką pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie włączaj więcej trybu 3d na tym zasilaczu, przy takiej karcie to jak samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koles ma to samo na 7600Gt na AGP przy bartonie 2500@3200 i 1.5 GB ram, a zasilacz mu zmienilem na chietfteka 350W więc co jest nie tak. Karta walnięta ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a co polecacie osobie, która jest skazana na nvidie i na bank nie będzie korzystała z DX10? W przedziale cenowym 300-400zl?

DX10 mnie nie interesuje z racji tego, że Visty nie zamierzam instalować.

nvidia chce ponieważ Windowsa używam tylko do grania, a na co dzień pracuję na Linuksie, a tam z ati są same problemy (na razie). Tak więc co mi pozostaje? 7900GS? Dobrze myślę? Jeśli tak to jaki konkretnie model, bo producentów sporo (tak żeby nie miał jakiegoś bardzo charczącego i warczącego wiatraka) ;) No chyba, że macie jakąś inną sugestię...

8600GT jest najlepsza kartą w tym przedziale pod DX9. W Apollo za 340zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8600GT jest najlepsza kartą w tym przedziale pod DX9. W Apollo za 340zł

Czasem i pod DX10 (np Bioshock i Lost Planet)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czasem i pod DX10 (np Bioshock i Lost Planet)

nie wiem, nie mam visty nie sprawdzałem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie włączaj więcej trybu 3d na tym zasilaczu, przy takiej karcie to jak samobójstwo.

czyli rozumiem że lepiej kupić lepszy zasilacz.. ;) .... ale czy to na pewno powód złego działania karty......

Koles ma to samo na 7600Gt na AGP przy bartonie 2500@3200 i 1.5 GB ram, a zasilacz mu zmienilem na chietfteka 350W więc co jest nie tak. Karta walnięta ?

.... kurde to już nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Mam dylemat przy wyborze grafiki.

Co będzie lepsze 2x7900GS, 2x8600gt sonic czy może 8800 gts 320 mb?

CPU to 5200 brisbane AMD X2

Facet od którego mogę kupić 2x7900gs, pokazał mi screena z wynikiem 15 000 w 3D mark 2006, ale u niego procesor to Intel Core 2 Quad 8 MB l2 2.3 GHz.

Co o tym myślicie? Oraz jaki zasilacz będzie potrzebny do uciagnięcia tych kart? Na tejże stronie czytałem iż 2x8600gt sonic + wystarcza markowe 400W czy w tym przypadku także tak będzie?

Karty 7900gs są na podkręconych ustawieniach:575 mhz rdzen i 800mhz/1.6ghz pamiec

Co o tym sądzicie? Kart/y potrzebuję pod grę lineage 2 nie korzysta ona z DX 10 oraz jest jednowątkowa.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wynik w 3D Marku to co innego a ilość klatek w grach to co innego. Na 100% zresztą poszukaj sam testów w necie że na jednej karcie 8800GTS będą lepiej gry chodziły niż na 2 7900GS czy 2 8600GT. Może i w 3D Marku będą miały więcej punktów ale na gry to się tak już nie przekłada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EvilKillaruna
Witam!

Mam dylemat przy wyborze grafiki.

Co będzie lepsze 2x7900GS, 2x8600gt sonic czy może 8800 gts 320 mb?

CPU to 5200 brisbane AMD X2

Facet od którego mogę kupić 2x7900gs, pokazał mi screena z wynikiem 15 000 w 3D mark 2006, ale u niego procesor to Intel Core 2 Quad 8 MB l2 2.3 GHz.

Co o tym myślicie? Oraz jaki zasilacz będzie potrzebny do uciagnięcia tych kart? Na tejże stronie czytałem iż 2x8600gt sonic + wystarcza markowe 400W czy w tym przypadku także tak będzie?

Karty 7900gs są na podkręconych ustawieniach:575 mhz rdzen i 800mhz/1.6ghz pamiec

Co o tym sądzicie? Kart/y potrzebuję pod grę lineage 2 nie korzysta ona z DX 10 oraz jest jednowątkowa.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Daruj sobie obie podwójne konfigi kart. Bierz 8800GTS ale najlepiej 640 choć i 320 ci styknie jeśli nie będziesz katował zbytnio w najnowsze gry na dużych rozdziałkach. Na wyniki 3dm nie patrz, ja ci mogę pokazać 1000000 pkt na screenie a w grze będzie zupełnie co innego.

SLI nie jest wykorzystywane we wszystkich grach do tego.

8800 to bardziej przyszłościowy zakup tutaj.

Zasiłka to wysokiej jakości 450-500W co gwarantuje nawet niezły zapas mocy.

Polecam Chieftec'a GPS, Amacrox Warrior lub Tagana U15.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dylemat: która karta będzie najlepsza:

Palit HD2600Pro DDR3

Palit 8600GT

X1950GT

Myślałem o tym X1950GT ale wole sie poradzić ekspertów ;) Co o tym myślicie? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO X1950GT lub Palita 8600GT Sonic+. Ja bym na Twoim miejscu dopłacił lub dozbierał do X1950Pro 512MB firmy Powercolor :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Jak to, co daje, Vsync działa tylko przy ilości klatek równej odświeżaniu monitora, jesli ta ilsoc jest mniejsza a Vsync nadal dziala to zwieksza ci sie znacznie inputlag, Gsync to po prsotu VRR czyli synhro ktore dostoswouje sie do zmiennego klatkauzy. Dlaczego wam Oledy migaja, bo macie po prsotu zbyt malo FPS w danem momencie i odsiezanie ekranu tak nisko spada ze zaczyna byc to uciazliwe. Nigdy nie kumalem tej slepej pogoni z VRR jak znacznie lepszy efket mozna uzyskac robic sztywnrgo locka na 120fps lub ostatecznie na 60 fps. Juz lepiej wylaczyc calkowcie synca i leciec na taringu, input lag praktycznie zerowy a jesli klatek bedzie wystaczajaco duzo i tak nie zobaczycie rozrywania ekranu.
    • Dlatego ja jestem zdania że jeśli masz potrzebę to i tak warto kupić teraz. Taniej nie będzie, na pewno nie przez X lat. Dlatego też nie pozbywam się mieszkania mimo, że przenosimy się do nowego domu z końcem roku (mam nadzieję). Co prawda gdybym sprzedał mieszkanie do na dom brałbym jakieś 200-300k kredytu tylko, ale za te 15-17 lat jedną z córek będzie miała na start pewne mieszkanie z garażem w naprawdę dobrej lokalizacji.
    • To nie powód mikroprzycięć
    • Z tymi błędami to chyba normalna rzecz dzisiejszych Windowsów. Sprawdziłem na drugim komputerze, który ma Win 10 i sytuacja wygląda tak samo.
    • Witam, zastanawiam się co może być powodem, lekkich przycinek w niektórych grach, mimo wysokiego fps. Zmienilem procka na 5800x i karte rtx 4080 super. Wcześniej na słabszym sprzęcie nie miałem takich problemów np. z Ghost Recon Wildland na 1440p a teraz na 4k pomimo że mam tych fps sporo, to potrafi wyraźnie się przycinać, a z kolei assassin Vallhalla działa super. System mam windows 10 świeżo postawiony, bios zaktualizowany, sterowniki najnowsze. Reszta sprzętu to 32gb 4x8 3200mhz i płyta x570. Jedynie dysk SSD mam słaby bo Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 który ma tylko prędkość odczytu/zapisu 560/510 mb/s i zastanawiam się czy może być w jakimś sensie wąskim gardłem? Czy warto dołożyć mve?
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...