Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz zasilacz? I proc będzie za słaby :D

 

Ehh. No niestety okazało się że mam Mustanga ATX KY-400W . Ale nie miałem nigdy problemów ze stabilnością kompa. No to teraz poproszę o poradę na temat grafiki. A czemu procek za słaby? Na taką grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - na taką kartę :D

 

EDIT: Tę, którą pewnie chcesz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie - na taką kartę :D

 

EDIT: Tę, którą pewnie chcesz kupić.

 

No to proszę mi doradzić jaka karta będzie optymalna do tego kompa. Bo póki co piszę kolejne posty a nie dostaję żadnej konkretnej odpowiedzi. Przypominam że mój komp to: karta graficzna GeForce 8600 GT, zasilacz Mustanga ATX KY-400W , procek Athlon 64X2 Dual 4800+ 2,6 Ghz, płyta MSI K9N Neo V3 nForce 560, pamięć 4 GB RAM. Na jaką kartę mogę optymalnie wymienić obecną grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4850 bez zmiany procka ale zasilacz trzeba bo uwali :)

 

A jakiś odpowiednik nVidii? I jaki zasilacz kupić, tak za 150 zł da radę jakiś sensowny znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiś odpowiednik nVidii? I jaki zasilacz kupić, tak za 150 zł da radę jakiś sensowny znaleźć?

 

Seasonic 400W. Odpowiedniki nVidii są śmieszne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja podobne pytania mam. Jaką lepszą kartę gfx radeona pod procesor i pod zasilacz taki jak w sygnaturze? na Radka 5xxx nie ma co liczyć chyba? Bardzo proszę o rade.

 

Może bardziej opłacało by się wymienić procek i kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jest to moj pierwszy post wiec pozdrawiam wszystkich z tego miejsca:)

dzis stalem sie posiadaczem karty XFX HD 5750 512 MB DDR5

mój komp prezentuje sie mniej wiecej tak:

Q8300

płyta z czipem G43

6GB Ram DDR2

1TB Seagate

LCD 23" Acer.

co do karty to nie mialem duzego wyboru bo w sklepie byly tylko 3 modele z czego 2 to jakies starocie, wioec nabylem w/w Radeona.

teraz czytam troche o kartach i ogolnie o sprzetach do grania.

jestem swiadom ze ten moj sprzet to srednia półka, ale moje pytanie jest czy ta karta nie bedzie ograniczona przez procka lub na odwrot?

pobawilem sie troche w OC i z 700MHZ GPU wycisnałem 770MHZ.

wynik w 3D marku 03 bez zmiany ustawien w catalyscie i w samym 3D marku - 41504pkt.

jak ten wynik sie ma do współczesnych topowych gier?

 

pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiś odpowiednik nVidii? I jaki zasilacz kupić, tak za 150 zł da radę jakiś sensowny znaleźć?

 

Proponuje kupić Ati Radeon HD4770.

Mi ta karta ciągła na zasilaczu noname 350W i tzm samym procku.

Ale sprawdź dokładnie jaką masz nazwę kodową swojego procesora bo jest to bardzo ważne - np. programem CPU-Z i wrzuć screen do posta!

 

witam.

jest to moj pierwszy post wiec pozdrawiam wszystkich z tego miejsca:)

dzis stalem sie posiadaczem karty XFX HD 5750 512 MB DDR5

mój komp prezentuje sie mniej wiecej tak:

Q8300

płyta z czipem G43

6GB Ram DDR2

1TB Seagate

LCD 23" Acer.

co do karty to nie mialem duzego wyboru bo w sklepie byly tylko 3 modele z czego 2 to jakies starocie, wioec nabylem w/w Radeona.

teraz czytam troche o kartach i ogolnie o sprzetach do grania.

jestem swiadom ze ten moj sprzet to srednia półka, ale moje pytanie jest czy ta karta nie bedzie ograniczona przez procka lub na odwrot?

pobawilem sie troche w OC i z 700MHZ GPU wycisnałem 770MHZ.

wynik w 3D marku 03 bez zmiany ustawien w catalyscie i w samym 3D marku - 41504pkt.

jak ten wynik sie ma do współczesnych topowych gier?

 

pozdrawiam :P

 

Każdy Ci powie, że 3d marki to nie gry.

Kartę kupiłeś fajną ale jeżeli sam bym miał wybierać to na pewno nie kupiłbym tego procesora bo w tej cenie można było kupić np E8400 lub jakiegoś Phenoma II X4.

Oba te procesory gwarantowały by lepszą wydajność w grach.

tak to nie wiem czy ten Q8300 pociągnie każdą grę w FULL HD w średnich chociażby detalach :kwasny:

Ale kompa masz fajnego i nic już nie zmieniaj bo posłuży ci dobre kilka lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius
I ja podobne pytania mam. Jaką lepszą kartę gfx radeona pod procesor i pod zasilacz taki jak w sygnaturze? na Radka 5xxx nie ma co liczyć chyba? Bardzo proszę o rade.

 

Może bardziej opłacało by się wymienić procek i kartę?

 

Phenom II x2 550BE i wtedy Radeon HD 5770 1024MB DDR5

 

Bez zmiany procesora Radeon HD4850 1024MB DDR3 lub Radeon HD5750 1024MB DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pietrrokov

w Grze Dirt2 gram w rozdzielczosci natywnej monitora tj 1980/1080 AAX4 detale na High i tym testerze wyszla mi srednia 54kl/s.

co do kompa to odkupilem go od kolesia ktory nabyl go w grudniu . zaplacilem 1800zl razem z monitorem i kartą GT220 1GB DDR2 i wlasnie przedwczoraj droga kupna stalem sie posiadaczem Radka. komp to gotowy zestaw Acer ASPIRE 3802.

za jakis czas zmienie MOBO bo ta obezna to szajs i nie mozliwosci ingerencji w FSB czy tez mnoznik CPU. a z tego co czytalem to Q8300 mozna troche podrasowac:)

Pozdrawiam

 

ps czy wiecie moze czy Radek HD5750 to tylko zblokowany HD5770 czy tez fizycznie okrojony HD5770?

bo pamietam karte radeon 9500 ktory to byl zblokowanym radeonem 9700 :Up_to_s: i po niewielkim "zabiegu upiększającym" mozna bylo wyciagnąc z niego o wiele wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietrrokov

w Grze Dirt2 gram w rozdzielczosci natywnej monitora tj 1980/1080 AAX4 detale na High i tym testerze wyszla mi srednia 54kl/s.

co do kompa to odkupilem go od kolesia ktory nabyl go w grudniu . zaplacilem 1800zl razem z monitorem i kartą GT220 1GB DDR2 i wlasnie przedwczoraj droga kupna stalem sie posiadaczem Radka. komp to gotowy zestaw Acer ASPIRE 3802.

za jakis czas zmienie MOBO bo ta obezna to szajs i nie mozliwosci ingerencji w FSB czy tez mnoznik CPU. a z tego co czytalem to Q8300 mozna troche podrasowac:)

Pozdrawiam

 

ps czy wiecie moze czy Radek HD5750 to tylko zblokowany HD5770 czy tez fizycznie okrojony HD5770?

bo pamietam karte radeon 9500 ktory to byl zblokowanym radeonem 9700 :Up_to_s: i po niewielkim "zabiegu upiększającym" mozna bylo wyciagnąc z niego o wiele wiecej.

Chcesz powiedzieć, że TA karta wyciąga 54fps przy w/w ustawieniach? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alek31

 

post-229366-1276718663_thumb.jpg

tu wycinek z wyniku testu.

to i tak malo zwazywszy na to ze dirt 2 automatycznie uruchamia sie w DX11 i aby to zmienic nalazaloby pogrzebac w pliku konfiguracyjnym. wiecej o tym w linku:)

http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=75

 

milej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no, czytam i czytam i nigdzie nie mogę znaleść odpowiednich informacji. Czy możę mi ktoś po prostu uszeregować karty w kolejności w zależności od wydajności:

 

- R5670

- R4850

- R4870

- N9800GT

- N GTS250

- N GT240

 

Tylko proszę bez funboyów (jednych i drugich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius
Kurcze no, czytam i czytam i nigdzie nie mogę znaleść odpowiednich informacji. Czy możę mi ktoś po prostu uszeregować karty w kolejności w zależności od wydajności:

 

- R5670

- R4850

- R4870

- N9800GT

- N GTS250

- N GT240

 

Tylko proszę bez funboyów (jednych i drugich).

 

gt240<9800gt<=HD5670<HD4850<=GTS250<HD4870

 

chyba się nie pomyliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w sprawie tej oferty komputer-sklep (Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X)

Karta w tym sklepie kosztuje 1579 zł wówczas gdy w innych sklepach kosztuje ok 1800 zł. Jest to błąd sklepu czy nie zdążyli zmienić ceny?? mam jeszcze pytanie w sprawie taktowania pamięci w tym sklepie podają taktowanie pamięci 1250 MHz a na stronie producenta 5000 MHz jest to jest błąd sklepu?? czy istnieje jakaś inna wersja karty??

 

za odpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4890 jest sporo mocniejsza od 5770, jeżeli dopisujemy ją jako alternatywę to można dopisać każdą mocniejszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie warto takiej staruszki kupowac... :E

A moglbym Pana poprosic o rozwiniecie mysli ? Sam przymierzam sie do kupna 4890 bo wydaje sie ze jest sporo wydajniejsza od 5770, ale jak ktos z 6 tys komentarzy mowi ze nie warto to zaczynam miec watpliwosci. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś pod ten zestaw :

 

CPU: Intel Pentium E2160 1.8 GHz > 3.0 GHz

MOBO: EVGA nForce 650i

RAM: PATRIOT DDR2 2GB (2x1GB)/800MHz CL5

GPU: ?

PSU: Modecom MC-400 ATX 2.0

HDD: Caviar 320 GB SE16

DVD Pioneer 212

 

Coś przynajmniej tak wydajnościowego jak gf8800 GT albo i leprze za rozsądną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A coś pod ten zestaw :

 

CPU: Intel Pentium E2160 1.8 GHz > 3.0 GHz

MOBO: EVGA nForce 650i

RAM: PATRIOT DDR2 2GB (2x1GB)/800MHz CL5

GPU: ?

PSU: Modecom MC-400 ATX 2.0

HDD: Caviar 320 GB SE16

DVD Pioneer 212

 

Coś przynajmniej tak wydajnościowego jak gf8800 GT albo i leprze za rozsądną cenę

za rozsądną, czyli za ile? nowa czy używana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co proponujecie do podanego konfigu?

 

Asus P5K

Core 2 Duo E6420

Patriot 4x1 GB DDR2 800mhz

Seagate Barracuda 7200.12. 500GB

Be Quiet E5- 450W

 

Chodzi mi o kartę w cenie tak ok 400-450 zl, np z Agito:)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...