Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Strutter-Może warto by było dać opis oznaczeń karty tj. le,gt,ultra,xt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaśnić te oznaczenia, to można w różny sposób. Może być taki jak ułożenie w nVidii i ATi od najgorszego do najlepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy znacie jakiś sklep w ktorym jest jakiś wybor kart AGP bo potrzebuję do starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie redeon 9500pro jest wydajniesza karta od 9550, ktory przeciez najczesciej osiaga takty ponad 460/540, a niektore modele - GeCube, Abit, MSI, Asus - znacznie wiecej. Pytam bo chcialem wymienic karte w komputerze rodzicow bo czasem jak przyjade do domu to bym se w pos starszego jeszcze pogral.

Zawsze wydawalo mi sie ze te 8 potokow z polaczeniu z reszta [slabszych] parametrow to troche taka "wydajnosc na papierze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 4, a 8 potokami jest całkiem znacząca... Dlatego poleciłem Radeon 9500Pro, a nie 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica między 4, a 8 potokami jest całkiem znacząca... Dlatego poleciłem Radeon 9500Pro, a nie 9550.

Wydajność 9550 w stosunku do jego ciągle wysokiej ceny to na prawdę za mało na dzisiaj.

tylko 4 potoki i niskie taktowania, dobre OC wszystkiego nie załatwi, to było ok w 2004 roku dobre a nie teraz za 100pln :E

lepiej już wziąść serię x7xx albo x8xx bo wydajność 3-4 razy większa jest a ceny czasem niewiele większe albo i takie same (tylko na PCIE) a na AGP nie wiele droższe.

Przy każdej karcie szacunkowy wynik w 3dm 03, 05 i 06 by się przydał w 1024-768 bez aa czyli w standardzie, daje to prowizoryczny chociaż obraz.

Możemy tez jako wzór do uporządkowania, (oczywiście nie kierując się wyłącznie tym!) przyjąć stosunek wydajności w jednej z opcji 3dmarka do obecnej ceny karty. Ile kosztuje 1 3dmark 2005 bez aa w 1024-768 na przykład :)

Dajmy na to:

x800GTO ma 4400 3dm05

7300GTddr3 ma 4500 3dm05

na pcie kosztują odpowiednio:

x800GTO 180pln kup teraz - daje to 41gr za 1 3dm05

7300GT ddr3 1,3ns 240pln (ktoś kupił to chyba dobra cena kup teraz) - daje to 53gr za 1 3dm 05.

Podsumowując bardziej opłaca się x800gto ale nie zawsze za tyle da się ja kupić więc różnie to bywa.

x800gto nie ma tez sm3.0 i dx9c... teraz to już spory minus -

Dla kart z generacji dx10 trzeba testów z bardziej rozbudowanymi opcjami na przykład 3dm 06 aa*4 i co się opłaci wtedy.

Kolejna rzecz, którą można wprowadzić do zestawienia to wymagania różnych gier (w skali) gier mniej więcej w przeliczeniu na 3dmarki, aby można było łatwo porównywać. To oczywiście też duże zaokrąglenie bo 3dm nie oddaje równomiernie wydajności w grach radeona i nV.

Dajmy na to

NFSC potrzebuje

800*600 - xxxx 3dm05

1024-768 - xxxx 3dm05

1280-1024 - xxxx 3dm05

STARKLER potrzebuje:

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat najlepiej przykleić i na bieżąco aktualizować artykuł :o bomba! ;) brawo za chęci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajmy na to

NFSC potrzebuje

800*600 - xxxx 3dm05

1024-768 - xxxx 3dm05

1280-1024 - xxxx 3dm05

STARKLER potrzebuje:

...

Zacny pomysł. Kiedyś myślałem że to przejdzie ale za dużo tytułów jest żeby to wszystko zbadać i ogarnąć. Chyba pozostaną testy FPSów w konkretnych portalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMarków nie wprowadzę. Gdyby liczyć na nie, to by wynikało, że GeForce 7300GS jest na równi z Radeonem 9700Pro :rotfl:. Mark markowi nierówny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie parę dni i widze, że temat idzie w dobrym kierunku :)

 

dadaj troche kolorów, a i tych pogrubień się można by trochę pozbyć, bo jak na moje oko to za dużo tego ;)

 

dodaj HD2900XT od palita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdzam dzisiaj na 3 dni. Wracam 31 sierpnia. Więc nie dziwcie sie, że nie będzie jak uaktualniać poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800GTO przenieś do zestawienia poniżej 200pln i nie wiem czy za tyle da się w ogóle kupić lepszą kartę, ale załóżmy, że jako alternatywy,

1600Pro do 200pln podałeś że unikać, no za powyżej 200 to już nie trzeba unikać tej karteczki :) może nie jest taka najlepsza, ale wydajność w nowszych tytułach (jak ma ddr2) osiąga taką jak 800gto ddr3, w starszych grach jest wolniejsza ale do gry na średnich detalach w starsze i małych w nowsze wystarczy.

W kategorii low profil (niskie komputery jak mój na przykład wyposażony standardowo w inegrę HP 7x00) najlepsza jaką znam jest x1300 (koszt 75-80 pln) porównywalne jakościowo karty nV są powyżej 140pln. Można by założyć jako osobą kategorię.

Co do 9700 i 7300GT ddr3 to 3dmki pokazują następujące wyniki:

radeon 9700Pro:

3dm 03: 5300

GForce 7300GT ddr3:

3dm 03: 10900

3dm 05: 4500

3dm 06: 2300

źródło:

http://www.gph.benchmark.pl/

Więc twierdzenie, że 3dm kłamią wynika z jakiegoś nieporozumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mówiłem o 7300GS, a nie 7300GT.

2. 3DMarki kłamią :E.

3. Wywal linka, bo jak się tu zjadą moderatorzy, to będą % (wkońcu Benchmark, to konkurencja dla PCLab).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy kłamią... bardzo rzadko zdarza się, kiedy karta gorsza w smarku miała znacząco lepsze wyniki w grach (o ile zdarza się :E )

 

Jedyne niebezpieczeństwo to takie, że ktoś spojrzy na stronę z gph w nazwie i porówna dwie karty, nie patrząc przy tym na jakich procach benchowano obie karty, i tu będzie przekłamanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem na 3 dni. Wróciłem i jak zobaczyłem, że nikt nic nie napisał, to się mocno zawiodłem :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze duużo pracy z tym poradnikiem Cie czeka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Mówiłem o 7300GS, a nie 7300GT.

2. 3DMarki kłamią :E.

3. Wywal linka, bo jak się tu zjadą moderatorzy, to będą % (wkońcu Benchmark, to konkurencja dla PCLab).

Oj klamia, klamia i to jak. Moj X1650Pro robi wiecej punktow w 3d Marku 2005 od 7600GT, a w grach z nim nie pogada, ech te optymalizacje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat co wybrać GeForce 8800 GTS 320MB czy 640MB bo różnica w cenie jest durza ale czy za wzrostem ceny idzie tez wydajność. Bo patrzyłem na różne testy i różnic za dużych nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dylemat co wybrać GeForce 8800 GTS 320MB czy 640MB bo różnica w cenie jest durza ale czy za wzrostem ceny idzie tez wydajność. Bo patrzyłem na różne testy i różnic za dużych nie znalazłem.

jezeli zmaierzasz grac w wysokich rozdzialkach to 640mb bo 320 dostaje zadyszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dylemat co wybrać GeForce 8800 GTS 320MB czy 640MB bo różnica w cenie jest durza ale czy za wzrostem ceny idzie tez wydajność. Bo patrzyłem na różne testy i różnic za dużych nie znalazłem.

 

 

Nawet się nie zastanawiaj i bierz wersję 640mb.

PS> Za ile?

http://techplanet.com.pl/index.php?gk=0&am...mp;filtr=szukaj

 

GTX

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/130539

 

ale to nic gdzieś widziałem 8800gtx za lekko ponad 1500zł nie mogę znaleźć teraz nie wiem może podrożał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet się nie zastanawiaj i bierz wersję 640mb.

PS> Za ile?

 

http://www.agito.pl/seria_8/asus_geforce_8...1168.37520.html

http://www.agito.pl/seria_8/gigabyte_gefor...1168.35621.html

 

 

 

GTX

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/130539

 

ale to nic gdzieś widziałem 8800gtx za lekko ponad 1500zł nie mogę znaleźć teraz nie wiem może podrożał.

kiedyś w jednym sklepie był za 1650zł (jak normalna cena była około 1900-2000zł) ale tylko dlatego, że w hurtowni podali te 1650zł jak cene brutto, a nie netto ;)

 

imo te 1500zł to musiał być taki sam przypadek i zapewne nie ma co liczyć na kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś w jednym sklepie był za 1650zł (jak normalna cena była około 1900-2000zł) ale tylko dlatego, że w hurtowni podali te 1650zł jak cene brutto, a nie netto ;)

 

imo te 1500zł to musiał być taki sam przypadek i zapewne nie ma co liczyć na kolejny.

 

Pewnie tak. Masz rację ciągle się słyszy o jakiś głupich pomyłkach czytaj chwytach marketingowych :).Sytuacje o której piszesz pamiętam to był chyba XFX z techplanet czy jakoś tak :D.

 

Jest 640mb w przystępnej cenie tylko ten producent <jakoś za nim nie przepadam>:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/129130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam monitor 19 i rozdzielczość mi wystarczy 1280-1024 a firma to chciałbym EVGA KO-AC3 a potrzebna mi karta do colina 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Afterburner po starcie windowsa jak pc uruchamiasz wczytuje ostatnio używany profil, który ustawiłeś. Jak masz kilka profili w afterburner to wczytuje ten ostatnio używany.
    • Jednak Wrzosek to wzór cnót niewieścich - ziobro zaskoczenia  https://wiadomosci.wp.pl/wplynelo-pismo-o-wycofanie-wniosku-o-uchylenie-wrzosek-immunitetu-7018310758210464a
    • Elektor śmieci zalegają w portach? Co to za clickabaitowy tytuł... ☺️ https://moto.pl/MotoPL/7,88389,30898436,chinskie-elektryki-gnija-w-portach.html#s=BoxOpImg5
    • Tak, gra chodzi dużo lepiej na nowych sterach, nawet fps wzrósł o 4/5 w 4k z 55 okolice 60  (min fps). Co do cpu i tak i nie zależy jaka lokalizacja jest. Ale tak po za tym mam 150h ledwo 50% gry 55 lvl wciąga, że nie mam słow dawno juz tak nie mialem. Wczoraj bilem 45 minut rzezikolca alfa xD on jest na 64 lvl jeden zły ruch i dead. Zabawa przednia dużo przygotowań miksowania zwojów, łuków itp. Arenę dopiero zacząłem ale jest ciężej dużo mniej miejsca ma akrobacje na super trudnym.
    • Niemcy mają szparagowy problem. Są apele, by lepiej traktować Polaków. Już za chwilę rusza sezon na szparagi w Niemczech. Uczestniczycie?  W tym roku jeszcze nie będzie dużego obłożenia, miejsce można zająć. W przyszłym  gdy na rozleje się już po Polsce 100% dobrobyt Tuska  o miejsca będzie już trudno.  Już widać odnowienie sie plag Tuska - Złotówka traci względem innych walut,   kolejne zakłady zapowiadają zwolnienia i wygaszanie produkcji. Czyż jego misją jako premiera Polski, aby nie jest by naszym kosztem łagodzić przejawy kryzysu, odczuwane przez innych, a w szczególności w Niemczech?   Teraz będziemy latać z lotnisk w Niemczech. Bronić ich również. Szef Bundeswehry gen. Carsten Bauer, napisał podczas , że jednym z priorytetów niemieckiej armii będzie "przejęcie odpowiedzialności za wschodnią flankę NATO". Niemcy sukcesywnie umniejszają rolę Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim oraz, przejmują odpowiedzialność za strategiczne sprawy Polski. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...