Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Zapamiętać raz i na zawsze - NIGDY nie kupuje się fabrycznie podkręconych kart. Podkręcić mozna łatwo samemu, więc bierz najtańszy model (wszystkie są referencyjne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ją można jeszcze podkręcić i to nie źle a w ingerencie w podnoszenie napięcia i modyfikacje biosu karty nie będę się bawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ją można jeszcze podkręcić i to nie źle a w ingerencie w podnoszenie napięcia i modyfikacje biosu karty nie będę się bawił

tyle, że te wszystkie karty mają takei same napięcia o podobny OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapamiętać raz i na zawsze - NIGDY nie kupuje się fabrycznie podkręconych kart.

czyli np. tak polecanego tu Palita 8600GT Sonic strzec sie jak ognia? :Up_to_s: dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strutter dziękówa za posta, tzn arta :) Co dwa miechy takie zestawienie i taki opis wszystkiego, i jest elegancko :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się fabrycznie podkręconych kart, bo samemu można kartę podkręcić. Jednak Palit 8600GT Sonic jest wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do gry w Fifa 2008 co będzie lepsze gf6800gt czy Radeon x1650 ? Fifa to jedyna moja gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Jaki masz zasilacz ?

Po 2. Jeśli jest to X1650Pro, to lepiej 6800GT, a jeśli jest to X1650XT, to lepiej właśnie X1650XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 1. Jaki masz zasilacz ?

Chieftec 420W, procesor AMDx2 4200

Pytam bo cena podobna, tylko GF ma 16/6 a Radeon 12/5...

 

chodzi oczywiście o 1650 PRO/512 MB (289 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh topic powinien nazywać się "Karty graficzne na wrzesień" :D

 

Jaka zasiłka rekomendowana jest do 7900GTO ??

ile to ciągnie prądu?

 

Nie kupuje się fabrycznie podkręconych kart, bo samemu można kartę podkręcić. Jednak Palit 8600GT Sonic jest wyjątkiem.

 

a co jest z tym palitem? Bo nie jestem w temacie i się nie interesowałem bo w życiu bym 8600 nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toomek77

 

Za tą cenę, to bierz Palita Sonic 7600GS 256MB DDR3 - jest lepszy od obu kart.

 

 

@RoXall

 

Akurat ta 8600GT jest najlepsza jeśli chodzi o stosunek cena/jakość/OC. Co do zasiłki do 7900GTO, to ja bym brał to co pod 8800GTS 320MB.

 

PS. Nazwa tematu zmieniona :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh topic powinien nazywać się "Karty graficzne na wrzesień" :D

 

Jaka zasiłka rekomendowana jest do 7900GTO ??

ile to ciągnie prądu?

wystarczy sopkojnie amacrox 400 (350W) ;) Mam go do bardziej prądożernej karcioszki od 7900GTO i wszystko jest w najlepszym porządku :)

 

Strutter@ z wymaganiami co do zasilaczy w 1 poście to trochę przesadziłeś :)

 

400W do X1950PRO? xD - większośc tych wymagań można obniżyć o około 50W :)

 

400W to był by potrzebny do 8800 i quada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strutter ja znalazłem 8800GTS fabrycznie podkrenconom do 588 rdzeń i udało się tą karte podbić do 650 a czy widziałeć standartowy 8800GTS podniesiony do 650 to chętnie zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy sopkojnie amacrox 400 (350W) ;) Mam go do bardziej prądożernej karcioszki od 7900GTO i wszystko jest w najlepszym porządku :)

 

Dzięki!!

Tak się właśnie spodziewałem, że 400W z czegoś porządnego wystarczy. Na razie jadę n a Chieftecu 400W GPS ale chciałbym to zmienić na jakiegoś umiarkowanie cichego potwora :). To w sumie GT Turbo Force a nie GTO ale jeden pies z prądożernością :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strutter ja znalazłem 8800GTS fabrycznie podkrenconom do 588 rdzeń i udało się tą karte podbić do 650 a czy widziałeć standartowy 8800GTS podniesiony do 650 to chętnie zobacze

to zależy do sztuki jaką trafisz.

większość to całkowcie referencyjne wersje. Jedynie te z cenami wyższymi o 100-200zł mają może minimalnie podniesione napiecia, ale chyba nei warto do tego aż tyle kasy dokładać?

 

bo róznica na rdzeniu 50mhz po OC chyba nie bedzie warta ponad 100zł? chyba, że zbawi cię o <5% wiecej klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tyr

 

Nie widziałem 8800GTS 320MB podbitego do 650Mhz, jednak nie zmienia to faktu, że Palit 8600GT Sonic, to najlepszy 8600GT jaki można wziąć !.

 

A na przyszłość : kup sobie słownik ortograficzny, bo muszę się wysilić, by zrozumieć o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki!!

Tak się właśnie spodziewałem, że 400W z czegoś porządnego wystarczy. Na razie jadę n a Chieftecu 400W GPS ale chciałbym to zmienić na jakiegoś umiarkowanie cichego potwora :) . To w sumie GT Turbo Force a nie GTO ale jeden pies z prądożernością :) .

do tego wystarczy 350W ;) Amacrox jest umiarkowanie głośny... a ludze którym słoń nadepnął na ucho twierdzą nawet że cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powedzcie mi, co lepiej wybrać:

 

Sapphire X1950GT 512MB DDR3 czy Power Color X1950 PRO 256MB DDR3 (256bit)

 

Prosze o szybka odpowiedz, gdyz musze zlozyc zamowienie w ciagu 30 min/1 h

 

Chodzi mi tylko o wydajnosc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 1 - sapphire :) lepszy producent, ma 512mb. ogolnie lepsza :) ale ma ciut glosniejsze chlodzenie od powercolora

 

 

edit: ten poradnik jest do.... kiepski troche :) a niektorych porady....omfg... ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, ale poczekam jeszcze na wypowiedz innych userów, zeby moc podjac jednoznaczna decyzje =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powedzcie mi, co lepiej wybrać:

 

Sapphire X1950GT 512MB DDR3 czy Power Color X1950 PRO 256MB DDR3 (256bit)

 

Prosze o szybka odpowiedz, gdyz musze zlozyc zamowienie w ciagu 30 min/1 h

 

Chodzi mi tylko o wydajnosc!

Zdecydowanie 256mb po co Ci 512 mało gdzie zauważysz różnicę a GT to obniżona wersja wobec Pro więc nie dość, że pewnie droższa bo 512 kosztuje to jeszcze mniej wydajna w większości gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie 256mb po co Ci 512 mało gdzie zauważysz różnicę a GT to obniżona wersja wobec Pro więc nie dość, że pewnie droższa bo 512 kosztuje to jeszcze mniej wydajna w większości gier.

 

No akurat są w tej samej cenie. Lecz zlozylem juz zamowienie na wersje 512 mb, moge to odwolac, ale troche komplikacji z tego powodu bedzie. Czy duzo strace na wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie to sa pro.

512mb mniej wydajna w grach? bzdury! mb sie przydaja jak jest duzo szczegolow w grze, albo np duza rozdzialka.

 

a pod jaki sprzet ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obie to sa pro.

512mb mniej wydajna w grach? bzdury! mb sie przydaja jak jest duzo szczegolow w grze, albo np duza rozdzialka.

 

a pod jaki sprzet ta karta?

GT napisał, jeśli Pro to brać 512 oczywiście :lol2:

@Queue

Dużo nie stracisz bo GT akurat się dobrze podkręcają na Pro, więc sobie podkręć i będziesz miał to samo, chyba, że w Viście tam stare programiki OC jeszcze nie działają poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pro tez podkreci i przebije gt :P jest tez sapphire x1950pro 256mb

 

wazne tez jeszcze do jakiego sprzetu ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...